Ochraniacze

Perlica, - a one się mogą kręcić czy mają tą wypustkę taką, że nie będą? Bo sierota musi mieć takie co się kręcą 🙄
darolga   L'amore è cieco
20 lipca 2019 13:54
Lusia, mindgame, Dziewierz - nieco spóźnione podziękowania za polecenie ochraniaczy, zaraz zamawiam i zobaczymy  :kwiatek:
Opaski na pęciny z magnesami by Veredus. Jaki to ma sens i działanie ? Znaczy, wiem jaki sens itd. mają opaski na pęciny, zastanawiam się na co działać mają w tym przypadku magnesy.
Żaden, działać to ma jedynie na zysk sprzedania kitu producenta 🙂
Magnes neodymowy można kupić za kilka zł, takie same jak w produktach Veredus i Torpol
Żaden wet ani fizjo nie poleca magnesów... One nie mają żadnego wpływu na poprawę krążenia i chyba do tej pory nie ma żadnych badań w temacie tych magnesików.
Zmienne pole magnetycze to owszem i tak, ale żeby to miało sens musi być kilka krótkich sesji codziennie przez jakiś okres czasu. Nie tak jak robi większość - zakłada derkę na 40 min raz na 2-3 miesiące, a efekt z tego taki, że koń przez te 40 min sobie trochę poziewa i nic poza :P
Wigorrr, próbowałaś?
Osobiście również nie wierzyłam w tego typu "cudowne wynalazki", póki sama nie wypróbowałam. Dziś mam i ochraniacze magnetyczne (stajenne) i derkę infrared (magnetyczną pożyczam) i jestem mega zadowolona z efektów stosowania...
Może to efekt placebo, albo może to efekt rozgrzania?
Ja sama nie próbowałam, chociaż kusiła mnie derka. W moim otoczeniu nikt tego nie poleca, w tym również wet, szczerze jeśli chodzi o plecy wolę zrobić masaż raz na 2-3 miesiące, po tym widzę efekt 🙂
Wigorrr, jak rozgrzewa derka magnetyczna, skoro jest z siatki i ma tylko kilka metalowych (nie działających) krążków?
Jak pisałam - nie wierzyłam w działanie, póki nie zaczęłam stosować.
Efekt placebo u konia nie występuje raczej 😉
No dobra, ale nawet zakładając, że ma to jakiś wpływ, to .... w tym miejscu na co istotnego, że trzeba wsadzić magnesy ? Pęcina nie jest chyba jakoś bardzo "kontuzjogenna".
Jakie ochraniacze transportowe polecacie? Ostatnie dwie pary musiałam reklamować bo po 2ch przejazdach się rozpruły, a nie chce mi się kolejnych oddawać 😉 które są solidne?
Nam się już kolejny sezon sprawdzają Premier Equine, te z ochroną na nadgarstek. Wytrzymałe, chyba wygodne i co najważniejsze na prawdę oddychają, po transporcie koń nie wygląda jak po kąpieli
pmindgame,  - horseware! Wytrzymały już sporo tras, w tym jedną 8h i jedną 10h oraz trasę w której nastąpił lekki demontaż przyczepy, a wcześniej koń się wyrwał i radośnie w niech pogalopował po ugorze 😉 Byłam szczerze przerażona, bo wtedy je wypożyczylam i już się z nimi żegnałam, a tu nic, calutkie 🙂 Nie obcierają delikatesa, super są uszyte, z dużą dokładnością.
Czy ktoś z was może orientuje się jak wypadają rozmiarowo ochraniacze Makebe ? L jest duże czy niekoniecznie ?
Na długość są ok (przody), ale zapięcia są krótsze i mało elastyczne. Tyły są mega małe. Porównuje do Veredusow.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
13 sierpnia 2019 16:04
Szukam ochraniaczy do: jazdy po drągach, cavaletkach, skoki maks 80cm, wyjazdy w teren. Zależy mi na tym, żeby były jak najbardziej oddychające. Co polecacie?  😀
Ja lubię na lato strychulce Gery :P Są lekkie i w miarę cienkie, ale super przepływu powietrza nie ma
Veredus vento
Ostatnio mój artysta na jeździe zranił sobie pęcinę od zewnętrznej strony, chodzi w ochraniaczach i kaloszach, rana jest pomiędzy. Mam pytanie czy mogę zakładać takie ochraniacze i do tego jeszcze kalosze?
https://www.passion-horse.pl/kalosze/3635-ochraniacze-na-peciny-equick-epastern-wrap-czarny.html
Wigorrr, - są ochraniacze takie łączone z kaloszami. Kiedyś miałam takie i sprzedałam, bo przecież mój nie chodzi w kaloszach... może takie by się sprawdziły? Ja miałam Tattini, to niby crossowe były 😉
Mi łatwiej kupić opaski, na treningi mam kilka kompletów ochraniaczy
flygirl, dzięki wielkie. Znaczy mogę je skreślić i zapomnieć.

