szkółki jeździeckie, rekreacja w okolicach Warszawy, Warszawa

Ja polecam, obecnie (co prawda kawałek od Warszawy, ale nadal zalicza się do okolic) w Latonicach - Stajnię Brylant (do znalezienia na Facebooku), nie wiem jak w przyszłości, bo z racji na rosnące stadko koni, planują się przeprowadzić, ale do wiosny na pewno jeszcze pod tym adresem. Później raczej nadal w okolicach Płońska.

Generalnie jest to kameralna, rodzinna, stajnia przydomowa. Niemniej, prowadzona przez naprawdę wspaniałych ludzi, zwłaszcza od właścicielki można się wiele dowiedzieć. Bardzo, bardzo polecam również dosiadówki u nich, u mnie po jednej jeździe była naprawdę spora zmiana. Organizują również różne warsztaty (przykładowo z Jesse Drent'em odbyły sie już dwie edycje), w planach zapewne również obozy (do tej pory był tylko jeden). Jeśli dla kogoś to dodatkowa atrakcja - na ten moment posiadają dwie lamy.

A dodatkowo, warto się z nimi skontaktować jeśli kogoś interesują produkty Kingsley, mają oddział w Polsce (na FB - Kingsley PL), oglądałam te rzeczy na żywo i naprawdę godne polecenia. Zwłaszcza skórzane, cudowna, miękka skórka 😀
Witam!
Szukam przyjaznej stajni w Warszawie (okolice Białołęki, albo z łatwym dojazdem z Białołęki - nie jestem zmotoryzowana) do rekreacji. Chcę się nauczyć jeździć poprawnie, mieć możliwość wyjazdów w teren, na spokojnych koniach. Zwykła jazda dla przyjemności.

Póki co jeżdżę w Wilczeńcu w Łomiankach i jestem zadowolona, instruktorzy fajni, konie zadbane, bez żadnej "spiny", ale mają malutką halę i zimą będzie problem.

Blisko mam sporo stajni - ale opinie mają koszmarne. Pociecha (tam byłam, atmosfera mi się nie podoba ani trochę, mimo że konie kochane), Czeremchowa (wiem tylko że hali nie mają), na Tarchominie dwie stajnie przy wale (nie mam pojęcia jakie tam są warunki aktualnie ale teren dla koni jest tak malutki że jest mi ich po prostu żal). Dalej jest też Złoty Koń (jest hala, ale jak tam z jakością?) i Ostoja (o której nie wiem nic). Słyszałam też o Huculskim Raju, ale to już chyba gdzieś dalej.

Jak ktoś coś wie, to proszę o info 🙂

Na twoim miejscu sprawdziłam bym Stajnie Platyna obok Legionowa. Może pomyliłam nazwę, ale widziałam ich ogłoszenia treningów na revolcie.

Ja aktualnie jestem w Akademii Kucania i jestem zadowolona. Dla dzieci świetnie i dla dorosłych. Tylko to druga strona Warszawy.
Wygląda to świetnie, ale jednak nie na moje fundusze  😀

Huculski raj ma całkiem przystępne dla mnie ceny i co najważniejsze, jestem tam w stanie dojechać autobusem. Hali widzę chyba nie mają, ale jest zadaszona ujeżdżalnia... Może ktoś ma jakieś doświadczenia?
Wiem,  że może być ciężko,  ale może ktoś mógłby coś doradzić.  :kwiatek:
Z takich z dojazdem to chyba zostaje Legia Kozielska i Szwadron. Niestety nie wiem jak aktualnie poziom ambitnej rekreacji się tem prezentuje bo Ci ludzie ktroaych stamtąd znam mają własne albo dzierżawione konie.
Airam, może lepiej poszukać w ogłoszeniach jazd na czyimś koniu z trenerem albo ew pomyśleć o współdzierżawie?
Airam, może lepiej poszukać w ogłoszeniach jazd na czyimś koniu z trenerem albo ew pomyśleć o współdzierżawie?

W sumie racja. Nie pomyślałam  🤦

Z takich z dojazdem to chyba zostaje Legia Kozielska i Szwadron. Niestety nie wiem jak aktualnie poziom ambitnej rekreacji się tem prezentuje bo Ci ludzie ktroaych stamtąd znam mają własne albo dzierżawione konie.

