własna przydomowa stajnia

Iskra de Baleron, ja w Polsce szukam, zwłaszcza że u nas to jest dostępne przecież.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
06 sierpnia 2019 12:40
hej, czy gniazdo os lub szerszenie w stajni stanowi zagrożenie dla koni? Czy spotkał się ktoś kiedyś z pokąsaniem konia przez rój?
anetakajper   Dolata i spółka
06 sierpnia 2019 12:48
I to na śmierć 🙁
_Gaga te rury to wysięgnik obrotowy lub inna wersja myjki- na samo ramię obrotowe.
_Gaga, no przecież to, co wstawiłam, to sklep.
Nie? 🤔
Szanowni Forumowicze,
szukam firm budujących stajnie, ale jako generalny wykonawca, nie fragmenty robót. Czy ktoś korzystał z takich usług i może polecić rzetelną firmę, najlepiej z woj. mazowieckiego.
_Gaga, no przecież to, co wstawiłam, to sklep.
Nie? 🤔

Producent. Sklep dla mnie to takie miejsce, gdzie klikam, płacę i przychodzi
Ale i tak tam kupiliśmybten bulbulator (bo nadal nie wiem jak się to nazywa 😁 ) Dzięki :kwiatek:
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
07 sierpnia 2019 17:13
Temat wiecznie żywy: taczka. Budżet 200 zł Czy ktos używał?
Taczk8 z reguły mają krótki żywot.
Ta z Twojego linku ma słaby pojemnik? Nie wiem jak to nazwać. Ale będzie się wyginać przy np. Przywróceniu się taczki.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
07 sierpnia 2019 17:58
W znaczeniu, że blacha słaba?
Ta tak samo?
Musisz patrzeć by misa nie była z aluminium. Ta druga prawdopodobnie też będzie do niczego. Lepiej kupić jakąś porządną. Nie masz może w pobliżu  jakiegoś sklepu rolniczego?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
07 sierpnia 2019 18:46
Wyszli z taczek. A dwukółek nie uświadczysz. Tylko castorama, ale drogo i szajs. Jak ma się trafić szajs to wolę taniej 😉

https://allegro.pl/oferta/taczka-xl-ogrodowa-dwukolowa-wozek-150-kg-100-l-7949431270?fromVariant=8104252588
Zmienię temat.
Jak zwyczajowo rośnie cena pensjonatu za kobyłę, która się oźrebiła?
Nie liczyłam od razu za 2 konie, po skończeniu 2 miesiąca przez źrebaka (je już i objętościowe i treściwe) zaczęłam liczyć jak za 1,5.
Jestem ciekawa bo nigdy nie miałam do tej pory styczności z taką sytuacją. Dzięki za sugestie  :kwiatek:
Kurczę ta ostatnia to już całkowicie szjsee... poszperam zaraz w necie.

Edit: Będzie ciężko..  ja bym na Twoim miejscu poszukania czegoś w lokalnych sklepach. Nawet i w innym mieście. To co jest w necie do mojego akurat użytkowania, A ja woza taczką wszystko, wszysciutko. To te z Twoich linków długo by mi nie posłużyły.  Jeśli sam gnoj to jeszcze jak Cię mogę, ale gruz l czy slupki betonowe to nie ma szans żeby dała radę. Ta misa  jest dziadowska i szybko pęka i się wycina.
hej, czy gniazdo os lub szerszenie w stajni stanowi zagrożenie dla koni? Czy spotkał się ktoś kiedyś z pokąsaniem konia przez rój?

Kilka lat temu pożądliły u mnie  jedną z klaczy na pastwisku, skończyło się na weterynarzu.
seczuanowa, ja (co prawda 20 lat temu) nie płaciłam więcej.
https://www.olx.pl/oferta/klacz-kuc-CID103-IDzYeba.html
Gdzie i jak to zgłosić, nie dzwoniłam nie pytałam, dopiero teraz przyjrzałam się zdjęciu i zobaczyłam kopyta.
O matko, taki ochwat przewlekly z zapewne zmianami w kościach za 1300 zl.
Potrzebuję na cito informacji, które gatunki traw najlepiej zasiać na przyszłym pastwisku. Pastwisko będzie robione od zera, dotychczas było tam zboże, ziemia- Rędzina. Pomóżecie?
@ Szalona😉

