Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje

eterowa   dawniej tyskakonik ;)
26 lipca 2019 11:44
trzynastka, nie chce mi się ponownie pisać tego samego. Wystarczy przeczytać, poszukać, zamiast rzucać oszczerstwa i ironiczne uśmieszki. Nie wiem ile miała ważyć, handlarz powiedział że w rzeźni dostanie 8000. Negocjacje stanęły na 8500.
Martita   Martita & Orestes Company
26 lipca 2019 11:45
Nique Oczywiście, że niewinny dopóki nie udowodni się winy. Jednak dyskutujemy tutaj głównie o zachowaniu eterowej w tym wszystkim a nie czy jest winna czy nie bo to określi sąd. Jednak sprawa w sądzie złożona przez prokuratora to nie okłamujmy się nie przydarza się każdemu. Prokurator to oczywiście też człowiek ale mógł umorzyć postępowanie wcześniej a jednak tego nie zrobił i sprawa trafiła na wokandę. To nie jest sprawa z powództwa cywilnego. Daleka jestem od wydawania wyroków w sprawie w której nie znam szczegółów ale przy takim smrodzie jaki się ciągnie zachowanie i sposób postępowania eterowej w niczym jej nie pomaga a o tym możemy sobie dyskutować do woli bo mamy właśnie wolność wypowiedzi i jakbyś nie zauważyła to forum gdzie każdy może napisać co myśli czy ktoś chce to czytać czy nie.
Sprawa eterowej ma być całkowicie przejrzysta więc rozliczanie i zaglądanie do portfela wydaje mi sie w tej sytuacji  jak najbardziej na miejscu
Nique, orędowniczko pokrzywdzonych. Przypominam po raz ochnasty, że kreowanie sie na osobę publiczną w mediach społecznościowych skutkuje między innymi tym, że ludzie o tej osobie mówią. Nie zawsze dobre rzeczy...
Co do zaglądania do kieszeni, po raz kolejny naświetlę sytuację: dziś nie mam 15 tyś na leczenie konia i zbieram... jutro mam 10 tyś na nowego konia... Wszystko oficjalnie ogłaszam w mediach społecznościowych. Serio uważasz to za zaglądanie do kieszeni??
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 lipca 2019 11:50
Nique,  jak ktoś robi publiczne zbiórki to się musi liczyć, ze inni będą mu zaglądać do portfela.
Zastanawiające jest to, że większość osób myśli że może innym zaglądać do kieszeni i ma prawo do wypowiadania swoich bezcennych porad życiowych, chociaż nikt ich o to nie prosi  🤔 🤔 🤔


Pewnie, lepiej z przymkniętymi oczami wyciągać rączki do portfeli innych :-) A Nique te rady czyta, chociaż nikt jej o to nie prosi :-)
espana nie jestem niczyim adwokatem. Mam swoje zdanie na całą sytuację, którego nie muszę tutaj wcale pisać. Nie zgadzam się jednak na wylewanie brudów na kogoś kto stracił swojego wieloletniego przyjaciela. Pomijając to czy ma jedną czy dwadzieścia spraw w sądzie, czy są one z oskarżenia publicznego czy prywatnego, itp., itd.
Sama wiesz co piszesz, ja wiem co czytam. Nie muszę Ci niczego wskazywać.

Myślę jednak że żadnemu z nas nie byłoby miło gdyby takie "wolne wypowiadanie swojego zdania" skupiło się właśnie na nim. Łatwo komuś zniszczyć życie w internecie.

KonieAMI, ale serio...  🤔 🤔 🤔

Gaga "kreowanie na osobę publiczną" - w porządku! Ale serio trzeba od razu takim mięsem rzucać...? To takie po ludzku słabe.
trzynastka   In love with the ordinary
26 lipca 2019 11:54
trzynastka, nie chce mi się ponownie pisać tego samego. Wystarczy przeczytać, poszukać, zamiast rzucać oszczerstwa i ironiczne uśmieszki. Nie wiem ile miała ważyć, handlarz powiedział że w rzeźni dostanie 8000. Negocjacje stanęły na 8500.


Ale nie widzę sensownej odpowiedzi na żadne z moich pytań.
No teraz na jedno, o rzeźną holsztyńską zadbaną kobyłę.

Ale jesli KTOKOLWIEK widział odpowiedzi na poprzednie pytania to proszę o pomoc.

