Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

Dave Pooll - tu na razie pierwszy film z 29.06.2019 i w sumie pierwszy źrebak. Trochę zajmie wrzucanie tych filmów. Są np fiomy z komentarzem komisji na temat konia. Za rok plan jest aby filmowanie trochę inaczej zrobić. Ale to już inny temat. Jak macie jakieś swoje uwagi które pomogą w realizacjach takich filmów. To piście mi na prv. Film ->
Też chętnie oglądam 🙂
To ja dołożę wystawę klaczy śląskich w Tryńczy k. Przeworska - http://www.peckiel.pl/slazaki/tryncza-7-lipca-2019/ i ostatni ZT klaczy w Książu - http://www.peckiel.pl/slazaki/ksiaz-5-6-lipca-2019/
[hr]
41. Klacz LAGUNA śl. (Rapid – Lina po Port), ur. 2005-03-24, klasa klaczy 3-letnich i starszych, wynik 43,0 pkt, miejsce 1/12, czempionka
10. Klacz HERA śl. (Nefryt śl. – Haidi śl. po Derkos śl.), ur. 2016-01-29, bonitacja: 14-4-13-6-7-7-9-8-13=81 pkt, wymiary: 163-199-22,5, wynik: 84,50 pkt, ocena bardzo dobra, miejsce 2 /12
[hr]
Edit:
I do kompletu zdjęcia z Poręby - http://www.peckiel.pl/slazaki/poreba-29-czerwca-2019/
[hr]
44. Klacz GWIAZDA śl. (Aron – Gala po Lemat, ur. 2017-05-29, klasa klaczy dwuletnich, wynik 44 pkt, miejsce 8-11/20
W tym roku pierwsza moja bardzo udana prezentacja ogiera z licencją 🙂 tu akurat Rodan po Jarsen -
Niektóre ślązaki w nowym typie do N pójdą z przyzwoitym 65%. Mój następny koń na pewno nie będzie ślązakiem, bo one poprostu do większego ujeżdżenia się nie nadają... Mi póki co wystarcza, jestem amatorem, koń daje radę i dużo mi pomaga tym że wybacza błędy i jest pod siodłem posłuszny i nie płochliwy. Zawdzięczam mu głównie to, że uleczył moją głowę po poprzednim koniu i za to go uwielbiam... A do jakiego poziomu dojdzie to jedna wielka niewiadoma, bo może w dalekiej przyszłości uda się pojechać C, a może zatrzyma się na P  🤔


Tak z ciekawości. Czemu ślązak miałby się nie ujeździć do poziomu C? Wiadomo, że ruch ciężki bo gabaryt nie ten. Ale same elementy w tej klasie nie są przecież wyimaginowane. 
konikmorski ogólnie bardzo fajnie, jedynie można by się doczepić do samej prezentacji ogiera - trochę razi (na filmie od 1,23 ) koń odbijający się od ogrodzenia na zbyt małym wybiegu, chowający po rogach plus do tego pan ze szmatą-straszakiem w ręku. Wrażenie konia wystraszonego, który kombinuje jak najszybciej stąd uciec, zamiast rumaka chcącego pokazać się w pełnej krasie: dumnego kłusa, pewności siebie, radości z galopu. To jest trudne do osiągnięcia na pokazach ogierów gdzie przestrzeń jest bardzo ograniczona, ale "w domu" to jednak powinno inaczej wyglądać

