Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

No pewnie, że tak  🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 lipca 2019 19:47
Te filtry to są o kant tylka potłuc, czemu ludzie to kupują?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 lipca 2019 19:52
Facella bo?
Gdzieś mi się kiedyś jeśli dobrze pamietam ktoś sprawdzał ile bakterii jest w takim filtrze. Nie wyglądało to zbyt dobrze
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 lipca 2019 05:46
Bo odfiltrowują tylko kamień, ale za to są cudownym siedliskiem bakterii.
Parę stron temu była już dyskusja o filtrach w dzbankach - ktoś inny pisał, że te "badania" o kant kuli potłuc, tak w skrócie. Chyba, że coś się zmieniło w tej kwestii. Ja od dłuższego czasu używam zarówno dzbanka, jak i butelki - nic mi nigdy nie było po takiej wodzie 😉
Mi tez nic nie jest. Jak ktoś nie wymienia filtra regularnie i nie pilnuje, zeby woda była max 12h w butelce, no to może i ma sporo bakterii.
A ja od kiedy pamiętam piję prosto z kranu i też nigdy mi nic nie było po takiej wodzie 😁
Ja nie mam problemu z piciem wody prosto z kranu, ale pod warunkiem, że jestem w domu. Na zawodach nie ufam do końca tym rurom i wolę się zabezpieczyć, nawet jeśli to efekt placebo. 🤣
Jeśli o butelkę i dzbanek się dba, myje, suszy i wymienia filtr to żadne bakterie się nie uhodują. Ja mam dbam i cała rodzina zadowolona. 🙂
Paszport niby nie jest dokumentem potwierdzającym, że ktoś jest właścicielem konia. Potrzebuję artykuł który tak stanowi. ktoś coś?
efeemeryda   no fate but what we make.
25 lipca 2019 11:05
w paszporcie jest to napisane.
Ok. Idę oglądać paszporty
A w krańcówce nie ma dużych ilości chloru ?
To mnie najbardziej odstrasza, choć i prawda, że kranowa mi po prostu nie smakuje i jak nie muszę to nie pije.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 lipca 2019 15:01
Sonika trochę chloru jest. To jest właśnie ogromny plus tych butelek z filtrem weglowym, że zabijają dziwny smak wody z kranu 🙂
Nie wiem jak w innych miastach, ale w Warszawie zachęcają do picia kranówki. Niby woda jest przebadana i dostosowana do picia, ale najbardziej odstrasza mnie w piciu kranówki to co siedzi już w końcowym odcinku jej drogi , stare rury w domu 😀
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 lipca 2019 17:13
Ulalala, mnie też to odstrasza, zwłaszcza że widziałam jak paskudnie ruda może być woda z kranu jak nie była dłużej spuszczana, miałam nadzieję że to jednak whiskey a nie woda z rur 😁 Ale jak podjeżdżają taką cysterną i nalewają wody w kubeczki to faktycznie smaczna, zwłaszcza że robią tak w upały a woda jest zimna
A dzbanka używam głównie do gotowania wody w czajniku, nie ma takiego osadu i nie trzeba odkamieniać a w wysokiej temperaturze bakterie i tak zdechną 😎
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 lipca 2019 23:55
Czy McDonalds wycofał Chicken Wingsy?
dea   primum non nocere
28 lipca 2019 06:47
Usuwanie "kamienia" z wody do spożycia na surowo nie ma sensu. To magnez i wapń, które są potrzebne człowiekowi. Zagotowanie i tak je wytrąci, więc do czajnika niech będzie. Do mycia głowy, spoko. Ale jeśli te filtry zmiękczają faktycznie, to nie używajcie ich do pitnej surowej wody.
Czy McDonalds wycofał Chicken Wingsy?

Chicken Wings to chyba KFC, nie? McDonalds z tego co pamiętam miał McNuggets czy coś takiego 😀
Tak, wycofali.
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lipca 2019 17:27
A wiadomo czemu? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji.

KFC ma Hot Wings. McNuggets to teoretycznie filety, w praktyce MOM 😉 skrzydełka były jako Chicken Wings.
Nigdy nie piszą publicznie co i dlaczego wycofują. Ale może z powodu tego, ze generowały najwiecej skarg od ludzi, bi smazyly się długo, czyli 5 minut i 30 sekund, a popytu wielkiego nie było. Ale nie wiem, to tylko takie luźne przypuszczenia. 😉
Facella, aj to przepraszam, pomieszalam nazwy :kwiatek: Co oznacza MOM?

Słuchałam wczoraj fragmentu audiobooka, którego teraz nie mogę znaleźć. Książka zaczynała się od morderstwa chłopca (jakaś mniejszość, ale nie pamiętam czy azjata czy afrykanin) poprzez zamknięcie go w pralce. Chyba w Skandynawii. Kojarzy ktoś tytuł?
fin, MOM to mięso oddzielone mechanicznie
Orientuje się ktoś może jak wygląda sprawa z zerowym PITem dla młodych? Obejmuje to również osoby, które ukończyły 26 rok życia czy już nie? W internecie artykuły można dwojako rozumieć. Kadrowa z pracy mojej znajomej mówi, że zerowy PIT dotyczy również osoby 26letnie, natomiast kadrowa z mojej firmy mówi, że po ukończeniu 26lat osoby już tej ulgi nie mają.

Bądź mądry i pisz wiersze  🤣
Anythic jak ktoś skończył 26 lat to już go nie dotyczy. Info ze strony gov.

https://www.gov.pl/web/finanse/bez-pit-dla-mlodych
aaga84 dziękuję :kwiatek:
Czy prawo obejmuje coś takie jak ktoś komuś pożyczył jakąś sumę pieniędzy i ta osoba nie chce mu oddać tej kwoty? To znaczy czy można coś takiego zgłosić na policje i domagać się zwrotu pieniędzy?
Behemotowa, - raczej nie ma sensu, bo w przypadku słowo przeciwko słowu nic się nie wskóra. Mamy domniemanie niewinności, więc trzeba udowodnić, że się te pieniądze pożyczyło i ich nie odzysklało.
Ze swojego doświadczenia podpowiem, że nawet jak ma się weksel, to ściąganie długów od osób prywatnych nie jest takie proste. Bujam się jakoś 3 rok 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się