Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Cierp1enie, jak się rozwiewa włosy? 😉
Cierp1enie, jak się rozwiewa włosy? 😉

Podrzucasz do góry i seryjne,  by trafić dobry moment jak opadają.

Budyń- to Twoje zdanie, masz do niego prawo.
Dzięki 🙂 czyli potrzebny pomocnik 🙂 Jak chciałam uchwycić podobny efekt i kazałam koleżance podrzucać włosy, to jej mina na zdjęciach za każdym razem była nie taka, jak potrzeba na zdjęciach 🙂 więc odpuściłyśmy
Czasami jak nie ma pomocnika to prosze o pomoc modelkę. Ostatnio tak robiłam, ale nie mam obrobionego zdjęcia, więc jak coś to napisz na fejsie, podeślę Ci efekt zdjęcia.
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 sierpnia 2019 21:31
Kto jak kto ale Cierp1enie zrobiła ostatnio ogromny postęp w swojej fotografii, szczególnie dzieci. Widać ze jest to etap szukania swojego stylu, ale ten styl jak najbardziej daje się już zauważyć. I nie czas, a ilość włożonej pracy świadczy o rozwoju. Ja np. od dwóch lat stoję w miejscu, bo nie mam czasu ani pieniędzy na fotografię. I fotografuję za rzadko. Ale jak to tak potrwa piec lat i ktoś mi powie, ze „tyle lat, a Ty nadal w miejscu”, to go wyśmieję. Bo to nie czas jest wyznacznikiem. „Tyle sesji, a ty w miejscu”, „tyle reportaży, a ty w miejscu” jest bardziej wartościowe, bo świadczy o włożonej pracy. A Marta ostatnio ostro zapier... ma swoje zdjęcia. I jeśli ktoś serio nie widzi różnicy między tym co na początku, a tym co teraz, to chyba jest ślepy.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 sierpnia 2019 07:34
Ja nie obserwuję postępów Marty. Nie obchodzą mnie w tym wypadku. Te dwie foty są kiepskie i tyle. Just sayin'. Ja też zdjęcia robię rzadko, ale się jakoś tym nie tłumaczę, mają być dobre, bo za to mi płacą i tyle. Nieważne, czy akurat musiałam wejść do stawu w ciuchach żeby je zrobić, czy leje się ze mnie pot, boli mnie ręka, kręgosłup, czy nadwyrężyłam mięśnie, bo sprzęt jest ciężki, czy właśnie zastanawiam się, czy nie zemdleję bo jest upał, a nie zdążyłam wziąć wody. Serio. Każde poboczne tłumaczenia na krytykę (a przecież nie napisałam: to ciulate zdjęcie - nie rób fot już lepiej, tylko że trzeba inaczej skadrować, zadbać o głębię ostrości i obróbkę i będzie milion razy lepiej), uważam za pierdololo. Serio, są fotografowie świetni, którzy jak ktoś im KONSTRUKTYWNIE skrytykuje zdjęcie to gadają o samym zdjęciu, a nie "stary, ale obiekt się szybko przemieszczał". Mam uczulenie na takie rzeczy i tyle. Uważam, że dobry fotograf, weźmie sobie to do serca i będzie pracował milion razy mocniej, żeby poprawić. I nieważne, jak często i ile robi się fot, jeśli się nad nimi nie myśli i nie stara się poprawić.

