pensjonaty w okolicach trójmiasta

Behemotowa, szukasz grala. Absolutnie nic mi nie przychodzi do głowy. :/ Ten dobry dojazd komunikacja miejska to... no problem tak w ogólności, a co dopiero w obliczu wymagań co do podstawowych warunków. No i jeszcze wolny boks.
[quote author=Madzik_kos link=topic=87.msg2880456#msg2880456 date=1564086817]
Behemotowa może w Warczu u Hanki będzie jakiś boks wolny, znajome tam stoją i nie narzekają. Od Pruszcza Gd rzut beretem 🙂
[/quote]
Ooo, przedzwonie 🙂 A jak u Ciebie z miejscami? Pamiętam jak ledwo co kupiłam Damaszka (5 lat temu :o ), że było u Was jak w raju i dla konia i dla jeźdźca. Z tego co pamiętam to całkiem blisko Pruszcza Gdańskiego.

Behemotowa, szukasz grala. Absolutnie nic mi nie przychodzi do głowy. :/ Ten dobry dojazd komunikacja miejska to... no problem tak w ogólności, a co dopiero w obliczu wymagań co do podstawowych warunków. No i jeszcze wolny boks.

Gdyby nie ta komunikacja miejska to koń stałby już w Borczu, ale współdzierżawca ma jeszcze spokojnie rok do prawka 😵 . Wiem, że w Niestępowie (kiedyś Koń-ak teraz chyba nazywa się Urok) jest całkiem niezły dojazd, ale przenoszą się teraz tam konie z Tabuna i tym sam zajmując ostatnie miejsca.
Bechamotowa ja stoję w stajni w Nowym Wiecu, wymagania by się zgadzały oprócz dojazdu komunikacją miejską. Jest bardzo kameralnie, opieka super, derkowanie i inne pierdoły. Konie chodzą w parach na padoki, jest trawa, siana pod dostatkiem. Plac, hala polewane na życzenie. Tłumów brak, ładne tereny i blisko jeziorko, karuzela. Wolne boksy też są od zaraz. No ale od Pruszcza to około 30 km. Cena 1000 zł. Z największych minusów dla mnie to dojazd bo ja mam ponad 40 km i myjka tylko na zewnątrz.

Link do strony na Facebooku: https://www.facebook.com/Stajnia-My-Horse-332651450725916/
Rudzielc_23 niestety musi być jakikolwiek dojazd komunikacją miejską, nie musi być koniecznie przystanek pod stajnią, ale taki by współdzierżawca miał jakkolwiek dojechać. Nie mogę zmienić stajni i odciąć ją od możliwości przyjazdów do konia.
Edit: Ooo, kojarzę tę stajnię, Fokusowa mi opowiadała. Słyszałam same pozytywne opinie.
Edit: Jednak odpada, jeden PKS dziennie i spojrzałam na mapę, to nawet jakbym ja miała tylko tam jeździć to nie do przejścia ta ilość km.
Behemotowa  u nas wszystko zajęte i raczej długo się ten stan nie zmieni. Na tej trasie oprócz Warcza i nas w Mierzeszynie jest jeszcze stajnia w Kierzkowie Isengard ale chyba trochę drożej niż chciałaś, a jest jeszcze stajnia w Kleszczewie u Romunika droga 222 - pks raczej jeździ regularnie, no i jest jeszcze bliżej Pruszcza Gd.
Madzik_kos finansowo to byłam przygotowana na Hipodrom, więc Isengard by się zmieścił, ale odpada, ma bardzo kiepską opinię i po tym co tam się działo to wolę omijać wielkim łukiem. Do Kleszczewa jadę w sobotę zobaczyć.

Edit: Jednak Kleszczewo odpada, ale znalazłam już stajnie z dobrym zapleczem, komunikacją miejską i jedno wolne miejsce od października, więc dziękuję bardzo za pomoc  :kwiatek:
Behemotowa, zdradź co to za stajnia ? Zastanawiam się co tam jeszcze istnieje z dojazdem komunikacją.
Właśnie Behemotowa teraz się musisz pochwalić gdzie znalazłaś miejsce :p
Nic odkrywczego, Niestępowo 😉 ale uwaga, zajęłam ostatnie miejsce 😁
Behemetowa stajnia Paradiso?
Nie wiem co to za stajnia, mi chodzi o Koń-ak, teraz się chyba nazywa ta stajnia Urok.
Behemotowa, no tak. Faktycznie nic odkrywczego. Jedna z tych kilku stajni na plus. Myślałam, że nie maja wolnych boksów.
Klami, też tak myślałam, bo sporo koni z Tabuna w ostatnim czasie tam przeszło, ale wchodzę za innego konia. Miałam przenosić się listopad-grudzień, ale zwalnia się miejsce w październiku i aby nikt mi go nie zajął to od razu „wjeżdżam” na jego miejsce.
A co się dzieje w Tabunie że tyle koni odchodzi?
Rudzielc_23, nic, to samo, szkółka, ciągle podwyżki. A w Końaku jednak taka sama cena, a dużo lepsze warunki.
w Koniaku jest naprawdę bardzo spoko. Mam nadzieję że im więcej prywacierzy tym będzie większa siła 😀 Brakuje tam wciąż placu (ten co jest blisko pod stajnią to jest jakaś totalna masakra) z tylu jest całkiem spoko, ale zaniedbany i mały.

