Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 lipca 2019 13:52
Dorobiłam się sesji zdjęciowej 😉
Więcej nie pokażę, ale jak patrzę na to zdjęcie to kocham te moje konie jeszcze mocniej. 😍
Super  😍 😍
Przepiękne są takie ujęcia!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 lipca 2019 14:30
Dziękuję 🙂
Moje osiołki nigdy nie zawodzą  😉
zabeczka! Super!! Pokaz inne 🙂

Macal ktoś z Was wózek Amelis Pro? Kolega sprzedaje w bardzo okazyjnej cenie w super stanie, rozważam czy nie wziąć go jako gondole, a później kupić już jakaś fajna spacerówkę?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 lipca 2019 16:26
Raczej nie 🙂 Są tu osoby które niekoniecznie przepadają za takimi obrazkami, a ja nie mam ochoty wyjść na zbyt słodko-pierdzącą  😉 😉
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
21 lipca 2019 16:34
zabaczka super, też mam brzuszkowe foty z końmi.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
21 lipca 2019 16:45
Ja walczę, aby jeszcze mieć, ale to nie dzisiaj. Może za tydzień się uda 😉
zabeczka17, Cudne 😍
Wcale nie słodko-pierdzące.

Co do wózków, Ignac korzysta sporadycznie z poGabrysiowego Mutsy Evo. Nie zamieniłabym na żaden inny.
Ma ponad 6 lat, wszystko działa. Polecam bardzo firmę Mutsy, model whatever. Solidne, lekkie, mega szybko i łatwo składalne. Raczej nie offroadowe. Raczej dla takich co samochodem z miejsca na miejsce się przemieszczają.
ash   Sukces jest koloru blond....
22 lipca 2019 10:39
Julie, widzisz, pamietam jak Ty i Zen zachwalalyscie Mutsy. Przy Tymku kupiłam Evo i jak tylko wyrósł z gondoli to szybko sprzedałam bo dla mnie spacerówka była zbyt płytka, za mało osłonięta od wiatru czy śniegu.
Ale fakt, dość lekki i przyjemnie się składał.

Z wózkami to ja proponuje pojechać do sklepu, pojeździć nimi, poskładać kilka razy, wpiąć fotelik i zobaczyć co komu pasuje bo każdy ma inne wymagania.
Ja swojego Hartana nie zamieniłabym na nic innego mimo ze to dość ciężkie bydlę.
Zostawiają mnie minimum do środy w szpitalu. Chcą zrobić dodatkowe badania. Generalnie mam bardzo krótka szyjkę, czy któraś z was miała 1 cm szyjkę i jakoś dotrwała do chociaż 36-37 tc?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 lipca 2019 13:49
Karina, urodziłam pierwszego lutego a od poczatku grudnia kazdy lekarz mi wróżył szybsze rozwiazanie. Miałam skurcze na Ktg, szyjka z dnia na dzien coraz krótsza a na końcu to mi piec dni wywoływali i nic! Tak wiec, moze byc tak i tak 🙂

Hartan to świetny wózek, ale spory. Trzeba sprawdzać czy wejdzie do bagażnika! Ja byłam z Teutonii bardzo zadowolona, niestety oni juz nie produkują...
Ooo dzięki ci! Czyli nie ma tragedii. Ja w ogóle skurczy nie mam póki co, za to chyba zaczyna się po kawałku oddzielać czop. I taka zgaga mnie dopadła, że matko z córką.
ushia   It's a kind o'magic
23 lipca 2019 06:03
Tragedii nie ma, ale też nie lekceważ zagrożenia.
wcześniactwo to nic fajnego jednak i te 5tygodni robi ogromna różnicę.
Także siedź grzecznie na tyłku i rób co Ci każa, nawet jeżeli oznaczałoby to leżenie plackiem przez miesiąc - i gdyby tak było to faktycznie LEŻ!
bez "a to szybko zrobie obiad i potem poleze" "a tylko pranie wstawie i zaraz sie poloze" 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
23 lipca 2019 09:27
Kaarina, teraz przed porodem spędziłam dobę na patologii ciąży i była ze mną na sali dziewczyna co leży na oddziale już 4 tygodnie a ma do cięcia minimum jeszcze 2 leżeć. Szyjkę ma mega krótką, ale leżąc i się nie forsując wytrzymała już sporo wiec i Tobie życzę żebyś spokojnie dotrwała do terminu.

Melduje, że Lila kończy dziś tydzień! Nie wiele się zmieniło, mam wrażenie że ciagle karmie  😁
Odpukać tfu tfu je jak szalona, aż mam wrażenie ze za dużo bo zaczęła ulewac po jedzeniu.
Tymek zakochany, rano przed przedszkolem musi ją wycałować a po przedszkolu nawet nie chciał jechać na lody tylko do domu bo się stęsknił za siostrą.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
23 lipca 2019 09:51
ash, boski Tymek. Moja jest okropna pod tym względem. Zazartowaliśmy ostatnio, że mamy tak duży bagażnik, że zmieści się Kalinka i dwie siostrzyczki, to się obraziła, wypięła tyłkiem i nakrzyczala na mnie "nie chcę! Masz się zajmować tylko mną!". Sobek okropny.
Leżę oczywiście. Tudzież siedzę jak już nie  mogę wyleżeć. Niestety okazało się, że mogę zapomnieć o znieczuleniu przy porodzie naturalnym 🙁 Płytki krwi mam bardzo niskie. A tak się cieszyłam, że będę mieć możliwość wzięcia znieczulenia w razie czego... Nawet jeśli będę mieć CC to tylko w pełnej narkozie, co już samym faktem mnie przeraża. Już bym chciała mieć ten cały poród za sobą!
ash, super wieści 😀

