Stajnie w Warszawie i okolicach

BUCK   buttermilk buckskin
01 sierpnia 2019 19:38
Grigoz i inne osoby zainteresowane 🙂 dodam tak jeszcze na wszelki wypadek, ze ja opisywałam sytuacje sprzed 7 lat, a obecnie na podstawie świeżej opinii MajaK sama rozmyślałam nad Marynkami bo mają jak na warunki okołogrodziskie wielkie padoki. i to jest jedyna rzecz za którą tęsknie, bo WSZYSTKO pozostałe właśnie mam.  no i właśnie to jest ten dylemat gdy ma się konia tylko rekreacyjnego a stoi się w stajni sportowej z genialną infrastrukturą, cudowną opieką, z sianem "pod korek" ale bez dużych padoków........
gosiaopti-więc na podstawie wizyty w poprzedniej stajni dzierżawczyni [ zaznaczam, że dzierżawczyni, która nie miała wpływu na wielkość boksów i jakość podłoża] postanowiłaś wystawić opinię o obecnym obiekcie.



diuk, wystawiłam opinię nie o obiekcie, ale o osobie prowadzącej stajnię. Mam do tego prawo, tak samo, jak Ty masz prawo ją bronić.

A tak na marginesie - jedna sprawa to brak wpływu na wielkość boksów czy podłoża, druga sprawa to sposób prowadzenia stajni - na to ma się wpływ jednak... Tak jak pisałam - ja bym tam konia nie postawiła, a każdy wybiera sobie to co lubi lub na co jest się w stanie zgodzić (zaryzykować) lub na co go stać.
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
01 sierpnia 2019 22:56
Jakieś opinie o stajni Mandra??
Grigoz i inne osoby zainteresowane 🙂 dodam tak jeszcze na wszelki wypadek, ze ja opisywałam sytuacje sprzed 7 lat, a obecnie na podstawie świeżej opinii MajaK sama rozmyślałam nad Marynkami bo mają jak na warunki okołogrodziskie wielkie padoki. i to jest jedyna rzecz za którą tęsknie, bo WSZYSTKO pozostałe właśnie mam.  no i właśnie to jest ten dylemat gdy ma się konia tylko rekreacyjnego a stoi się w stajni sportowej z genialną infrastrukturą, cudowną opieką, z sianem "pod korek" ale bez dużych padoków........

Ja to zawsze jak do Marynek wjeżdżam to mam nieodparte wrażenie, że to jest obiekt zmarnowany. Potencjał chociażby ze względu na ilość hektarów i zabudowań do zagospodarowania jest przeogromny.
Co do padoków, co z tego, że duże jak zaniedbane 🙁 Kobiety starają się jak mogą, ale właściciel niespecjalnie chce inwestować.
Wercia zadzwoń do właścicieli stajni fiord ciopan,  myślę że da się coś wymyślić  😅

z tego co wiem został 1 boks
Przepraszam, że wczoraj nie odpisałam. Miałam urwanie głowy - wróciłam i padłam. 🙂

Pako, zobacz stajnia Horyzont,  tam jest lepszy kontent - to strona szkółki,  która tam działa
To wygląda naprawdę dobrze 🙂 Dzieciaki na koniach na dużej łące. Tak chcemy! Jest tam u Was wolny boks? Jak się z nimi skontaktować - tel. na stronie szkółki, to pewnie telefon do szkółki tylko?

Hermes,wczoraj zadzwoniłam do Zico od razu po Twojej wiadomości, ale aktualnie nie mają nic wolnego. Szkoda, trzeba będzie się dopytywać. Nam dzieciaki nie przeszkadzają, nawet odwrotnie. Z jakiegoś powodu mój koń się dzieciom bardzo podoba i je przyciąga. (Bo mały?  😉) Zapytają, czy można pogłaskać, a potem pieszczotom nie ma końca. Ten stoi rozmarzony, ja patrzę na to i odpływam. :-) Parę jazd tak przepuściłam, bo nie mogłam i nie chciałam przerywać takiej sielanki. :-)
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
03 sierpnia 2019 11:36
ash, bjooork dzięki dziewczyny za informację ☺
Zerknę na te stajnie 🙂 Jak by coś jeszcze przyszło wam do głowy, to będę wdzięczna za PW  :kwiatek:
Hej! Czy ktoś się orientuje co to za stajnia?

https://ogloszenia.re-volta.pl/jf-ranch--pensjonat-dla-koni-boksy-angielskie-z-padokami/o/166593/?lokalizacja=6&sortowanie=0

I czy może coś o niej powiedzieć?

