SIODŁA

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 kwietnia 2019 12:04
Dzięki, na pewno zgłębię temat.
Edit. A jakie opinie o siodle KenTaur Kassiopeia? W teorii coś takiego właśnie bym potrzebowała, ale mało zdjęć w necie więc ciężko powiedzieć. No i jak z jakością tych siodeł? Żeby nie zamienić jak stryjek, siekierki na kijek 😉
zembria, Nie znam całej dyskusji, ale... szukałaś może wśród Euroridingów? Model Opal konkretnie. Ta marka ma "dobre szerokości" 🙂 mało "wygięte" panele. Ewentualnie model Jade, choć z opisu sytuacji wydaje mi się, że Opal mógłby być lepszy...
Jeździłam parę razy w Romie, ale tej skokowej - spoko siodło, taka "wszechstronna skokówka". Prestige Paris VSD też całkiem, całkiem, to może być dobry trop, ale pytanie czy znajdziesz odpowiednio szerokie.
Co do Kentaurów.... Wielką fanką nie jestem, trochę zbyt szeroko się siedzi, jak dla mnie, ale Kentaury są dobre jakościowo - miękkie, solidnie zrobione, delikatna skóra. Fajna cena jak za tą jakość (choć z drugiej strony, nowego Euroridinga masz w tej samej cenie, a wydaje mi się, że on może leżeć lepiej. Dobra, brzmię jak Kaszpirowski teraz, ale miałam kilka modeli z różnych źródeł i wydaje mi się, że spróbować warto. No chyba, że próbowałaś i już wiesz, że nie)
Tybinka taka malo wysunieta do przodu jest w siodle Lemetex Magic. Panele też powinny byc ok. Tylko nie wiem jak z rozmiarowką.
No i moze Wintec 2000.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 kwietnia 2019 06:20
Sankaritarina Dzięki! Na pewno zerknę na te Euroridingi, już wcześniej mi nawet kilka mignęło i całkiem sensownie wyglądały, może wezmę na przymiarkę coś. Z Prestigeami to właśnie tak jak piszesz, ciężko z szerokością jest, najwięcej rozmiaru 33, czasem 34, a mi najbardziej by odpowiadało 35. Co do Paris, to nie wiedziałam, że jest też model VSD, sama mam skokowe Paris i jest bardzo fajne, ale jeśli budowa przedniego łęku jest taka sama w obu wersjach, to odpada, bo małż się będzie obijał 😉
marysia550 Teraz mamy Wintecka właśnie i chciałabym znienić na coś lepszego i lepiej dopasowanego do konia i jeźdźca.
zembria, Tych modeli Prestige też miliony były 😉
Co do Lemetexa - chyba nie widziałam na rynku wtórnym szerokich Lemetexów... Fajne siodło, miałam Magica kiedyś, ale sprzedałam ze względu na wąski łęk i panele.
Ale Kentaur to też nie jest zły trop.
hej 🙂
czy ktoś użytkował/kupował/widział na własne oczy i wymacał siodło od tego Pana ? https://allegro.pl/oferta/siodlo-skokowe-17-5c-7660769173?fromVariant=7660775637
To są te siodła diana ? Bardzo prosze o pomoc, rozważam je gdyż jest "przyjemne cenowo"  🍴
HELP!

Z przyczyn zdrowotnych muszę się czasowo przesiąść z Equipe Olympia w siodło wszechstronne/skokowe, musi ono być dość wygodne, stosunkowo płytkie, z szerokim kanałem, i zmieścić się na krótkim, szerokim  koniu  (potrzebuję 18", w niektóre 17,5 też się od biedy mieszczę) oraz nie kosztować miliona monet...

Siedziałam w :

- Devoucoux Biarritz - genialne... Ale poza zasięgiem finansowym 🙁
- nowy DM Hubert - odpada - dość głębokie, wysoki przedni łęk (wbijający się... tam, gdzie miałam operację właśnie :mad🙂
- DM Grand Prix - trochę twarde, ale siedziało mi się dość fajnie, nie testowałam na swoim koniu, bo w stajni same łęki M, a wtedy wygląda na kucyku tak:
 

Nie wiem, na co jeszcze patrzeć? Prestige jakiś?

Rozglądam się intensywnie, ale w ogłoszeniach też bryndza...

