Emerytura dla konia- gdzie?

bez pastwik, padok tak. Rozumiem koszty, chodzi mi o to, że w przypadku takiego konia jak mój, koszty utrzymania są niższe. Nie mówię, że ich nie ma i że nie ma pracy w to włożonej. Zdaję sobie sprawę z tego ile pracy trzeba włożyć w stajnię, nawet małą 🙂
Dolti, a ten koń chodzi w stadzie czy osobno? Co je jako objętościowe?
Szukam stajni dla emeryta na Śląsku, duże pastwisko ze stadem i dobra opieka 🤔
Jak obecnie kształtują się ceny miejsc na emeryturę dla koni? Chodzi mi o te bardzo tanie, ale sprawdzone. Klacz z rao.
Ceny pensjonatów poszły bardzo w górę również tych typowo dla emerytów. Dobry, sprawdzony, godny polecenia pensjonat dla konia na emeryturę to już nawet koszt 700 zł za miesiąc. Pewnie znajdą się też trochę tańsze ale wydaje mi się że jest już takich mało.
Na śląsku można znaleźć dobre stajnie dla emerytów w cenie 600 zł. W jednej z nich stoję, stajnia wolnowybiegowa, 10 hektarów pastwisk  🙂
Poniżej 700 zł jest to nieopłacalne. Sorry - ale wszystko ma swoją cenę. Mój czas także. Każdy koń to około 30 minut pracy dziennie. 30 minut, które - pracując jednocześnie na etat (fakt, że od czasu wybuchu epidemii - w domu, więc przynajmniej nie tracę czasu w pociągu...) - odejmuję od snu. Nastawiając wcześniej budzik. Chwalić Pana Boga mamy pierwsze od paru lat urodzajne lato - więc ceny siana przynajmniej nie rosną, a trawy mam więcej niż konie zdołają przejść... Zatowarowałem się też sianem z dużym zapasem i zakontraktowałem z góry drugie tyle na jesień - powinno starczyć dla dwa razy większej obsady niż mamy w tej chwili.
BASZNIA   mleczna i deserowa
01 sierpnia 2020 08:46
Zależy od rejonu z tym urodzajem....u nas TRAGEDIA.
Moja cena 650, i uważam, że to, jeśli się zapewnia jakąkolwiek OPIEKĘ, minimum.
Przypuszczam że ceny w tym roku mogą chyba podskoczyć biorąc pod uwagę Ile siana ludziom zgniło a gdzie indziej suszyło
Emerytura dla konia specjalnej troski, tj. wymagającego stałej kontroli stanu oka (od 1,5 roku nic się nie dzieje, ale...), z pełnoobjawową lipcówką (ma derki, kupuję suple, szczepię Insolem - jest lepiej), z chorobą degeneracyjną ścięgien. Koń wymaga zawijania w zimowych okresach. Z racji wieku - wymaga derkowania w okresach zimnych , wietrznych, deszczowych. Zęby w porządku, koń póki co je bez problemu. Zachodniopomorskie i okolice najchętniej, generalnie okolica Szczecina byłaby idealna, ale nie wymagam cudów. Nie na łąki. Jakieś porady?
Wyprowadzam się z obecnej stajni , póki co oba konie idą do stajni "złotoklamkowej", jednak z uwagi na spore koszty pensjonatu i dojazdu rozważam postawienie babki w jakimś emeryckim miejscu, byle z opieką. Nie szukam stajni za "300 zł". Mam świadomość, że dodatkowa opieka kosztuje.
Gaga to zalezy jaki masz budzet na taka stajnie poniewaz dobra stajnia dla emeryta z dobra opieka to juz koszt od 700 zł
Mamy stale "zawijanych" pensjonariuszy, codzienne sprawdzanie stanu oka to też żaden problem. Tylko miałabyś niemożebnie daleko...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 lutego 2021 11:54
zielona stajnia miała taki pensjonat o ile się nie mylę, z dobrą dodatkową opieką i doświadczeniem w goszczeniu seniorów końskich. To też zachodniopomorskie. Nie wiem czy nadal pensjonat istnieje, bo bardzo dawno jej tu na forum nie widziałam, ale może warto się z nią skontaktować?
Gillian   four letter word
18 lutego 2021 11:56
Istnieje jak najbardziej 🙂
Gaga to zalezy jaki masz budzet na taka stajnie poniewaz dobra stajnia dla emeryta z dobra opieka to juz koszt od 700 zł

Nie mam z tym problemu. 700 zł to niska cena przy moich wygórowanych dość wymaganiach.

jkobus, kucze, mam tego konia 20 lat i bym chciała ją chociaż odwiedzać... a u Was to tylko wirtualnie chyba 🙁

zielona stajnia miała taki pensjonat o ile się nie mylę (...)

