Kącik Ujeżdżenia

Wigorrr, - dobrze pojechałaś 🙂 Koń ma być na wprost E w X. Omawialam to z sędzią kiedyś.
[quote author=karolina_ link=topic=11.msg2884387#msg2884387 date=1566570648]
Dreamer113, a na jakim poziomie maja byc te treningi? Kumpela ma profesora do wygrywania w N, udostępnia do współpracy treningowej z możliwością startow w zawodach. W tych rejonach o ktorych pisalas.
[/quote]

Właśnie to najciężej określić. :P
To głównie podstawy ujeżdżenia, przejście z rekreacji, więc jest sporo do poprawy i przypilnowania. Robię podstawowe figury (ciągi, łopatki, zady, zaczynałam kontrgalopy), ale też trzeba mnie mocno pilnować. Na razie nie znalazłam nic do jazdy na co dzień, więc szukam chociażby wyjazdowo czegoś, żeby konkretniej pojeździć.
Byłabym bardzo wdzięczna za namiary na priv, być może udałoby mi się umówić wtedy na bardziej regularne jazdy.  :kwiatek:
Ciągi, czy ustępowania?
Czy w waszym środowisku też mówią, że ich konie potrafią "ciągi", a w rzeczywistości to jakieś mizerne ustępowanie? Mnie mega denerwuje taka ignorancja... To jakbym powiedziała że mój koń skacze szeregi, a tak naprawdę przechodzi przez cavaletti w kłusie  😀
Dreamer113  Polecam Lewade i treningi z  Żanią Skowrońską- Kozubik bądź Kasią Popiołek .  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 września 2019 08:02
To przecież drugi koniec Polski...
Czy w waszym środowisku też mówią, że ich konie potrafią "ciągi", a w rzeczywistości to jakieś mizerne ustępowanie?


Nie, ale to chyba zależy od trenera - u niektórych jest się posranym z radości, że w ogóle się dobrze zrobiło przekątną, a co dopiero ustępowanie/łopatkę/trawers/ciąg/kontrgalop itd. 😉 także wtedy się bardziej ceni każdy element 😉
Ci, którzy ustępowanie nazywają ciągiem raczej nie jeżdżą z trenerem. Ewentualnie z "trenerem".
Ponawiam pytanie o hodowle koni ujeżdżeniowych w PL. Skąd można kupić młodziaka oprócz, Mazurek, Parkitny, Gąsiński? Może Kunowo, chociaż oni mają typowo skokowe papiery?
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 września 2019 12:03
Stajnia nad Wigrami? Chociaż tam tez papier skokowy, ale u nas kilka koni od nich trafiło do dresażu.
Wigorrr - wejdź sobie na profil Cichoniow, będziesz miała kilka stajni i kontaktow więcej. W najbliższy weekend jest aukcja, pewnie sporo hodowców tam zawita 🙂 nie tylko Ci, którzy kryli Cichoniowymi ogierami.
Wigorrr, a Makowscy już nie hodują?
Ponawiam pytanie o hodowle koni ujeżdżeniowych w PL. Skąd można kupić młodziaka oprócz, Mazurek, Parkitny, Gąsiński? Może Kunowo, chociaż oni mają typowo skokowe papiery?


U mnie  😁  co szukasz  😉 choć przyznam szczerze że jedna perełka mi została .
Wogorr- Przeczewscy,Malert, Sokolni. To jeśli chodzi o trakeny 🙂 W Liskach i Racocie też mają kilka perełek.
Wigorr, poszedl priv
Orientujecie się czy będzie można gdzieś oglądać relacje z Mistrzostw Polski?
Orientuje się ktoś co do norm klasowych?? Podobno III klasę można zdobyć nie tylko P, ale też D?? 4x powyżej 58% lub 2 razy powyżej 62%
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 września 2019 08:10
D jest traktowane jako równoważnik P, 4x powyżej 60% na III klasę. [[a]]https://www.pzj.pl/sites/default/files/przepisy/Za%C5%82%C4%85cznik%20nr%206%20do%20regulaminu%20uje%C5%BCd%C5%BCenia%202019%20normy%20na%20klasy%20sportowe.pdf[[a]]
No właśnie przed chwilą się doczytałam że od 2019 r. jest zmiana. Niby równoważnik, ale moim zdaniem D jest trudniejsze od programów w P 🙂
Koniczka - skróć link!  :kwiatek:
Wigorr, d1 i d2 sa banalne, w d3 masz zwykle zmiany na przekątnej a d4 jest trudne
No d1 i d2 tak w d3 jest już galop zebrany. Ale mimo to D są dużo krótsze niż P-tkowe, w których błądzimy po 7 min, a "figur" jest kilka. My w D niedługo zadebiutujemy i mam nadzieję że uda się pozbierać kilka oczek do 3 klasy 😤
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
18 września 2019 15:15
A jak to jest z prawem startu w konkursach do klasy C włącznie? Na licencji wstępnej mam prawo do startu w L i P (a w D?), robię trzecią klasę sportową, co daje mi uprawnienia trzeciego stopnia i prawo startu do C? Dobrze rozumiem?

Mam dwa oczka do "trójki", jeszcze dwa zostały 🙂
Z trojka mozesz do C, ale nie musisz miec świeżej, wystarczy w karierze. Wiec jak mialas kiedys 3 lub 2 klase i przerwe w startach/mlodego konia co chodzil L to jedziesz i sie nie przejmujesz
Przypominam, że uprawnienia III stopnia, do C włącznie, daje srebrna odznaka.
Na wstępnej można jeździć konkursy do P włącznie, czyli D też się zalicza
Z czystej ciekawości, przejazd treningowy liczy sie do klasy sportowej?
w moim odczuciu raczej nie
Oczywiście, że nie.
Ok, dzięki za info. Żeby uścislic, mam na myśli drugi przejazd w tym samym konkursie na ZR nie zadne ZT ani czworoboki treningowe
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
19 września 2019 19:13
Dziękuję za odpowiedź, dziewczyny  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się