Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Scottie   Cicha obserwatorka
02 sierpnia 2019 21:02
yegua, ja mam cały czas witaminę D w normie, ale bliżej dolnej granicy. Coś mi się kojarzy, że miałam 32 przed suplementacją i 36 w trakcie.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
04 sierpnia 2019 17:38
Hej, może ktoś polecić nianię elektryczną i monitor oddechu? Tylko jako jedno urządzenie.
ash   Sukces jest koloru blond....
04 sierpnia 2019 19:56
Bizon, angel care. Ja mam model ac401 bo to niania z monitorem oddechu po Tymku ale wiem ze można je upolować w dobrej cenie na Olx. Nowsze modele dostaniesz w sklepach. Nasza ma z 8 lat a działa niezawodnie. Bardzo ją polecam, bo ma tez w sobie fajną lampkę nocną
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
04 sierpnia 2019 21:09
Dziękuję Ash  :kwiatek:
Miałam wkrótce zająć to znów miejsce, ale się nie udało.
Poronienie to była dla mnie abstrakcja, coś co zdarzą się innym, a teraz wiem że to częste. Natura zrobiła swoje i już się z tym pogodziłam albo jeszcze dobrze to do mnie nie dotarło.
Trzymam kciuki za wszystkie wczesnociężarne 😉
yegua, bardzo mi przykro. Trzymaj się :kwiatek:
My dzisiaj mieliśmy poprawkę podcinania wędzidełka. Tym razem elektrokauterem. Młody zniósł nieźle. Gorzej ja😉 przez co zapomnialam doktorowi zadać kilku pytań i jutro muszę zadzwonić.
No i szczepienie nam się przez to przesuwa. I też muszę dopytać kiedy możemy się szczepić.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
06 sierpnia 2019 05:52
yegua, o rany, strasznie mi przykro. Masz rację, to się zdarza innym, póki nie zdarzy się nam. Tak samo jak choroba. Trzymam kciuki za Twój powrót do formy, do równowagi i, jeśli będziecie jeszcze chcieli próbować, za sukces następnym razem. Przecież zaraz żabeczka zwolni miejsce i znowu będzie wolne 😉
Horsiaa, maleństwo, dziękuję Wam za ciepłe słowa Niestety pospieszyłam się i powiedziałam sporej grupie osób i teraz czasem ja je pocieszam  😂 😵 Jeśli będzie kolejna ciąża, to nie będę o niej mówić do 2 trymestru i na bank robię Nifty, bo nie mam pewności, że mając jedno zdrowe dziecko drugie też takie będzie.
Horsiaa, też przeżywałam podcinanie wędzidełka  :przytul:

yegua, bardzo mi przykro! 🙁 współczuję Ci. Miejsce na Ciebie czeka i mam nadzieje ze już za chwilke je zajmiesz. Wielkie brawa ode mnie ze mówisz o swojej stracie, uważam ze za mało o tym mówimy, poronienia są tematem tabu przez co trudniej tez przejść przez wszystkie etapy żałoby po. Tak samo bardzo kibicuje wszystkim kobietom które głośno mówią o problemach z zajściem w ciąże.
Jak moja ciąża zle na początku wyglądała, przemyślałam sprawę i i tak powiedziałam o niej w bliskich kregach - zwyczajnie stwierdziłam ze jeśli stracę dziecko, nie będę chciała tego zatajać, bo to taka sama cześć mojego życia jak urodzenie dziecka. A trzymanie w sobie takiej mieszanki emocji tylko zle by mi zrobiło. Ale wiadomo - ile osób tyle lepszych i gorszych rozwiązań.
sienka, dziękuję. Bardzo mądrze piszesz , ja właśnie napisałam tu nie dlatego, że potrzebuję wsparcia, bo to mam wśród bliskich, ale po to by nie był to tutaj temat tabu.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
06 sierpnia 2019 19:47
yegua, :przytul: Bardzo mi przykro. I wierzę, że jeszcze się uda. Trzymaj się cieplutko!
Lotnaa, dziękuję kochana  :kwiatek:
Dobra, dość już o mnie. Piszcie co tam u Was pozytywnego?
yegua strasznie mi przykro, również trzymam kciuki żeby wszystko potoczyło się po twojej myśli, jeśli będzie kolejna próba.

edit: Czy możecie polecić książki o tematyce dziecięcej? Coś, gdzie będą zawarte wszystkie ważne informacje, na co zwracać uwagę w pierwszych miesiącach/latach życia itp?