Hej chciałam się was zapytać, czy może znacie jakieś fajne miejsca do jazdy w Warszawie i okolicach (do 40km)? Chodzi mi głównie o jakieś małe, kameralne stajnie z fajnymi terenami nieopodal.
Będę strasznie wdzięczna za info, bo ciężko mi znaleźć właśnie te małe, głównie rzucają się w oczy, te wielkie ośrodki.
Serdecznie pozdrawiam  :kwiatek:
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
17 września 2018 19:29
Fiord Ciopan 30 km od Warszawy na wschód, jest kameralnie i są tereny 🙂
Hej chciałam się was zapytać, czy może znacie jakieś fajne miejsca do jazdy w Warszawie i okolicach (do 40km)? Chodzi mi głównie o jakieś małe, kameralne stajnie z fajnymi terenami nieopodal.
Będę strasznie wdzięczna za info, bo ciężko mi znaleźć właśnie te małe, głównie rzucają się w oczy, te wielkie ośrodki.
Serdecznie pozdrawiam  :kwiatek:

Rancho Oregon
Dojazd bezpośredni busikiem z Centrum (pod SAWĄ)
No i Magda, świetny, kompetentny instruktor  😉
Akademię Kucania mogę z ręką na sercu polecić. Co prawda jeździłam tam ładnych kilka lat temu (7?), ale wspomnienia dobre. Maluch też był zadowolony. Konie zadbane, jazdy prowadzone z głową - nie wiem, jak jest teraz, ale sądząc po nowej hali i zmianach które podejrzałam na fb poziom podskoczył jeszcze w górę.
Witajcie, mam pytanie, czy macie do polecenia stajnie lub osobę prywatną z koniem w Warszawie/ prawobrzeżnych okolicach gdzie można się umówić na typowe jazdy "dosiadowe" na lonży?
A ja się podepnę - szukam instruktora z własnym koniem w okolicach Pruszkowa.

Dziecko znajomej - do tej pory jeździła w szkółce, podobno dotarła do etapu galopowania. Fajne dziecko, fajni ludzie, potrzebny im ktoś kto to dalej z głową poprowadzi :kwiatek:
Ktoś coś?
Mam wielką prośbę.  Koleżanka z uczelni w związku z przeprowadzką na studia poszukuje stajni z dobrymi treningami. Z racji, że wyszukiwarka podaje mało wyników i ciężko o konkrety postanowiłam, że zapytam w jej imieniu. Zależy jej na ambitnej rekreacji, małym sporcie i najlepiej treningach z dobrym trenerem, albo chociaż jednym z tych warunków  😂. Rozważa ewentualną dzierżawę. Która z niżej wymienionych stajni mogłaby spełnić wymagania.
P.s Brak własnego konia.

1. Stajnia Wilanów
2. Stajnia Siekierki
3. Siekierki Szturmowicz
4. KJ Chrobry
5. Korona
6. Corleando Land
7. Hippica Varsovia
8. Stajnia Pruszków
9. Stajnia Siedliska

Oczywiście jeśli ktoś może polecić coś innego to również weźmie pod uwagę  😉
Z góry dziękuję  :kwiatek:
Hej! 🙂
Mam pytanie dotyczące stajni Olimpia, która jest zaraz za Zielonką. Na fb wygląda to miło całkiem i fajnie, ale jak jest naprawdę z jakością i koni i treningów?
Również słyszałam o Grotesce w Markach, że jakieś treningi prowadzą na ich koniach? Ze względu na pracę i uczelnię odpada współdzierżawa, więc też ogólnikowo pytam czy w tej okolicy jest coś ciekawego z dobrym zapleczem i końskim, trenerskim i technicznym? 🙂 z góry dziękuję 😉
Groteska prowadzi tylko dla dzieci, na kucach.  😉
Znowu przychodzę z pytaniem o stajnię w Warszawie - tym razem dla dorosłej osoby do nauki od podstaw, warunkiem koniecznym są niewielkie konie mocnej budowy - coś w stylu kn, hc, fiord,haflinger czy cokolwiek tak do 150cm - osoba chętna do nauki bardzo chce, ale boi się wysokości więc na początek to muszą być niewielkie konie.
Wiem o Huculskim Raju, na pewno wezmę pod uwagę - ale wolałabym po lewej stronie Wisły.
Hej hej 🙂
Poszukuję jakiegoś miejsca, gdzie mogłabym się rozwinąć ujeżdżeniowo. Mam auto, także dojazd nie powinien stanowić problemu, może poza daleką północą (mieszkam na południu) 😉
Trochę lat już jeżdżę, natomiast ciągle jest to mniej lub bardziej ambitna rekreacja. Umiem podstawowe elementy, ustępowanie, jakieś łopatki się zdarzały. Szukam stajni czy trenera/instruktora z możliwością jazdy na cudzym koniu, dzięki któremu mogłabym ruszyć z miejsca, poprawić swój dosiad i przestać tuptać w kółko w trzech chodach.
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki i opinie 👀  :kwiatek:
Hej, mam takie pytanie, czy nie słyszałyście/słyszeliście o stajni w Warszawie/pod Warszawą na sprzedaż? Szukałem w internetach ale cisza, z góry będę wdzięczny za wszelkie info  🙇 👀 😀
Hej, mam takie pytanie, czy nie słyszałyście/słyszeliście o stajni w Warszawie/pod Warszawą na sprzedaż? Szukałem w internetach ale cisza, z góry będę wdzięczny za wszelkie info  🙇 👀 😀

