Kącik Rekreanta (część XII) 2019

taggi   łajza się ujeżdża w końcu
25 lipca 2019 15:54
burza- super Piorka widzieć w takiej formie. Po nim naprawdę nie widać upływu lat... piękny🙂😉
taggi, nie no buzia coraz bardziej siwa, totalnie 🙂
Martita   Martita & Orestes Company
26 lipca 2019 12:03
Burzaa Piorek ile już ma? Bo ja się zatrzymałam na 12 czy 13 i jak widać on chyba też  😁 jak wino
Martita, haha no ciut więcej, 17 🙂 bardzo dorosły ten mój koń 🙂

Martita   Martita & Orestes Company
26 lipca 2019 18:04
Burza Eee to legalnie jeszcze pić nie może  😂 Obydwoje jesteście super pozytywni  :kwiatek:
Burza pokaż więcej zdjęć, widzę potencjał w tym ceglanym murze!  🤣
Moje Siwe ciężko pracuje z trenerem, w końcu trzeba się do kupy poskładać 😀 Dumna jestem z niego, w końcu wyłazi ten głęboko ukryty papier i pokazuje na co go stać  😅 
Tu też się wcisnę z swoimi zachwytami, a co! 😀 Żniwa to zdecydowanie dobry okres na końskie zdjęcia  😍






Martita, jeszcze chwila z tym piciem 😀 dziękuję!
Siwaa, na próbę się tam postawiłam, celem była łaką, wszystkie zdjęcia z muru są dość zbliżone 🙂
Siwaa, piękny 😀 Ile on ma w kłębie?
Siwaa, piękny 😀 Ile on ma w kłębie?


Dziękuję! Przy ostatnim mierzeniu 184  😵
Ło matko, to wsiadać chyba trzeba z trampoliny 😀
Podciągać popręg ze schodków! 😁

Siwaa, Prezencja pierwsza klasa. Te ścierniska... #zazdro. 😍

Burza, Piorek w świetnej kondycji! 😍 (Ty z resztą też - powiem po raz milionowy - wy to jak wino :P )

Rudy Perszing pozdrawia:


Chyba dorośleje...
Mieliśmy w tym tygodniu pierwszy trening z nowym trenerem. Nooo, jest co robić i nad czym pracować 😀 😁 I sprzęt by wypadało wymienić, ogłowie takie stare... Jak żyć? 😜
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
01 sierpnia 2019 05:56
Wyskoczę z zamrażalnika, ale muszę, muszę, bo się uduszę 😍

Wczoraj oficjalnie Pan Doktor pozwolił nam wrócić do skoków 😅 Małymi kroczkami oczywiście i bardzo rozsądnie, ale możemy!
Plus dostałam tyle miłych słów i pochwał za to, jak ten koń teraz wygląda, że kurde mało co się nie wzruszyłam, bo to była na prawdę ciężka praca, pełna łez, potu i krwi. Ale czego się nie robi dla swojego najlepszego przyjaciela? 💘
Podciągać popręg ze schodków! 😁

Chyba dorośleje...
Mieliśmy w tym tygodniu pierwszy trening z nowym trenerem. Nooo, jest co robić i nad czym pracować 😀 😁 I sprzęt by wypadało wymienić, ogłowie takie stare... Jak żyć? 😜


Wiesz coś o tym...  😵 😀

Jaki dumny na tym zdjęciu! Jakbym nie znała to bym pomyślała, że Eklero to taki poważny, stateczny koń...  😜 😁
A daj Pan spokój z wymianą sprzętu, ja mam tyle rzeczy 'na już', że aż słabo się robi...
Hah ja mam w pracy konia 187 cm i w sumie to się do niego przyzwyczaiłam. Ale potem przyjechało 6 koni normalnych rozmiarów i nagle, jak mi przyszło osiodłać lub wsiąść na olbrzyma, to miałam wrażenie jakby codziennie rósł pare centymetrów. A w zimę to miałam prawdziwa siłownie, jak zmieniałam derki minimum 3 razy dziennie i musiałam za każdym razem brać spory zamach. 😜

