Gdzie nad morze?

My zawsze jeździmy Trójmiasto, Jastrzębia Góra lub Władysławowo.
Czy znacie jakas fajna stajnie w okolicach Swinoujscia, gdzie mozna by sie wybrac w teren (najchetniej na plaze)? Albo jakies stadniny (rowniez prywatn na trasie warszawa-swinoujscie), ktore mozna by zwiedzic?  :kwiatek:
Czy ktoś poleciłby jakiś tani nocleg na jedną noc na majówke w Mrzeżynie  :kwiatek:
Jezeli lubicie sporty wodne to na pewno na hel. Tam praktycznie zawsze wieje, a są świetne warunki do wielu sportów wodnych. A tak poza to mi mega podobało się w Darłówku, ale to było ponad 10 lat temu. Teraz nie mam pojęcia jak tam wygląda 😀
Cześć!
Pierwszy raz rodzice chcą sami na wakacje jechać, więc w końcu mogę się wybrać na nie z psem  😁
Chcę spędzić około tydzień nad morzem, jakakolwiek miejscowość. Niestety muszę tam dojechać pociągiem, potem może być jakiś autobus, albo nawet przejdę te kilka km, byle dworzec nie był daleko. Będę sama z psem, szukam jak najtańszego noclegu. Może być nawet i kilometr czy dwa od morza, nie zależy mi na luksusach, może być mały pokój, przyczepa :P Byle nie namiot bo mnie okradną, może, że w jakimś bardzo zaufanym miejscu  😁 Pomożecie? Może być nocleg u prywatnej osoby, na stronach z noclegami wychodzi bardzo drogo, a nie każdy się ogłasza.
Polecicie coś? Jestem grzeczna, pies również, nie będzie zostawała nigdy sama więc nie będzie szczekać itp. oczywiście sprzątam po niej itp. 🙂
Z góry dzięki ogromne!
Pociągiem to fajnie na półwysep helski 🙂 a tam to do wyboru do koloru - przyczepy,  domki, prywatne kwatery.
Na półwyspie trochę tłoczno. Pociągiem tez dobry dojazd do Kołobrzegu, a stamtąd jeżdżą busiki do okolicznych mniejszych miejscowości np. Sianożęty, ale nie wiem jak tam wyglada z ilością ludzi i noclegami w sezonie, gdyż byłam na sylwestra
Nad morzem raczej wszędzie tłoczno i niezbyt tanio 🙁 na półwyspie nie było jakoś strasznie tłoczno na kempingach ale dawno mnie tam nie bylo... Nie wiem czy nie zrobią problemu z psem w busiku.
Odkopuję  😡

Gdzie jechać, żeby było czysto (i piach i woda), blisko do morza, duża plaża? Koniec sierpnia. Najchętniej ze śniadaniem.
Z Wrocka to najbliżej masz w zachodniopomorskie. Plaże są zadbane. Sinice niezbyt często. Wybór miejscowości zależy od tego czego szukasz, bo jest spora różnica między np. Międzyzdrojami (kurort) a Pustkowem (wiocha) 😉
Jadę tylko na 4 dni, z koleżanką i jej dzieckiem. Muszą być więc jakieś atrakcje, ale nie zgiełk miasta. Jak najbliżej plaży. Żeby knajpy z rybką były i sklep jakiś. Warunki trochę lepsze niż kolonijne  😉
espana, w każdej nasmorskiej miejscowości to znajdziesz.
Osobiście lubię Dziwnów i Międzywodzie, ale wszędzie (poza Wisełką) jest blisko na plażę, ryba jest wszędzie, na atrakcjach dla dzieci się nie znam, ale pewnie też są wszędzie...
Grzybowo :-)

