Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

maleństwo   I'll love you till the end of time...
14 sierpnia 2019 14:31
Jestem za! Bo trudno się zorientować 🙂
24 grudzień.Bedzie jednak syn 😲
Dekster, to identycznie jak u Rtk.
To zróbcie też od razu aktualizację listy "warto mieć", proszę. 😉
W tym wątku tak szybko przybywa wpisów, że trudno znaleźć coś co się "obiło o oczy".
Bizon, absolutnie nie piszę tego, żeby odwieść cię od kontaktu z pediatrą - moim zdaniem idź koniecznie żeby wykluczyć poważniejsze problemy. Ale też nie martw się bardzo na zapas. Książkowo jest tak jak dziewczyny piszą, do 6 tygodnia życia wypróżnianie powinno być regularne i codzienne, ale moja Zuźka też miała książki w poważaniu. Między 4 a 6 tygodniem raz na kilka dni a poźniej raz na 7-10 dni.  Kluczowe czy dziecko przybiera prawidłowo i to czy nie pokazuje dyskomfortu jak już się wypróżnia.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
15 sierpnia 2019 11:45
Proszę mnie wpisać na 11 wrzesień - ta data i tak ulega często zmianie więc podaję tz. średnią krajową  😁

Dobra chyba dojrzałam, wrzucam Wam moje fotki z mini sesji ciążowej.

Chciałabym jeszcze zrobić jedno ew.dwa zdjęcie, ale moje samopoczucie na tego typu jazdy jest równe zero ( może zafiniszuję jako modelka na sam koniec  😁:P)
Mam też z Małżem, ale to już na insta  😉 Zależało mi , że jakaś forma pamiątki była - to najważniejsze.
A jak się młoda urodzi to będę przez rok czasu bawić sie w foto, i po 12 m-c życia stworze jej DIY przepiękny album na pamiątkę- ze zdjęciami, cudami, dodatkami itp.
zabeczka, ladne zdjęcia, i ladnie wyglądasz🙂

To widzę że grudzień obrodzi w chłopców🙂 bo u mnie też grudniowy chłopak😀
ja 24.11 i też chłopak
13.11 tez chłopak! 😅
seven, gratulacje!!! 😍
zabeczka, wygladasz pieknie a brzuszka jakby nie było! Ja mam taki jak 3 Twoje! 😀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
15 sierpnia 2019 18:51
seven   :kwiatek: dziękuję 🙂
sienka  zdjęcia robione hmm ze 4 tyg temu? dzisiaj już nie jest tak kolorowo i wyglądam jakbym nosiła bliźniaki  😁  ale dziękuję  :kwiatek:
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
15 sierpnia 2019 19:41
Ekhem dzięki, kupy wróciły do 3 dziennie, więc nie panikuję i czekam na ważenie. Tym bardziej, że reszta jest ok. Przeraża mnie swoją drogą ile rzeczy może 😵 niepokoić w dziecku...
Bizon, witamy w tym kolorowym świecie 🤣

kasska, wybacz moje pominięcie w poprzednim poście, gratuluje syneczka!!!!! 😍 🏇
zabeczka świetnie wyglądasz w tej ciąży!
Też sobie robiłam mini sesje ciążową, ale zanim zdążyliśmy obrobić i wrzucić gdzieś zdjęcia, to urodziłam.
Teraz to je wrzucę do pamiątkowego albumu.

Bizon mam tak samo, z tym że ja nałogowo sprawdzam czy moje dziecko oddycha  🤔wirek:
sienka,
dziękuję i też oczywiście gratuluję  😀
chyba wojna idzie, sami faceci..🙂
zabeczka17, pięknie! 😍

O kurde, ale wysyp chłopaków! 😁
ash   Sukces jest koloru blond....
16 sierpnia 2019 13:57
Gratulacje dla wszystkich oczekujących. Będzie znowu wysyp 🙂

Bunieczka dziś o 13:36 skończyła miesiąc <3
Jeśli już zawsze będzie tak jak przez ten miesiąc to mogę mieć i trzecie dziecko  😅
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
16 sierpnia 2019 15:20
Kaarina heheh wiesz, że rzeczywistość nie wygląda tak kolorowo  😁 ale dziękuję :kwiatek:
Ja chętnie bym zobaczyła Twoje fotki ciążowe, wrzucaj  😍
Julie a dziękuję :kwiatek:  a u mnie babeczka będzie 🙂
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
16 sierpnia 2019 16:12
JA też przyłączam się do gratulacji🙂