Rozglądam się za stajnią dla znajomej, to na czym jej zależy to dobra opieka, padokowanie ze stałym dostępem do trawy/siana i wody, mile widziany chociaż kryty lonżownik na zimę. Chętnie po lewej strone Wisły, ale niekoniecznie, jeśli dojazd będzie dobry. I potrzebny jest jakiś dojazd komunikacją. Przeczesuję wątek i ogłoszenia, ale może ktoś chciałby coś podpowiedzieć?  :kwiatek:
Ollala🙂, mają dobrą opinie i rzadko mieli boksy od otwarcia, świeża, nowa stajnia.
A w tej stajni ścielą tylko pół boksów?  😎
Megane to wygląda na bardzo fajne rozwiązanie - koń wraca i całe błoto zostawia na drewnie, słoma zostaje sucha i bez bagna. Boksy na tyle duże się wydają, że spokojnie na części pościelonej się może koń położyć.
A koń chodząc nie porozciąga słomy po całym boksie? Przecież on w nocy kładzie się, wstaje, spaceruje szczególnie jeśli boks duży i na to pozwala. Jakoś nie mam wiary w to że łóżko pozostanie w stanie nienaruszonym ☺.
to nawet nie pół boksu a troche wiecej jak 1/3. i stojac przy siatce, koń stoi na twardym, a jak rozciągnie,  slomę to w ogóle  praktycznienie  ma ściólki. Nie mówiąc o sikach, sika na goła podloge, pewnie jest śiska. Mnie sie to nie podoba, to oszczędność na ściółce i dla wygody obsługi. Do zdjęcia wszystko przygotowane, a w realu chyba wyglada znacznie gorzej. A najgorzej, że stanie na twardym daje po stawach.
Może po prostu trzeba jechać zobaczyć czy to działa i jak to działa? 😉 zdjęcia w ogłoszeniu są te same od otwarcia stajni jak dobrze widzę, warto sprawdzić a nie szydzić z mimo wszystko super cenowo stajni, w której jest czysto, siano w siatkach i na dodatek są pastwiska- wszystko to kilka km od bemowa.
majek   zwykle sobie żartuję
07 sierpnia 2019 11:38
U nas w stajni tez sie scieli pol boksu (trocinami) tyle, ze pod caloscia sa gumy. Troche te trociny sie rozlaza po calym boksie, ale jak kon ma ochote sie polozyc, to i tak idzie sie polozyc tam, gdzie jest grubo poscielone.
Siano z siatki podczass jedzenia spada na gume, woda sie ewentualnie rozlewa w siano. Dla mnie dobry system.