Taki mój plan "Z" jak nic innego nie wymyślę. Do Połczyna mam dość daleko (160 km) i totalnie nie po drodze na moich stałych trasach (Szczecin - Sopot, czy Baborówko). Marzy mi się jakaś bardzo nieodległa przydomówka z taką opieką, aby Byśka tam sobie już pożyła do końca  🙄 ale mam ważenie, że "takie rzeczy to tylko w Erze"  😕
Wiesz - w sumie, to właśnie rozważamy zakup kamerki internetowej. Co prawda, myślałem, żeby ją wycelować w karmnik dla ptaków. Ale - czemu nie miałaby pokazywać wybiegu emerytów..?
jkobus, serce by mi pękło i miałabym wrażenie, że "pozbyłam się problemu"
Ale jak zbankrutuję, to przemyślę jednak 😉 Dzięki
W razie W kupię Byśce telefon i będę dzwonić chociaż...  😁
_Gaga
a może stajnia Wyszynki? 50 km z Baborowka
Merlotowa, i 250 km ode mnie 🙁
Szczecin (okolice) tak dla przypomnienia

Marzy mi się jakaś niewielka przydomówka aby Byśka miała opcję spędzenia tam życia już do końca. Przenoszenie staruszka to nic fajnego, chociaż ona się w miarę dobrze w tym odnajduje 🙂
Gosia, a Tomka w Pilchowie pytalas? Nie wiem czy jest opcjazawijania i derkowania, ale warto zapytac, bo blisko i padoki i stajnia nowiutka.

Asie i Zielona Stajnie to mega polecam 🙂
Mozna by tez popytac w stepnicy - wiem ze dziewczyny znajome tam ciezarne klacze stawialy i byly mega zadowolone z opieki.
Albo jeszcze jedna opcja jest tez tam gdzies kolo Goleniowa - Patryka B musialabys podpytac.

Podkreslam ze nie wiem jakie pakiety w standardzie opieki, ale mysle ze zawsze mozna zagadac 🙂
faith, nie ma miejsc w Pilchowie. Resztę będę obczajać na spokojnie, jak tylko znajdę wolny moment. W znaczeniu wsadzę 4 litery w auto i pojeżdżę. Póki co jestem uwiązana, bo Kaziu wymaga codziennego łażenia w karuzeli i to 2x dziennie, a ja jestem w jednej sztuce i jak już po pracy i stajni o tej 19 wrócę do domu, to średnio mam siłę na jeżdżenie po okolicy 🙁
Dzięki za wszystkie podpowiedzi  :kwiatek:
A czy możecie polecić jakieś miejsce dla emeryta na Śląsku (im bliżej Częstochowy tym lepiej) ?
Evson, co prawda nie na terenie woj. śląskiego, a na północy Opolszczyzny, ale może akurat Cię zainteresuje - Stajnia Grom
https://www.facebook.com/StajniaGrom/
A ja szukam stajni dla emeryta (może być jakaś mała przydomowa) w okolicach Warszawy ale na północny wschód od niej. Ma ktoś coś do polecenia?
[quote author=Rudaska8) link=topic=9539.msg2966161#msg2966161 date=1614801083]
A ja szukam stajni dla emeryta (może być jakaś mała przydomowa) w okolicach Warszawy ale na północny wschód od niej. Ma ktoś coś do polecenia?
[/quote]

PW
Rudaska8), czy interesuje Cię większa odległość? W powiecie ostrołęckim w pobliżu Goworowa miejscowość Szarłat, pod Ostrołęką miejscowość Ławy. W obydwu są starsze egzemplarze. To wersja dla seniora, dla którego są wskazane łąki do oporu.
Niestety szukam czegoś bliżej, ale jeżeli nic nie znajdę to dam znać na pw  😉
Rudaska8 stajnia Brodowo, między Nasielskiem i Strzegocinem, mają 4 seniorów 25-26 lat, jednego 22 i grono żwawych około 20letnich  🏇 Stajnia drewniana, angielska, mnóstwo pastwisk.
Rudaska8), forumowa Szafirowa ma koło Jadowa stajnię przydomową.
Możecie polecić jakąś stajnię na roczną przerwę dla konia?
Z pastwiskami w lato, dobrej jakości sianem, z poszanowaniem, że koń niestety musi chodzić sam na dwór ?
Najchętniej mała kameralna stajnia.
Do 150 km z Warszawy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się