Rozmowy pogonionych przez moderację i na każdy dowolny temat - OT nie istnieje

Chyba nie mogę się bardziej z zgodzić z Cricetidae, której wypowiedź nie była wcale radą ( swoją drogą Nique chyba każdą wypowiedź traktuję jako radę - i to niechcianą :-) )

A serwis pewnie anulował zbiórkę, bo była na leczenie konia, którego już nie ma. Czy to znaczy, że pieniądze wrócą na konta moich znajomych, których nie dałam rady ostrzec?
KonieAMI, napisałam na końcu, że radzę przemyśleć sprawę czy coś takiego, ale edytowałam przed pojawieniem się odpowiedzi, stąd tak wyszło 😉
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
26 lipca 2019 13:13
To chyba oczywiste, że konia nie kupuję, co napisałam dziś zanim się dowiedziałam o zaistniałej sytuacji. Jeśli nikt nie zamknie bazarku i licytacje dojdą do skutku może uda mi się zapłacić leczenie.
KonieAMI - Cricetidae przed chwilą dokonała edycji swojej wypowiedzi usuwając tą radę pod moim adresem 🙂 A brzmiała mniej więcej tak, że mam wyciągnąć wnioski z jej wypowiedzi, bo tego co piszę nie da się czytać (nie musi 😀 ).
trzynastka   In love with the ordinary
26 lipca 2019 13:15
może uda mi się zapłacić leczenie.


XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Kobyła 8400, leczenie Etera 8765 zł

JAKOŚ TE BRAKUJACE 365 ZŁ ZNAJDZIESZ   😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
trzynastka rozjechałaś całe forum...
Eterowa uda Ci się! 🙂 z tych pieniędzy od rodziny i przyjaciół, z których chciałaś kupić innego konia, starczy niemalże na styk  :kwiatek:

eterowa, rodzina i przyjaciele już powiedzieli, że mają 10k to spokojnie zapłacisz za leczenie. Niczego Cie ta sytuacja nie nauczyła 🙁 Nadal chcesz ciągnąc kasę z bazarku?

trzynastka, rozjechałaś forum 😉
trzynastka   In love with the ordinary
26 lipca 2019 13:18
trzynastka, rozjechałaś forum 😉


Przepraszam  :kwiatek:
Trzynastka
You made my day  😂 😁 😁 😁
Martita   Martita & Orestes Company
26 lipca 2019 13:29
trzynastka  😍 piękne podsumowanie
Eh, byłam jedną z osób, która wystawiła swoje usługi w ramach bazarku, ale dotarłam do tego tematu dopiero dziś.
Po konsultacji i doinformowaniu się i jeszcze jednej sytuacji, która mnie zaniepokoiła - wycofałam się z tego. Plus taki, że teraz jestem doinformowana.  🙄
desire   Druhu nieoceniony...
26 lipca 2019 15:13
Żadne rozliczenie się nie pojawi, gdyż w efekcie waszych działań zbiórka została anulowana. Dziękuję.



ale pieniążki jednak zostały przelane z zbiórki na konto, więc rozliczenie powinno być.
[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/67327731_478901272887479_8177116414411276288_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQkF9fzq8Xs-y_pOhWVwr3aR01v-86NQu-LvvGJJobmTaRRxw4gWDy5nZFcZvWvWerdoUec6jKj1i3WynQ9Lq_Sl&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=8296bc81a41ada2c5425ac156622fb79&oe=5DA21178[/img]

E) naprawdę jestem chora (obecnie zaostrzyły się zasady wydawania L4, więc już nie jest tak łatwo iść i dostać zwolnienie na ładne oczy)
bądź F).... bądź G)... bądź H)...

uu a jakie to zasady? jako lekarz  chętnie się dowiem  🙂
( arcyciekawa dyskusja nawiasem pisząc  :pije🙂
[quote author=eterowa link=topic=80308.msg2880662#msg2880662 date=1564143192]
może uda mi się zapłacić leczenie.


XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Kobyła 8400, leczenie Etera 8765 zł

JAKOŚ TE BRAKUJACE 365 ZŁ ZNAJDZIESZ   😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
[/quote]

No halo, przeciez zaliczka poszla. Oj, jak nic korki z matmy potrzebne :P

Do dyskusji prawnych dorzuce, ze argument "bylam mloda i glupia" nie zwalnia z odpowiedzialnosci, takze karnej, osob pelnoletnich i poczytalnych. Zrodlo: trust me I'm a lawyer 🙂

Znalazlam ten bazarek, z ktorego jest screen desire i omujbosze 🤔wirek:  Malo rzeczy w internecie tak mnie bulwersuje, jak ta sprawa. Argumenty, ze "Justyna to dziewczyna z pasja"... Pasja ku*wa mac. Odwaga gonienia za marzeniami. A my zazdroscimy, bo nie mamy pasji, albo - co gorsze nawet - odwagi podejmowac tak smialych wyborow, jak wyciaganie lap po cudze pieniadze, zeby  nasze pasje realizowac. I to poswiecenie, ze kiedys nawet poszla do pracy, zeby zalatac dziury w budzecie. Nieslychane, taka dzielna osoba! Kurde, trza bylo wyludzaczem zostac i zycie byloby prostsze 🥂
trzynastka   In love with the ordinary
26 lipca 2019 16:26
[quote author=trzynastka link=topic=80308.msg2880664#msg2880664 date=1564143317]
[quote author=eterowa link=topic=80308.msg2880662#msg2880662 date=1564143192]
może uda mi się zapłacić leczenie.


XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Kobyła 8400, leczenie Etera 8765 zł

JAKOŚ TE BRAKUJACE 365 ZŁ ZNAJDZIESZ   😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
[/quote]

No halo, przeciez zaliczka poszla. Oj, jak nic korki z matmy potrzebne :P
[/quote]

Ty mi tutaj nie tutaj!   🍴
Zaliczkę to jej zwróci, przecież nie wpłaciła zadatku.
Pani Prawnik się znalazła :P
trzynastka, racja! Na usprawiedliwienie powiem, ze mam zagramaniczny dyplom :P i niuanse jezyka polskiego mi umykaja
Sorry eterowa, , ale mi taka gadka o tym, że byłaś nieświadoma swoich czynów mocno pachnie lipą.
1) gdyby tak było to po zorientowaniu się należało iść do prokuratury i złożyć donos jako poszkodowana
2) przeprosić ludzi i stać po ich stronie
3) można dać się omamić przepisami, ale "podpisywanie się" za kogoś to jest zwykłe fałszerstwo i każdy kto ma trochę oleju w głowie o tym wie
4) nie blokuje się wpisów na fb tylko jak ktoś nie ma nic na sumieniu to posty zostawia, najwyżej wykłada swoją wersję i daje ludziom zadecydować, kasowanie niewygodnych komentarzy to nic innego jak zatajanie tego co się stało.
5) kasy na leczenie swoich ulubieńców wpierw się szuka w własnej kieszeni, choćby sprzedając sprzęt, a potem wyciąga rękę do ludzi.

Finał z znikającymi środkami i rozliczeniami już mnie nie dziwi, tylko popcornu brak.
Pozwolę sobie wtrącić się Paniom w tę arcyciekawą dyskusję z informacją, że dzisiaj na profilu Facebookowym fundacji Molosy Adopcje została zamieszczona informacja, że termin rozprawy dotyczącej znęcania się nad końmi został wyznaczony na 24 października na godzinę 10😲0. Rozprawa w sprawie oskarżonej Izabeli R. odbędzie się w sądzie w Olecku. Fundacja ma w sprawie status pokrzywdzonego.

Chciałam tylko dodać, że w moim mniemaniu w tej sprawie prokuratura uwinęła się znacznie szybciej niż w sprawie owiec i kóz.

Ze względu na to, że pani Izabela przeciąga sprawę jak tylko może (na część rozpraw się nie stawiła) będą najprawdopodobniej potrzebne dodatkowe środki. Zapewne fundacja ogłosi jakąś zbiórkę. Akurat na to chętnie przekażę pieniądze.