tu masz kompendium  http://www.stajniatrot.pl/texts/mondre/pastwis.html
witajcie
poszukuję jakiegoś sprytnego sposobu na konia rozwalającego ogrodzenia- mam 1 ha pastwiska ogrodzony drewnianym płotem z żerdzi + pastuch elektryczny ( słupki oparte o płot)- koń bierze żerdzie wraz z taśmami na klatę i taranuje jak czołg- głównie w miejscach, którymi jest wprowadzany na padok . Powiedzcie mi proszę, że istnieje jakiś sposób na takiego gagatka bez konieczności wydawania fortuny na ogrodzenie stalowe 😵
myślałam o takich linach portowych w miejscu wejścia na padok ale boję się że pod ich ciężarem napieranym dodatkowo przez konia płot wyleci z ziemi ( drewniane słupki nie są zabetonowane).
help  🙇
Naginiii Prąd prądowi nierówny. Jaka jest moc elektryzatora zasilającego ogrodzenie?
dea   primum non nocere
12 sierpnia 2019 18:18
1. Ma być porządny prąd, jw.
2. Jak jest i mimo to idzie taranem, to postawić metr przed tym ogrodzeniem drugie, sam pastuch na plastikowych słupkach. Przez dwa już mniej chętnie wychodzą 😉
Można też spróbować dać więcej nitek.
Ogólnie ja wolę plecionkę, ewentualnie drut z taśmą, niż samą taśmę. Taśma słabo kopie.
Wikusiowata, dea elektryzator mam 220-240V, no i taśmy 20 mm, 3 linki . Przeglądałam  trochę końskich sklepów i drutu z taśmą jako tako nie widziałam, chyba że w ultra profesjonalnych konfiguracjach ogrodzeniowych typu Equisafe ( bo o to chyba chodzi...)?
Wikusiowata, dea elektryzator mam 220-240V, no i taśmy 20 mm, 3 linki . Przeglądałam  trochę końskich sklepów i drutu z taśmą jako tako nie widziałam, chyba że w ultra profesjonalnych konfiguracjach ogrodzeniowych typu Equisafe ( bo o to chyba chodzi...)?



Chyba J - dżule - mówią o sile.
Jak chcesz wiedzieć czy mocno kopie to dotknij zewnętrzną stroną dłoni. Będziesz wiedziała czy wali czy tylko smyra :P

Linka z plecionką jest bardzo fajna.
Taśma / linka na wysokości głowy, jest też patent z mokrym koniem - mocniej trzepie.
dea   primum non nocere
12 sierpnia 2019 20:24
Dokładnie, napięcie (volty) niewiele mówi - tyle, że jest sieciowy, nie bateryjny. Ważna jest moc. Ważna jest też ciągłość obwodu. Dlatego taśma jest słaba - ma cieniutkie druciki i łatwo się one rwą, choć taśma niby cała. Łączenia typu wiązanie słabo przewodzą. Jak Ci koń rwie to ogrodzenie, to pewnie jest sporo łączeń. Sprawdź też, czy nigdzie się nie zwiera do ziemi (trawa dotyka czy gałązka), jeśli masz suszę w okolicy, to koniecznie podlewaj uziemienie - suche słabo przewodzi i to też osłabia pastuch.
Drut z taśmą nie w zestawie, tylko stara taśma, którą (prawdopodobnie) masz - żeby koń widział ogrodzenie, a do tego dołożony drut, żeby lepiej przewodziło.
ja bym grubszy drut dała. U mnie poskutkowało.
( oł, ale wtopa z tymi dżulami... :icon_redface🙂
Na moim elektryzatorze ogółem informacji jest nie za wiele, ale w necie sobie wyszukałam, że ten mój model to 1,2 J.
Jeżeli chodzi o trzepanie- sprawdzałam- no dla mnie to nie jest za przyjemne, moje konie dotychczas też raczej mocno respektowały tę moc. Pojawił się jednak nowy i do tego  stopnia go ten prąd nie rusza, że raz wziął sprężynę ( od zestawu bramowego) na klatę niszcząc ją doszczętnie tak samo zresztą jak żerdzie znajdujące się za sprężyną ( koń to pół zimniok- posturą faktycznie zbliżony do czołu  😁 nie wiem czy te typy tak mają czy co)
No i oczywiście zero wniosków z tego doznania- koń kombinuje dalej.
tajnaa grubszy drut to znaczy jaki? podratowałabyś konkretnym linkiem  :kwiatek: ( przepraszam, że mi trzeba tak łopatologicznie, pierwszy raz mam do czynienia z takim przypadkiem).
dea niestety/ stety u mnie dość wysoka trawa- pewnie też faktycznie daje to efekt zwierania. A suszy nie ma- ostatnio sporo popadało- toteż trawa idzie w górę.


Naginii - niestety te sprężynki bramowe są przeważnie bardzo słabe, widziałam konie, które nie taranują, a po niej przechodziły, gdy się np. przestraszyły albo inny koń je zagonił. Najlepiej dorobić do taśmy rączkę albo haczyk i tak zaczepiać. I dziewczyny dobrze radzą - kup grubą plecionkę (w środku jest drut owinięty właśnie jakimś materiałem, żeby był lepiej widoczny), najlepiej zrobić też miks taśma - drut/plecionka, żeby koń dobrze widział (mało to ekonomiczne, ale co począć). I chyba będziesz musiała się przejść z podkaszarką wzdłuż ogrodzenia, bo każda gałązka i trawka dotykająca pastucha niestety "zabiera mu moc" 🙁
Naginiii, Myślę, że dziewczyny mówią o czymś takim -https://www.olx.pl/oferta/drut-ogrodzeniowy-ocynkowany-pastuch-ogrodzenia-elektryczne-CID757-IDzcKRh.html#e3da0e95b8
Też miałam. Nie konkretnie ten, ale taki, no...drut, że drut + biała plecionka albo biała taśma, ale dwa ostatnie elementy były bardziej do tego, żeby koń widział ogrodzenie. Taki drut lepiej przewodzi prąd, nie "wyciera się" tak szybko jak taśmy. Ludzie ogradzają tym pastwiska dla krów.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się