Ja siedzę w Holandii a Camillo wczoraj miał wizytę kiropraktyka (dziwnie to słowo brzmi, tak się mówi po polsku?). Był trochę zblokowany w trzech miejscach, zalecone jest duuuzo chodów bocznych plus masaż szyi przed jazda. Dokładnie nie wiem, co i jak, jak wrócę to mi koleżanka wszystko pokaże. Najważniejsze, ze ogólnie rzecz biorąc jest ok, także jestem zadowolona. 😅

Niestety nasza wspólna przyszłość stoi aktualnie pod znakiem zapytania. Staram się w sumie o tym nie myśleć za bardzo, ale jednak z tylu głowy czuje niepokój. Także prosiłabym o kciuki, żeby sytuacja się wyprostowała, na moja (i jego) korzyść. :kwiatek:
Muszę się pochwalić bo wygląda na to że po 6 latach przymusowego odwyku udało mi się wrócić do regularnego koniowania  😜 😍 Wydzierżawiłam 7 letniego wałacha PRE do amatorskiego ujeżdżenia, terenów po plaży i napychania smakołykami.  😁  Ma wspaniały charakter i jest mega współpracujący, ogólnie bardzo przyjemna osoba. Póki co mam tylko foty z padoku ale jak już się przyzwyczaimy jedno do drugiego na czworoboku to zamówię fotografa.  😅


Z ziomkiem kucykiem:



Świeżo wyprany:



💘
Feno,  gratuluję koń wygląda zacnie!

Sankarotarina, skąd się wziął twój nick? Nigdy nie pamiętam jak go napisać. Przystojny ten twój Persing
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
14 sierpnia 2019 11:17
o rany sto lat mnie tu nie było, tyle zaległości 👀

Burza Piorek jak zwykle  😜
Feno przystojniacha  😎
statystycznie raz w roku mamy zdjęcia, więc pomyślałam, że się nieśmiało przywitamy  :kwiatek:





feno czekam na zdjęcia, zwłaszcza z plaży  😍
mymelodii jaki ładny osiołek. 😀 Powiedz coś więcej.

Wczoraj dostałam takie oto zdjęcie:

I mało nie dostałam zawału. Dziewczyna pomyliła padoki i puściła go na padok 3- i 4-latka. Na zdjęciu mizia się z młodszym, który potrafi być naprawdę ch* w kontaktach miedzykonskich. Szczescie w nieszczęściu, ze puściła go do tych dwóch, a nie do wałacha z dwoma kobylami, bo nie miałabym teraz konia. 😜 Dodatkowo zgubił podkowę, bo za dobrze się bawił z innym koniem. Także jak widać, dziadek przeżywa druga młodość. 🤣
flygirl a mój osiołek to 16 letnia klacz małopolska, z która od paru lat rzeźbimy zastodołowe ujeżdżenie  🙂
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
22 sierpnia 2019 06:34
Amadeusz 28.02.2001-21.08.2019 moje serduszko przestało dla mnie bić....  Wraz z odejściem Amadeusza podjęłam decyzję o rezygnacji z jeździectwa... Biegaj mały po wiecznie zielonych pastwiskach...
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
26 sierpnia 2019 06:23
AtlantykowaPanna, bardzo mi przykro, wiem jak to jest niestety stracić najlepszego przyjaciela. Z czasem człowiek przyzwyczaja się do braku obecności, ale niestety nigdy się z tym nie godzi.


A ja w końcu w tym pędzie znalazłam chwilę, żeby wpaść z jakimiś zdjęciami i relacją 😀
Radzio generalnie wygląda jak pączek obecnie. Nie przemęcza się w swoim życiu, bo ja nie mam czasu jeździć no i się trochę znów kontuzjowałam plus teraz wyjeżdżam, ale dzierżawczyni się wozi i Rudy nigdy nie był takim milutkim profesorem. Pomaga jej, uczy ją i razem jeżdżą sobie na spacerki do lasu 😍
Ja za to musiałam trochę więcej czasu poświęcić Młodej, bo po miesiącu beztroskiego życia na łące czas zabrać się za robotę. Myślałam, że będzie słabo, bo to jednak kobył po torach, a tu niespodzianka. Nie spotkałam się jeszcze z tak cholernie miłym, młodym koniem. Szybko łapie, jest bardzo grzeczna i odważna. 💘 co prawda przez ostatni brak czasu chciałam ją jednak sprzedaż, bo nie wykorzystam jej potencjału, ale jednak zostaje, będę jeść suchary, ale Dzidź jest za fajny 😁
Dzięki tuch mogę spokojnie jechać w delegację, a ona pomęczy dzidzię 😀