Kaarina, trzymam kciuki, może płytki jeszczer pójdą w górę 🙂
A my dzisiaj 5 tygodni kończymy  💘 I też mam wrażenie, że non stop karmię 😁 co zresztą potwierdza waga, bo już 4110 g , czyli 1380 g od wyjścia ze szpitala🙂
No i już nie jest małym chińczykiem, ładnie spada mu bilirubina i skóra przestała być żółta  💃
Dziękuję za kciuki! Ciekawe co mi powiedzą po jutrzejszych badaniach. Nie sądzę jednak, że płytki się poprawią, bo od dwóch miesięcy mi spadają. Teraz jednak osiągnęły poziom, który wyklucza możliwość znieczulenia.
Skorygowali mi też wiek ciąży, suwaczek pokazuje o tydzień za dużo. Dziś dopiero zaczęłam 34 tc.
Kaarina, mi też spadały i w pewnym momencie przestały, na poród były z powrotem w środku normy. Z tym, że u mnie nie spadły poniżej normy, tylko były w dolnej granicy (a przynajmniej nie było nic takiego namierzonego badaniami). Więc mam nadzieję, że może i tobie przestaną lecieć i wrócą do normy? Do pewnego stopnia ten spadek jest fizjologiczny bo to podobno dzidziuś w pewnym momencie intensywnie "podbiera" mamie.
ash   Sukces jest koloru blond....
24 lipca 2019 08:18
Zbliżają się znowu upały po 30’. Zupełnie nie wiem jak takiego tygodniowego noworodka ubierać w taką pogodę. Wyjeżdżamy na podlasie, wiec cały dzien mała będzie na powietrzu oczywiście w cieniu.
Położna wczoraj zalecała jednak długi rękaw i spodenki plus cienkie skarpetki
ash, dostosuj do temperatury, ja pewnie załozylabym bodziaka i okryła bambusową pieluchą w razie potrzeby. Sama zobaczysz czy jej bedzie dobrze. Nie ma co przegrzewać, ale sama mialabym pewnie podobne dylematy.
ash   Sukces jest koloru blond....
24 lipca 2019 08:31
yegua, ja jestem z tych co zawsze chłodniej ubierają niż przegrzewają. Tymek miał od początku chłodny wychow 😉 i tfu tfu praktycznie nie choruje.
Z Lilką chciałabym podobnie. O bambusie tez myślałam, dzięki za podpowiedz.
Ash, Michałowi zakładałam body z krótkim rękawem lub rampersy. Czasami jak była potrzeba to przykrywałam pieluszką. Skarpetek i spodenek w taką pogodę nie używałam.
ash   Sukces jest koloru blond....
24 lipca 2019 09:13
D+A, właśnie tak pamiętałam jak mówiłaś o tych upałach i tak tez sobie ułożyłam w głowie zanim mała się urodziła. Mam sporo rampersow wiec będzie śmigać w tym, a najwyżej będę ja okrywać bambusem. Dzięki
bobek ja mam właśnie w bardzo dolnej granicy. Jak spadną jeszcze bardziej to będą mi leki podawać. Może jednak się coś podniosą, choć nie wiem czy zdążą bo zaczynam mieć rozwarcie....
Czy mogę trochę pospamowac moimi wozkowymi rozterkami?
Potrzebuje wózek z lekka gondola. Tak żeby wnosić ja na pierwsze piętro. Mieszkam w mieście, poruszam się samochodem, jazdy po terenie mało, jak już to uklepane ścieżki.
Mam wybór:
1) używany Amelis Pro od kolegi, w super stanie za 700zl. Ae z tego co widzę w opiniach to spacerówka jest pochylona do przodu wiec ludzie używają go tylko jako gondoli. Czyli mogę kupic tanio gondole, a jak dziecko wyrośnie to kupic nowa spacerówkę.
2) bebetto nitello. Bardzo fajny pod katem składania, zwrotności i super lekkiej gondoli. Spacerówka za to nieduża, byłaby pewnie szybko do wymiany, za to w moim mieście bardzo zachwalany jest serwis. Ok 1600zl
3) xlander xcite - podoba mi się ze względu na bardzo ciekawa spacerówkę. Podobno jeśli go wybiorę to nie będę musiał już kupować następnej spacerówki, zostanę z nią do końca. Zdecydowanie najdroższy 2399zl. Ma zupełnie inna amortyzację niż pozostałe wózki - wahacze jak w samochodzie a nie pojedyncze amortyzatory. Minus taki ze jest twardszy, plus taki ze z cięższym dzieckiem dalej spełnia swoją role.
Aaaaaaaa, mam dziurę w głowie!!!
Ash, ja tak samo robiłam z Anielka - body na krótki/rampers/sama koszulka a nawet w skrajnych upałach sam pampers
Miałam otulacz bambusowy i jak było chłodniej/zawiewało to przykrywałam 🙂

rtk, trudno mi pomoc...w ogóle nie wyobrażam sobie wnoszenia gondoli, nie ma opcji zostawienia całego wózka gdzieś na dole?
sienka, w sumie to samo miałam napisać. Ja wnoszenia spacerówki sobie nie wyobrażam 😂
ash   Sukces jest koloru blond....
24 lipca 2019 11:14
rtk, ja jak dziewczyny nie wyobrażam sobie wnoszenia wózka, ale wiadomo jakby trzebabylo jak u Ciebie to trzeba i koniec.
Ja bym chyba wzięła używkę od kolegi a potem zainwestowała w fajną spacerówkę bo to jej będziesz używać najdłużej. Spacerówek jest od groma na rynku, wybierzesz sobie co będziesz chciała a już będziesz tez więcej wiedziala czego od wózka oczekujesz!

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi dotyczące ubioru w upały. Szykuje bodziaki i rampersy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się