Ogłowia

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 lipca 2019 09:22
anai bardziej jak w tym Schockemohle, Micklem ma inaczej to rozwiązane.
Swoją drogą bardzo delikatnie są zamontowane te paski krzyżowe i podatne na wyrwanie. Na szczęście łatwo się je wszywa.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
19 lipca 2019 11:05
ms_konik, jak w tym ołowiu rozwiązane są paski do wędzidła? Jak w micklemie? (nie za bardzo widzę na tych zdjęciach ze sklepu)

W micklemie paski do wędziła są montowane do kółeczka, z tego co widzę a w tym
paski są przyszyte do paska policzkowego i jest regulacja trzydziurkowa.

Ms_konik
A ten hooks.jak jakościowo?

Zupełnie przyzwoite. Mieciutka potylica, skóra porządna, naczółek bardzo ładny, ogólnie
fajnie się układa a w tej materii miałam najwięcej obaw.
Mam je dopiero chwilę, więc o trwałości nic nie powiem.
Może uda mi się fotkę cyknąć na łepetynie...
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
24 lipca 2019 10:11
Czy ktoś z Was miał styczność z oglowiami Lovequestrian? Jak z miękkością i jakością skóry? Bardzo podoba mi się ten model https://www.gnl.pl/oglowie-lovequestrian-mira-24h.html ale straszy trochę niewysoką ceną.
Niby stara, a nadal głupia.... Czy jest gdzieś do poczytania opis działania poszczególnych nachrapników?
Ktoś godny polecenia do uszycia ogłowia na wymiar? Znudziło mi się kupowanie wszystkiego osobno i składanie. Chciałabym ogłowie na wzór Micklem z tym, że mój koń ma krótką, ale szeroką głowę. Wszystkie naczolki Full są za małe (z wyjątkiem niektórych z Schockemohle), a jezeli kupie rozmiar xfull to naczolek jest okej, ale paski policzkowe muszę zamieniać na cob, za to nachrapnik na pysku jest dobry, ale górny pasek jest za długi. Chciałabym ogłowie z dobrej skóry bez wodzy, fajnie jakbym zmiescila się w kwocie 600zł.
p.Marek z Warszawy. Ja mam od niego już dwa ogłowia i mam nadzieję, że kolejne też będą.
draskaeb mogę prosić o kontakt do owego Pana? :kwiatek:
Amanda666
TMD Pan Tomasz wykonuje ogłowia na wymiar.
amanda666,
PAN MAREK - RYMARZ Z URSUSA- (022) 667 72 94
Jakby co to zawsze jest w Ważnych telefonach 🙂
Moje ursusy przez lata
Meksykański

Podstawowy


I munsztuk


Więc tak- polecam na maksa! Każde z nich dalej żyje 🙂

Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
06 sierpnia 2019 17:17
amanda666, koniecznie się podziel wrażeniami i zdjęciami, jeśli zdecydujesz się na p.Marka. Ja go tez polecam, ogłowie od niego wytrzymało lata i dalej jest w doskonałym stanie, teraz dumam
właśnie nad zrobieniem i niego czegoś na wzór Micklema.
Moje dwa ogłowia od p.Marka:
Jaki nachrapnik zwykły/szwedzki jest dość długi w obwodzie? Kupiłam full z Busse i kon mi się nie zmieścił. Nie chce kupować XFull, bo na pewno pasek idący wzdłuż łba będzie za długi. Która firma zakłada jednak szersze głowy niż Busse?
Klami, BR ma spore nachrapniki
Klami kawal? Albo schocke?
Moon   #kulistyzajebisty
09 sierpnia 2019 11:56
Schocke ma na pewno dość sporą rozmiarówkę.
Busse chyba generalnie ma mocno zaniżoną rozmiarówkę, mi kobyła z bardzo wąskim pyskiem, generalnie noszaca małe coby, nie zmieściła sie w Bussowy
Dzięki za info. 😉
Dzięki dziewczyny! Czekamy na ogłowie od Pana Marka  😍 na razie buduje sobie tymczasowe BR tylko naczółek na forum kupię. klami nie wiem jak stoją wszystkie nachrapniki BR, ale mój koń ma szeroki i krótki łeb, a w BR Adlington zapina się na pierwszą dziurkę 🙁 ma dopiero 3 lata, więc łeb pewnie jeszcze sporo urośnie. Eric Thomas za mały, daw-mag jedynie meksykan dobry, busse mam nachrapnik od oglowia chyba Comfort i tu się zapina aż na 3 dziurkę  😍 Schocke ma faktycznie trochę większe nachrapniki, ale nie wszystkie mi się podobały a jak już jakieś ogłowie wypatrzyłam to kosztowało ponad tysiaka...
amanda666, dzięki. No mój koń ma podobny problem. Bardzo szeroki i przy tym krótki łeb. Ech...
Schocke podoba mi się szczególnie takie jedno... za ponad tysiaka. Tia.
Zakupiłam ostatnio dla mojej folblutki Schocke Stanford w rozmiarze cob i ... okazało się przymałe. Ten rozmiar cob jest znacznie mniejszy od starszych modeli w tym samym rozmiarze. Bliżej mu do rozmiaru pony.
W rezultacie dorobiłam dziurkę w nachrapniku i wszystko jest pozapinane na ostatnie dziurki. Rozmiar full byłby idealny, a koń ma niedużą, drobną głowę.

