Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Czy jest jakis odpowiednik Brandona XP?


Mi pani dietetyk z St.Hippolyt powiedziała, że Mebio Sport Plus to idealny odpowiednik Brandona XP
A jaki będzie odpowiednik Brandona XS?
Epikea, - ja zamieniłam na natur solo muesli, ale ono jest jednak ciut inne. Mojemu akurat pasuje jako zamiennik, pod jego potrzeby jest nawet lepsze.
[quote author=Epikea link=topic=25.msg2881696#msg2881696 date=1564696794]
Czy jest jakis odpowiednik Brandona XP?


Mi pani dietetyk z St.Hippolyt powiedziała, że Mebio Sport Plus to idealny odpowiednik Brandona XP

[/quote]

Nooo tak myślę, że nie za bardzo miała "jak" powiedziec.  😂 Jakby nie było to są obie pasze tego samego producenta i ciężko stawiać jedną przed druga. Aczkolwiek obie są rożnych półek. Brandon to jest najwyższa półka, submarka nowoczesna. Mebio to pasza budżetowa.
Pytanie czy to tylko marketing a wnętrze nie różni się aż tak, czy jednak za "wizerunkiem" i ceną idzie realna różnica w jakości.

Co do Mebio żeby nie było- ja sobie chwalę. Karmiłam mebio frutti i chwalę jego smakowitość na tyle dużą, że sporo dodatków. które koń misał dostawać łatwo się przemycało. W zeszłym miesiącu nie zdązyli z dostawą przed moim wyjazdem i musialm wziąć co w sklepie było- więc skarmiłam 3 worki mebio basic - i też sobie chwale, koń mi się ładnie podpasł i umieśnił 9ale włączyłam też dodtkwoe otręby ryżowe.
Dziś wróciło frutt i to jak kobyła w takim jakby slow motion lizała sobie cały żłób, ranty i wszystko dookoła- to aż się na to tak "smacznie" patrzyło.
A tak apropo mebio, wytłumaczy mi ktoś jakim cudem każdy worek paszy Mebio wyglada i pachnie tak samo?
dariamajka, ale jak każdy worek? Chodzi ci o różne pasze, że takie same? Czy że worki jednej paszy są takie same, bo to chyba dobrze?  😀iabeł:
Karmiłam sport musli i build up i jednak się różniły (a już szczególnie koń wyczuwał bo jedno wcinał a drugiego nie ruszał), jak mi przez przypadek przywieźli worek basica a nie popatrzyłam na metkę to od razu po otwarciu wiedziałam, że to nie to (inny zapach i zupełnie inny wygląd). Frutti koleżanki też wyglądało inaczej. Najbardziej podobne wizualnie jest dla mnie build up i sport musli ale koń twierdzi inaczej  😀iabeł:
darolga   L'amore è cieco
03 sierpnia 2019 14:51

Jakby nie było to są obie pasze tego samego producenta


Jesteś pewna?  😉
No jak tak zapytałaś to już teraz nie jestem pewna.
Natomiast zawsze przychodziły do sklepu, z którego kupuję paletą z "hypoita"....


I na stronie też obok siebie stoją:
https://sklep.hippovet.pl/kategoria/pasze/page/2/
Mebio są stosunkowo podobne "strukturą/konsystencją"czy jak to tam nazwać  😁 ale na pewno nie są takie same porównując build up,sport plus musli i frutti.
[quote author=a.kaminska link=topic=25.msg2881705#msg2881705 date=1564722217]
[quote author=Epikea link=topic=25.msg2881696#msg2881696 date=1564696794]
Czy jest jakis odpowiednik Brandona XP?


Mi pani dietetyk z St.Hippolyt powiedziała, że Mebio Sport Plus to idealny odpowiednik Brandona XP

[/quote]

Nooo tak myślę, że nie za bardzo miała "jak" powiedziec.  😂 Jakby nie było to są obie pasze tego samego producenta i ciężko stawiać jedną przed druga. Aczkolwiek obie są rożnych półek. Brandon to jest najwyższa półka, submarka nowoczesna. Mebio to pasza budżetowa.
Pytanie czy to tylko marketing a wnętrze nie różni się aż tak, czy jednak za "wizerunkiem" i ceną idzie realna różnica w jakości.

Co do Mebio żeby nie było- ja sobie chwalę. Karmiłam mebio frutti i chwalę jego smakowitość na tyle dużą, że sporo dodatków. które koń misał dostawać łatwo się przemycało. W zeszłym miesiącu nie zdązyli z dostawą przed moim wyjazdem i musialm wziąć co w sklepie było- więc skarmiłam 3 worki mebio basic - i też sobie chwale, koń mi się ładnie podpasł i umieśnił 9ale włączyłam też dodtkwoe otręby ryżowe.
Dziś wróciło frutt i to jak kobyła w takim jakby slow motion lizała sobie cały żłób, ranty i wszystko dookoła- to aż się na to tak "smacznie" patrzyło.
[/quote]

