Stajnie w Warszawie i okolicach

Na pewno startuje właścicielka
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
01 lipca 2019 13:51
donkeyboy ala jakie chcesz informację?? To jest wysokiej klasy stajnia sportowa z warunkami i obsługa na najwyższym poziomie. Będzie tak jak ustalisz z właścicielkką stajni. Nikt CI nie będzie się wtrącał w to ile koń ma wychodzić a ile nie,ile ma jeść itd. Będzie tak jak powiesz ,że ma być.


No podstawowe informacje jakie padoki/pastwiska, co się zawiera w cenie pensjonatu, albo chociażby rozmiar hali, ze zdjęcia sobie nie wyczaruję przecież.

Nie musisz na mnie naskakiwać z och i ach wysoką klasą ośrodka. Wiem jak wyglądają i jak funkcjonują stajnie wysokiej klasy, bo sama zarządzałam stajnią sportową zawodnika kadry narodowej. I wiem też że piękne budynki i infrastruktura nie są równoznaczne z tym że jest tam wszystko czego potrzebuje (vide komercyjne stajnie "wysokiej klasy" w Holandii gdzie koń widział trawę ostatni raz jak był 3 latkiem). Nie mówię że tam tak jest. Ale skoro nie ma żadnych informacji to skad mam mieć pewność?
Pytanie wynikło głównie z tego że jedyne co znalazłam to zdjecie na instagramie, nie mówi mi to nawet gdzie ta stajnia jest.
donkeyboy nie naskakuje...stajnia ma profil oficjalny na FB : https://www.facebook.com/stajniajadran/

Smok10 to stajnia Luizy Rutkowskiej

amnestria wybacz nie chce mam czasu na wielkie uzewnętrznianie się...znasz moje nazwisko,wpisz sobie w artemorze i zobaczysz co się zmieniło  😉 zresztą mamy troszkę inne podejście do koni i do tego co dla nich dobre a co nie.
Kastorkowa...fakt , ale naprawdę nie chce mi się tłumaczyć...każdy idzie swoją własną drogą...ja tam robię swoje : kończę zaraz sezon i już myślę o przyszłym i MP ,nie bedę uszczęśliwiac ludzi na siłe. Co do stajni mogę podpowiedzieć,ma ktoś ochotę posłuchać to ok ,nie ma też ok... Mój chory na rao koń (po stajni ,którą zachwycała się amnestria ) miesiąc temu dał mi III miejsce w Mistrzostwach Województwa bo...bo przestałam się słuchać wszystkich "najmądrzejszych".

donkeyboy w każdym razie powodzenia w szukaniu i w wyborze :kwiatek:
Czy ktoś z was stoi lub niedawno stał w: Olendrze, Rancho Oregon lub Mandrze/Korfowym? Jeśli tak, to prosiłabym o opinie: opieka (spełnianie próśb dotyczących np.: zakładania masek/derek, odpowiednie żywienie (szczególnie siano), czystość w boksach, zwracanie uwagi na kolki, rany), infrastruktura treningowa pod kątem WKKW (wyjazd w teren i/lub tor crossowy/do galopów), padoki (rodzaj - czy są trawiaste, po ile koni na padok). Może być na priv.
Drodzy revoltowicze, szukam stajni z dobrym dojazdem z mokotowa. Jestem zmotoryzowana, ale nie pogardzę dojazdem komunikacją. Zależy mi w szczególności na dobrej opiece, padokowaniu, czystych boksach. W drugiej kolejności infrastruktura do trenowania. Budżet ok 1200 zł
Ta strona Warszawy jest dla mnie całkowicie nieznana  🙁 przejrzałam katalog stajni, ale opinie w wątku w większości są z 2017 roku i późniejsze, klika z 2018.
Będę wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
Stajnia Jardan ... tylko cena 1800-2000 . Dla ujeżdżeniowca - ideał  😍

donkeyboy ... a poza tym:
Rzęszyce
Sokóle
Salerno



Coś się zmieniło w Sokólu  i pensjonariusze są mile widziani ?
Majowa są tam konie w pensjonacie... 😉 wiesz ,zawsze jest gdzieś jakiś "minusik" . W kazdym razie miejsce pod względem opieki i infrastruktury jest godne polecenia..cena też spoko ( niestety blisko nie jest ,no ale to już kazdy sobie sam musi sprawdzić dojazd)  😉
Czy ktoś z was stoi lub niedawno stał w: Olendrze, Rancho Oregon lub Mandrze/Korfowym? Jeśli tak, to prosiłabym o opinie: opieka (spełnianie próśb dotyczących np.: zakładania masek/derek, odpowiednie żywienie (szczególnie siano), czystość w boksach, zwracanie uwagi na kolki, rany), infrastruktura treningowa pod kątem WKKW (wyjazd w teren i/lub tor crossowy/do galopów), padoki (rodzaj - czy są trawiaste, po ile koni na padok). Może być na priv.