Ja mam na sprzedaż, okolice Żyrardowa, Skierniewic, dobry dojazd A2 i S8
Hej hej 🙂
Poszukuję jakiegoś miejsca, gdzie mogłabym się rozwinąć ujeżdżeniowo. Mam auto, także dojazd nie powinien stanowić problemu, może poza daleką północą (mieszkam na południu) 😉
Trochę lat już jeżdżę, natomiast ciągle jest to mniej lub bardziej ambitna rekreacja. Umiem podstawowe elementy, ustępowanie, jakieś łopatki się zdarzały. Szukam stajni czy trenera/instruktora z możliwością jazdy na cudzym koniu, dzięki któremu mogłabym ruszyć z miejsca, poprawić swój dosiad i przestać tuptać w kółko w trzech chodach.
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki i opinie 👀  :kwiatek:


Zapraszam do nas, na Siekierki.
Bischa   TAFC Polska :)
21 maja 2019 00:42
Stajnia Aland (nowa) w Wólce Kozodawskiej, ktoś, coś? Ciekawa jestem, rzut beretem od moich rodzicow.
Czy jest tu Ktoś jeżdżący rekreacyjne w Legii Kozielskiej?
Szukam dobrej stajni z dojazdem z Piaseczna. Z zamiarem dzierżawy i treningów skokowych, najlepiej z trenerem na miejscu.  Bardzo proszę o pomoc
Szukam dobrej stajni z dojazdem z Piaseczna. Z zamiarem dzierżawy i treningów skokowych, najlepiej z trenerem na miejscu.  Bardzo proszę o pomoc

Podbijam.
[quote author=Latissimus link=topic=67378.msg2876834#msg2876834 date=1562482424]
Szukam dobrej stajni z dojazdem z Piaseczna. Z zamiarem dzierżawy i treningów skokowych, najlepiej z trenerem na miejscu.  Bardzo proszę o pomoc

Podbijam.
[/quote]

Zapraszam do nas. Dawidy Bankowe.
majeczka   Galopem przez życie!
27 lipca 2019 21:34
Latissimus, AJK ABC w Siedliskach
Latissimus, AJK ABC w Siedliskach

W ABC jest możliwość dzierżawy?
Ponieważ daaawno już nie korzystałam z takich usług, a zostałam poproszona o polecenie ośrodka, w którym istnieje możliwość:

- startów w zawodach na koniach klubowych
- przygotowania do odznak
- max do 30 km od Centrum W-wy
- dodatkowym atutem bedzie hala (w okresie zimowym)

Zaznaczę, że klasyczna rekreacja w zastępie odpada, raczej zależałbym osobie zainteresowanej na przyzwoitych jazdach sportowych na koniu trenera.

Podłączę się pod pytanie bjooork z prośbą o aktualne polecenia. Jedynie przygotowanie do odznak odpada bo odznaki mam.
Czyli: treningi, dobry trener, starty, w miarę dobry dojazd, hala. Bardziej wypożyczanie konia na treningi niż dzierżawa.
Może komuś się coś nasunie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się