EDIT: Dotarłam do domu to mogę trochę rozwinąć. Akurat jestem na świeżo bo w zeszłą niedzielę wróciłam z Grzybowa również z 4dniowego wypadu. Byłam z siostrą i jej niemal 4letnią córką. Grzybowo jest spoko - fajne, strzeżone plaże, dużo restauracji, dla dzieci jakieś salony gier i tym podobne sprawy. My akurat średnio trafiłyśmy z miejscówką (no ale to był weekend kiedy odbywał się sunrise a my szukałyśmy miejsca w środę... na czwartek-niedzielę 😀 więc byłyśmy szczęśliwe, że w ogóle cokolwiek znalazłyśmy ) ale jak coś jest dużo pokoi, domów wczasowych itp w okolicach wejścia na plażę. Jest też taka główna ulica, na której są skumulowane lokale gastronomiczne i inne atrakcje. Jeździ autobus miejski do Kołobrzegu więc bardzo łatwo i szybko można się tam dostać w razie potrzeby, jakby pogoda np. była średnia na plażę. My byłyśmy zadowolone, młoda również więc polecam
Brr tylko nie Grzybowo
Co pokazuje jak różne są ludzkie gusta 😉
Woda zimna, plaża średnio czysta, w ogóle jakoś tak ... no nieee 😉
No i z perspektywy Wrocka (Szczecina też) - dalej i dojazd kiepski.
Gillian   four letter word
30 lipca 2019 08:25
Grzybowo jest mega. Wielka, szeroka plaża to raz. Dwa - są miejsca gdzie prawie 500m masz wodę po kolana więc dla dzieci idealnie. Trzy - zimna woda jak wszędzie, w zeszłym tygodniu była bardzo ciepła i bez problemu się kąpalismy. Kolejny plus za brak kamieni na piasku - czego nie można powiedzieć o Mielnie czy Łazach chociażby. Jak dla mnie Grzybowo jest nr 1.
Gillian, bo mieszkasz blisko. Osobiście wolę Dziwnów. Kwestia gustu tak naprawdę
Gillian   four letter word
30 lipca 2019 09:03
Mieszkałam. Już nie mieszkam. Mam pod nosem Mielno a i tak wolę nałożyć drogi i pojechać do Grzybowa 🙂 ale fakt, że ze Szczecina trochę daleko i zupełnie nie po drodze 🙂
Mielna też nie lubię 😉
Gillian   four letter word
30 lipca 2019 10:23
Ja też nie. Okropieństwo. Chyba, że masz 20 lat i minimum pół promila, wtedy pewnie jest spoko 😀
Ja właśnie byłam zachwycona plazami w grzybowie. Szerokie, czyste, strzeżone, fajni ratownicy (naprawdę zwracali uwagę jak np. Jakiś bąbel chwile zostawał sam), dla mnie woda w Bałtyku zawsze zimne ale coś sie pomoxzylam a młoda była zachwycona i sie cała taplała. Mi sie bardzo podobało. Bliskość Kołobrzegu tez zachęca bo w razie czego jest co robić w każda pogodę
Gillian   four letter word
30 lipca 2019 17:01
I stajnia jest, można w teren pojechać 🙂
Gillian, chciałam, jeśli mówisz o Stajni Kaja (bodajże?) ale akurat nic nie organizowali. Także musiałam obejść się smakiem
Gillian   four letter word
30 lipca 2019 19:57
Trzeba było pisać do mnie to bym Ci ogarnęła 🙂
Gillian, jeeej, nawet mi nie mów! 😀 Pół Polski ciągnęłam ze sobą pociągiem kask, buciory i bryczesy z nadzieją, że coś może jednak zorganizują! 😀
Ojej, laski  :kwiatek: Dziękuję za wszystkie propozycje. Będę zatem szukać w polecanych przez Was destynacjach.
Odświeżam nieco 😉
Czy zna ktoś i może polecić fajne pole namiotowe nad morzem? Zależy mi na małej miejscowości lub wiosce, gdzie jest cisza, spokój, nie ma tłumów i atrakcji. I gdzie jest blisko z pola do morza? Chciała bym znaleźć jakąś fajną miejscówkę gdzie można odpocząć i poza morzem nie ma prawie nic 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 sierpnia 2019 10:49
Skowronki albo Przebrno na mierzi. Cisza i spokoj, bo całe tłumy walą do pobliskich większych miejscowości. Niestety na plażę przez las tak z 10-15 minut minimum się idzie, ale przyjemnymi leśnymi ścieżkami.
Odświeżam nieco 😉
Czy zna ktoś i może polecić fajne pole namiotowe nad morzem? Zależy mi na małej miejscowości lub wiosce, gdzie jest cisza, spokój, nie ma tłumów i atrakcji. I gdzie jest blisko z pola do morza? Chciała bym znaleźć jakąś fajną miejscówkę gdzie można odpocząć i poza morzem nie ma prawie nic 😉


Polecam Camp-Classic w Smołdzińskim Lesie - cisza, spokój obok Parku Narodowego, nowe sanitariaty. Do plaży ok. 2km.
Szukam pokoju/ mieszkania na dwie noce z widokiem na morze na urodzinowy wypad :-) ktoś coś?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się