Eterowa - czemu skasowałaś post na FB?

Czemu mając "luźne" 10 koła (zakup kobyły) robiłaś zrzutkę na 15 zamiast na 5 jak dla Etera było potrzebne?
"coś tam coś tam dostałam te pieniądze od bliskich" a na Etera już nie chcieli Ci dać?
[s]Czemu kobyłę za 10 k zł przedstawiłaś jako tuczoną na rzeź przez handlarza? Ile ona miała docelowo ważyć, ze rzeźnik by dał 10  😁[/s]
To mnie najbardziej zastanawia.

Nique ja o niebie, ty o chlebie.

edit: trzynastka czy to Ty? 😅
espana no to pogadane  😀 😀 😀
Martita   Martita & Orestes Company
26 lipca 2019 11:58
Nique To, że ktoś w życiu kogoś stracił przed niczym nie usprawiedliwia i przed niczym nie chroni. I co to jest za argument w obliczu dyskusji o gospodarowaniu pieniędzmi po które wyciągnęło się rękę do innych? To, że ktoś jest w żałobie nie zwalnia go z odpowiedzialności.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
26 lipca 2019 12:05
trzynastka, zatem naucz się czytać. Albo lepiej poszukaj.
Nique, jak cos jest publikowane w social mediach, to dyskusja o tym nie jest zadnym naruszaniem prywatnosci ani zagladaniem do kieszeni. A to wybor eterowej, ze zarabia na swoim wizerunku w social mediach. Zawsze mozna bylo isc na ten etat 🙄

Nie wiem, mnie taka postawa zyciowa szczerze bulwersuje.

eterowa ale na te pytania nigdy nie udzielilas odpowiedzi.
Andre   I am who I am
26 lipca 2019 12:08
Andre,  A skoro takie oczywiste są Twoje oskarżenia to ciekawe po co Ci prawnik.

Zaspokajając Twoją ciekawość- chroni mnie przed dalszą windykacją do czasu zakończenia rozprawy. W jego opinii (specjalista prawa bankowego) sfałszowana umowa kredytowa w banku jest nieważna.
Szkoda, że nie wiesz że byłam trzecia osobą, która złożyła zeznania w Twojej sprawie. Po spotkaniu z Tobą na którym mi swoje powiedziałaś, powiedziałam o sprawie swoim znajomym. I lawina sama ruszyła. Ok niech będę ta najgorsza, ktoś musi 🙂
Nique To, że ktoś w życiu kogoś stracił przed niczym nie usprawiedliwia i przed niczym nie chroni. I co to jest za argument w obliczu dyskusji o gospodarowaniu pieniędzmi po które wyciągnęło się rękę do innych? To, że ktoś jest w żałobie nie zwalnia go z odpowiedzialności.


No nie wiem... minimum ludzkiej empatii? Zakładam. że rozliczenie całej akcji się pojawi i rozwieje wszystkie wątpliwości.
Eterowa to forum na szczęście nie jest Twoim prywatnym folwarkiem, gdzie możesz sobie żąglować opiniami na swój temat i usuwać niewygodne dla siebie komentarze. Nie ma tu nic niezgodnego z prawem i regulaminem... Skoro już tu się pojawiłaś i czytasz. Napisałaś, że niektóre osoby wyszły z inicjatywą podarowania Ci pieniędzy ze zbiórek na dowolny cel = kupno konia. To ja bym proponowała tym NIEKTÓRYM osobom aby wpłacały Ci swoje prywatne środki na Twoje prywatne konto z dopiskiem "sponsor jeleń". Bazarki to transakcje z obu stron, ktoś coś oferuje ale kupujący niekoniecznie to licytuje bo chce tą daną rzecz ale decyduje się na nią bo motywuje je cel. Jak to jest, że niektórzy decydują o całości wpłat setki ludzi. Ja Ci na złamane serce podaruje w prezencie słonia afrykańskiego. Rozumiem, że równie ochoczo przyjmiesz."na kaca najlepsza jest praca". Uczciwa. Człowiek zarobiony nie ma czasu na kombinowanie. Mój pierwszy kuc zdechł mi na kolanach jak miałam 11 lat. Wiem, co to jest strata, trauma i ogromny smutek na różnych płaszczyznach i na czym polega gojenie ran i samozwancza "terapia". Całe halo jest tylko o to, że się ślizgasz na cudzych pieniądzach. Wyłudzonych. Bo ja chcąc zrobić Ci wpłatę kierowałam się zupełnie innym celem a nie napędzaniem Twojej karuzeli marzeń, gdzie masz coś na co Cie nie stać. A to, że Cię nie stać wiem stąd, że jesteś organizatorem kolejnej już zbiórki i przez ten cały czas nie wyciągnęłas z tego żadnych wniosków, skoro pakujesz się w kolejną studnie bez dna bez żadnego zabezpieczenia finansowego. Własnego. Człowiek myślący uczy się na błędach, Ty chyba inne nauki z tych doświadczeń wyciągnęłaś = ludzie dadzą  🙄 przez osoby takie jak Ty odechciewa się pomagać. I właściwie tylko to mnie wkurza i smuci.