Albo co miało na myśli - kręcenie się z klaczą i źrebakiem w kółko, na dodatek z końmi wypadającymi z kadru? Lepiej było przebiec się po prostej, żeby maluch ładnie się pokazał.
elita17 ten moment filmu gdzie źrebak się kręci to zostanie wycięte. To jest akurat źrebak po Rodanie. Dla mnie i tak wyszło bardzo ładnie w końcowych efektach. Dla promicji tej rasy wyszło by najlepiej gdyby można było je filmować w Stadzie Ogierów Książ. Mamy taki pomysł żeby to zrobić, jednak na wszystko jest potrzebny czas.  Przez ten wirus w tym roku ciężko będzie nawet pojechać tam na ZT.
Napisałam jakie akurat ja miałam odczucia po obejrzeniu.
Fajnie, że pojawiają się takie prezentacje, bo jeśli chodzi o ogiery śląskie, to raczej do tej pory kiepsko to wyglądało. Jak widzę ogłoszenia stanówki np. na olx, to aż boli. Zdjęcie od d...y strony, bez nóg, w kiepskim świetle, koń ustawiony jak pokraka - to raczej norma w tego typu ogłoszeniach.
Może w końcu coś się zmieni jeśli ktoś zacznie narzucać inne standardy, pokazując ogiery w profesjonalny sposób. Może w końcu właściciel/dzierżawca ogiera zrozumie, że "reklama jest dźwignią handlu"
Zmienia się wszystko. Ale bardzo powoli. Teraz w sierpniu jedziemy kręcić 3 ogiery w Stadzie Ogierów w Starogardzie Gdańskim. Mamy kręcić trzy dni. Myślę że powinno wyjść coś fajnego 🙂 będziemy celować w dobrą pogodę. Plus prezentacja Stada bo jest im taka potrzebna.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
26 lipca 2019 07:10
Niezobowiązująco rozglądam się za niewysokim - maks. do 165/166 - ślązakiem (lub miksem ze śl.) chodzącym pod siodłem. Przede wszystkim spokojnym i niepłochliwym. Mocne plecy i wygodne chody będą atutem. Mam sentyment do skarogniadych, ale to czysta fanaberia 😉
Najchętniej dolnośląskie lub w pobliżu. Jakby ktoś słyszał o takim to poproszę info 🙂
Raczej szukam okazji, bo budżet niewielki. Chętnie wezmę na dożywocie konia starszego lub w długotrwałą dzierżawę. Ze swojej strony oferuję dobry dom - przestrzeń, stado, opiekę wet i umiarkowaną ilość pracy.
Majowy trening w Klikowej - http://www.peckiel.pl/slazaki/klikowa-9-10-maja-2019/
[hr]
15. Klacz FAJNA RK śl. (La Paz śl. – Fantazja śl. po Bohun śl.), ur. 2015-03-26, bonitacja: 14-4-14-6-5-8-7-9-14=81 pkt, wymiary: 163-200-23,5, wynik: 82,00 pkt, ocena bardzo dobra, miejsce 3/18
10. Klacz FENOMENALNA RK śl. (La Paz śl. – Fabuła śl. po Bułat śl.), ur. 2016-02-06, bonitacja: 14-4-13-6-6-7-8-9-13=80 pkt, wymiary: 164-213-22,0, wynik: 85,00 pkt, ocena bardzo dobra, miejsce 1/18

[hr]
Edit:
I do kompletu zdjęcia z wiosennego treningu w ZT Książ - www.peckiel.pl/slazaki/ksiaz-12-13-kwietnia-2019
[hr]
8. Klacz NAWIGACJA śl. (Santiago – Nesca po Pikolo), ur. 2015-02-20, bonitacja: 14-4-13-6-7-6-8-7-14=79 pkt, wymiary: 165-204-22,5, wynik: 84,75 pkt, ocena bardzo dobra, miejsce: 1/17
Muszę się pochwalić swoją śląską kluską, bo nie wytrzymam 😀 Albatros, 16 lat, po Boy od Arabella/Astenik, udaje dresażowego kucyka 😍




O, jak fajnie. Widziałam go jako źrebaka przy matce. Jak duży wyrósł?
tereska, - na prawdę? Masz może jakieś fotki lub wiesz co się z nim działo? Ja wiem tylko skąd do mnie trafił.
U mnie jest od ponad 10 lat, ma tak 165/166, klatę szeroką, ale nogi suche i ogólnie jest dość zgrabny.
Mój Gruby też mało ślązaczy, poza ogromną głową 😀