Doradzicie coś? :kwiatek:



zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 maja 2019 10:52
A Wintecka brałaś pod uwagę? One mają szerokie, plaskie siedziska i niski przedni łęk, do tego szeroki kanał i pasują na płaskie grzbiety (piszę o pro wszechstronnym, 2000 i Lite, bo te miałam i znam). Jedynie nie wiem czy na długość Ci wejdą na konia, bo mają 52 cm panele przy rozmoarze 17,5 Pro i 2000, Lite wypada trochę krótsze. Litea z nich wszystkich najwęższe siedzisko.
Zembria na WIntecki nawet nie patrzę, bo wszystkie mają klinowe (=wystające za siodło) panele, więc na 100% będą za długie.
Isabelka (stara) tez była za długa 😵

PS PW poleciało do Ciebie
Dziewierz, jednymi z bardziej wygodnych są Batesy. Łęki mają wymienne, klocki na rzepy. Musiałabyś zmierzyć jak z długością paneli na Twojego konia 🙂
ushia   It's a kind o'magic
15 maja 2019 13:17
taka sama jak wintec, bo to jeden pies, tylko bates w skorze 😉
Puma Podejrzewam, że Batesy wszelkie będą za długie, miałam Bates Isabel (starą) i było za długie. Aktualnie mam Olympię z siedziskiem 18 na panelu od 17,5  😵

Aczkolwiek pan Sebastian mówi, że z wszechstronnym powinno być łatwiej niż z ujeżdżeniówką... 👀
Cześć,

Zacznę od tego, że jestem kompletnym laikiem pod względem siodeł. Tak naprawdę dopiero wchodzę w świat 'koński'. Za to od jakiegoś czasu w moim pokoju gości siodło, które mnie interesuje a nie mogę znaleźć o nim informacji. Próbowałam go zmierzyć i informacje, które uzyskałam są bardzo wątpliwe. Zanim siodło do mnie trafiło było użytkowane przez nastolatkę podczas skoków, podobno noszone przez duże konie. Czy ktoś się orientuje jak można sprawdzić pochodzenie siodła (nie ma wypisanej żadnej marki, jest tylko znak, którego zrobiłam zdjęcie. Byłabym wdzięczna za każdy punkt zaczepienia by czegoś więcej dowiedzieć się o tym siodle  🙄
Poniżej zdjęcia siodła:



Z góry dziękuje za pomoc 🙂
MissFredkos, jeśli myślisz o tym siodle jako o siodle na różne konie, to widać, że to jest siodło o bardzo wąskim przednim łęku
i na mało którego konia się nada. Zatem resztę rozważań można sobie odpuścić.
Jeśli myślisz o konkretnym koniu - to sprawdzasz czy pasuje - i też resztę rozważań można sobie odpuścić.
Czy jest w stanie ktoś pomóc mi z identyfikacją modelu tego Euroridinga? :kwiatek:

seczuanowa, Na moje oko to skokowy Luxor. Ale głowy nie dam
(a sprzedać nie chcesz? 😁 )

seczuanowa, Na moje oko to skokowy Luxor. Ale głowy nie dam
(a sprzedać nie chcesz? 😁 )




Ojjj niee, wlasnie wrocilo z renowacji i moja pupencja je uwielbia!  💘
Zastanawiam się nad oddaniem siodła do renowacji i mam trzy różne firmy na oku. Siodlarenka, DobreSiodla i Piotr Konieczny (Daw-Mag). Czy miał ktoś styczność z siodłami po renowacji tych firm/osób? Będę wdzięczna za każdą opinię 😀
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
23 lipca 2019 07:01
Kochani, mam nadzieję, że moderatorzy mnie nie zganią, a jeśli będzie to bardzo przeszkadzało to proszę o usunięcie :kwiatek:

Policja rozłożyła ręce, mi się kończą pomysły, a nie raz revolta zdziałała cuda, więc moja ostatnia nadzieja jeszcze tu.  🙇
W nocy z 21 na 22 maja pod domem zostały skradzione dwa siodła z samochodu w miejscowości Zielonka. Wiem, że dużo osób szuka różnych siodeł, więc może coś Wam prędzej wpadnie w oko niż mi przeglądając nałogowo ogłoszenia. Jeśli ktokolwiek z Was spotka któreś z tych siodeł, będę dozgonnie wdzięczna za informację. Za pomoc w odnalezieniu również wyznaczam nagrodę.
1. Siodło ujeżdżeniowe Karl Niedersuss Symphonie 17,5’ rozmiar M. Siodło posiada przebarwienia w skórze na siedzisku i przednim lęku. Do siodła były wpięte strzemiona metalowe firmy Sprenger. Siodło niedostępne w Polsce, wiec szybko można zweryfikować jakiekolwiek ogłoszenie

2. Siodło ujeżdżeniowe Prestige Top Dressage Appalosa rozmiar 17’
Numery wybite na tybince 1732 410090b1
Siodło ma małe uszkodzenia na tylnym leku.
[quote author=Sankaritarina link=topic=31.msg2878627#msg2878627 date=1563291771]
seczuanowa, Na moje oko to skokowy Luxor. Ale głowy nie dam
(a sprzedać nie chcesz? 😁 )




Ojjj niee, wlasnie wrocilo z renowacji i moja pupencja je uwielbia!  💘
[/quote]
Grrr :P znaczy - dobrze, że Ci się jeździ dobrze 😀 🙂

Hermes, Trzymam kciuki za znalezienie... Kradzież to zawsze dla mnie był szczyt wszystkiego...

Mam pytanie do właścicieli płasko-grzbietowych przebudowanych zadem koni (no typu arab.... arabowaty małopolak...): wśród jakich marek szukać siodła skokowego? Jeszcze dobrze byłoby, gdyby to siodło było szerokie i nie kosztowało milionów.... Przychodzi mi na myśl Euroriding, Barnsby... Coś jeszcze? A może któreś totalnie odpadają?
Może jest jakaś mało znana marka, którą warto byłoby sprawdzić.
Gniadata   my own true love
03 sierpnia 2019 14:48
mam pytanie, czy ktoś kupował siodło za granicą? :kwiatek: znalazłam kilka opcji które mogą być ok na angielskim ebayu, czy jest coś na co powinnam zwrócić uwagę poza tym, że o jakichkolwiek testach mogę sobie pomarzyc?
SankaritA
A Ty dla rudego szukasz? On nie był 4 latkiem?
KaNie, Tak, dka Rudego, tak - ma 4 lata, tylko nie do końca rozumiem pytania o tę kwestię.
Sankarita
Bo lada chwila przestanie być przebudowany zadem, lub przestanie być aż tak bardzo. A po zdjęciach widzę że on sobie rośnie. Poczekaj sobie chwilę i będziesz wiedziała jaki on ma faktycznie grzbiet 🙂 Stąd moje pytanie.
KaNie, Niby taaak, ale z drugiej strony, wydaje mi się, że on się raczej nie zamieni w konia, na którego nagle np. stare, wycięte, wąskie Stubbeny będą pasować. Raczej zostanie taki "arabowaty". Niemniej jednak wolalabym spróbować znaleźć coś lepiej dopasowanego. Najwyżej później sprzedam. 🙂
Gniadata, ja kupowałam w Niemczech. Kupiłam je w ciemno, tzn wiadomo, ze raczej nie przymierzysz. Pozostają zdjecia i dokładne wymiary. Ja jestem zadowolona :-) a paczka szła krócej niż z Polski, na która rownolegle czekałam
Gniadata   my own true love
05 sierpnia 2019 10:02
vanille o no to super! pocieszyłaś mnie, bałam się, że to generalnie nie jest najlepszy pomysł :P
Gniadata, ja na e-bayu już kupiłam ze 3 siodła. Jedno potem też na e-bayu sprzedałam. Nigdy nie było problemów i zazwyczaj otrzymywałam paczkę w tydzień lub nawet szybciej. Tylko raz miałam problem przez polskiego DHL, bo wysłali paczkę pod inny adres.
Gniadata tez kupowałam na e-bayu, raz było wszystko OK, za drugim razem sprzedający mnie troszkę w maliny wpuścił...

Moja rada - bardzo dokładnie czytać ogłoszenia i oglądać zdjęcia.
I płacić przez Pay-Pal (o ile dobrze pamiętam, tylko wtedy ma się ochronę kupującego - chyba, że coś się zmieniło)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się