Podróże

Robaczek M., Ja nienawidzę latać, naprawdę, każdy bilet kupuję z takim nieprzyjemnym uczuciem połączonym z podekscytowaniem 😀 A wychodzi tak, że tylko w tym roku odbędę razem 11 lotów... Ale potem radość z podroży przysłania mi wspomnienie lotu, a jak już wyląduję to nawet stwierdzam, że mi się podobało 😁

Z takich wycieczek autokarowych to jeszcze objazdowe Włochy są super, ale to już 10 dni, mniej się nie opłaca. Tak samo Bałkany.
Wrocilismy z naszego krotkiego,spontanicznego wypadu kempingowego do Polski. Musze przyznac, ze bardzo mi brakowalo takich klimatow i wszyscy troje (tzn. z moja czterolatka) bardzo odpoczelismy.


Teraz jednak czas na planowanie wypadu do Portugalii. Najpierw mamy 3,5 dnia w Lizbonie, wiec szukam waszych podpowiedzi, co warto zobaczyc. Ofkors z malym dzieckiem, wiec odpada napakowany plan zwiedzania. Chetnie tez przygarne wskazowki odnosnie weganskich knajpek. Byl ktos w lizbonskim oceanarium?

Po Lizbonie zjezdzamy na wybrzeze do Aljezur, bo mam tam tydzien szkolenia. Rodzinka sie bedzie plazowac w tym czasie.

Totalnie nie moge sie juz doczekac i przebieram nogami!! 😍
Pandurska ja byłam w lizbońskim oceanarium. Jest ogromne i warte zobaczenia. Trzeba się na pewno uzbroić w cierpliwość, bo może być kolejka i sporo zwiedzających. Bilety chyba też nie są najtańsze. Ale zdecydowanie warto pojechać! Poza samym oceanarium mega mnie zauroczyła dzielnica- Parque das Nações, w której ten obiekt się znajduje. Jest zupełnie inna od reszty Lizbony. Pamiętam stamtąd promenadę ze stożkowymi fontannami wyłożonymi fioletowymi kafelkami, wieżę Vasco da Gamy w kształcie żagla, kolejkę widokową Teleférico de Lisboa (nie jest to jakiś must- see, bo podróż nią jest krótka, ale dla dziecka może być atrakcją- choć ja nie dziecko, a też się cieszyłam 😀 ), i architekturę dworca Gare do Oriente.
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 sierpnia 2019 11:23
A my ruszyliśmy na podbój Rumunii 😀 póki co gdzieś w połowie Słowacji, z widokiem na Tatry. Jeden jedyny nocleg klepnięty w Turdzie, reszta wyjdzie w praniu, jesteśmy raczej samowystarczalni noclegowo 😀
Po moim tygodniowym wyjedzie do Chicago Chorizo się bał, że znowu ktoś go zostawi i zdecydowanie utrudniał pakowanie 😁


ashtray A to niespodzianka!Wlasnie w tej dzielnicy mamy nasz zarezerwowany apartament. Oceanarium zwiedzimy na bank w takim razie,bo to na Majorce bardzo podobalo sie Paulinie. Zaraz sobie zapisze Twoje  wskazowki.Dziex!
Czy jakos nie dawno byl poruszany temat ubezpieczen podczas podrozy?
W ten weekend wyruszam na podboj Polski (i Malty, i Kataru  :hihi🙂 i sie zastanawiam jakie ubezpieczenie wykupic.
Bo chyba moge sobie je zalatwic w polskiej firmie, rozpoczynajac podroz z Argentyny, prawda?

Ktos, cos?  👀
Ubezpieczenie podróżne można wykupić w Polsce. Ja przez lata używałam Generali. Raz się przydło, gdy mi sie kompan podróży rozchorował na Cyprze. W godzinę ogarnęli lekarza, który przyjechał pod wskazany adres.
Cena zależy od miejsca docelowego i czasu oczywiście. Minusem był brak możliwości ubezieczenia sprzętu foto w bagażu, ale już np. Signal Iduna to oferuje.
buyaka ja zawsze wykupuję w Hestii - mówię co będę robiła i w jakich krajach i wtedy dobierają mi zakres - teraz w Dolomitach miałam na tydzień wykupione ze sportami ekstremalnymi więc helikopter ratujący był też zawarty - cena bardzo przystępna była. Jak masz jakiegoś swojego agenta ubezpieczeniowego to najlepiej z nim zagadaj.
Ooo podłączam się do pytania o Majorkę. Z tego co mi znajomi polecali to póki co mam w planach Playa de S'Estrenc, cala Pi, Cala Figuera. Hotel mam w Alcudii, nie wiem czy w ogóle zajadę do centrum bo mam alergię na klimaty typu Lloret de Mar czy Ibiza w sierpniu.

faith kiedy będziesz na wyspie? Ja wpadam na 2 dni pod koniec sierpnia bo przyjeżdżają do mnie do Bcn mama z siostrą i chciałyśmy sobie pyknąć na jakąś fajną plażę (barcelońskie plaże to syf straszny, zwłaszcza w środku sezonu  :marze🙂  😀


Wrocilam!