Napisałam PW
Już kiedyś pytałam o okolice Sochaczew, Żyrardów... udało się wspólnymi siłami znaleźć fajną stajenkę 😉 teraz poszukuje czegoś najchętniej przydomowego. Niekonfliktowy wałaszek na łąki. Ktoś, coś? Sprawa pilna. Wymagania: łąki, dobre karmienie, czysty boks, świeża woda. No i kumaty właściciel aby zareagował na dolegliwości. Fajnie jakby był jakiś skrawek do pojeżdżenia i wyjazd w teren

Zna ktoś to miejsce? klik (eeee... dobra, już nie chcę wiedzieć  😂 )

Ew. Okolice Żabiej Woli?
Kurcze, tam nic ciekawego nie ma? 🙁
Łąki to chyba wszędzie może być problem. Łąki ma Konik dzieciom w Grzmiącej, ale nie wiem czy tam dalej jest pensjonat. Nie wiem jak Lisówek?
Wcześniej zebrałam info o tych okolicach, więc dlatego teraz raczej rozglądamy się za przydomówkami. Koniki dzieciom super, ale łąk brak. Tzn na trawę można sobie konia w łapce wyprowadzić obecnie a tak to tylko zielonkawy padoczek. Tzn to i tak super jak na podwarszawskie stajnie, ale tu chodzi bardziej o łąki i trawę a jazda to tylko spacerki więc infrastruktura zupełnie niepotrzebna. (Co też przekłada się na cenę 😉 )
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
16 lipca 2019 10:04
Przyłączam się do pytania o stajnie dla emerytów. Okolice Leszna, Błonia, Sochaczewa. Najchętniej przydomowa i padokowanie 24h  😵
Megane, o kurcze to szok bo tych sześć lat temu to oni właściwie tylko te łąki mieli 🙁
Najbliższe łąki to HavAnna gdzie i tak nigdy nie ma boksów, bo ostatnio wszystkie zajęlismy 😉 i inne stajnie już bliżej Mszczonowa/Żyrardowa :/
Ewentualnie na tej drodze co masz konik dzieciom, bliżej Skuł masz trzy czy cztery stajnie przydomowe- jedna to hodowla arabów i ze dwie klasyczne- może popytaj czy mają boksy. Widać padoki przy drodze.
No sporo padoków jest, ale w tym roku i susza doskwiera, więc na tą ilość koni to już dokarmiane siankiem. Ale miejsce super 😉
Zerknę na te okolice Skuł. Dzięki za info  :kwiatek:
Stowarzyszenie Jeździeckie Szarża w Popówku 🙂 Mnie przekonały do niego jego obozy jeździeckie- byłam na kilku. Studencki, rodzinny, rekreacyjny, szkoleniowy- wybór jest szeroki. Jestem pasjonatką jazdy konnej, więc mam też bzika na punkcie wakacyjnych wyjazdów. Klimat jakiego nie ma nigdzie indziej!
dzinsiak, ale o czym ty piszesz?
emptyline   Big Milk Straciatella
17 lipca 2019 11:20
dzinsiak, słaby marketing, słabiutki.
Ohoho z Szarży to mam takie wspomnienia sprzed kilkunastu lat, że mi nie zapłacili za dwa miesiące tyrania, stajennego który wiecznie z butelką chodził, stan elektryki w drewnianej stajni który wołał o pomstę do nieba i puszczanie koni na niezabezpieczona łąkę.  😜 Szał. Takiego kombo w uchybianiu zasadom BHP to nigdzie nie widziałam, za co jeden czy dwa konie przypłaciły życiem (RIP Velodrom).
emptyline   Big Milk Straciatella
17 lipca 2019 12:15
Klopsik, chyba chodzi ci o Weronala. Wina niezamkniętej bramy wjazdowej. Ale co do Szarży to tak, no w kwestii pensjonatu pozostawia wieeeeeleeeeeee do życzenia. Choć nie wiem jak jest teraz, bo jednak były w między czasie duże roszady.
Szukam informacji od osób, które stoją w stajni Diego. Jak wygląda opieka (podawanie suplementów, dodatków), jakie są warunki i czystość w stajni, czy konie z wolnowybiegówki mają jakieś schronienie przed wiatrem lub śniegiem, czy jesienią i zimą na padokach jest dużo błota, etc. Z góry dziękuję za odpowiedź tu lub PW. 
Klopsik, chyba chodzi ci o Weronala. Wina niezamkniętej bramy wjazdowej. Ale co do Szarży to tak, no w kwestii pensjonatu pozostawia wieeeeeleeeeeee do życzenia. Choć nie wiem jak jest teraz, bo jednak były w między czasie duże roszady.


Możliwe, że o Weronala. To już tak dawno było.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
19 lipca 2019 22:25
Czy ktoś stoi w stajni Grand Horses w Wielgolesie Duchnowskim? Na zdjęciach stajnia wygląda bardzo fajnie  🙂 Oczywiście mam zamiar podjechać,  ale może ma ktoś jakieś info  😉
Czy w granicach ok. 40 km od Warszawy, obojętnie w którym kierunku, jest jakaś stajnia, gdzie koń mógłby nocą przebywać na dworze z dostępem do boksu/wiaty?

Oprócz:
- stajni Mehari
- UP Ranch
- stajni w Koczargach
- stajni Truskawka.

 
trusia troszkę dalej (60 km) masz stajnie jkobusa.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
23 lipca 2019 09:10
trusia, w zawadach koło Radzymina 🙂
trusia Równe koło Tłuszcza, było ostatnio w ogłoszeniach.
Dzięki, popatrzę.

Znalazłam tę w Równem i okazuje się, że ją znam!

Muchozol, 60 km to nie jest troszkę dalej w stosunku do 40 km.  🙂
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
23 lipca 2019 15:29
Trusia, Duchnice miały kiedyś taką możliwość. Albo konie stały w grupie latem nocą na padoku, albo był domek całoroczny z własnym wybiegiem. Nie wiem czy teraz nadal to funkcjonuje, ale możesz zadzwonić i dopytać.
Hermes, czy mogłabyś napisać coś na temat stajni w Zawadach, bo wygląda na to, że internet nic o niej nie wie.  😉  Jeśli wiesz: czy klacze i walachy chodzą oddzielnie, czy mają wiatę czy stały dostęp do boksu, stały dostęp do siana, czy zimą też mogą nocą przebywać na dworze.  No i adres naturalnie.

Lanka Cathar, Duchnice sprawdzę, dzięki 
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
24 lipca 2019 13:10
trusia, już pisze PW 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się