KOTY

Czym mogę maścią z witA posmarować kotu okolice odbytu i ujścia cewki? Albo jakoś inaczej ulżyć na odczyn zapalny tej okolicy? Miała w pt wieczorem lewatywę i od tego czasu ciagle się liże żeby doczyścić się z parafiny, wydaje mi się, że przez to zrobił jej się odczyn zapalny - możliwe? Czy może być jakaś inna przyczyna i iść ponownie do weta? Zaczęła też dzisiaj saneczkować, odrobaczona, gruczoły niedawno opróżniane.
chomcia, jak najbardziej od lizania to możliwe, ale może zadzwoń do weta czym to smarować? I czy nie lepiej kołnierz czy coś takiego? bo maść też wyliże pewnie.

Ja dopiszę, że koty mam już całkiem na Barfie, chyba że mi się nie rozmrozi całkiem to wtedy otworzę puszkę. Żrą jak oszalalałe tego Barfa, cenowo to wychodzi max 150 pln za cały miesiąc na 3 koty, gdzie na puszki wychodziło mi ok.300 pln !!!
Czy istnieje jakiś lek dla kota, który przypominałby działanie aviomarinu? Zastanawiam się nad zabraniem kota na wakacje, ale wiem że w samochodzie będzie bardzo cierpiał. Czy można mu jakoś pomóc farmakologicznie, ale tak aby go za bardzo nie obciążyć?
Perlica rano było gorzej i wróciłyśmy niedawno od weta, antybiotyk i będzie badać kał bo Pani dr się nie podobała ta nasza pupa  🤔 Niczym nie smarujemy, tylko mamy myć pare razy dziennie.
efeemeryda   no fate but what we make.
20 sierpnia 2019 17:44
kucyna są doustne przeciwwymiotne jeśli o takie działanie Ci chodzi, są również lekko uspokajające i poprawiające nastrój, ale wszystkie poza przeciwwymiotnym trzeba zacząć podawać wcześniej.
Gapapentynę można dać 2-3h przed podróżą, ale różnie na koty działa. No i oczywiście tylko z zalecenia weta 😉
chomcia, to bidulka... a dlaczego miała lewatywę , co się stało ?
Nasz jeden Cornish zapolował dziś na łasicę, nie wiem skąd ta łasica, bo mamy 3 koty, więc zapach kotów i żadne takie stworki nam do ogrodu nie przychodzą od lat, teraz jeszcze pies jest.
Co tego kota opętało, przecież to wielki stwór jest taka łasiczka. Mąż w rękawicach próbował ich rozdzielić , ale łasiczka złapała Cornisha za wargę i puścić nie chciała. W końcu puściła i uciekła w krzaki, a sąsiad zamknął swojego psa żeby łasiczka poszła dalej. Wrzasku było pełno łasicowego, a co ciekawe 2 pozostałe koty patrzyły tylko ,a pies się nawet nie obudził  🤣
cv
Perlica co za wojowniczy Cornish  😁 swoją drogą myślałaś o wściekliźnie?
Jeśli chodzi o moją to się przytkała kłakami, MCO więc tych kłaków sporo... Miałyśmy już takie sytuacje 48h bez kupy, podawałam wtedy parafinę, wsadzałam do kuwety i odprawiałam wszelkie modły i jakoś szło  😁 Tym razem z powodów nieznanych miałyśmy kupe luźną z dużą ilością kłaków, a potem kot się przytkał jak byłam na wyjeździe, a ona została z moim chłopakiem, jak minęła 3 doba bez kupy to poprosiłam, żeby z nią pojechał. Także kot miał przeżycia bez „mamusi”, jak wróciłam to żaliła się bardzo głośno  😁
chomcia, nie wiem co go opętało, bo Cornishe to bardzo łagodne koty i on także. Już pytałam weta co i jak  😉

Bidulka  😉
U nas znowu ponad 2 doby bez kupala, podałam laktuloze i czekam, jak nie będzie to wieczorem znowu wet. Ten stan zapalny mam wrażenie, że schodzi minimalnie mimo leków... Ehh naprawcie mi kota.
Możecie polecić jakąś suchą, sprawdzoną na kłaki? Teraz ma almonature, ale średnio jej smakuje. Royal, Hill's Feline - tyle znalazłam na zooplusie. Ona lubi purizona, ale nie widzę żeby mieli taką dedykowaną na kłaki.
efeemeryda   no fate but what we make.
23 sierpnia 2019 10:25
chomcia royal fibra, ale pod warunkiem, ze będzie jadła tylko to.
Koleżanka z pracy (również lek. wet.) przetestowała już wszystkie możliwe karmy i na tej jest najlepiej, a jej kot ma poza kłakami jeszcze okrężnicę olbrzymia wiec naprawdę były problemy.
Poza tym pozostaje jeszcze golenie, czasami nie ma wyboru  :kwiatek:
chomcia, pamiętaj że Almo suche nie można podawać jako jedną karmę,  a koniecznie z mokrym. Ja jednego kota załatwiłam tą karmą....
Mamy kupe  😁
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Almo początkowo dawałam same suche i od czasu do czasu almo mokre z serii Jelly bo to jedyne jakie księżniczka łaskawie je, ogólnie kocha suche, mokre może nie istnieć. Czyli możliwe, że to suche almo właśnie tak ją urządziło... Pierwszy raz mamy takie ostrzejsze przytkanie. Wcześniej była na purizonie i były przestoje w kupie, ale nigdy aż tak.
Teraz do tego almo suchego daje jedną saszetkę almo mokrego, ale nie chce jeść tego suchego, więc chyba spróbuje royala w takim razie.
efeemeryda tylko royal masz na myśli suche + mokre royal? Czy mogę dawać suchego royala z mokrym almo?