Nie wiedziałam gdzie się podziać! Czy w kąciku emeryta (koń ma 23 lata) czy wątku dla wielkokoni (183cm) więc jestem tu w jeszcze letniej atmosferze 😉
avee co to jest za koń? Bardzo mi kogoś przypomina sprzed wielu lat  😍, nawet wiek by się zgadzał.
avee co to jest za koń? Bardzo mi kogoś przypomina sprzed wielu lat  😍, nawet wiek by się zgadzał.


Napisałam Ci prv, a nuż się znamy? 😉
Hermes szczerze mówiąc, jak wrzucasz zdjęcia czasami Rudego, a czasami Rudej, to ich nie odróżniam. 😁

avee o kurczę, ale top wyglądacie jak na taki wiek 😍 Mam nadzieję, że mój kucyk też będzie w takiej formie jeszcze duuużo lat.

Już w niedzielę wracam do kucyka. Nakupowałam tyle rzeczy tutaj, jak nienormalna jakaś. 😜 Zastanawiam się już, co by tu powciskać w bagaż podręczny, bo nie wytrzymam z niecierpliwości. 😀

avee o kurczę, ale top wyglądacie jak na taki wiek 😍 Mam nadzieję, że mój kucyk też będzie w takiej formie jeszcze duuużo lat.


A dziękuję bardzo! Jak stoi goły to widać, że kręgosłup już nie ten, że trochę siwych włosów tu i tam, że kopyta trochę słabsze, ale i tak jest super. Na lonży czasem bryknie, w terenie czasem się czegoś "spłoszy" (już ja znam te numery  😂 ) Z zawodów już zrezygnowałam kilka lat temu, bo wymaga to intensywnych, regularnych treningów, to dodatkowy stres dla konia itd, ale skoro zdrowie pozwala, a on nadal jest chętny, to dlaczego nie jeździć dalej? 🙂  😍 Ale miło, że się podoba!
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
05 września 2019 11:08
avee, żeby każdy koń w tym wieku był w takiej formie!!! 😍
flygirl, bo oni są w sumie podobni 😁 Tylko Rudy potężniejszy jest i wyższy 😁 ale Dzidzia spisuje się lepiej niż stara wredota

Dzidzia:
Musze, bo się uduszę. Skoczyłam dzisiaj swoje pierwsze 90 cm w życiu. 😜 I nawet nie bałam się jakoś bardzo. 💃 Jestem teraz tak zachwycona, ze mam wrażenie ze się unoszę nad ziemia. Wiem, ze to w zasadzie nic wielkiego i cieszę się jakbym była co najmniej na poziomie Grand Prix, ale to nieważne, po x latach bez regularnych skoków zaczęłam się bać głupiego 70 cm, a tu dzisiaj 20 więcej. 😜 😜
flygirl, o, gratuluję i w pełni rozumiem 😁
Hermes, fajna ona! Podglądam na insta i noo, chyba lepsza niż stary  😜
Jak już jestem... Jestem na trochę w Polsce, akurat zaraz wyjeżdżam, ale za miesiąc znów będę, także dużo się koń nie poobija, zwłaszcza, że koleżanka go czasem pojeździ. No, ale nie wiem czy ktoś pamięta jakie miałam przeboje z nim i przede wszystkim z własną głową, lęk przed wsiadaniem miałam tak zakodowany, że bałam się wsiąść na spokojną i małą kobyłę koleżanki :l Ale jeżdżę od 2? tygodni już regularnie na swoim, który mam wrażenie zdziadział i jest do rany przyłóż. Dzisiaj jestem wyjątkowo dumna, bo konie bały się pieca kowala, który dziwnie szumiąco buczał, a mój koń NIC, bo akurat z jazdy wracałam i musieliśmy to ustrojstwo minąć. Nie poznaję szkapy. Może lęk przed transportem też mu magicznie minie za jakiś czas 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się