Mam jedną i drugą, przyznam szczerze że ciężko wyróżnić czym się różnią (poza tym, że Brandon jest bardziej suchy i lepiej wygląda). Ale chyba następnym razem już zamówię samego Brandona  😉
darolga   L'amore è cieco
04 sierpnia 2019 09:09
kotbury - Brandona produkuje Medvetico, St.Hippolyta St.Hippolyt, a Mebio produkuje Hippovet, czyli polski dystrybutor dwóch wcześniej wymienionych marek 😉
Odnośnie korelacji Hippolyta i Medvetico - jest dodatkowo tylko taka, że w zarządzie jednej i drugiej spółki jest ta sama osoba w postaci Bernharda Eberta, ale nadal są to dwa osobne brandy, o dwóch odrębnych liniach produkcyjnych, które dzieli od siebie 400 km i granica kraju.
Dzięki. Informacja warta posiadania z tyłu głowy.
Aczkolwiek w moim 'konsumenckim' rozumieniu arcjtektury tych marek w pl właśnie ulega się baaardzo silnemu wrażeni, że jest ' jedno źródło'.
Przypadek, celowe, czy po prostu polski rynek jest tak mały ( czytaj gówno wort), że za mały aby inwestować w osobne kanały marketingowe dla tych brandow.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi

Szukam czegoś korzystniejszego cenowo przede wszystkim
Już widze, ze proponowane wyzej Pavo tez ponad 100zl a 15kg. Eggersman podobnie jak Brandon

Dawalam Mebio Sporta i jednak nie dawał tak fajnej energii jak Brandon.

A potrzebuje energii wolno uwalnianej dla araba w treningu ujeżdżeniowym na poziomie C klasy  😜 Czyli, żeby nie bylo za łatwo czegoś dobrac 😉
Koń oprócz wlaśnie Brandona XP, dostej ReformMusli G, otręby ryżowe i owies.
Epikea, - a czemu chcesz zmienić, jak jest dobrze? 😉 Mnie bolała cena Brandona za worek, ale jak już przełożyłam na dawkowanie, to pokornie wracałam po kolejny. No i działał 🙂
Czy ktoś karmi Hovelerem?
Interesuje mnie dokładnie ta pasza:
http://www.hoeveler.pl/hoveler/bez-ziarna/original-pur-sport/
Jakieś opinie?
Keirashara
Mialam nadzieję na cos tanszego jednak

Perlica
Moja trenerka tym karmi. Zachwycona bo Kon z wiecznym brzuchem,  w końcu go zgubil
darolga   L'amore è cieco
05 sierpnia 2019 09:13
kotbury - niech każdy samemu oceni indywidualnie czy to przypadek, skutek uboczny specyfiki działania na polskim rynku czy zabieg celowy 😉 Ale... z pewnością bardzo korzystnym jest, gdy nowa nieznana marka jest postrzegana przez konsumentów jako odłam znanej, starej, sprawdzonej marki, bo to ułatwia wejście tej nowej na rynek i na dzień dobry zapewnia lepszy popyt... 😉 A co do rynku...wcale nie jest taki mały, jest bardzo przesycony w tej chwili, a koszty osobnych kanałów marketingowych będą groszowe - siedziałam w paszówce parę lat  😉


Epikea - Green Power akurat ma taki atut, że robi robotę nawet przy niewielkim dawkowaniu, więc suma summarum niekoniecznie dostaniesz po kieszeni. Świetny produkt, bardzo strawny i bardzo skuteczny. Top Sporta traktuje się jako dodatek do już ogarniętej diety. Świetny produkt i daje super energię oraz wsparcie dla konia, ale również nie patrz na cenę, bo jego dajesz niewiele, to bardziej balancer. Excela nie rozważaj, to świetna pasza, ale raczej nie dla Was 🙂
A nie myślałaś o przebudowaniu nieco całej diety swojego konia zamiast zamienianiu jednego produktu na inny? Przelicz realnie ile wydajesz na miesiąc, określ ile jesteś w stanie nadal albo ile byś chciała, określ potrzeby i na tej podstawie można ułożyć coś nowego sensownego. Bo np. na Green Powerze, nawet jeżeli będzie Cię miesięcznie kosztował ciut więcej niż Brandon obecnie, może okazać się, że nie jest już potrzebny Reform i finalnie żywienie Twojego konia wyjdzie Ci taniej.
dariamajka, ale jak każdy worek? Chodzi ci o różne pasze, że takie same? Czy że worki jednej paszy są takie same, bo to chyba dobrze?  😀iabeł:
Karmiłam sport musli i build up i jednak się różniły (a już szczególnie koń wyczuwał bo jedno wcinał a drugiego nie ruszał), jak mi przez przypadek przywieźli worek basica a nie popatrzyłam na metkę to od razu po otwarciu wiedziałam, że to nie to (inny zapach i zupełnie inny wygląd). Frutti koleżanki też wyglądało inaczej. Najbardziej podobne wizualnie jest dla mnie build up i sport musli ale koń twierdzi inaczej  😀iabeł:


no mi właśnie chodzi o to, że czym różnią się każde mebio, skoro wyglądają tak samo, pachną tak samo oprócz oczywiście ceną :P
Miałam mebio bulid up, mebio frutti i mebio sport+, te pasze wizualnie i zapachem niczym się od siebie nie różnią 🤔 Wiecie może ja mam coś ze wzrokiem i z węchęm. Who knows  😂