Ale szkołka też jest i to prężnie działająca. Da się jeżdzić pomimo to bo hala wielka 😉

My z Siwym tam od maja, Borcz niestety za daleko. Po zmianie stajni jestem w domu ok. 1h szybciej, bo mi tyle z dojazdów odeszło.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
28 lipca 2019 15:19
Alice  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: no to ja poproszę 😀
Umówimy się w takim razie jakoś, ale musisz do nas przyjechać 😀 w końcu  😀 ... znowu ... itd 😀 😀 😀
xxagaxx, co do szkółki to wiem, ale jest na tyle duża hala, że da się pomieścić, szczególnie, że nie jest to szkółka z czterema instruktorami 🙂 Mi na placu zewnętrznym w ogóle nie zależy, ale pamiętam jak byłam tam ponad rok temu, że wyglądał na taki w czasie budowy.
Behemotowa, da się, chociaż ja i tak unikam. Czasem mam wrażenie że w Owczarni, w hali 20x40 z 5 końmi w szkołce i 3 osobami prywatnymi było mi łatwiej jeżdzić niż tutaj xD Ale myślę że głownie przez lonże, bo również są prowadzone na hali.  Dla mnie nie jest to problem przyjechać kiedy już szkołka skończy jeżdzić.

a czemu nie zalezy ci na placu zewnętrznym ?
xxagaxx, no tak, my mamy zamiar przyjeżdżać kiedy nie jeździ szkółka, a myślę, że są takie godziny 🙂 Plan jest taki by przyjechać tylko na sezon halowy, jak sie będzie dawało jeździć na dworze to bym chciała wrócić.
Z racji tego, że wyjeżdżam do szkoły, szukam stajni (szkółki) w okolicach Gdańsk Wrzeszcz! Zależy mi przede wszystkim na w miarę szybkim dojeździe komunikacją publiczną (do 30min. w jedną stronę max).
Szukam stajni z instruktorami, którzy będą mnie w stanie czegoś nauczyć, najlepiej halą i oczywiście nie styranymi życiem końmi. Preferowałabym również ceny tak do 50-60zł za jazdę grupową (zupełnie nie orientuję się, jak wyglądają ceny w trójmieście, jeżeli chodzi o jazdy, ale mam nadzieję, że znajdzie się coś w tym przedziale cenowym). Wolałabym, aby nie występowały zastępy, ponieważ nie za bardzo za nimi przepadam.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi  🙂
x.zkg.x, już od dawna Trójmiasto jedynie odwiedzam, ale i tak twój post mnie rozbawił.
30 min. komunikacją od Wrzeszcza daje w każdym wypadku centrum miasta (albo plaże).
Jest Hipodrom, jest Owczarnia (już ponad 30 min.), na pewno jest coś jeszcze.
Ale. W każdym mieście, jeśli są jazdy konne w centrum - są oblegane. To kłóci się z kameralnością, której byś oczekiwała.
Po prostu nie ta skala miasta.
Ale może ktoś coś doradzi ze znośnym dojazdem - tak do godziny.
A może na Hipodromie coś/ktoś ci będzie pasować.
x.zkg.x, no niestety w roku szkolnym w godzinach "po zajęciach", w 30 minut to jeśli nie wsiądziesz w skmkę, to autobusem z UG na dworzec we Wrzeszczu ledwo dojedziesz... Może sprecyzuj w którą stronę i skąd najkorzystniej byłoby Ci jechać, bo zwłaszcza komunikacją miejską w godzinach szczytu to w 30 minut jest szansa dojechać gdzieś tylko pod warunkiem, że punktem A jest właśnie SKM.
Na pewno jest spoko w Niestępowie, wiem, że jakiś autobus jedzie z Wrzeszcza, ale musiałabyś nim dojechać na Jasień, a tam dojazd z centrum w godzinach szczytu to jest tragedia. Dalej jest Hipodrom, ale nie wiem jak cenowo i w zasadzie która jest najlepsza. Jest jeszcze Tabun w Otominie, kameralnie tam nie jest i chyba cenowo wciąż coraz wyżej, w dodatku dojazd podobnie jak do Niestępowa.