Ale to nie moja broszka. Generalnie, miałam się nie odzywać, bo normalnie nie chce mi się strzępić klawiatury, no ale.
Facella, mogę być ślepa, dla mnie wrzucenie takiej badziewnej tekstury i ewidentnie wklejonych ptaków jak na pierwszej fotce, to no, dramat. Może to tylko kwestia gustu, a nie umiejętności 😁, ale takich fot to raczej nie widuję u znanych nazwisk, no chyba, że pokazują swoje absolutne początki w foto.
I popieram maddie, że nie ma co odbijać piłeczki kiedy ktoś pisze coś konstruktywnego oraz zasłaniać się, że "zdjęcie zdobyło wyróżnienia na stronach", bo to słabe i dziecinne.
budyń - a dla mnie słabe i dziecinne są twoje komentarze, bo sama nic nie reprezentujesz swoimi zdjęciami, ale do krytyki w płytki sposób jesteś pierwsza, więc o czym my tu gadamy. I może dla ciebie tekstura i ptaki są badziewne, ale dla mnie nie i taki miałam zamysł na zdjęcie. I nie obchodzi mnie, że nie widujesz tego u znanych nazwisk, bo to są moje fotografie, a nie ich.
Nie lubię czytać i tym bardziej uczestniczyć w gównoburzach w internecie, a tak się tu trochę zapowiada, ale zrobię wyjątek. Zgadzam się totalnie z budyń i madmaddie, nie ma co się tłumaczyć, a przyjąć wszystkie opinie - i te dobre i złe- i wyciągać z nich wnioski. W fotografii nie ma tłumaczenia, czasem najlepsze zdjęcie zrobi się przypadkiem, bez wysiłku, a czasem na zwyczajnie poprawne traci się tonę energii i czasu- tak już jest i nie ma co debatować. Dwa powyższe- dla mnie bez pomysłu a i wykonanie leży. Ale nie ma co się nad tym pochylać, bo każdy zrobił słabe foty w życiu i tyle.

Przy okazji wrzucam linka do moich fot- w końcu wzięłam się za ogarnięcie portfolio. Jeszcze rzeźbię stronę, ale już trochę jest do oglądania:
https://jjruszczynska.wixsite.com/arts/photography
Oczywiście że może wam się nie podobać. Mi chodzi tylko o to jak budyń w prostacki sposób napisała swój komentarz. Patrząc na wasze portfolio widzę same słabe zdjęcia.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 sierpnia 2019 11:28
czyje są słabe? Atamanki? Portrety można by troche poprawić (ale jest oko, jest moment, technika nieco - możne nie rzucałabym takiego ziarna), street jest świetny, ale to specyficzny rodzaj fotografii - może być nieostra, zrobiona kalkulatorem, ziarnista, a i tak świetna. Polecam poczytać "Decydujący moment" Bressona.
A moje? Ja już od dawna nie publikuję w necie zdjęć pod swoim nazwiskiem 🙂
Ah, zastęskniło mi się do streeta
madmaddie muszę się wytłumaczyć z ziarna 😉 Wszystko analog, także pewnie kwestia niedoświetlenia. Póki co w portrety się trochę wdrażam, nigdy nie lubiłam się ze studiem, dopiero parę miesięcy temu zrobiłam kilka sesji z których jestem zadowolona (jeszcze nie publikowałam). No i poznałam różnicę pracy z profesjonalnym modelem - bajka, mogę tylko obserwować i szukać momentów, ustawień. Do tej pory robiąc foty np. do portfolio studentom aktorstwa to była rzeźba i totalnie nie wiedziałam co z nimi zrobić w studio 🤣 Ale mam plan pracować nad portretem, tyle jest tam do odkrycia!
Martita   Martita & Orestes Company
20 sierpnia 2019 11:49
Przepraszam ale rozbawiło mnie to straszliwie, że Cierp1enie rozumie, że mogą się jej prace nie podobać więc teraz innych prace też jej się nie podobają  😁 Ja wiem, że to wielkie uproszczenie i można to wybronić ale rozbawiło mnie.

Co to zdjęć, zaznaczę, że wypowiadam się tylko jako oglądający zdjęcia, mnie podoba się pomysł ale leży wykonanie. Same pozy, miejsca są super. Ale kolory, głębia jakby to był surówka przed obróbką.

Atamanka
Bardzo podoba mi się street 🙂
Ale co w tym śmiesznego, nie podobają się wam moje fotki i to jest wasze zdanie. są ludzie którzy będą podziwiać i którzy będą krytykować, ale chodzi tylko o prostacki sposób komentowania tego. Mi też się nie podobają, bo to nie mój styl, ale napisałam tylko, że nie podobają mi się, a nie ze są tandetne, nudne, że moje dziecko lepsze robi telefonem.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 sierpnia 2019 12:06
Atamanka, a jakim analogiem robisz? Mnie brakuje jakiegoś nowego narzędzia, analogów zawsze się cykałam, ale jakoś mnie zmemłały ostatnie zlecenia, muszę się jakoś ożywić 🙂
A studio, ah, z jednej strony kocham w pełni kontrolowane warunki, bo jak mi coś nie pasi, to po prostu zmieniam lampę, ale z drugiej strony, żyję dla repo. Satysfakcja jednak zawsze większa w moim przypadku.
PS. do streeta masz fajne oko. Rob dalej. I polecam na fb "Street dogs of Poland"