Jak masz możliwość zrobić fotkę porównującą to byłoby mega, bo ja na pierwszy rzut oka nie widzę w tych paszach żadnych różnic.
dariamajka, teraz nie, bo pod ręką mam tylko sport+. Tak jak pisałam buil up i sport plus wizualnie są mega podobne, ale chyba jednak nie są realnie, skoro mój koń jedną wcina a do drugiej nie podchodzi 😉. Parametry tych pasz też się różnią.

Frutti dla mnie wygląda inaczej a basic to już kompletnie inna jest. Jak ją pierwszy raz otworzyłam to wiedziałam od razu, że to nie to samo a ja jestem ślepa dość więc różnica musi być konkretna.
dariamajka Trochę dziwnie, bo porównanie mam dokładnie z tymi trzema paszami mebio o których piszesz i nie uważam,żeby byłu one identycznie takie same. Sport + z build up faktycznie znacznie bardziej podobne ale  porównując takiego sport + do frutti to widzę różnice nawet w zapachu bo sport + pachnie bardziej ziołowo a frutti owocowo.
Perlica
Moja trenerka tym karmi. Zachwycona bo Kon z wiecznym brzuchem,  w końcu go zgubil


Nie sądzę, żeby ta pasza miała jakiś wpływ na wiszący brzuch, ale moim zdaniem daje bardzo fajne efekty dla konia średnio/mocno pracującego. Dobry wybór dla wrzoda, nie ma zbóż ani melasy ( co mi mega przeszkadzało w Hippolycie, bo tam wyciągałam wielkie grudy melasy z każdego worka ). Ponoć nie trzeba podawać już witamin do niej, ale ja daje jeszcze selen z wit E do tego.
KonieAMI, - karmię trzeci rok hippolytem dwa konie i nigdy nie miałam grud melasy 😲 Co podawałaś?
Ja mam teraz lepiące grudy w sieczce z lucerny hypolyta... ale to chyba olej tak pozbrylał. irytujące ale nie "umieram" od tego.

Darloga noo z tego co piszesz to jednak mi wynika, że zabieg celowy🙂
Co do rynku paszy i kanałów nie zgodze się - tooo jest bardzo duża różnica w kosztach prowadzić dystrybucję, dietetyków kanały socialmediowe osbno dla każdego brandu vs. dla parasola marek.
Rynek paszy imho w Polsce nie jest duży w porównaniu z zachodnimi sąsiadami bo nadal dominuje karmienie owsem- ale jest dynamicznie rosnący.
To przesycenie, o którym piszesz ma niebagatelny wpływ nakoszty komunikacji socialmediowej.

Tak czy siak - pewnie nie ejstem jedyną, która odniosła wrażęnie, zę mebio i hypolit to "ten sam producent".

KonieAMI, a jak z dawkowaniem? Nie znam nikogo kto ma konia pełnoporcjowo na Hoveler
keirashara - podawałam Krautera, sports musli, la rossleta i energeticum. Oczywiście nie wszystko na raz :-) Ostatnia pasza jaką karmiłam to był la rosslet i tam chyba były największa breje. Raz nawet zważyłam i w 20kg worku miałam 1,5kg samych niejadalnych grud.

Perlica - dawkowanie miałam indywidualnie dobrane przez dietetyka, nie karmię tym pełnoporcjowo.
KonieAMI, a jak z dawkowaniem? Nie znam nikogo kto ma konia pełnoporcjowo na Hoveler


Perlica mój koń stoi pełnoporcjowo na Hovelerze, dostaje właśnie PUR Sport i Probalance. Dieta była układana przez dietetyka od nich. Wcześniej ten sam koń stał na hipolyte, też dieta była rozpisana przez pracownika od nich, wielokrotnie zmieniana i dopiero na hovelerze zrzucił zbędne kilogramy i stał się chętniejszy do ruchu.
KonieAMI, - mam właśnie pierwszy worek krautera (muesli), muszę dać znać mamci, żeby sprawdziła. W Brandonie, natur solo, mebio bulid-up, meszu nigdy nie trafiłam.
jankesiara, - a na czym zrzucił? 🙂
keirashara początkowo dostawał PUR-ITAN, potem przeszliśmy na PUR Sport. Wcześniej stał na brandonie XL i mebio sport plus Hipolyte i zamiast chudnąć tył  😵
jankesiara, - mój był na Brandonie XP, jest na natur solo i nie tyje, ale zawsze dobrze znać alternatywę 😉
Mam pytanie, karmię Dodsonem 16+, czy znacie podobne pasze na wzór właśnie tego Dodsona..chodzi mi w sumie o to, żeby ta pasza była taka mokra jakby  😁 Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się