Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

keirashara, dowód mam, wiadomości na msg, tylko pytanie czy można jakoś to ładnie obrać w słowa jak to się nazywa? Kradzież to raczej nie jest.
Edit: brakuje mi tylko słowa. A wiem, że walka w sądzie się nie opłaca, mam już jedną na głowie, która ciągnie się trzy lata z moja byłą wspólniczką, wiem ile w to czasu wkładam. Muszę to po prostu jakoś ładnie obrać w słowa i ewentualnie zgłosić sprawę na policje. Myślę, że samo zawiadomienie na tyle tę osobę nastraszy, że zwróci pieniądze, ale najpierw muszę pokazać, że coś robię w tym kierunku.
może "przywłaszczenie"?
ale tylko strzelam
Pytanie tylko czy samo pozyczenie pieniedzy jest legalne bez udokumentowania pozyczki ? Tj. moze nie tyle legalne co wykonane zgodnie z prawem? Czy np. od pozyczki nie trzeba oplacic jakiegos podatku? Zeby sie nie okazalo, ze Ty wyjdziesz potem na tym zle
Ulalala, zależy od kwoty, coś pamiętam o możliwości pozyczenia łącznie 25k w roku od znajomych? Ale nie jestem pewna.
Martita   Martita & Orestes Company
30 lipca 2019 15:23
Behemotowa Wyłudzenie? Myślę, że po prostu najlepiej iść na komisariat i zapytać co możesz zrobić.
Pomóżcie, bo ja już nie wiem jak mam z jedną babą rozmawiać... 😵
W styczniu zeszłego roku robiłam makijaż permanentny brwi. Zapłaciłam za zabieg, który obejmował również korektę po wygojeniu się makijażu. W lutym dowiedziałam się, że jestem w ciąży, więc napisałam do kosmetyczki, że nie mogę przyjść na korektę. Pani odpisała, że nie ma problemu, że korekta będzie na mnie czekać tyle, ile będzie trzeba. Zaproponowałam, że może tę nadpłatę rozliczymy w postaci innej usługi (np. paznokci), żeby mieć to już z głowy. Pani, że nie, że proszę się odezwać po porodzie, to ustalimy termin i będę mieć w tej cenie nowy zabieg. Ok, urodziłam, skończyłam karmić i napisałam do babeczki, czy mnie pamięta i czy możemy zrobić ten makijaż. W regulaminie ma punkt, że umawiać można się poprzez fb lub telefonicznie, dlatego wszystkie rozmowy miałam na messengerze. Ale kobieta odczytała i nie odpisywała. Przypomniałam się po kilku dniach, próbowałam dodzwonić, cisza. Próbowałam się dobić do salonu prawie cały czerwiec, bez skutku. W lipcu w końcu łaskawie odpisała. Wysłałam jej zdjęcie aktualnego stanu brwi i znów cisza. Druga połowa lipca - zapytałam, czy coś się zmieniło w systemie zapisów, bo widzę, że w regulaminie wciąż wisi opcja zapisu przez fb, a pojawia się coraz więcej opinii, że nie da się skontaktować z salonem. Nagle możliwość wystawiania opinii zniknęła, a pani odpisała, że oddzwoni następnego dnia. Oczywiście nie odezwała się. Dzisiaj napisałam do niej, że ze względu na brak możliwości umówienia się na zabieg proszę o zwrot niewykorzystanej na korektę kwoty. Nagle stał się cud, bo dało się odpisać od razu! Kobieta zaczęła się wykręcać, że ona mi zrobi ten zabieg, ale muszę zadzwonić, żeby się umówić. Po mojej odmowie stwierdziła, że nie wie, ja rozliczyć koszt korekty, bo wtedy były inne ceny, a teraz są inne. Zaproponowałam swoją cenę, to rzuciła mi zapisem z cennika, że po 12 tygodniach klientka dopłaca do korekty, więc w sumie to do tej opłaconej korekty musiałabym dopłacić jeszcze 100 zł (nie było wcześniej o tym mowy - mam w wiadomości, że wykona zabieg w pierwotnej cenie). Gdy jej o tym przypomniałam rzuciła hasłem, że może mi oddać tą kasę, ale musi zobaczyć paragon, bo rzekomo musi go dać księgowej. I tu moje pytanie - czy rzeczywiście tak jest, czy babka wymyśla, żeby tylko nie oddać kasy? Za usługę płaciłam półtora roku temu, ona ma to w swoich papierach (znalazła kiedy byłam na zabiegu i ile wtedy płaciłam), a ja na pewno tego paragonu nie znajdę teraz. Czyli co, kasa przepadła? Macie jakiś pomysł, jak mogę odzyskać te pieniądze?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 lipca 2019 18:14
Kazda pożyczkę powyżej 9600zl nalezy zgłosić urzedowi skarbowemu w ciagu 14 dni od daty wplyniecia pieniędzy w na konto. Zglasza to pozyczkobiorca.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 lipca 2019 18:31
mundialowa, płaciłaś gotówką czy kartą?
safie, niestety gotówką.
efeemeryda   no fate but what we make.
30 lipca 2019 18:39
mundialowa
Jeśli pamiętasz dokładna datę zabiegu to możesz wystąpić o duplikat paragonu.
efeemeryda, mam datę wraz z godziną bo umawiałyśmy się przez fb. 5 stycznia 2018 - nie za późno na duplikat? I czy ona mi teraz da ten duplikat, skoro idziemy na noże o zwrot kasy? Ma taki obowiązek? Bez znaczenia, że było to grubo ponad rok temu?
Dziękuję 😉 zrobię jak pisała Martita,. To była kwota poniżej 9tysięcy, więc teoretycznie nie powinnam jej nigdzie zgłaszać. Mam świadków kiedy pożyczałam te pieniądze, oraz wiadomości, więc myślę, że wszystko jest po mojej stronie. Na razie czekam na jego odzew, napisałam mu, że mam zamiar zgłosić sprawę na policję i daje mu szanse na kontakt ostatni tydzień.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 lipca 2019 22:03
Nie musialas zglaszac, bo pozyczki i darowizny zglaszaja ci ktorzy dostaja kase.
Zapytam tutaj, bo wątku o nurkowaniu jako takim nie ma, a nie wiem do jakiego innego może moje pytanie pasować. Czy ktoś robił kurs nurkowania? Jeżeli tak, to gdzie? Chce wykupić tacie na urodziny kurs podstawowy. Nie orientuje się w ogóle w kwestii nurkowania, nie wiem na co zwracać uwagę przy szukaniu szkoły. Najlepiej jak najbliżej Szczecina, ewentualnie Hamburga, jeśli przypadkiem ktoś znałby stamtąd. 😀
Kilka lat temu robiłam kurs OWD w DivePoint i było naprawdę fajnie. Małe grupy, najpierw były zajęcie na basenie (jeden Pan nie ogarniał do końca i miał możliwość pójścia jeszcze raz na zajęcia z inną grupa),  a później jechaliśmy nad jezioro. Instruktor fajny, dużo tłumaczył co i dlaczego, a nie, że tak trzeba i już. I mają siedzibę koło Jasnych Błoni więc prawie zewsząd dobry dojazd (może oprócz prawo 😉)
Dzięki wielkie! To już jakiś konkret, przyjrzę się. 😀
Muszę posprzedawać różne rzeczy ze starego mieszkania i mam m.in. przepiękny ceramiczny samowar. Gdzie/u kogo mogę się dowiedzieć ile on jest wart? Ceny na allegro/olx są tak niesamowicie rozbieżne, że już zgłupiałam  😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 sierpnia 2019 12:40
czy przez Galerię Krakowską można przejść z psem?
Kastorkowa   Szałas na hałas
03 sierpnia 2019 11:51
Można, wielokrotnie chodziłam z smokami i nikt nic nie mówił  😉
Istnieje jakis portal gdzie można znaleźć osoby do pogadania w języku francuskim? Może być na zasadzie chatu lub video 😉
Polecam Ci https://www.interpals.net/

