Nasza twórczość graficzna

majek   zwykle sobie żartuję
05 sierpnia 2019 11:37
Halo centralo,

Chcialam sobie sprawic prezent i chce sobie kupic nowy tablet, taki do rysowania na ekranie.
Czy ktos moglby sie wypowiedziec, na co zwrocic uwage, a co jest totalna kleska? Czy np tansze huiony sa takie jak ich nazwa?
W pracy pracuje na wacomie, (ale takim tradycyjnym, nie do rysowania na ekranie), lata swietlne temu np. mialam Pentagrama i jakoscia dorownywal.
Sprawdzilam cintiqa kolezanki - tzn dala sie pobawic. Fajny, ale jednak ta ilosc kabli troche mnie przerosla.
Marzy mi sie taki, ktorego nie trzeba podlaczac do komputera, jest jednoczesnie tabletem i komputerem.
Moj laptop tez ostatnio ledwo zipie, tez planowalam wymienic na nowszy model. Moze zdecydowac sie na Microsoft Surface?  Czy bedzie wystarczajaco dobrym narzedziem graficznym?

Ktos mi mowil, ze wystarczy jakis dobry iPad, albo jest jakis Samsung, ktory tez spelni moje oczekiwania... Ale jakos nie wierze
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 sierpnia 2019 11:45
majek, a co chcesz na nim robić? W sensie z jakich programów korzystać?
iPady są dobre ale z tego co kojarzę, mają system 'mobilny' a niedługo dostaną swój własny tabletowy, nie jest to więc pełen iOS, musiałabyś więc sprawdzić jak z aplikacjami. W dedykowanych iPodowi ludzie tworzą cuda, szczególnie ilustracyjne, jaram się. Czy odpalisz na nim pełnego Illustratora? Nie mam pojęcia 🙂
Ja osobiście rozważałam i nadal rozważam Surface (marzy mi się Studio ale na to na pewno nie będzie mnie jeszcze długo stać :P), w połączeniu z ich Dialem tworzy bardzo kuszące duo.
No ale to moje rozważania, nie praktyka, cisnę na wacomie graficznym, najzwyklejszym 😉
majek   zwykle sobie żartuję
05 sierpnia 2019 11:58
Wlasnie illustrator i Photoshop to moje dwa glowne programy, jakich uzywam ( i mi praca sponsoruje do uzytku domowego tez). Tylko ja nie tworze jakichs kosmicznych grafik, cyfrowych akwareli itp, raczej proste rzeczy. Wiec teraz nawet moj stary tradycyjny wacom daje rade.
I raczej nie jestem fanka Apple.
Tak Studio to niezly wypas, ale raczej myslalam o polowie tej ceny. A najchetniej jeszcze mniej, bo to do uzytku po godzinach.
Musze chyba ustalic priorytety, jednak bardziej mi sie przyda wypasiony desktop. A na plaze bede chodzic z notatnikiem.

Jeszcze zobacze, moze mi sie trafi taki cintiq uzywany gdzies
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 sierpnia 2019 12:08
jak ilustrator i photoshop to przede wszystkim szukaj czegoś z odpowiednim systemem na którym zainstalujesz w ogóle programy no i choćby przyzwoitą ilością ramu. Nie wiem jak się sprawuje ekran Surface w połączeniu z piórkiem, chyba najlepiej byłoby sobie samemu przetestować w jakimś salonie i sprawdzić, czy dokładność wystarczająca 😉
majek   zwykle sobie żartuję
05 sierpnia 2019 12:09
taaak masz racje,
Na razie ogladam filmiki na youtube, gdzie sie dziela wrazeniami.

BTW. Najtansze studio na ebayu u mnie sa z Polski.
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 sierpnia 2019 12:12
majek, ale Surface to nie tylko Studio a dial działa ze wszystkimi 😀 chyba jedyna różnica, że na studio można go używać na ekranie, z resztą tylko obok. Ale chyba mieli w najnowszych udostępnić i tą opcję. Fajne bo lekkie, poręczne, praktycznością i wielkością dorównuje tabletom a systemem i parametrami laptopom. Jakbym miała taki budżet na kompa to pewnie poważnie bym się zastanawiała, pytanie właśnie jak w rzeczywistości to śmiga 🙂

No i mają taką aksamitną w dotyku, doczepianą klawiaturę  😍
majek   zwykle sobie żartuję
05 sierpnia 2019 14:10
klawiature do glaskania?