Scottie   Cicha obserwatorka
07 sierpnia 2019 17:10
Kaarina, „Pierwszy rok życia dziecka” Heidi Murkoff, ale niektóre treści tam zawarte są dość kontrowersyjne. Mimo wszystko polecam.

yegua, współczuję... Trzymaj się!
Ja mam wręcz w towarzystwie wyrzuty sumienia i mało o ciąży mówię bo u mnie praktycznie każda albo poronila,albo martwa ciąża.Mam pytanie z innej beczki bo ja normalnie pracuję a moja praca odbywa się w huku muzyki i po nocach.Wyczytalam,Że powinno się w ciszy i spokoju przebywać bo już dziecko reaguje(ale jaki może to mieć wpływ i na co to już nigdzie nie napiszą)


zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 sierpnia 2019 22:12
Yegua jestem myślami z Tobą,  :kwiatek:

Dekster wg prawa kobieta w ciąży jeśli poinformowała pracodawcę o swoim stanie i pracuje tojest on zobowiązany przenieść jej prace na inne godziny niż nocne. Czytam właśnie,, prawo a ciąża,, i jest o ostrzeżenie, że pracodawca ma obowiązek zlecać pracę w innych godzinach jak poa 21😲0-7😲0.
Podejrzewam że chodzi o przemęczenie i stres jaki taka praca może mieć wpływ na dzieciaka, na rozwój itp.

Zainteresowalam się też przypadkiem rtk (kontrola z ZUS) - zwolnienie od lekarza, że,, może chodzić,, wiec dlaczego cofnieto jej świadczenie. No i nie jest to taka oczywista sprawa w ciąży jak w przypadku innych chorób a interpretacja przepisów jest dość rozległa. Ale gdyby ktoś chciał na priv to podam źródła. Nie chcę mi się tu,, wymundrzac,,.  😉
Niestety problem w tym,że sama sobie jestem szefem i zbytnio nie mam się gdzie przenieść  😉 Chodzi mi o to,czy znajdę gdzieś jak faktycznie może to dziecku zaszkodzić.
Dekster Może to nie źródło ani nie chodzi o pracę ale ja w 8 miesiącu jadąc do pielgrzymów usłyszałam od swojego lekarza żebym nie szla/stała/siedziała przy tubie bo jak to na pielgrzymce, głośno i wesoło .Wytłumaczył mi to tak że dziecko w łonie matki od połowy ciąży słyszy dźwięki tak sama, a nawet bardziej niż my ,nie widzi skąd się biorą więc wywołuje to u niego strach który może się przyczynić to szybszego porodu lub skutkuje po prostu nerwowoscia już urodzonych dzieci .Nie wiem ile w tym prawdy 👀
Znalazłam sobie ładny używany wózek w super stanie. Jednak jest z produkcji 2014. Myślicie ze mogę go spokojnie kupić czy patrzeć na świeższe? https://allegro.pl/oferta/wozek-bugaboo-cameleon-3-diesel-moro-2w1-dodatki-8351084948
ash   Sukces jest koloru blond....
08 sierpnia 2019 14:28
rtk, ja bym brata tyle ze z odbiorem osobistym a nie wysyłkowo.
Ja aktualnie użytkuje wózek z roku 2015, bo to wózek po Tymku. Wogole się datą produkcji nie przejmowałam, bo jak wózek jest w super stanie to za różnica
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
08 sierpnia 2019 14:39
dekster sa badania na ten temat bo pamietam jak sama szukałam jak byłam w ciazy, pracowałam w nie za zdrowych warunkach i wiem, ze hałas bodajże powyżej 80 dB powodował, ze pracodawca miał mnie przesunąć. Mnie przesunęli do biura całkowicie, ale hałas to był najmniejszy problem u mnie.