Ja mam problem ze swoim ślązakiem, musimy się odchudzić, nie wiem jak, mamy małe możliwości jeśli chodzi o zwiększenie ilości ruchu... 5 latek, jest trochę upasiony i wygląda na lekko 8 lat...
Ile i co dostają wasze konie oraz ile mają dziennie pracy?
Witam Wszystkich Miłośników tej Wspaniałej Rasy i Ciesze się, że moge dołaczyć 🙂
Wigorrr, - mój chodzi 6-7 razy w tygodniu, z czego minimum dwa to treningi z trenerką, raz jest na lonży, raz, czasem dwa razy w teren jeśli pogoda pozwala. Jazdy dość intensywne, nie ma leniuchowania. Jeśli chodzi o jedzenie, to ma siano w siatkach, siatki dostaje 3x dziennie, ale pięknie idzie mu wyżeranie z tych na zewnątrz 🤣 więc dostęp ma stały, choć utrudniony. Z treściwego miarka owsa gniecionego+garść lucerny 3x dziennie, do tego posiłek potreningowy 1 miarka natur solo muesli od hippoveta plus garść sieczki. Co drugi dzień dostaje dodatkowo mesz (pół miarki suchego). W okresie letnim elektrolity. Jak czuje, że mu brakuje pary to dorzucam paszy lub owsa, w zimie dostawał wysłodki, bo siano było liche i jak nigdy zleciał z wagi, ogólnie drugi rok mi mocno poleciał na przednówku, ale to chyba kwestia wieku powoli 😉
Teraz będę lekko zmieniać dietę, będę testować struktur E (bo mi czasem zwierzę kapcieje w upały) i witamin (postanowił przestać być kary, zamiast tego jest rudawy 😁 jak nic zabrakło mu trochę cynku/miedzi).
Kiedyś chodził w karuzeli, ale ją zatrzymuje cwaniak (trzeba z nim siedzieć). Ma absolutnego bana na trawę, wychodzi tylko w ręku na maks. 15-20 minut. Jak wychodził na pastwiska to zaczynał być idealnie okrągły, ze względu na zdrowie nie wychodzi i dużo łatwiej utrzymać go w normalnym zakresie, w zasadzie problem większej nadwagi znikł. Im więcej potrafi i im lepiej pracuje, tym lepiej też wygląda.
kasztankaija   Love you more and more and more.
13 sierpnia 2019 10:49
keirashara z ciekawości, będziesz używać jakichś konkretnych witamin? Mój ostatnio też zaczął trochę "rudzieć" 🤣

Moje dziecko rozpoczęło również pracę pod siodłem 🏇

kasztankaija, - Gemuse z hippoveta 😉 Sprawdziły mi się, chętnie są zjadane, wydajne, w formie granulek - widzę, że ma pewno zjadł, nie to co z proszkiem.
Powiesz coś więcej o dziecku? 😀 Powodzenia!
kasztankaija   Love you more and more and more.
13 sierpnia 2019 14:21
Dzieciak to B-Prestige, 3,5 letni wałach po Promie, ale tym "drugim"  🙂 Ze mną od maja 2018.
Poniżej link do bazy.

https://www.bazakoni.pl/b-prestige-prom-brina
Hej, mam do Was pytanie. Czy też tak macie, że wszyscy ujeżdżeniowcy patrzą z politowaniem na Was i Wasze śląskie konie? Ja spotykam się z tym ciągle i przyznam, że podcina mi to skrzydła. Zdania typu: " ale nie zrobisz tego, czy tamtego, bo to ślązak, one nie potrafią" albo "no taki ma temperament leniwy no bo to ślązak" lub "no to jest koń zimnokrwisty (tak, tak ludzie myślą), to za dużo nie osiągniesz, nie wolałaś kupić fryza?" Nie wspominając już o tym, że nikt ślązaka trenować nie chce, bo siara. Nie mówie, że każdy, ale jest wielu trenerów, którzy ślązaka w trening nie wezmą. Jestem ciekawa, jak to u Was wygląda w środowisku i jak sobie radzicie z takimi komentarzami/zachowaniami.
Ja się poki co nie spotkalam - moze dlatego ze moj nie wyglada, jak mowie ze to ślązak to kazdy "ale tego nowego typu, nie?"
Mój do roboty jest fantastyczny.

Na dziwnych ludzi trafiłas.
Zreszta tu już była dyskusja ze do C się kazdego konia dopchnie, masz ambicje na wiecej?
Moje dwie baby już na półmetku ciąży  😎
Persja z wiszącym brzuchem, Liza rośnie wszerz
z tyłu śląski pan wałach Intruz



Ja się poki co nie spotkalam - moze dlatego ze moj nie wyglada, jak mowie ze to ślązak to kazdy "ale tego nowego typu, nie?"
Mój do roboty jest fantastyczny.

Na dziwnych ludzi trafiłas.
Zreszta tu już była dyskusja ze do C się kazdego konia dopchnie, masz ambicje na wiecej?