Dobra, chyba mnie przkonal filmik jeden, faktycznie surface pro powinien dac rade, postaram sie kupic uzywke. I pozegnam sie z lapkiem kiedys, by zainwestowac w wyczesany desktop. I bede grac i montowac filmy.
Ja mam Huiona jak za tą cenę jest super, korzystam w Gimpie i Inkscapie, natomiast niestety w 100% sprawdzi się  bardziej u osób korzystających z Windowsa- na Ubuntu dużo opcji niestety jest niedostępna, więc pewne korzystam z jakichś 50% jego możliwości. Teraz pewnie kupiłabym Wacoma ale tylko ze względu na support na Linuxach 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
05 sierpnia 2019 23:28
Dziękuję za opinię.
Się będę dalej zastanawiac w takim razie
Dopiero odkryłam wątek  😁
Jakie studia w kierunku grafika/grafika komputerowa/web design byście poleciły (najlepiej podyplomowe) w Warszawie. Rozważam PJTk lub ASP  A jak nie studia to ewentualnie  kursy.  Znalazłam posty z 2015r dotyczące IT Media, dalej warto?
Dla kompletnego laika, ale z wykształceniem plastycznym - co polecacie, zeby sie nauczyć/pobawic w grafike? Do samonauczania lub kursy i od jakich programów należy czy najlepiej zacząć?
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 września 2020 19:20
Naboo, pytanie w jaką grafikę, bo digital to bardzo szerokie pojęcie 😉
smartini, masz na mysli cel czy technike?
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 września 2020 20:45
Naboo, no ogólnie. Logotypy/identyfikacje wizualne? Plakaty? Ilustracje? Digital painting? Fotoedycja/kolaż/retusz? 3D? Webdesign?
To wszystko podchodzi ppd grafikę komputerową
W kierunku webdesign. Ale robic ilustracje, plakaty i malować tez bym chciała sie nauczyć. Trudno mi sie tak zupełnie ukierunkować. Chciałabym popróbować i sie pouczyć troche tego troche tamtego na początek.
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 września 2020 22:54
Naboo, ilustracje, rysowanie, te klimaty - poleciła bym skillshare, kopalnia różnych kursów i często (jak nie standardowo) mają próbne 2 miesiące. Program to zależy, znowu, ale docelowo i tak celowała bym w jednoczesną naukę photoshopa i illustratora. także pakiet Adobe się kłania 🙂 są jakieś dodatkowe aplikacje do digitalpaitintingu + apple ma swój soft na ipada no ale to mocno zależy od sprzętu, preferencji osobistych i kierunku.

Webdesign - teraz to już jest baaardzo mocno powiązane z UXem także aplikacje typu Adobe XD, Figma, Sketch + Illustrator do detali czy bardziej fikuśnych elementów stron ale docelowo do osadzania w makiecie tak czy siak.

Także z programów zdecydowanie Adobe, ciężko o sensowną konkurencję dla nich
smartini, bardzo bardzo dziękuję  :kwiatek:

Znajdę sobie jakis kurs Adobe w takim razie, zeby konkretnie od czegoś zacząć 🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
08 lutego 2021 07:30
Pozwolę sobie odkopać wątek 😉

Czy znacie może kogoś, kto tworzy w mniej-więcej takim stylu:



Chodzi o obrazek na potrzeby internetu, dlatego pytam tutaj, a nie w wątku o rysowaniu, ale jeśli to zły adres to oczywiście się przeniosę.

Generalnie chodzi mi o to, że mam pomysł na jedną grafikę/obrazek, która miałaby zostać stworzona w oparciu o zdjęcia (odwzorowanie rzeczywistych postaci). Utrudnienie (?) takie, że chodzi o psy 🙂

Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc i podpowiedzi!  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się