Chyba Skandynawowie mieli takie duże badanie, hałas korelowal bodajże z późniejszymi wadami słuchu u dzieci. Musiałabyś poszukać.

Ja bym sie na twoim miejscu ostro zastanowiła nad ta praca... wiem, ze to nieraz nie idzie ale jednak to bardzo ważna sprawa.
Scottie   Cicha obserwatorka
08 sierpnia 2019 15:05
rtk, ja tez bym wziela (tym bardziej, ze bugaboo to jedne z lżejszych na rynku). I tak jak Ash mówi, koniecznie odbierz osobiście, żeby zobaczyć, czy nie jest mocno zużyty- nie skrzypi podczas prowadzenia itd.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
08 sierpnia 2019 18:04
Dziewczyny kiedyś już poruszałam ten temat na forum,  chodzi o jazdę konną po cesarce. Minęło 3 tyg, za 10 dni mam kontolę u gina, ale czuje się bardzo dobrze, jakbym nie miała operacji. Myślicie, że można na krótki terenik sam stęp? Co się może stać? Jest z nami lekarz/ fizjoterapeuta?
ash   Sukces jest koloru blond....
08 sierpnia 2019 18:18
Bizon, nie żartuj nawet! Ja tez po cc czuje się świetnie, śmigam jakby żadnej operacji nie było ale zakaz jakiegokolwiek sportu czy wysiłku większego niż spacery z wózkiem mam 6 tygodni czyli tyle ile trwa mniej więcej połóg.
Dodam ze jestem po wizycie fizjoterapeuty kobiecego, mam zalecenia co do blizny itp. Polecam taką wizytę.
Miałaś przecinanych kilka warstw, czujesz się świetnie ale nie wiesz co się dzieje tam w środku. Poczekaj do kontroli u gina, po usg będziesz wiedziała


Przy okazji zapytam, jakieś sposoby na trądzik noworodkowy? Bunie zaczęło wysypywać na buzi
Bizon, absolutnie nie. 6 tyg to minimum, 12 to optymalny czas. Skąd wiesz że koń  Ci się nie sploszy, nie szarpnie? Ja mimo że czuje się świetnie. Śmigam z wózkiem w terenie spacery po 7-8km to fizjo zabronił biegać póki nieodbuduje mięśni dna miednicy, brzucha i pleców.

Ash, krochmal😉 my codziennie mylismy buzie krochmalem, bo mieliśmy tragiczny trądzik. Nawet konsultowalam z pediatra, bo młody miał krostke na krostce.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 sierpnia 2019 20:54
Przy okazji zapytam, jakieś sposoby na trądzik noworodkowy? Bunie zaczęło wysypywać na buzi


U nas przy obu pannach pomógł tylko czas  🤔
Dekster, ja kojarzę badania obciążenia hałasem, ale sprzed lat. Hałas jest silnym stresorem.
"Zestresowane" dzieci, oprócz możliwych innych przypadłości - rodzą się mniejsze=lżejsze, do dystrofii włącznie.
Waga dziecka to ważny, bo dokładnie mierzalny, czynnik oceny zdrowia noworodka.
Dziecko poniżej 2500, nawet urodzone o czasie, uważa się za nie w pełni rozwinięte i traktuje jak wcześniaka.
pare dni temu widzialam goscia na spacerze z bugaboo gondola, jezu, ten wozek jest jak dla lalek! Strasznie niski! Nie podoba mi sie 🙂

Za to mam na oku dwie spacerowki - Coletto Joggy albo Petite&Mars Street - miala moze ktoras z was ktorys z tych wozkow? Jak sie sprawdza w terenie?
A moze Joye Litetrax/Mytrax?
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
08 sierpnia 2019 21:54
Skoro tak piszecie, posłucham mądrzejszych... Swoją drogą ciekawe co gin powie. Czy w środku jestem tak zagojona jak z zewnątrz. 🙂
nerechta to samo powiedziałam widząc bugaboo. Kręgosłup by mi odpadł po połowie dnia już....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się