Konie zimnokrwiste i pogrubiane

Nie podoba mi się prawy zad, szczególnie kopyto.
To ja nieśmiało dołączam do kącika koni zimnokrwistych. Od zawsze marzyły mi się małe konie , takie wiecie kompaktowe. Pół roku temu, na mojej drodze pojawiła się klacz zimnokrwista. Nie od razu skradła moje serce. Na początku byłam mocno przerażona jej wielkością.
Jednak jej stoicki spokój , i anielski charakter sprawiły że powoli zaczęłam się do niej przekonywać. Po czym całkowicie mnie zauroczyła
Przedstawiam moją podopieczną , nazwaną Kruszynką.  Wzięta z ciężkich warunków.

Tu tydzień po przyjeździe do stajni


A tu na chwilę obecną




Do pięknego łabędzia jeszcze jej daleko, ale pracujemy nad tym.
aszhar fajna kobyła 🙂 będzie pod siodłem pracować?
usunięty
18 maja 2019 10:51
O jaka piękna koninka!  😍
Też mi się takie podobają 😀 I właśnie charakter taki, jaki ma Twoja Kruszynka mi najbardziej u koni odpowiada, bo ja wariatka jestem, więc na zwariowanym koniu, to pół wsi byśmy roznieśli XD  😜
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
18 maja 2019 17:28
aszhar, bardzo fajna. Nie trze przypadkiem brzucha przez owady?
konikmorski, tak, wsiadanie na nią pierwszy raz wyglądało tak, jakby jeźdźca miała na sobie od zawsze. Zero reakcji ( wiem że u poprzedniego właściciela była tylko zaprzegana do wozu).
tatsu, kocham jej charakter, myślę że nawet atomówka by jej nie ruszyła.  Ona jak się czegoś boi to idzie sprawdzić bliżej o co kaman. Przygląda się temu, analizuje, i albo odchodzi już niewzruszona, albo idzie dalej dotknąć powąchać.
Na_biegunach, nie zauważyłam, za to na zdjęciach widzę ile ma jeszcze zimowej wyplowialej sierści, szczególnie właśnie na brzuchu.
Burza, oj mogłoby być 😀 dziękujemy, mam takie samo zdanie o was 😀
any,  no powiem ci, że ja to nawet lubię czyścić konia z zaschniętego błotka 😉
Rudzielc_23, do profeski nam daleko ale dziekujemy za dobre slowo! To bardzo motywujące, jak się robi konia od zera 🙂 Boczek akurat bardzo często leżakuje, praktycznie codziennie o godzinie 12 dostaje mmsa ze zdjęciem jak robi sobie sjestę 😁
aszhar fajna kulka, powodzenia życzę  :kwiatek:
My właśnie wróciliśmy z 5 dniowego wyjazdu 😉 w sumie pewnie było by jakieś 200km - nie mierzyłam trasy
takie tylko dwa zdjęcia wrzucę :P
(takie trochę przerośnięte PRE z niego wylazło  :hihi🙂

a tu ja musiałam ratować sytuację bo było bardzo wąsko :P

aszhar no to idealny konieł 😀
Aż Ci jej zazdraszczam 😀

any piękny grubcio!  😍
any, i wy jak zwykle wierzchem te 200 km? 😀
harja nie inaczej  🏇
any ty tak sama te 200km? Też by mi się marzył taki mini rajd, ale napewno nie w pojedynkę.

My wczoraj zrobiliśmy pierwsze podejście do pływania 😀 Parę "kroków" było. Mam nadzieję że następnym razem więcej. Byłam kiedyś świadkiem jak koń się za bardzo zmęczył i potem już dalej niż do łokci wogóle wejść nie chciał, więc będę robić to etapami.

[quote author=Rudzielc_23 link=topic=4119.msg2870873#msg2870873 date=1559725660]
any ty tak sama te 200km? Też by mi się marzył taki mini rajd, ale napewno nie w pojedynkę.
[/quote]

wiadomo, że w towarzystwie zawsze milej (aby tylko towarzystwo było miłe  :hihi🙂 i pod sklepem dużo łatwiej temat ogarnąć, ale co zrobić jak nie ma kogo w taką trasę wyciągnąć... :/
każdy zapracowany, albo konia brak... itd itp - powodów można wymieniać 😉 kiedyś było łatwiej to i jeździło się nawet w 4-5 koni
poza tym ten wyjazd był przeze mnie na ostatnią chwilę organizowany... w poniedziałek napisałam do stajni docelowej z zapytaniem czy jeszcze mogę się wprosić, we wtorek dostałam odpowiedź, a w czwartek byłam już w drodze (zaklepując gdzieś w międzyczasie nocleg na trasie)
mało tego - ze zrobieniem kopyt się nie wyrobiłam przez co strugałam je rano w czwartek przed wyjazdem...  😵 - dobrze, że trasa była krótka tego dnia  😁
a jeszcze jak już się powoli do stajni znosić zaczęłam z gratami to się okazało, że ojciec mi śpiwór zajumał i pojechał pod Warszawę... gdzieś tam jeszcze na trasie zgubiłam nowiutki uwiąz po czym go znalazłam - ufff... na szczęście  😁

co do pławienia to świetna sprawa - ja niby mam całkiem niedaleko nad jeziora, ale co z tego jak ludzi pełno i nie idzie wjechać bo zaraz by się ktoś przyczepił... :/ na trasie też jedno jeziorko mijaliśmy, ale to raptem tylko nóżki koń zmoczył bo w pełnym troczeniu... już go nie rozbierałam bo zanim bym się znów zapakowała...  😉