Dziewczyny od września chciałabym zacząć przygodę z laktatorem. Chodzi mi o to, żeby mój mąż miał pokarm dla małej gdy wychodzę (terenik lub częściowy powrót do pracy). Jak to wpływa na laktację? Nie rozwinie mi się nadmiernie? I rozumiem, że to tak działa, że odciągam, przelewam do butelki (kupiłam polecanego tu dr Browna) i normalnie się dziecku podaje jak jest głodne tak? Nie wpływa to później na jego niechęć do ssania piersi? I gdyby ktoś mógł polecić jakiś fajny laktator. Dodam, że używać będę go sporadycznie, ze 3 razy w tyg.
Bizon, odciąganie może wpłynąć na zwiększenie laktacji albo zaburzyć odruch oksytocynowy, butelka może wpłynąć na niechęć dziecka do piersi. Są dzieci, które kiedy raz spróbują butli już nie chcą ciągnąć z piersi (imitująca wypływ pokarmu z piersi, czyli taką trudno ssalną butelką jest raczej Medela Calma, a nie dr Brown - ta ma tylko system odpowietrzający zapobiegający kolkom niby). Mój jak raz nauczył się jeść lyzeczką całkowicie odrzucił ssanie butelki na przykład, więc dzieci są rózne, musisz się z tym liczyć. A jest też multum dzieci, które bez problemu ssą raz piers, raz butlę. Ja miałam laktator Lansinoh na jedną pierś i byłam zadowolona (tak tańszy odpowiednik Medeli niby).
Bizon,ja miałam Medela Mini Electric. Niestety nie mam porównania, ale mi się sprawdził. Niestety to jest tak jak ze wszystkim co związane z dziećmi- zależy od dziecka. Michałek od pierwszych dni życia był karmiony trochę piersią, trochę z butelki i nie miał żadnego problemu ze ssaniem i przestawieniem się. Mi laktacja nie rozwinęła się nadmiernie. Dość często mroziłam też pokarm.
ash   Sukces jest koloru blond....
16 sierpnia 2019 21:21
Ja przy Tymku odciagalam codziennie i wieczorem przed snem podawałam butlą. Z medeli calmy nie chciał jeść, a ze słabo przybierał na wadze to kupilam butelki dr Browna które uwielbiał, ale kosztem piersi. Kp przy nim było beznadziejne i totalnie nie rozumiałam co może być w tym fajnego i magicznego( jak mówiła moja przyjaciółka, która karmiła córkę półtora roku).
Teraz tego błędu nie popełnię ( choć wiem ze dzieci są różne).
Mam laktator medela swing i jesi będzie potrzeba to młoda dostanie moje mleko tylko z butelki calma i nie ma zmiłuj. Innej butli nie damy, bo boje się powtórki z rozrywki :/
Aaa i jeszcze jedno! Tymek mrożonego nie chciał tknąć. Takie z lodówki pił na luzie, ale rozmrożone już było ble
A ja np. nigdy się nie zaprzyjaźniłam z laktatorem i nawet jak było trzeba to nie mogłam nim nic ściągnąć 🙁
Aha, dziewczyny, które muszą/musiały korzystać z nakładek - jest nadzieja! Moje dziecko po 9 miesiącach w końcu normalnie złapało cycka i je bez! 🙂

I w ogóle gratulacje wszystkim świeżym i przyszłym mamom! :kwiatek: Piękny wysyp!
Czy kogoś pominęłam?

zabeczka17 11.09.2019 córka
sienka 13.11.2019 syn
kasska 24.11.2019 syn
Mery 12.12.2019 syn
Dekster 24.12.2019 syn
Rtk 24.12.2019 syn
Seven 12.2019 syn

seven, zdradzisz dzień?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
17 sierpnia 2019 06:45
yegua, jest jeszcze jedna, chwalił się na grupie na fb, ale tutaj nie chyba...
ash   Sukces jest koloru blond....
17 sierpnia 2019 16:21
Jeszcze Mery ma termin na 12.12 i tez syn
maleństwo   I'll love you till the end of time...
17 sierpnia 2019 18:34
No właśnie o niej mówię :p
O mamo, końcówka roku bedzie naprawdę ekscytująca 😀 Ze dwa baby showery mi sie nawet szykują, jak widać 😀
Wielkie gratulacje, dziewczyny 😍
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 sierpnia 2019 23:41
Też się przyłączam do gratulacji, koniec roku najlepszy  😅
Dziewczyny pomocy, jak mądrze prowadzić "wojnę" z teściowa o wychowanie dziecka? Nie przepadam za tą kobieta od początku ale ja sobie jakoś poradzę ale wpitala mi się do dziecka i przechodzi już sama siebie ,a ja chce być mądrzejsze od niej i nie grać jej kartami ale nerwy puszczaja i cycki opadaja  😵 Ograniczylam kontakt bo miesza też mocno między mną ,a męże ale nie chcę też żeby córka miała tylko jedną babcię (Moja mamę) ale ta kobieta jest nienormalna. Sytuacja z wczoraj ,Lili jest leczona na naczyniaka jak wiecie nie można jej wychodzić na słońce i ma 3 razy dziennie mierzony cukier więc mocno pilnuje co je. Teściowa ciągle ją nosi (to przeboleje bo w domu Lili nie chcę być noszona)wchodzi na słońce i daje jej wszystko co w jej mniemaniu jest ok mocno solone rzeczy i czekokade!!!! Na moje prośby odpowiada że ją to nie obchodzi ,,a jak powiedziałam że w takim razie nie będzie tu przyjeżdżać to odpyrsknela że niech nie przyjeżdża  🤔
ash   Sukces jest koloru blond....
18 sierpnia 2019 11:45
gunia92, prosta sprawa. Skoro nie respektuje twoich próśb dotyczących zdrowia dziecka i się jeszcze tak odzywa to ja bym zwyczajnie w świecie postawiła na swoim i nie jeździła przez jakiś czas! Może zrozumie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się