Nie mam ambicji na więcej, ale tutaj nie o to chodzi. Po prostu jestem mocno zaskoczona, że ludzie z championami (oczywiście ironia) uważają, że koń śląski to do woza, nad morskie oko, rekreacji itp. A dla mnie takie opinie są dziwne, zaskakujące i krzywdzące dla tej rasy. Raczej jestem osobą, co nie przejmuje się opiniami innych, bo zawsze trzymam się SWOICH planów,  ale wiecie jak to jest: jak ktoś w kółko obraża konia ktorego się uwielbia i wybory, których się dokonuje, to aż chce się komuś przyłożyć, serio 😀 No nic, chyba tacy po prostu są ludzie. Napisałam na forum, bo byłam ciekawa, czy spotkaliście się z takimi sytuacjami/komentarzami, czy to może tylko specyfika stajni, w której jestem.
catalinak, - spotkałam się wielokrotnie 😉 I upierdliwie im udowadniam jak się mylą 🥂 Choć treningów mi nigdy nikt nie odmówił, to były pytania czemu ślązak, czy nie chcę nic lżejszego. Zawsze pytałam: po co? Mam zdrowego, normalnego i fantastycznego do pracy zwierza - a GP w planach nie mam.

Zwierz w ten weekend strzelił 69,091% w L klasie pod dzierżawczynią (jej drugie zawody :kocham🙂, był tuż za niemiecką top furą i przed wieloma szportami. Dzień wcześniej został przez jednego z sędziów oceniony najlepiej, na ponad 68%. Ja na swoim jechałam P i wykręciliśmy wyniki powyżej 63% przez 3 dni, gdzie wczoraj jechał na 65-66%, tylko gad zrobił lotne w kontrgalopie, bo chciałam pojechać na 8 i przekozaczyłam 😁 Na rozprężeniu robił, na czworoboku nie pykło, bywa. Tak to jest, jak człowiek chce ograć własną Panią Trener w mistrzostwach 😂
Byłam też miło zaskoczona, bo wcześniej w rozmowie z jedną z zawodniczek, które pomagały w biurze jak ja poruszyłyśmy temat tego co się ocenia i że czasem konie tracą lub zyskują za sam typ, no i wyszło, że "ślązak to skrajny przypadek" po czym wieczorem usłyszałam "ten Twój to jest gotowy na N i to na takie 65% spokojnie" 😀 Ciepło się na serduszku robi! Był też bardzo dobrze oceniony i odebrany przez sędziów.
Wiadomo, że ogólnie na koniu w bardziej sportowym typie często jest łatwiej uzyskać dobry wynik, ale to już kwestia priorytetów, mi do mojej amatorki grubasek starcza 🙂 Wręcz uważam, że taki koń uczy poprawnych podstaw, bo tu jak się nie pracuje nad jakością, lekkością przodu i aktywną jazdą to się niestety nic nie ujedzie, nic nie zamaskuje i wszystko widać, nie ma że boli.

elita17, - najlepsze kosiarki 😉 Czym pokryte?
@keirashara, ciężka praca popłaca, gratki wielkie!🙂 No właśnie, warto robić swoje i nie oglądać się na zdanie innych, ale czasami — tak po ludzku — robi się przykro.
Twój śląski jest w nowym typie? Bo wydaje się drobny, wygląda ładnie wierzchowo🙂 Mój to habanicho-łebJakSklep 😉 liczę, że urośnie jeszcze 👀
keirashara ta po lewej Persja - Fromborkiem, ta po prawej Liza - Rubensem

Zdjecia z pokazu w Łącku
Frombork


Rubens
catalinak, - nie jest w nowym typie, fakt, że ma dość zgrabną głowę i suchą nogę, ale klaty kawał. Dużo robi zdjęcie i ujeżdżenie, zyskuje w ruchu. Dla porównania fota z zajazdki:

😁

W rozsądnej pracy konie pięknieją 🙂

elita17, - Frombork mi się bardzo podoba, w dość długich liniach jak na ślązaka 🙂 Życzę zdrowia ciężarówką!
Ja też aktualizuje mojego wieloryba  😉
Czeka nas kolejny wydatek, nasz Doge przestał pasować i z lewej strony trochę bolą plecy :/
Rozpoczynam poszukiwanie siodeł, najchętniej z serwisem w PL, ale już chyba nie Prestige

elita17 można gdzieś przejrzeć zdjęcia z tego pokazu? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się