Można sobie wybrać konkretny język, którego chcesz się uczyć, a potem łącza Ci się wszystkie osoby z danego kraju. Często rozmawiam na zasadzie, ze głównym językiem jest ang, a ja uczę  kogoś polskiego, a ten ktoś mnie hiszpańskiego  🤦
Dziękuję 😀
Ulalala, zależy od kwoty, coś pamiętam o możliwości pozyczenia łącznie 25k w roku od znajomych? Ale nie jestem pewna.

Ile to jest 25k ???
Kompletnie nie rozumiem tego skrótu
25 000
Skąd "k" ??? i co to oznacza.
kilo - przedrostek oznaczający mnożnik 1000 = 10 do trzeciej potęgi
😉

Oficjalnie odnosi się do jednostek miar, ale rzeczywiście od jakiegoś czasu pojawił się też w finansach.
kilo - przedrostek oznaczający mnożnik 1000 = 10 do trzeciej potęgi
😉

Oficjalnie odnosi się do jednostek miar, ale rzeczywiście od jakiegoś czasu pojawił się też w finansach.

Jezusmariajózefieświęty......
szemrana, no jak to padło w drugim wątku - język się zmienia. 😉
Częsty skrót używany w grach 😉 ja się o tym dowiedziałam całkiem niedawno, ale sobie używam bo mi się spodobało 🙂
Spotkałam się z tym też w ofertach pracy za granicą, więc to nie do końca od jakiegoś czasu, tylko całkiem długo funkcjonuje.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 sierpnia 2019 19:04
Nie spodkalas sie nigdy z zapisem roku 2k9? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się