Tak BTW. To ostatnio jak jeździłam po Trójmieście i okolicach to praktycznie na każdym kroku są stajnie, ale zazwyczaj nie mają dojazdu komunikacją, nie mają miejsca w pensjonacie lub prowadzą samą szkółkę, no i multum przepięknych przydomówek, a niektórzy nawet chętnie by przyjęli jednego czy dwa konie w pensjonat. A mowa o przydomówkach, które mają wszystko co potrzeba - od przepięknej, czystej stajni, przez dużą ujeżdżalnię, hale po nawet solarium.
W takiej odległości przychodzi mi tylko hipodrom . Sprawdź , jeśli masz facebook stronę Joanny Bernatowicz , ona prowadzi indywidualne  jazdy na prywatnych , fajnych koniach na hipodromie .
x.zkg.x, też mi chyba tylko Hipodrom przychodzi do głowy. Generalnie w okolicy Trójmiasta ciężko o stajnię z dojazdem komunikacją miejską, a jak jeszcze ma się jakieś wymagania, to już w ogóle powstaje problem. A dojazd 30 minut z Wrzeszcza i to w godzinach tak zwanego szczytu, to już totalnie problem. Stawiałabym tylko na miejsca gdzie wchodzi w grę SKM. Trójmiasto jest na tyle obszerne, że w 30 minut to z Wrzeszcza (juz szczególnie w godziny szczytu) zdecydowanie wciąż jesteś wewnątrz centralnej części miasta.
Nie wiem tylko jakie mają aktualnie cenniki na Hipo.
Behemotowa, powiedz mi gdzie taki fajne stajnie ? Ja już mam czasem dośc do tego stopnia, że o ile się nie przeprowadzę gdzieś za Gdańsk to sobie kolejnego konia nie sprawię. Jak stajnia jest życiowa to jest daleko, a i tak często są problemy. Byłam na zawodach w Barłominie, super stajnia, wrażenie robi mega. Gadałam ze znajomą która tam stoi, mówiła że jak nie ma zawodów to super kwarc jest tak suchy że robią się dziury, fizelina lata do okoła i sie kurzy.... generalnie nie da się poskakać na placu xD
Behemotowa, no właśnie, tez się chętnie dowiem o jakich stajniach mówisz, bo z mojej praktyki wynika, ze problem jest i to duży. Teraz stoję w stajni gdzie mi zdecydowanie dobrze, ale .... nie mam najmniejszej nawet opcji być wystarczająco często by móc regularnie trenować / nie wspierać się przy tym innymi osobami, a co dopiero bywać codziennie, bo jak podaje wujek google mam do stajni z pracy jedyne 50 km. Trochę mi z tym źle, bo w tym momencie podtrzymanie tego hobby kosztuje mnie nie tylko mnóstwo pieniędzy, ale i ogrom czasu plus wypompowuje totalne z sił w sytuacji kiedy jednak staram się za wszelką cenę prowadzić także "niekońskie życie" (kto mnie zna wie jak funkcjonuję niczym terminator tudzież wampir..... między 6 a 24 na nogach 7 dni w tygodniu ogarniając milion rzeczy w kilku miastach w trakcie  :wysmiewa🙂. No, ale pewne kwestie są ważniejsze od innych. Dlatego bardzo chętnie się dowiem jeśli istnieją jakieś super stajnie o których nie wiem.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 sierpnia 2019 12:32
Na hipodromie chyba przeciętnie 80-100 zł za jazdę.
Najbardziej polecam Gosię Marcinkowską i Agę Eliks.
Odnośnie Barlomina, stoję tam dość długo i dziury na placu bądź kurz czy o zgrozo latająca włóknina to bardzo bardzo rzadkie wpadki. Życzę każdej stajni by tak często dbali i rownali i nawadniali place.  Jedynie gdzie szybko się kurzy to na tej małej, namiotowej hali, bo podczas upałów podłoże tam  strasznie szybko wysycha ale jak się poprosi o podlanie, wyrównanie to jak zwykle - Nie Ma Problemu i jest zrobione, a nie tylko gadane, że tak tak tak i srak..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się