Ale tu nie ma gum, tylko deski, a deski zwykle bardzo sliskie sa, jak sa mokre.
ja tylko tak z ciekawości zapytałam. Całkiem możliwe, że zdjęcie miało pokazać co jest pod słomą, a nie że ścieli się tylko pół boksu? (co byłoby chore ciut  😂 ślisko, twardo, zimno) no ale nie wiemy, co autor miał na myśli wrzucając zdjęcie boksu 🙂
to nawet nie pół boksu a troche wiecej jak 1/3. i stojac przy siatce, koń stoi na twardym, a jak rozciągnie,  slomę to w ogóle  praktycznienie  ma ściólki. Nie mówiąc o sikach, sika na goła podloge, pewnie jest śiska. Mnie sie to nie podoba, to oszczędność na ściółce i dla wygody obsługi. Do zdjęcia wszystko przygotowane, a w realu chyba wyglada znacznie gorzej. A najgorzej, że stanie na twardym daje po stawach.
Może żle rozumuje ale.... jeśli koń ciągle włazi i wyłazi z boksu , to ścielenie po całości jest bez sensu bo wywlecze wszystko na zewnątrz. Mało ktory koń sika na gołą podłogę chyba że nie ma wyboru. Gdybym miała taka stajnię w okolicy to chętnie bym konia wstawiła.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
07 sierpnia 2019 15:14
W angielce mam duże boksy, takie 6x4 i ścielone jest około połowy.
Na tej połówce, gdzie toczy się życie, czyli  są żłoby i siano, no i wyglądanie na zewnątrz.
Czyste konie robią sobie na tej niesłanej części sralnik.
Bardzo to wygodne do sprzątania.
Może po prostu trzeba jechać zobaczyć czy to działa i jak to działa? 😉 zdjęcia w ogłoszeniu są te same od otwarcia stajni jak dobrze widzę, warto sprawdzić a nie szydzić z mimo wszystko super cenowo stajni, w której jest czysto, siano w siatkach i na dodatek są pastwiska- wszystko to kilka km od bemowa.

nikt nie szydzi, bez przesady. Właściciel dał zdjecia na portalu, to na pewno liczy na to że ludzie ogladaja. I mają zdanie na temat tego co widzą. I nikt nie krytykuje warunków oferowanych, przynajmniej w ogloszeniu, przez własciciela. Nie kupuję tego, że koń wyprowadza ściółkę jak wchodzi i wychodzi, nie przypuszczam aby "ciągle wlazily i wyłaziły" , mając mozliwośc przebywania na zewnatrz.. Jeśli jest dościełane na noc odpowiednio to co innego, ale zdjęcie tego nie pokazuje.
ms_konik, tu trafiłas w sedno: to jest wygodne do sprzątania, ale jesli koń stoi na betonie, to źle. Ale co kto lubi.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
07 sierpnia 2019 21:49
Grace,
no ale właśnie nie stoi na betonie, bo jak jest w boksie, to albo
je siano albo wygląda/przysypia z głową na zewnątrz a tam ma posłane właśnie.
Po cóż miałby pójść stać na betonie? Chyba już z jakiegoś własnego zapotrzebowania.
Bardzo, bardzo rzadko to widuję ale zdarza się.
Ja mówię o swojej stajni a nie o wspomnianej wyżej.

Nie przeceniałabym zresztą tego zbawiennego wpływu warstwy słomy na stawy.
Musiałaby być zacna, żeby mogła pełnić funkcje amortyzacyjne.
Co innego głęboka ściółka/materac...
 
lostak   raagaguję tylko na Domi
08 sierpnia 2019 07:06
[quote author=Grigoriz link=topic=46.msg2881634#msg2881634 date=1564666492]
@MajaK
@BUCK

I jak to mówią na wiosce "masz babo placek". Muszę przeprowadzić wywiad środowiskowy osobiście. Zapytam jeszcze młodzieży bowiem widuję jak wracają na skróty przez pola z akcesoriami jeździeckimi zapewne z tej stajni.
Mam jeszcze jedną a właściwie dwie opcje z tym, że druga to docelowy wariant.
Mogę postawić u sąsiadów konia nieomal tuż obok mnie. W drugiej opcji trzeba wybudować własną stajnię i wziąć kogoś do towarzystwa.
Przerzuciłem cały wątek i wniosek który mnie się nasuwa to taki. Jeśli ktoś nie traktuje swojego konia przedmiotowo to ma poważny problem. I właściwie każda stajnia ma dużo mankamentów prawdziwych a czasem wydumanych. Z jednej strony rozumiem. Wszyscy chcą mieć tanio, najchętniej za 500 zł albo i jeszcze mniej. Jednak trudno oczekiwać aby za 500-800zł biegł stajenny aby jaśnie panu otworzyć drzwi. Samym stajniom trudno się utrzymać bo i ludzie nie pchają się drzwiami i oknami. Muszą więc utrzymywać ceny na poziomach niskich graniczących z organizacją non-profit. Myślę że na tym najgorzej wychodzą konie, bo jak już szał minie z tytułu posiadania własnego konia to coraz rzadziej widuje on właściciela, a tym samym coraz rzadziej widzi przyzwoitą opiekę, bo kto się o niego upomni.
Inną sprawą jest jeszcze rzetelność usługi, czyli jasne określenie co mam za ten 1000zł i czy za dopłatą mogę oczekiwać więcej jednak bez kantów.