Ja mam pytanko w jakich cenach Pan Marek wykonuje ogłowia, chodzi o szeroki nachrapnik szwedzki najlepiej lakierek z czarnym podszyciem i może być bez naczółka, chyba że można też np ze swarovskim 🙂
Ja tez się chętnie dowiem jakie są ceny. 😀 Żadne oglowie oprócz tych za ponad tysiąc złotych mi się nie podoba. 🤣
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
23 sierpnia 2019 08:58
Akurat dzwoniłam do p Marka i w tej chwili nie ma skory lakierowanej, czas oczekiwania na nią ok miesiąca, sam nachrapnik szwedzki gruby z podszyciem 150zl

Edit: Kto mógłby mi doczyścić profesjonalnie białe podszycie w nachrapniku, moje mydła nie dają rady, nie mogę się pozbyć takiego postarzałego zabrudzenia. Ewentualnie może znacie jakiś sposób?
ushia   It's a kind o'magic
23 sierpnia 2019 09:39
wejdź sobie na strone multirenowacja.pl i tam poszukaj albo wyslij im pytanie - mega zajawieni "na skórzano" ludzie

spora szansa ze to nie zabrudzenia tylko wierzchnia warstwa lakieru zlazla
Diakonka, może forumowa Siodlarenka.
Moja glutka w Schocke Stanford z gładkim naczółkiem:


Z gładkim naczółkiem wygląda dużo lepiej. Ja jednak nie lubię świecidełek 😂.

Wracając do rozmiarówki Schockemohle, porównałam modele Stanford i Delaware w rozmiarze cob. Ten drugi jest o duuuużo większy od pierwszego. Może komuś przyda się ta wiedza 🙂.
Mi też te poniżej tysiaka się nie podobają, a póki co taka cena jest poza zasięgiem. Ja nie narzekam na moje ogłowie Harrys Horse, ma mega gruby nachrapnik podszyty na biało, skóra jest dobrej jakości. Naczółek oczywiście typowy chińczyk i rozpadł się po 2 miesiącach, ale ten zastąpiłam sobie bling opadającym Waldhausenem 🙂
Skoro sam nachrapnik u P. Marka 150 zł to ciekawe ile reszta plus naczółek
Nie wiem jak teraz kosztuje ale ja ze 3 lata temu płaciłam 500zł za ogłowie munsztukowe, mojego pomysłu, naczółek opadający, lakierowany.
Ja kilka lat temu płaciłam chyba 350 czy 400 za rurkowe ogłowie według mojego pomysłu. I szczerze mówiąc - już nie wyobrażam sobie kupić ogłowia sklepowego. Po pierwsze: to do p. Marka jest zrobione dokładnie tak jak chciałam (kształt naczółka, nachrapnik, kolor skóry, zapięcia), po drugie: jest na wymiar, idealnie spasowane na mojego konia. A po trzecie: zdecydowanie wolę wspierać takiego rzemieślnika i fachowca jakim jest p. Marek niż wspierać "małe chińskie rączki" kupując jakiś shit w sklepie, nawet jeżeli wygląda fajnie i jest tanie.
Ja też odkąd kupiłam pierwsze ogłowie od p.Marka nie zmierzam kupować już sklepowych. Jakość tych sklepowych jest kiepska, wiecznie problem z rozmiarówką. Skóra od p.Marka jest najwyższej jakości, miekką i elastyczna od samego początku, porównywałam ją nawet do ogłowii Otto Schumachera za 1500-2000zł i jest naprawdę lepsza.
Martwi mnie tylko co stanie się z rynkiem jak p.Marek odejdzie na zasłużoną emeryturę, wpadniemy w przepaść chińskich papierówek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się