OK, z bazarku może i można się wycofać. Nie znam się kompletnie. A co z wpłatami z portulu? Darczyńcy (nie) znając już mętnego celu mogą dochodzić zwrotu?

Andre, (...) I nie, nie spotkamy się w sądzie.

Już wiesz, że będziesz chora? Na złamane serce zapewne.
Twoja postawa jest tak dziwaczna, że choćbym chciała to ci nie współczuję "błędów mlodosci."Już nie.
trzynastka   In love with the ordinary
26 lipca 2019 12:11
trzynastka, zatem naucz się czytać. Albo lepiej poszukaj.


No szukam i czytam ale hajs mi się ciągle nie zgadza.

15 miało kosztować leczenie ale nie było hajsu ludzie pomóżcie.
Wpłacili 8 a sam Eter wyszedł prawie 7,9
I zostało 8400! - bo ludzie dali.

W moim świecie jak sie nie ma hajsu to jak odejmujesz od 8-7,9 to zostaje 100 zł 😀

edit: trzynastka czy to Ty? 😅


Jasne, ze ja  😎


eterowa ale na te pytania nigdy nie udzielilas odpowiedzi.


Ja widzę, ze na kurs czytania zalecany przez Eterowa wybieramy sie razem.
Idziemy też na matmę? 🙂
Martita   Martita & Orestes Company
26 lipca 2019 12:14
trzynastka i na etykę  😁 😜
falletta, ale jeżeli strona ma stawiennictwo nieobowiązkowe to nie musi jej być na rozprawie.

Może kurs podstaw prawa też by się przydał :P
falletta, ale jeżeli strona ma stawiennictwo nieobowiązkowe to nie musi jej być na rozprawie.

Może kurs podstaw prawa też by się przydał :P


To po co jej by było wtedy zwolnienie lekarskie, skoro stawiennictwo nieobowiązkowe?  😲
trzynastka, chyba tak :-) bo przy tym

Kosztów wyszło 8765 zł

to nic mi sie nie dodaje 👀 I rodzina 14000 nigdy by nie uzbierala, ale 8400 to nie problem.

Ej, a dacie mi hajs na marzenia? Jestem mlodsza od eterowej i tez bardzo chce konia do skokow 🙁( a musze chodzic do pracy niestety .
Nique Jeżeli jestem niewinna w takiej poważnej sprawie to staje na rzęsach żeby to udowodnić i odciąć się od ciągnącego smrodu. Chyba, że:
A) jednak mam swoje za uszami, boję się i udaje, że mnie nie ma, jestem chora
B) sprawa jest dla mnie błaha, nie warta mojego zaszczytu. I generalnie wywalone. Niech się dzieje.

🤣

trzynastka   In love with the ordinary
26 lipca 2019 12:23
trzynastka, chyba tak :-) bo przy tym

Kosztów wyszło 8765 zł

to nic mi sie nie dodaje 👀 I rodzina 14000 nigdy by nie uzbierala, ale 8400 to nie problem.


To ty nie musisz na matme.
Mnie sie wydawało, ze widziałam gdzieś niższa kwote.
espana a skąd mam wiedzieć. Może miała stawiennictwo obowiązkowe. Wypowiedź była ogólna, a nie szczególna. Wszkak napisałam „strona” a nie „oskarżona”.

Cytując: „Niech żyje umiejetność czytania ze zrozumieniem...”

falletta lub:

C) robię to co wydaje mi się na gruncie konkretnego stanu faktycznego najbardziej korzystne by oczyścić się z zarzutów
D) postępuje zgodnie z zaleceniami mojego obrońcy
E) naprawdę jestem chora (obecnie zaostrzyły się zasady wydawania L4, więc już nie jest tak łatwo iść i dostać zwolnienie na ładne oczy)
bądź F).... bądź G)... bądź H)...

