Siatka na siano - z małymi oczkami

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 lipca 2019 16:36
kitty tak, o tej pisałam, po rozciągnięciu ma oczka równo 6x6 cm. Ale skoro takie są za małe, to chyba faktycznie będzie trudno znaleźć.
a czy ktoś z was wie co wpisywać w Google szukając tego sznurka który idzie już na górze siatki do wiązania?  👀
Konie reguralnie go "jedzą", a nie jestem w stanie znaleźć jak on sie nazywa....
Zorilla, ten sznurek trochę wygląda jak sznur do snopowiązałek, może kieruj się bardziej do jakiś rolniczych sklepów?  🤔
Zorilla, w sklepach typu mrówka znajdziesz takie sznury na metry, szukaj pod tytułem linka 🙂
Polecicie dużą siatkę z dużymi oczkami? Budżetową, taką zwykłą jak te najprostsze siatki, tylko one są takie kiszki wąskie, a ja bym chciała taką na kostkę siana. Do boksu mam dużą Lucky Farm, chciałam coś tańszego na padok.
UnicornWitch, nie zupelnie nie, ale dzięki. Musi być identyczny - dosc twardy? (ze taki nieprzyjemny :P) i pusty w środku.

Tajnaa, nie mam żadnej mrówki w okolicy ani tu gdzie mieszkam, ani gdzie mieszkam w Polsce. Wstępny reasearch w internecie zupełnie bez sukcesu...
a czy ktoś z was wie co wpisywać w Google szukając tego sznurka który idzie już na górze siatki do wiązania?  👀
Konie reguralnie go "jedzą", a nie jestem w stanie znaleźć jak on sie nazywa....


Zorilla szukaj hasła: lina polipropylenowa

Edit: to są liny (linki) żeglarskie, wspinaczkowe, outdotowe - są w sklepach budowlanych i specjalistycznych. Jest ich sporo na necie.
https://www.amazon.co.uk/SOLA-Polypropylene-Braided-Climbing-Yachting/dp/B019CVLXJO

Edit: kolejna poprawka 😉
Zorilla różnego rodzaju linki są na metry w Castoramie.
Dzieki dziewczyny, ale zupelnie nie o to chodzi. Juz to wszystko przeszukalam... Wrzuce zdjecie jak usiade przednkomputerem 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 listopada 2019 13:03
Zorilla ja wiem o jaką linkę Ci chodzi, o taką "plastikową" jakby prawda? W marketach takie też czasem bywają, ale najczęściej grubsze i sztywniejsze przez to niestety.
Nie jestem pewna czy myślimy o tym samym, ale ja linki do siatek kuowałam w.... chińczyku, jako sznur na pranie 🤣
Generalnie, przynajmniej w tym naszym, było tyle rodzajów sznurów do prania, że część się świetnie nadawała na siatki.
Pogrzebię w domu, to było nawinięte na taką zawieszkę o ile dobrze kojarzę, może napisali z czego to to cudo.
Zembria, tak. Nieprzyjemna i "dziadowska". Pusta w srodku tak jakby 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 listopada 2019 10:58
Zorilla poszukaj "lina polipropylenowa bez rdzenia" tylko sporo wyskakuje wyników z linkami jak wspinaczkowe, ale po fotach widać co i jak. Przykładowe wyniki:
1
2
3
Lov   all my life is changin' every day.
09 grudnia 2019 20:26
Szukam jakiejś alternatywy dla siatki 😉 Moje konie stoją teraz w stajni angielskiej, a balot siana jest w normalnej stajni, i właściciel chciałby żeby "nie robił się bałagan" i żeby konie dostawały w siatkach siano. Osobiście fanką nie jestem, znając moje bestie, któryś nogę wsadzi albo coś podobnego 😁

I dodatkowo szukam też czegoś, żeby im siano zapakować na padok, piłki widziałam, ale cena zabija 😵
Lov, a torby?
Lov   all my life is changin' every day.
10 grudnia 2019 09:40
Puma, właśnie je odkryłam 😁 będę testować 😉
poszukuje siatki na siano z oczkami ok. 8-10 cm obowiązkowo BEZ kółek przy tym sznurku do ściągania. Sporo producentów tak robi zdjęcia że tego nie widać niestety, a jak już są to oczka są max 5 cm 🙄