Feno chcialam ci okropnie podziekowac za te 3 punkty programu! zrobilismy sobie skuterowa wycieczke na te 3 plaze i po prostu szal  😍 😜 Na cala Figuera skakalam ze skalek do tej pieknej turkusowej wody <3

Zostawiam kilka zdjęc i polecam Majorke!


faith nie ma za co, bardzo się cieszę że przyczyniłam się do tego że miałaś udany wyjazd  :kwiatek: A jaka laska z Ciebie! Ja tam będę już pojutrze, mam zamiar się pobyczyć  😍

Natomiast na 2 tydzień września już mam zaklepany i opracowany Andalucía Trip: Jerez de la Frontera - Córdoba - Granada - Málaga. Oczywiście bedą konie, konie i jeszcze raz konie  😍
maleństwo   I'll love you till the end of time...
18 sierpnia 2019 20:24
Pandurska, oceanarium super, uwielbiam, obiecuję sobie zabrać kiedyś młodą... Lizbone ubóstwiam, moje ulubione miasto, Alfama, przejażdżka zabytkowym tramwajem, wieczorem fado i porto... No, ale to raczej nie z dzieckiem. Chyba, że lubi (fado, nie alkohol). Byłam też w pobliskiej Sintrze, urocze miasteczko i fajne ruiny zamku Maurów.
I hortensje
efeemeryda   no fate but what we make.
27 sierpnia 2019 12:32
Melduje, że przeszłam sama siebie i swoje planowanie i kilka dni temu zrobiłam rezerwacje na urlop za 340dni  😁  😁

Jakby kogoś interesowało coś na temat Słonecznego Brzegu w Bułgarii to służę pomocą, ja wróciłam zadowolona  :kwiatek:
To napisz co jest tam ciekawego do obejrzenia 🙂 bo chcę się wybrać na jakiś szybki weekend 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
28 sierpnia 2019 14:53
Na pewno cudowne miasteczko Nesebyr, można dopłynąć wodną Taxi z molo w centrum Słonecznego Brzegu  😀
W temacie morza i Bułgarii- wracając z gór po dwóch tygodniach łażenia zahaczyliśmy o wybrzeże i właśnie Nesebyr. Miasteczko piękne, ale nie koniecznie w weekend 😉 Za to jeśli kogoś kręci plażowanie to polecam południową plażę Irakli (za cyplem, ok. 30 min na północ od Nesebyru) - plaża dzika, można biwakować, dużo ludzi tam siedzi z namiotami, klimat super. Ale co kto lubi, ja nie byłabym w stanie wytrzymać na plaży z leżakami i parasolami pół godziny.

A pomijając wybrzeże (jam jest człowiek gór, nie morski) zakochałam się w górach Riła. Dolina 7 Rilskich Jezior trochę jak nasze pięć stawów, tylko bardziej rozległa. W ogóle trochę tatrzańskie klimaty. W wyższych partiach, np. na szlaku granią Riły, pusto, łażą głównie miejscowi, turyści docierają tam, gdzie dowozi ich kolejka krzesełkowa. Do kolejki oczywiście kolejka 😉 ale pieszo robimy miły 1,5 godz spacer zamiast 2 godz czekania na dole. No i super klimat jest w chiży Pionerska (na dole), gdyby ktoś się zastanawiał, gdzie spać - to tam zdecydowanie albo biwak na dziko podczas dłuższej trasy.

efeemeryda, o matko, a co to za rezerwacja first minute 😀?
efeemeryda   no fate but what we make.
29 sierpnia 2019 09:14
Cri
Przełamałam opory i padło na Turcje  😉
emptyline   Big Milk Straciatella
03 września 2019 23:33
Melduję, że wróciliśmy z Bośni i Hercegowiny (plus byliśmy też dwa dni w Budapeszcie). Cudowny kraj, cudowni ludzie, cudowne jedzenie. Jeśli kogoś interesuje wycieczka z chęcią napiszę kilka słów. :kwiatek:

[img]https://i.imgur.com/IqBByYt.jpg?1[/img]

[img]https://i.imgur.com/zZUkvbi.jpg?1[/img]

[img]https://i.imgur.com/HEQ6Vk4.jpg?1[/img]