Edit. Jeżeli trzeba tak będzie dla jej zdrówka to ogole bez wahania :kwiatek:
chomcia, tu chodzi o nerki bardziej, ja załatwiłam kotu pęcherz tą karmą, niestety kot musiał mieć już wcześniejszy problem ( bez objawów) i zszedł.
Cytat z Zooplus odnośnie Almo Nature:
"W celu utrzymania równowagi żywieniowej kota Almo Nature zaleca podawać na przemian wszystkie rodzaje mięsa i ryb oraz karmę suchą i mokrą (60% karmy mokrej i 40 % karmy suchej)."

Ja nie potraktowałam tego poważnie, a tu się okazało , że chodzi o poziom fosforu , jak pamiętam.

Dlatego radzę uważać z tą karmą w formie suchej, bo raczej mało kto wnikiliwie studiuje opakowanie.

efeemeryda   no fate but what we make.
23 sierpnia 2019 18:13
Perlica nie myl proszę nerek z pęcherzem  :kwiatek:

chomcia tylko fibra i nic więcej o ile wiem nie maja mokrego.
efeemeryda właśnie szukałam i widzę, że nie ma mokrego fibra... Czyli tylko sama sucha karma, nic mokrego?
I co jeszcze żeby działać profilaktycznie? Pasty odkłaczające (teraz mamy GimCat malt-soft paste extra)? Wet ma zamówić jeszcze włókno surowe(jeśli dobrze zrozumiałam), żeby dorzucać do jedzenia.
Byłyśmy przed chwilą u weta, nie podoba im się, że stan zapalny dalej się utrzymuje. Dostała znowu p-zap i zmieniony antybiotyk. Nasmarowana sudocremem leży obrażona w kołnierzu  😁
Kayra   Kucusiowy wariat :P
23 sierpnia 2019 20:30
chomcia, mi mój wet poleca z past BezoPet i TrichoCat 🙂
Mój kot (mokre jedzenie dla niego nie istnieje) też ma problem z zakłaczaniem i zatwardzeniami. Btw często obserwuję takie problemy u kotów wychowywanych bez matek na preparatach mlekozastępczych. Teraz jest na zooplusowskim Wild Freedom, dodatkowo wspomniany wyżej GimCat w formie pasy na kłaki, RC Fibre w zależności od potrzeby. Fajny był też preparat Fibor jeśli chodzi o regulowanie stolca, do kupienia u lekarzy vet.

efeemeryda, ale fosfor ma chyba wpływ na nerki ?
A u kota 1 objaw to był zatkany pęcherz,po 2 operacjach ratujących życie zszedł.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 sierpnia 2019 08:51
chomcia, ja bym dodawała Ew. Normalnie olej w strzykawce + KONIECZNIE. Probiotyki jak masz stan zapalny. Mel ma bioprotect.
efeemeryda   no fate but what we make.
24 sierpnia 2019 11:02
chomcia
lepiej jakiś czas dawać samą suchą fibre, żeby dać jej szanse zadziałać.

Perlica
fosfor ma wpływ na nerki, ale nie spowoduje zatkania cewki moczowej, to są dwie różne sprawy.
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: Probiotyk dostaje. Będzie w takim razie rc fibre i pasta, mam nadzieje, że to ją unormuje.
Strzyga olej jakiś konkretny? Codziennie? W jakiej ilości? Boje się trochę, żeby też nie przesadzić z tymi „poślizgowymi” dodatkami.
efeemeryda, a skąd kot może mieć błoto w pęcherzu ?
efeemeryda   no fate but what we make.
24 sierpnia 2019 17:58
Perlica
Na pewno nie od fosforu w karmie. Może mieć nieleczony SUK - często właściciele nie widza objawow.
efeemeryda, no ten objawów nie miał i miał ledwo 2 lata...W każdym razie tamten wet powiedział, że od suchego AN.
Po kocie moich rodziców, który niedawno odszedł z tego świata, zostały tabletki na wątrobę - ursocam. 15 sztuk, ale dostawał tego po 1/4 tabletki dziennie, więc to sporo jest chyba.
Czy komuś może by się przydały? Oddam w chętne ręce.
Dobra ja wracam z kupowym pytaniem  😁 Po tej akcji zatkania był jeszcze rzyg włosowy gigant. Po tym zaczęła jeść normalnie, w międzyczasie zszedł ten stan zapalny. Przez 5 dni z zegarkiem w ręku rano była kupka, dzisiaj nie ma. Jak to jest u normalnych, zdrowych kotów - zdarzają się takie przestoje? Czy te kupy powinny być codziennie o plus minus stałej porze?
Od tygodnia jesteśmy na RC fibre + pasta na klaki.
efeemeryda   no fate but what we make.
30 sierpnia 2019 09:20
Czasem różnica kilku h się zdarza  :kwiatek:
Monitoruj i nie panikuj  :kwiatek:
chomcia, ja mam 3 koty to nie wiem kto robił, a kto nie robił , ale wydaje mi się że jednak kupa dziennie to nie jest jakiś mus ?
Choć na suchym to może jest?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się