Przy okazji potwierdzam dobre opinie o siatkach busse (testowałam plan pro i professional) - na prawdę są warte swojej ceny... gdyby tylko moja chabecina nie robiła fochów na małe oczka...  😵
Azzawa, też polecam Piece of Hay. Żadnych kółek, oczka zgodnie z zamówieniem, nie rozciągają się i moje są chyba nieśmiertelne.
Zdecydowanie Piece Of Hay! 😀 Żadnych metalowych części, żadnych supełków i są wieczne. Najstarsze siatki mam już 4 lata używane całą dobę, cały rok, przy każdej pogodzie, przez stadko 7-9 koni. I są tylko brudne.
O właśnie, brak supełków też. Podobno szkodzą na zęby, chociaż są zwolennicy tej teorii i przeciwnicy. Ale jak można ich po prostu nie mieć, to czemu nie? 😀
jesli ktoś ma choćby minimalne zdolności manualne to polecam kupić siatke bezpośrednio u producenta, np 1mx2m po złożeniu mamy siate 1mx1m , zwiazujemy boki sznurkami od presaków górą przewlekamy sznurek zakończony np szeklami i mamy siate w cenie 40-45 zł, producent siatek wystawia aukcje na allegro , mozna dobrać długość siatki i rozmiary oczek. ja kupuję takie -,,  siatka-transportowa-oko-4-5cm ,, ups link rozjechał forum , wiec zostawiłam tylko tytuł aukcji

Co wam się dzieje nie tak przy siatkach z oczkami metalowymi?
dziewczyny dzięki za namiar na PoH - nawet nie wiedziałam ze jest oddzielna firma specjalizująca się w produkcji siatek

właśnie o brak metalowych części mi chodziło, ale brak supełków mnie zawsze zniechęcał, zwłaszcza przy dużych oczkach - to trzyma rozmiar przy tak rzadkim splocie?

zdolności manualne mam i nawet myślałam czy nie zrobić samemu, ale wyszłam z założenia, że z przesyłkami to pewnie wyjdzie drożej - allegro też zatem obadam 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
01 stycznia 2020 20:49
azzawa, symar.pl szyje siatki na zamówienie. Najlepiej zadzwonić i wypytać. Siatki na baloty mam na pół ceny w porównaniu do końskich firm (i lepszej jakość  🤔zok🙂
moja z allegro wyniosła 32,70 z wliczona przesyłką, jak sie ma allegro smart przesyłka za darmo, ja nie mam więc koszt miałam, jak bierzesz siatke o wiekszych oczkach jest tańsza niz taka 4,5 cm, i producenci wystawiaja też na allegro, kupując z ich strony zazwyczaj koszty wysyłki są wyższe. sznurek na każdej stajni sie znajdzie, szekle kilka zł w Mrówce, Brico itp sklepach
dziewczyny dzięki za namiar na PoH - nawet nie wiedziałam ze jest oddzielna firma specjalizująca się w produkcji siatek

właśnie o brak metalowych części mi chodziło, ale brak supełków mnie zawsze zniechęcał, zwłaszcza przy dużych oczkach - to trzyma rozmiar przy tak rzadkim splocie?


Nie, nic. Specjalnie wzięłam mniejsze, żeby mogły się rozciągnąć i teraz mam cały czas za małe po dwóch latach. :P Nic się nie ruszyło.
ja zamawiałam tez z symar.pl i sama uszyłam siatki.
Dzień dobry, czy robił ktoś siatkę na baloty siana 120 x 120 cm ? Ciekawa jestem o ile wieksza musi być siatka od balotu aby dało się ją bezproblemowo ubrać. W czasie ubierania balot będzie podniesiony na turze. Chętnie poznam dobre oferty producentów siatki, myślałam o siatce na balot z dziurami 4,5 x 4,5 cm x 5 mm. Plan jest taki aby 2 kobyły miały siano cały czas, zadawane mechanicznie i nie marnowały.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
02 stycznia 2020 20:09
Te minimum 5 cm luzu jest potrzebne. Pytanie jakie masz siano - odrzut 1 warstwy czy więcej. Teoretycznie na turze powinno być łatwiej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się