Wigorrr, jak najbardziej można takie kombo zakładać jeśli jest potrzeba i nie będzie obcierać konia. Istnieje jednak ryzyko, że będzie nienaturalnie wysoko podnosił nogi. Sporo koni tak robi po założeniu tych opasek, zaczynają chodzić jak w transporterach. Jednym to przechodzi, innym nie i pozostaje sobie darować opaski. Musisz sprawdzić.
Mój raczej nie jest zbytnio przewrażliwiony na transportery i inne, więc mam nadzieję że będzie ok, nie zamierzam zapinać ich mega ciasno, raczej mam manię niedopinania wszystkiego 😀 Zadnie ochraniacze często nam zjeżdżają, ale chociaż popręg już się nauczyłam dociągać  😡
Zamówiłam te z equicka z okazji promocji i tego że jako jedne z niewielu nie są samym neoprenem tylko mają na sobie jakąś dodatkową powłokę
Jakie ochraniacze sprawdzily się Wam na duzym Fryzie  >172cm?
Jakas sprawdzona rozmiarówka i wytrzymałosciowo ? 👀 👀 👀
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
05 września 2019 14:08
Jakie ochraniacze sprawdzily się Wam na duzym Fryzie  >172cm?
Jakas sprawdzona rozmiarówka i wytrzymałosciowo ? 👀 👀 👀


Zandona King Carbon Air w rozmiarze L+
Jakiś czas temu, za radą fizjoterapeutki (której zdanime o jedyne ochraniacze spełniające swoją rolę), upolowałam kolejno dwie pary ochraniaczy Professional's Choice (ceny mają dośc kosmiczne, ale udało się za pomocą angielskiego ebaya za grosze praktycznie), głównie z myślą o mojej klaczy z kontuzją międzykostnego. Zaczęłam je stosować gdy koń został podkuty terapeutycznie na spacery w ręce i muszę powiedzieć, że to był dobry zakup! Nie wiem, na ile to pomogło w terapii, ale wet pochwalił korzystanie z dodatkowego zabezpieczenia no i po roku wracamy powoli d pracy pod siodłem. Drugiej pary używam na pracującym ujeżdżeniowo kucu i również jestem zadowolona. Jedyne co, to mocno łapią sierść, ale własnie odkryłam, że skutecznie usuwa ją szczotka z silikonowym włosiem 🙂
Jakie ochraniacze sprawdzily się Wam na duzym Fryzie  >172cm?
Jakas sprawdzona rozmiarówka i wytrzymałosciowo ? 👀 👀 👀


Ja mam na smoczyce HH Flextrainer L+XL,  zwykłe Nortony też L+XL i Woof Wear L+XL. Właśnie muszę się rozejrzeć za czymś nowym, bo już wszystkie umierają  🙄
[quote author=Tiri link=topic=30.msg2886422#msg2886422 date=1567687051]
Jakie ochraniacze sprawdzily się Wam na duzym Fryzie  >172cm?
Jakas sprawdzona rozmiarówka i wytrzymałosciowo ? 👀 👀 👀


Ja mam na smoczyce HH Flextrainer L+XL,  zwykłe Nortony też L+XL i Woof Wear L+XL. Właśnie muszę się rozejrzeć za czymś nowym, bo już wszystkie umierają  🙄
[/quote]

Ja mam 183 cm do ubrania. Woof Wear polecam, ale rzepy są bez gum, więc trzeba umiejętnie zapinać, żeby nie zjeżdżały (raz zjechały i obtarły konia nad kopytem). Harry's Horse Flextrainer mam przody i tyły XL i są super. Męczę je na co dzień i sprawdzają się świetnie, nic się nie psuje, nie przeciera, gumy są jak nowe. Piorę w pralce i tylko raz czesałam futerko, bo było już mocno pozlepiane. Kupiłabym zdecydowanie drugi raz!
Jakiś czas temu, za radą fizjoterapeutki (której zdanime o jedyne ochraniacze spełniające swoją rolę), upolowałam kolejno dwie pary ochraniaczy Professional's Choice (ceny mają dośc kosmiczne, ale udało się za pomocą angielskiego ebaya za grosze praktycznie), głównie z myślą o mojej klaczy z kontuzją międzykostnego. Zaczęłam je stosować gdy koń został podkuty terapeutycznie na spacery w ręce i muszę powiedzieć, że to był dobry zakup! Nie wiem, na ile to pomogło w terapii, ale wet pochwalił korzystanie z dodatkowego zabezpieczenia no i po roku wracamy powoli d pracy pod siodłem. Drugiej pary używam na pracującym ujeżdżeniowo kucu i również jestem zadowolona. Jedyne co, to mocno łapią sierść, ale własnie odkryłam, że skutecznie usuwa ją szczotka z silikonowym włosiem 🙂


Kocham te ochraniacze miłością wielką i nieskończoną  😍
Dobrze wiedzieć, że da się je upolować tak tanio na angielskim ebayu - nie przyszłoby mi to do głowy w sumie.  😡
🏇 🏇 🏇
Czad
Dzięki dziewczyny -teraz mam w czym wybierać.
Witam wszystkich  :kwiatek: :kwiatek:

Chciałabym kupić ochraniacze padokowe i prosiłabym o radę jakie. Jestem totalnie zielona i nie mam pojęcia jakie kupić, żeby było mu komfortowo i żeby też latem się nie odparzył, w których będzie mógł stać 24h.
Najlepiej z tańszej półki lub średniej, bo on wszystko rozwala co możliwe 🙂
angelika95, w żadnych ochraniaczach koń nie powinien stać 24/7
Zacznij może od tego po co mają być te ochraniacze. Fajne opcje ma Premier Equine.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się