Osobiście obejrzałem chyba 3 stajnie. Wrażenie ogólne to ponuro. Po taniości chociaż 2x w roku można pobielić ściany w boksach zwykłym wapnem z pokostem.


W okolicach Grodziska masz bardzo dużo stajni i w tych lepszych raczej czeka się na boks, więc raczej bym powiedziała, że ludzie jednak pchają się drzwiami i oknami. Ostatnio szukałam dla znajomego konia tańszej stajni i też miejsc nie było. Tak od ręki to chyba tylko w Centurionie są miejsca i w tych najgorszych stajniach (z grzeczności nie wymienię nazw).
Co do jakości usług to różnie bywa, ale mogę od reki wymienić trzy stajnie w których nie bała bym się konia postawić, w tym jedną która wymiata zupełnie. One też mają swoje wady, ale żadnej nie mogę zarzucić ani złej infrastruktury, ani kiepskiej opieki.
Także myślę, że spokojnie jest do znalezienia stajnia która by cię zadowoliła i nie trzeba odrazu stawiac własnej. Okolice Grodziska to akurat takie zagłębie stajenne się zrobiło.
[/quote]

bardzo ciekawa informacja... dla ścisłości do Centurionia na chwilę obecną 16 koni czeka w kolejce na wolny boks, pozdrawiam.
Grace, sory spięłam się wczoraj, po prostu na warszawskie warunki to absolutny cud, że jest stajnia bez hali i w rozsądnej cenie, i na dodatek prokońska i zmęczyło mnie krytykowanie.

Gwoli ścisłości zamknęły się dwie czy trzy nawet stajnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy i w zasadzie w naszej okolicy prawie wszędzie jest komplet i kolejka 🙂 żabia wola/grodzisk.
[quote author=Klopsik link=topic=46.msg2881656#msg2881656 date=1564672466]
[quote author=Grigoriz link=topic=46.msg2881634#msg2881634 date=1564666492]
@MajaK
@BUCK

I jak to mówią na wiosce "masz babo placek". Muszę przeprowadzić wywiad środowiskowy osobiście. Zapytam jeszcze młodzieży bowiem widuję jak wracają na skróty przez pola z akcesoriami jeździeckimi zapewne z tej stajni.
Mam jeszcze jedną a właściwie dwie opcje z tym, że druga to docelowy wariant.
Mogę postawić u sąsiadów konia nieomal tuż obok mnie. W drugiej opcji trzeba wybudować własną stajnię i wziąć kogoś do towarzystwa.
Przerzuciłem cały wątek i wniosek który mnie się nasuwa to taki. Jeśli ktoś nie traktuje swojego konia przedmiotowo to ma poważny problem. I właściwie każda stajnia ma dużo mankamentów prawdziwych a czasem wydumanych. Z jednej strony rozumiem. Wszyscy chcą mieć tanio, najchętniej za 500 zł albo i jeszcze mniej. Jednak trudno oczekiwać aby za 500-800zł biegł stajenny aby jaśnie panu otworzyć drzwi. Samym stajniom trudno się utrzymać bo i ludzie nie pchają się drzwiami i oknami. Muszą więc utrzymywać ceny na poziomach niskich graniczących z organizacją non-profit. Myślę że na tym najgorzej wychodzą konie, bo jak już szał minie z tytułu posiadania własnego konia to coraz rzadziej widuje on właściciela, a tym samym coraz rzadziej widzi przyzwoitą opiekę, bo kto się o niego upomni.
Inną sprawą jest jeszcze rzetelność usługi, czyli jasne określenie co mam za ten 1000zł i czy za dopłatą mogę oczekiwać więcej jednak bez kantów.

