rekreacja wrocław

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 września 2017 09:52
Komu robi konkurencję?  😁 Wrocław ma w ogóle jakąś rekreację ?



Obecnie WTWK Partynice jest połączony z MCSem i tworzy Wrocławskie Centrum Sportu, Hippiki i Rekreacji. I jak sama nazwa wskazuje ma być tam różnie pojęta rekreacja. Pytanie jest z cyklu: dlaczego państwo za pieniądze podatników buduje szkoły państwowe robiąc konkurencję dla szkół prywatnych?
Jak wiesz MCS jest jednostką gminy, której za zadanie jest promowanie sportu. To MCS organizuje maraton wrocławski oraz nocny półmaraton wrocławski - z kasy sponsorów m.in. Banku PKO. MCS również remontuje stare obiekty i oddaje je do użytkowania m.in. boiska piłkarskie, hale, stadion miejski, pola marsowe, kryty skate park, parki linowy, baseny i kąpieliska. Czy każdy z tych obiektów jest konkurencją?  🤣
W najbliższym czasie na torze mają powstać 3 nowe stajnie, zaplecze trenerskie, park linearny, bezkolizyjne przejście dla koni wyścigowych w formie nasypy,  mają powstać nowe wejścia na teren toru. Były też plany na place zabaw czy wieżę widokową. Nadal nie mogę zrozumieć, dlaczego nazywasz to "dla wybranych".
I co do tego wszystkiego ma Prezydent Dutkiewicz, który objął stanowisko długo po powstaniu WTWK Partynice i tamtejszej rekreacji?
Orientuje się ktoś czy w stajni Gostawa w Kuźniczysku organizowane są jakieś jazdy rekracyjne?
[CIACH] - wystarczyła informacja w jednym miejscu, a nie w kilku.
Odkopuję wątek 🙂

Poszukuję stajni w okolicach Wrocławia, w której osoba początkująca mogłaby nauczyć się solidnych podstaw.
Koleżanka niedawno zaczęła jeździć. Z racji tego, że jest laikiem na wiele rzeczy nie zwraca uwagi. A ja słucham opowieści, oglądam filmiki z jej poczynań i ręce opadają. Dziewczyna na prawdę chce się nauczyć, a nie dość że jeździ cały czas na jednym koniu, to jeszcze na zasadzie "wsiadaj i sobie jeździj". Chcesz ruszyć to kopnij konia piętami itp...  😵
Możecie coś polecić? Koleżanka jest zmotoryzowana, może być coś kawałek dalej od Wrocławia. Byłabym bardzo wdzięczna  :kwiatek:
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
25 listopada 2017 21:54
Np. Chrząstawa
Szukam ekstremalnie spokojnego konia na północy Wrocławia na którego mogłabym wsiąść będąc po operacji kolana i sprawdzić czy moja noga działa jak powinna. Ktoś coś?
Dziewczyny, gdzie w teren? Może być kawałek dalej od Wrocławia, byle były fajne konie i fajne tereny?
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 sierpnia 2018 08:26
Odkopuję. Szukam stajni we Wrocławiu lub najbliżej okolicy, gdzie mogłabym jeździć raz-dwa w tygodniu i nie zbankrutować. Przy czym nie interesuje mnie jazda na ogonach bez nadzoru na sztywnych, źle ujeżdżonych koniach. Ten etap mam już za sobą. Chcę jeździć dla przyjemności, bez zacięcia na starty, ale fajnie by było móc zrobić na koniu coś więcej niż ustępowanie od łydki 😉 na własnego konia mnie nie stać, wiec szukam stajni, w której będę mogła realizować te założenia - ktoś, coś?
O, to ja się podczepiam, właśnie miałam napisać z identycznym problemem 😀

Kilka lat temu w WKSie były, jak na warunki szkółkowe, bardzo fajnie zrobione konie, jazda luzem zamiast w zastępie, wszystko ciekawie prowadzone, no ale przy dużych grupach o mieszanych umiejętnościach nie ma cudów :c Jakieś aktualne opinie? Podobno jazdy indywidualne są całkiem fajne i nie tak strasznie drogie, a jeszcze można się podzielić np. na dwie osoby (zawsze to lepiej niż siedem :p)?

Ewentualnie może polecacie chociaż jakieś miejsce, gdzie można sobie jeździć w fajne tereny i się odstresować nie za miliony monet na zadbanych, bezpiecznych koniach? 🙁
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 sierpnia 2018 09:42
O właśnie, zapomniałam dodać - grupy max. trzyosobowe przy założeniu, że żadna z tych osób nie jest skoczkiem 😁 jazdy indywidualne też mogą być. Najlepiej żeby ośrodek miał halę...
Ewentualnie mogę się podjąć wspoldzierzawy.
Coriolania, Facella Wszystkie te warunki i jeszcze wiele więcej spełnia Stajnia Warzyna  :kwiatek: Zapraszam na priv!
darolga   L'amore è cieco
30 sierpnia 2018 21:39
Dziewczyny, uderzajcie do Szewc. Nie wiem czy temat już tam ruszył, ale wiem, że podjęła się go mega odpowiedzialna i fajna osoba, fizjoterapeuta i prawdziwy pasjonat. Na pewno nie będzie tam komercji i jazdy na ogonach. Miejsce warte uwagi.
A ja polecam we Wrocławiu: https://www.facebook.com/instruktarek/