No I muszę się pożalić, że moja poczciwa 60D trochę umiera. Niby robię nią fotki tylko na wycieczkach i spacerach, ale i tak ból. A odkąd pracuję na FF, to już żadnego innego APS-C nie chcę. A zanim wywalę kasę na 6D m II to trochę minie.


Cierpienie, chyba operujemy na trochę innych poziomach. Ja napisałam, co poprawić i czemu jest kiepsko (i ani słowa czy mi się podoba), a Ty, że Ci się nie podoba, bo nie. Czy dostrzegasz tę różnicę?
Ja cały czas mówię o sposobie komentowania Budyń, a nie Twoim. Nawet nic pod Twoim komentarzem nie odpisałam.
madmaddie najwięcej Canonem AE-1 z 50mm f/1.4 - typowe stare lustro, jasny i duży wizjer, spory wybór optyki. Lubię go bardzo, ale że jednak jest dużym klocem 😉 to od niedawna mam też mniejsze dziecko- canoneta QL17 G-III (z 40 mm f/1.7) i bardzo mi z nim dobrze. To dalmierz i jest to super wygodna rzecz, szczególnie do streeta. Jak będziesz miała okazję być w jakimś miejscu gdzie będziesz mogła pomacać różne aparaty to bardzo polecam wziąć do ręki różne modele i porównać jak leżą w łapie i na ile dobrze się czujesz z wizjerem i ostrością- to chyba najważniejsze. Ja teraz się czaję jeszcze na Contaxa T3, ale to już dużo za dużo zabawek no i budżet jeszcze muszę ogarnąć 🙂
dziewczyny, czy polecicie mi jakiś podstawowy kurs obróbki zdjęć w PS dostępny w necie.
Nabrałam smaka żeby się pobawić w jestę fotografę 😉 czyli nic z zacięciem na profesjonalistę, ot tak w ramach nauki czegoś nowego. 
azzawa, smartini już tu kiedyś o tym pisała i ja też jestem zakochana: PHLEARN
FurryMouse
supcio! dzięki 🙂
Czy z darmowych stron na których można stworzyć portfolio jest coś wartego uwagi? (Wordpress znam)
Latissimus, wix.com może, moi niektórzy znajomi tam mają portfolia wszelkiej maści i fajnie to wygląda.
[quote author=budyń link=topic=35683.msg2885231#msg2885231 date=1567007715]
Latissimus, wix.com może, moi niektórzy znajomi tam mają portfolia wszelkiej maści i fajnie to wygląda.
[/quote]
Dziękuję  :kwiatek:
Pytanie trochę z innej beczki. Czy znacie może kogoś kto ma i wynajmuje konie do zdjęć ? Chodzi mi o jakieś ciekawe konie fryzy, tinkery, andaluzy, chętnie z dłuuugą grzywą. Konie robiące sztuczki np. stawanie dęba, leżenie ??
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 września 2019 11:57
Która cześć Polski Cię interesuje?
Ja jestem ze Świętokrzyskiego więc ościenne wchodza w gre.
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 września 2019 13:57
Andaluzy z Nowego Targu może? Danzante PRE itd. Ja niestety w tamtych rejonach nie kojarzę nic poza Złotym.
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 września 2019 00:26
Facella, wow, czym focilaś? Całkiem to ostre jak na takie warunki, to pierwsze i ostatnie mi się podoba najbardziej.
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 września 2019 10:30
D300s + N 70-200. Parametry w przedziale 1/640-1/1000, f/2.8, ISO 3200-Hi1. Oczywiście RAWy, bez tego w takich warunkach ani rusz, później lekkie odszumianie (jednak powyżej 3200 to już nie jest za bardzo używalne ISO w tej puszce, aczkolwiek do internetu spoko) i wyostrzanie w LR, balans bieli i w sumie tyle z obróbki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się