any, podziwiam, tez bym się chetnie kiedyś w taki rajd wybrała 🙂
aszhar dopiero zauważyłam... jakie poidło!  😂  swoją drogą muszę kupić nową kastrę bo aktualna tylko czekać jak się rozleci :P

harja koń Ci dorasta :P jeszcze trochę i nic nie będzie stać na przeszkodzie :P a kto wie - może miała byś większe szczęście jeśli chodzi o znalezienie współtowarzyszy na wyjazd 😉 ja z jednej strony bardzo się cieszę, że konia mam u siebie w przydomówce, ale kurcze by z kimkolwiek chociaż w teren się wybrać to już jednak wyczyn :/ bo aby tak faktycznie wspólnie się powłóczyć to już trzeba większe pół dnia rezerwować...
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
03 lipca 2019 09:38
any zazdroszczę takich wypraw, super.


Nie macie problemów z natrętnymi handlarzami? Do mnie co rusz jakiś zajeżdża żebym grubą sprzedała aż się boję, że w końcu ona mi zniknie. Ostatnio jeden proponował 15 tys., nawet nie myślałam,  że jest tyle warta.
any, współtowarzyszy mam, jeszcze trochę i mam nadzieję, że udałoby się to zrealizować 😉
A póki co ciśniemy sobie tak 😀


TRATATA, co prawda nie mam teraz takich problemów,  ale na Kubę dodawałam sporo ofert kupna, nie tylko od handlarzy

Pozdrawiamy :kwiatek:
harja, to naprawdę on??? Jakie długie nogi!!!
Burza, we własnej boczkowej osobie 😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
07 sierpnia 2019 17:49
CVy ktoś tu miał kontakt z rasą czeski norik? Czy w porównaniu do naszych to lżejszy typ konia zimnokrwistego?
BUCK   buttermilk buckskin
07 sierpnia 2019 20:22
Nie macie problemów z natrętnymi handlarzami? Do mnie co rusz jakiś zajeżdża żebym grubą sprzedała aż się boję, że w końcu ona mi zniknie. Ostatnio jeden proponował 15 tys., nawet nie myślałam,  że jest tyle warta.


oj mamy, mnie to zawsze przeraża, bo stałam kiedyś w stajni z której skradziono konie i mam schizę żeby nikomu mój, mimo że wałach, w oko nie wpadł, ilekroć mnie ktoś zaczepia, czy to dostawca siana, owsa, albo w trakcie wycieczek przez wsie, itp... to ja zawsze mówię, że to staruszek, że uratowany, że wieku nikt nie zna ale że ma dobrze po 20-tce  😉  i tak od 15 lat  😂  teraz to już coraz mniej muszę ten wiek naginać 😉
Dla zainteresowanych hodowlą koni zimnokrwistych - dodaję pierwszą playlistę z Kętrzyna z dnia 20.07.2019. Prawie 80 koni do porównania https://m.youtube.com/playlist?list=PLyKGdTxjdgzjK6MRR6gIy8YAvIMW48fuE
BUCK   buttermilk buckskin
15 sierpnia 2019 11:23
konikmorski  DZIĘKI  :kwiatek:  ale frajda obejrzeć grubasy  🤣 

zabawimy się  😉 ja biorę klaczkę AMBASADA  🤣 a Wy ?
BUCK - mnie najbardziej się podoba też ta kobyła AMBASADA 🙂 ma fajny odcień maści i z budowy jest fajna. Ogier KROMAS zrobił jednak lekkie zamieszanie na końcu tej stawki 🙂 wszystko dobrze się skończyło 🙂
PumCass   zachowaj zimną krew!
24 sierpnia 2019 18:57
Trochę tutaj cicho, to się przypominamy z Wielmożnym  🙂





a ode mnie nikt odkupić koniny nie chciał nigdy  😁
PumCass, 😍 jest cudowny!
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
26 sierpnia 2019 19:23
PumCass, bo on taki [s]boski[/s] mizerny. Na koninę się nie nadaje :P
PumCass widać twój na klaczuchę nie wygląda  😁 do mnie kilka razy zajeżdżali pytać o moją karą 'klacz' xF
kiedyś jak stał u mnie jeszcze koń koleżanki to też ktoś zajechał pytać i coś tam padło, że konie nie na sprzedaż, że użytkowane to gość nie mógł załapać, że zimniak też  😁 i dalej, że ale mu o tą karą kobyłę chodzi  😁 dopiero jak wyszło, że wałach to odpuścił  😁
w sumie to takim nie wiadomo co mówić - no, ale o kradzieżach koni w okolicy raczej nie słyszałam i mam nadzieję, że tak zostanie 😉 tfu tfu 😉

ale i tak nic nie przebije sytuacji jak któregoś roku układałam kostki siana w stodole, a koń stał w stajni i słyszę jak dwie kobiety na rowerach jadąc wzdłuż pastwiska rozmawiają i pada tekst w stylu 'o! nie ma kobyły - musi zdechła....'  🤔

PumCass przepiękne fotki i wy 🙂

Odemnie też nikt nie chciał grubego odkupić, no raz coś kowal wspomniał 😉

Pospamujemy też trochę swoimi fotkami.







Wiem że bez kasku, nie bijcie  🤬
kasztankaija   Love you more and more and more.
29 sierpnia 2019 12:48
Rudzielc_23  boski ten Twój rudy! Przypomnij proszę, kim byli jego rodzice? Bardzo fajny koń z niego  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się