Miałam przyjemność pracować z Arkiem, b. dobry instruktor, świetny motywator. Niestety przeniósł się od nas do Wrocka, opłakiwany jest do dzisiaj  🏇
Dziękuję za wszystkie propozycje  :kwiatek:
Hej, wiecie może gdzie w okolicach Wrocławia oferują oprowadzanki dla maluchów (3 latka)? Najlepiej na naprawdę małych kucykach
Na Partynicach, wiek dzieci 3-6 lat 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 kwietnia 2019 22:48
Szukam stajni w której będę mogła pojeździć ambitniej niż rekreacyjnie, na dobrze zrobionym koniu. Jeździłam na koniach przygotowanych do GP, natomiast sama robię sporo błędów, głównie dosiadowych, w związku z czym chciałabym podjąć stałe treningi ujeżdżeniowe, ale nie mam własnego konia. Bez nastawienia na zawody, dla własnej przyjemności jazdy. Klepanie tylka w terenie czy na placu mnie nie satysfakcjonuje. Chcę mieć mozliwosc robienia elementów. Jest w ogóle realne znaleźć kogoś, kto udostępni konia na poziomie wyższym niż N?

PS: gdziekolwiek w promieniu, powiedzmy, 30-50 km od Wrocławia. Natomiast jeśli dalej niż bliżej, to stajnia koniecznie z halą/oświetlonym placem.
Cześć,

czy mam szansę na znalezienie osoby, która podjęłaby się treningu mnie na swoim koniu? Nie jestem początkująca, ale do super jazdy dużo mi brakuje. Jazdy np 1,2 razy w tygodniu.

Okolice południowo-zachodniej części Wrocławia lub Wrocław

Cena- nie za miliony monet

Docelowo interesuje mnie współdzierżawa.
Witajcie. Prawdopodobnie od około stycznia będę potrzebowała wolnego boksu dla mojego konia. Poszukuję stajni jak najbliżej zachodniego Wrocławia (do ok 30min drogi samochodem), cenowo do 900 zł miesięcznie. Nie potrzebuję udogodnień- nie zależy mi na hali, derkowaniu, czy ogrzewanej siodlarni. Priorytetem są łąki, (najlepiej całodzienne) padokowanie razem ze stadem. Do tego podstawy - sprzątanie boksu, karmienie i traktowanie konia jak swojego, a nie jak comiesięczny dochód. Jak najbardziej może być to przydomowa stajnia, a może jest miejsce gdzie konie są na zewnątrz w stadzie 24 na dobę? Będę wdzięczna za polecenia, a do miejsc powiedzmy "mało popularnych" o kontakt, bo czasami ciężko znaleźć niektóre stajnie w internecie.
Myślę, że powinnaś spytać w wątku o pensjonatach we Wrocławiu: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,170.11310.html
[quote author=Cień na śniegu link=topic=6134.msg2884267#msg2884267 date=1566492461]
Myślę, że powinnaś spytać w wątku o pensjonatach we Wrocławiu: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,170.11310.html
[/quote]
Dziękuję, nie wyszukało mi tego wątku  :kwiatek:
Serdecznie nie polecam Przydomowa stajenka Rogów Sobócki, zdzierstwo (100zl jedna jazda.), właścielka nachlana wiecznie. Konie kowala nie widziały parę lat, do tego zero profesjonalizmu i dbania o Końskie dobro (osoby które pierwszy raz wchodzą dostają konia na czarnej) ogólnie porażka (plus do tego "oficjalnie nie prowadzą jazd".
Jak tam wrocławska rekreacja? Możecie polecić jakieś miejsce do nauki dla dziecka 9lat, które juz zna jakieś podstawy?
Podbiję temat, bo koleżanka szuka czegoś dla początkujących, ale sensownego. Ktoś jej polecił Partynice, no ale nie wiem czy to taki sensowny wybór 🤣
A, i preferowane południe, okolice Oławy.
W tych okolicach Volta Miłocice Małe.
Proszę o wypowiedzenie się na temat stajni anodai (chyba)? Mieści się we Wrocławiu na Stabłowicach przy stacji kolejowej Wrocław Pracze.
Adonai, dawniej Belfegor. Jeśli zależy Ci na dobrostanie koni to nie.
Halo Wrocław!
Powoli rozglądam się za jakimś fajnym miejscem do rozpoczęcia nauki jazdy konnej dla dziecka lat 3.
Na razie w grę wchodzą tylko oprowadzanki, młody już jeździł, nie boi się, interesuje się tematem koni.
Szukam miejsca ze spokojnym kucem / małym koniem do oprowadzanek w teren, max. 30 min. Nie musi być to szkółka może być osoba prywatna, rozważę każdą propozyję 🙂 Na chwilę obecną bardziej do jazdy pasują nam weekendy. Wrocław i okolice do 30 km, jestem zmotoryzowana więc każda strona miasta mi pasuje.
Za jazdy oczywiście normalnie zapłacimy, chętnie pomożemy też w stajni w prostych pracach, takich jak ścielenie, wrzucanie siana do siatek, zamiatanie, lanie wody itp. Chciałabym, żeby moje dziecko oprócz jazdy, czyszczenia i siodłania zobaczyło też jak wygląda praca przy koniach ( dziecko bedzie pod moją opieką, a ja jestem względnie ogarnięta przy koniach 😉 )
Z góry dziekuję za informacje, może być tu, może być na priv.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się