Dziewczyny na fcb jest filmik jak ktoś uwiązał konia do samochodu, i tłucze go batem, Samochód oczywiście ruszył, koń jedzie na zadzie, a ten fagas go dalej tłucze. Nie potrafię dać tu linku, może ktoś to widział. Jak dla mnie, to trzeba to nagłośnić. W końcu niejednokrotnie już fcb zadziałał że takie mendy zostały ukarane.
https://link.do/WxktX

masakra.... jak uwa oni na to wpadli?????
Sprawa jest głośna nie tylko w sieci. Leci to chyba we wszystkich wiadomościach w TV.
Podobno po zgłoszeniu "właściciel" miał kontrolę policji która nie stwierdziła obrażeń u konia oraz że jest on w dobrej kondycji. (Na oko to podejrzewam mogli ocenić tylko czy koń nie ma ran czy uszkodzeń na ciele)
Oczywiście nie mają podstaw do odebrania i wszczęcia postępowania...
Ale chyba nawet Viva nagłaśnia sprawę i coś ruszyło w tej kwestii.
Kastorkowa   Szałas na hałas
26 lipca 2019 20:44
No i niech tym się Viva zajmie porządnie a nie końmi pokazowymi.
Filmiku nawet nie komentuje  😕
W sam raz temat dla VIVY. Wystarczająco medialny. Lepiej niech się tym zajmą a nie końmi kaskaderów, które te „płonące” obręcze miały głęboko w d....
Widziałam ten film.
Jako żywo stanął mi przed oczami koń, którego widziałam bardzo dawno temu, dzieckiem jeszcze będąc. Dwóch mężczyzn znęcało się nad młodym (chyba) koniem: jeden go trzymał za uwiąz, a drugi smagał batem po zadzie i zadnich nogach... dla mnie było to nie do pomyślenia. Ojciec powiedział, że tak sprawdzają konia, czy się nadaje do pracy... I nadal nie jestem w stanie zrozumieć takiego "sprawdzania"...
Masakra jakaś 🙁
Ciekawe czy owa policja to ziomale zza płota.... temat dla vivy idealny, niech się tu wykażą, bo jest nad czym się pochylić.
Zobaczymy, czy VIVĘ stać na coś więcej niż zasunięcie komuś zadbanego psa z podwórka.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 lipca 2019 23:03
Czy ktoś by mógł pokrótce wytłumaczyć na czym polega piramida finansowa która wymaga zaciągania kredytów bankowych i jak to działa?
ElaPe, nie posiadam wiedzy na temat tej sprawy, która tutaj jest przytaczana, ale mogę Ci napisać sam mechanizm.

Jest firma, która sprzedaje jakiś prawie bezwartościowy szuwaks, za spore pieniądze opierając się na agresywnej reklamie.

System marketingu jest piętrowy tzn, każda osoba wyżej w hierarchii dostaje część marży tych osób niżej. Co oznacza, że ścisła czołówka żyje tylko z marży i naganiania oraz pilnowania.

Na samym spodzie masz ludzi, którzy mają niby bezpośrednio to sprzedawać. Firma wymaga od nich, żeby kupili (i kupowali co miesiąc) zapas szuwaksu do sprzedaży. Zwykle nie są to ludzie, którzy posiadają duże oszczędności wiec firma „pomaga” im zaciągnąć kredyt na zakup szuwaksu. Zwykle dzięki jakiemuś nieuczciwemu pracownikowi małego lokalnego oddziału banku, który dzięki temu ma prowizje a kredyty idą hurtowo.

Na samym końcu:
1. Czołówka firmy zostaje z czystą kasą i się ulatnia
2. Sprzedawcy zostają z kredytem i zapasem szuwaksu, którego dystrybucja miała odmienić ich życie
3. Pracownik banku zgarnia prowizję i zwalnia się z banku. Bank go zwykle nie ściga bo nie chce rozgłosu
4. Bank zaczyna ściągać kredyty ze Sprzedawców, którzy orientują się, że szuwaks nie jest jakoś wartościowy i wcale dobrze nie schodzi.

Czasem wychodzą różne wariacje schematu, że ktoś coś za kogoś podpisał, ktoś się do czegoś zobowiązał. To, że ludzie nie czytają umów jest zupełnie normalne w społeczeństwie. Polska Szkola uczy cię o rozmnażaniu pantofelka, ale nie nauczy Cię czytać ze zrozumieniem kontraktu.

Co się stało powyżej opisanego w postach - nie wiem, jak rozumiem zajmuje się tym sąd i prokurator. Prokurator zwykle nie wszczyna śledztwa bez powodu, ale swoje racje musi jeszcze udowodnić przed sądem. Mam nadzieję, że jak ta cała sprawa się skończy to ktoś z poszkodowanych napisze o co chodziło.

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 lipca 2019 00:33
Dzięki Dance Girl.  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się