[img]https://i.imgur.com/EGv6KD6.jpg?1[/img]

[img]https://i.imgur.com/MMc57Jc.jpg?1[/img]

[img]https://i.imgur.com/n1LF74H.jpg?1[/img]

Ktoś był w Bukareszcie? Jutro przylatuje w poludnie i wracam w niedzielę, coś godnego odwiedzenia spoza listy TOP 10?  👀
To zależy, co lubisz 🙂
Spędziłam w Bukareszcie w sumie kilka dni i urzekł mnie stary cmentarz, pełen rzeźbionych nagrobków. Ciekawa jest dzielnica ormiańska ze starymi domami. Część jest w dobrym stanie, część w gorszym, ale wizualnie dla mnie super. Można wybrać się do parku Cismisiu, nawet popływać tam łódką. Można obejrzeć skansen Herestrau. Ciekawym miejscem jest Ateneum. Spacer przez Calea Victorei też mi się podobał. Starówka jest szczątkowa, ale przyjemna. Nie wiem, na ile to się pokrywa z listą top 10 😉
Brzmi super! dopisuje a jakieś miejscówki na posiłki polecasz jakoś wybitnie czy raczej nic konkretnego?
Pewnie już po fakcie, ale ja jestem minimalistką żywieniową na wyjazdach, więc nie szlajałam się jakoś po gastronomii 🙂
Strasznie śmieszny ten Bukareszt powiem wam.

Cala moja ekipa na wakacje się wykruszyla. Ktoś ma ochotę rzucić to wszystko i leciec do USA w październiku? Kierunki do rozważenia to Japonia/Chiny/Kanada.
Averis   Czarny charakter
14 września 2019 13:01
Leć do Japonii 😉
emptyline, jak wygladala wycieczka? Bo zdjecia przywiezliscie przecudowne!

Ja z kolei wrocilam z Malty.
Oczarowala mnie przednio ta wyspa!
Bylam tylko na najwiekszej, darowalam sobie wypady na Comino i Gozo bo najzwyczajniej w swiecie zabraklo mi czasu.
Raptem 4 dni spedzilam biegajac dookola wyspy  😂
Jest co zwiedzac, co odkrywac, co smakowac i czym sie zachwycac.

Serio, serio, wrocilam tak wniebowzieta, ze gdybym miala sie wyprowadzic z Buenos, to totalnie na powaznie bralabym pod uwage jakis domek na Malcie wlasnie.
Bardzo chetnie spedzilabym tam dluzsza chwile.















Nawet drzwi okazaly sie szaowe  😜
I ja przychodzę z fotkami z Tallina, w którym jestem absolutnie na maxa zakochana. Miasto zupełnie w moim stylu jeśli chodzi o klimat, rozmiar i pogodę. Naprawdę mogłabym tam mieszkać 😍
Wszyscy są super mili, pomocni, mówią po angielsku. Samo miasto jest przeurocze, jak ze średniowiecznej bajki. Bezpieczne (byłam sama- ah, to życie na krawędzi 🤣 ), kompaktowe, łatwe w obsłudze.
Tradycyjnie nie pamiętam ile fotek mogę zmieścić w jednym poście, więc z góry przepraszam 🙇 Bardzo ciężko mi było wybrać tylko kilka, bo Tallin jest po prostu przepiękny 💘



























Bischa   TAFC Polska :)
22 września 2019 04:44
Mediolan. 2,5 dnia na zwiedzanie. Co warto zobaczyc poza katedra, La Scala i Monumental Cemetry? Jakies ciekawe mniej oblegane miejsca? Będę tam w dniach 22 (a wlasciwie 23, 22 przylatuje do Bergamo o 18😲5 i musze dotrzec do Mediolanu i do hotelu) 25 listopada (powrotny samolot 21:15). Jakies niezbyt drogie knajpki z pizza mediolańska, lodami na które warto pojsc, z makaronowymi daniami czy owocami morza? Sniadania mam w cenie noclegu, o resztę musze sama zadbac.

Wylot-Ryanair. Co warto pamietac odnosnie rzeczy w bagazu-bagaz tylko podreczny, poza brakiem niebezpiecznych narzedzi, plynami max 100 ml? Pracuje na lotnisku Chopina, kontrola pracownicza się różni pod tym katem, lecę z Modlina i nie będę mieć komu zostawic rzeczy. 
W Mediolanie chyba nie ma obleganych miejsc 🙁 I warto na pewno pamiętać o sieście. Większość kanajp jest zamknięta w godz. 14-18.
Bischa, - kanały! I knajpki przy kanale, na prawdę fajne. Jak byłam w październiku to nie było tam tłumów 🙂 Jedzenie trafiałam wszędzie na prawdę dobre.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się