Każdy ma swoje powody o których możemy sobie dywagować. Ja akt sprawy nie przeglądałam więc nie wiem. Gdybym natomiast przeglądała, to obowiązywałaby mnie tajemnica adwokacka.
Andre, zakończone tej sprawy będzie miało inny przebieg niż sobie wyobrażasz. I sama się o tym przekonasz. Na rozprawę się nie stawiłam, bo byłam dosyć poważnie chora, przecież zwolnienie dostarczono kilka dni przed.
No to przeciez jest druga Indianka! Zarzuty o oszustwa kredytowe, wyludzenia, malwersacje finansowe i oczywiscie - choroba w dniu rozprawy z KK.
A ten prokurator wniósł sprawę do sądu tak dla zabawy, bo sie z choinki urwal? Oj, eterowa... Kiepsko.
falletta
(...)
Ja akt sprawy nie przeglądałam więc nie wiem. Gdybym natomiast przeglądała, to obowiązywałaby mnie tajemnica adwokacka.


Nie? Bo piszesz, jakbyś wszystko w tym temacie wiedziała najlepiej  😉 mi to koło zadu lata, prawdę powiedziawszy. Ta informacja o jakiś brudach i sprawach karnych mnie tylko mocno zaskoczyła i sprawiła, że wstrzymałam się z wpłatą. Tylko tyle. Natomiast robienie zbiórki na leczenie bo nie stać a kupowanie konia bo jednak stać jest już bardzo bulwersujące. I empatii proszę w to nie mieszać. Bo empatią się kieruje w chwili udzielenia pomocy. I złością jak widzę, że ktoś tę empatie wykorzystuje dla własnych korzyści, które nie są niezbędne do życia.

Andre odpowiadając jeszcze, przeoczyłam. Dostałam dziś maila od pomagam.pl. Być może jednak się pochylili nad tą sprawą.
[quote author=Martita link=topic=80308.msg2880631#msg2880631 date=1564138716]
Nique To, że ktoś w życiu kogoś stracił przed niczym nie usprawiedliwia i przed niczym nie chroni. I co to jest za argument w obliczu dyskusji o gospodarowaniu pieniędzmi po które wyciągnęło się rękę do innych? To, że ktoś jest w żałobie nie zwalnia go z odpowiedzialności.


No nie wiem... minimum ludzkiej empatii? Zakładam. że rozliczenie całej akcji się pojawi i rozwieje wszystkie wątpliwości.
[/quote]

Ale czy Ty pojmujesz, że nie chodzi o rozliczenie tej zbiórki tylko postawę eterowej? Nie rozumiesz? Może wyjaśnię po raz enty to, co wszyscy tu piszą:
Dziewczyna zbiera 15 koła na operację, bo nie ma. Nie ma NIC, skoro zbiera całość? Nie weźmie kredytu, nie zadłuży się u rodziny tylko wrzuca zbiórkę na profil, który obserwują jednak głownie dzieci i młodzież zapatrzone w idolkę.
Za 2 dni po śmierci konia nagle znajduje się 10 k na kupno nowego konia! Skąd? Od rodziny, przyjaciół. To gdzie byli przed zabiegiem?
Normalna osoba mówi - super, fajnie że jesteście i chcecie mi pomóc, ale nie mam kasy na utrzymanie konia, nie mam kasy na kolejne zabiegi, spłacam długi etc. A co robi eterowa? Cieszy się i kupuje konia, bo ktoś przecież tak bardzo chciał jej dać kasę, a ona łaskawie przyjęła.

Cricetidae dziękuję za bezcenną poradę  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: Wnioski wyciągam na bieżąco.

falletta biorę przykład z innych tutaj  🤣 🤣 🤣
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
26 lipca 2019 13:02
Żadne rozliczenie się nie pojawi, gdyż w efekcie waszych działań zbiórka została anulowana. Dziękuję.
Na konia zaliczkę dałaś a na grupie bazarkowej piszesz, że nie masz pieniędzy na zapłatę za leczenie i niech ludzie przesyłają Ci na prywatne konto. Czemu w takim razie tak pospieszyłaś się z tym wszystkim?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się