Osobiście obejrzałem chyba 3 stajnie. Wrażenie ogólne to ponuro. Po taniości chociaż 2x w roku można pobielić ściany w boksach zwykłym wapnem z pokostem.


W okolicach Grodziska masz bardzo dużo stajni i w tych lepszych raczej czeka się na boks, więc raczej bym powiedziała, że ludzie jednak pchają się drzwiami i oknami. Ostatnio szukałam dla znajomego konia tańszej stajni i też miejsc nie było. Tak od ręki to chyba tylko w Centurionie są miejsca i w tych najgorszych stajniach (z grzeczności nie wymienię nazw).
Co do jakości usług to różnie bywa, ale mogę od reki wymienić trzy stajnie w których nie bała bym się konia postawić, w tym jedną która wymiata zupełnie. One też mają swoje wady, ale żadnej nie mogę zarzucić ani złej infrastruktury, ani kiepskiej opieki.
Także myślę, że spokojnie jest do znalezienia stajnia która by cię zadowoliła i nie trzeba odrazu stawiac własnej. Okolice Grodziska to akurat takie zagłębie stajenne się zrobiło.
[/quote]

bardzo ciekawa informacja... dla ścisłości do Centurionia na chwilę obecną 16 koni czeka w kolejce na wolny boks, pozdrawiam.
[/quote]
To mam stare info 🙂 Sorki. Nie chciałam broń boże równać Centka do kiepski stajni! Co tylko potwierdza moje spostrzeżenia, że do dobrych stajni zawsze jest kolejka chętnych.
ms_konik jest dokladnie tak jak napislaś. Aby była amortyzacja musi być odpowiednia grubość. Lee Hollen zwrócila na to uwagę, ściółka z peletu slomianego była średniej grubości (ale beton nie prześwitywał  😉) radzila dosypać na materac ponad 15 cm (po ubiciu).
Witam, poszukuje szczegółowych informacji o pensjonacie w Stajni Fiord Ciopan. Najchętniej od osób, które aktualnie stoją w tej stajni. Najlepiej na priv, ponieważ mam kilka pytań. 😉
Dziękuje  :kwiatek:
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
18 sierpnia 2019 17:07
blendzior95, pisz do Precelek, ona tak obecnie stoi, a kilka stron wcześniej pisała odnośnie stajni 🙂
95, pisz do Precelek, ona tak obecnie stoi, a kilka stron wcześniej pisała odnośnie stajni 🙂

HermesTak już rozmawiałyśmy poszukuje jeszcze kogoś kto może mi opowiedzieć coś o stajni 😉
Ale bardzo dziękuje  :kwiatek:
Dzień dobry,

Może ktoś wie? Szukam pensjonatu dla konia, od strony Bielan. W odległości do 45 km, chętnie w kierunku jak leci S8, czyli Białołęka, Marki, okolice Radzymina i dalej. Okolice Tarchomina i dalej. Trasa na Babice i Kampinos. Coś w okolicy Łomianek.
Zależy mi na odpowiedzialnych i troszczących się właścicielach stajni, koniecznie pastwisko, na którym konie są do zmroku, w zimie wybieg też do zmroku. Dostępne WC. Poidło automat. I tereny do jazdy. Padok do jazdy z jakimiś 3 drągami, żeby było czym urozmaicić ;-) Cena do 1300 zł, ale chętnie taniej.

Ktoś wie?

Znalazłaś już coś? Jakby co, mam fajny kontakt za 600 😉
blendzior95 o fiord ciopan poczytaj w historii wątku- znajdziesz info przez wyszukiwarkę, nie ja jedna polecałam  🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
21 sierpnia 2019 18:05
Co prawda konia nie mam ale Fiord Ciopan znam od lat i mogę polecić, konie na pewno są dobrze zaopiekowane 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się