PSY

madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 sierpnia 2019 00:35
Ashtray, fajne pieski! Mnie sie podobaja PONy, ale charakter odstrasza  😂 Trzymam kciuki za miot 🙂
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
18 sierpnia 2019 07:45
Perlica, Takie koty jak Twoje to się nie liczą 😂

Bo to nie koty, tylko czyste zło ubrane w milusi futerko  😀iabeł:
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 sierpnia 2019 07:50
Ja się wbiję z wakacyjnym pieskiem 😀 przejechaliśmy większość naszej objazdowej trasy po Rumunii, przedwczoraj nocleg nad Morzem Czarnym, teraz powoli wracamy. Kiełbasie się chyba wakacje podobają, wieczorami pada w namiocie tak, że muszę go na kolację budzić 😁

Zejście z Cota, 2000m n.p.m
1/3 szlaku ciężko było nawet szlakiem nazwać...


Woda. Dużo wody. Za mało szarych komórek by to dźwignąć



Mózgu jest znacząco więcej niż rok temu na tripie, chyba coś tam w piesku dorasta!
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
18 sierpnia 2019 19:49
smartini pięknie tam!

budyń ona jest urocza w tym wianuszku 🙂


Orrie też miał wakacyjny intensywny ponad tydzień, chodził po górach ze znajomymi co mnie miło odwiedzili, a ja niestety w pracy więc byłam z nimi tylko na 2 wycieczkach i to w beznadziejną pogodę ;p  a wczoraj pleśń zaszalała na agilitkach i udało nam się wybiegać w Jumpingu 3/15 i w agility 5/15- polegliśmy na kole, którego nie mamy zrobionego.... i zamiast skoczyć przebiegł pod cfaniakkk (poprawiłam za rączką  🤣 )


ale za to mam milion cudownych zdjęć- wrzucam kilka
Do kogo mogłabym uderzyć na PW z pytaniami nowicjusza w temacie klatki? Mam serię głupich pytań i rozważań, chyba trochę za długich na forum 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 sierpnia 2019 09:59
maiiaF, możesz pisać, co będę w stanie to odpowiem 🙂
smartini, to ja też bym chętnie o klatce porozmawiała, mogę też? 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 sierpnia 2019 12:56
warta2009, jasne 😉 żaden ze mnie specjalista, żeby nie było, żadnych wielkich problemów klatkowych nie przerabiałam ale myślę, że mój piesek ma całkiem dobrze klatkę zrobioną więc co wiem to powiem 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 sierpnia 2019 13:04
klateczka to złoto 🙂

ja wpadam z dwoma pytaniami: czy ktoś ma pieska, który pluje rybą i dawał mu olej rybi? Chciałam wspomóc sierść i resztę kompleksem z MeatLove (wypuścili olej z super skladem), ale nie wiem, czy jest sens wywalać kasę, a próbki nie ma  🤔wirek:

I dwa: smycz 2-5 m z turbo miękką taśmą? Rogz alpinist jest za krótkie, mam różne, ale jakoś jeszcze czegoś mi brakuje.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
21 sierpnia 2019 13:58
My mamy rewelacyjne smycze od rymarza,który robi sprzęt dla Sułkowic. Może zrobić dowolną długość.
Taśma jest dość gruba, ale bardzo miękka, super leży w dłoni. Gumowana porządną gumą. Dla dużego psa rewelacja. O taka:

Mamy jeszcze od tego rymarza szelki na obronę, będę zamawiać obroże skórzane  😜
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 sierpnia 2019 07:29
Gumowane mam, ale jakoś to nie to. Chciałabym dość cienki materiał, łatwy do upchnięcia w kieszeni, taki nieco lejący się. Kupiłam ostatnio Let's Woof, bo była fajna obniżka i wzór, ale to w ogóle dramat, nie wróżę jej długiego życia. Nawet nie jest taśmą, a chyba poszywanymi warstwami poliestrowej tkaniny. I karabińczyki jakoś głupio rozmieszczone  🥂 przycebulowałam i jak zwykle w takich wypadkach, będę płacić dwa razy  😁
A skórzany komplet mi się marzy, ale jak już coś się spodoba, to z Huntera, a tam ceny, są no takie, how about no. Muszę pogrzebać w tk maxx.

byłyśmy wczoraj u fizjo, bo wygrałyśmy konsultację w konkursie. Pies mi się zepsuł i znów był problem, żeby usiadła na tyłku. No i straszą ją niektóre rzeczy, które już były spoko i można było leżeć. Ale ostatnio w ogóle jest trochę dramat, więc mam nadzieję, że to taki etap i przejdzie jak wcześniej.
Ale! Ruch ma idealny, napięcie mięśniowe też, jest całkowicie zdrowym psem. Dostałam ćwiczenia rozgrzewkowe, na budowanie mięśni i rozciąganie. Skonsultowałam też kwestię doboru szelek i już wiem, kiedy są idealne (te nasze na szczęście są i jeśli nie będzie ciągnąć, to na luzie możemy w nich biegać). Fajna sprawa, nie wiedziałam, że aż tak fajna, chyba się będę umawiać od czasu do czasu
Poćwiczeniowy zen
madmaddie, spróbuj kettu może, nie są te taśmy grube, ale takie właśnie bardzo miękkie, a przy tym jakoś aż głupio solidne 😁 No i piękne wzory.
A ja mam z kolei pytanie o skórzane smycze i obroże, bo mam piękny komplet od hodowcy, z haftowanym imieniem , ale jeden wyjazd na zawody lub po prostu do stajni no i to całe jest brudne, więc mnie to mega wkurza.

Wiem,że ponoć super polecane są Hunter, ale ną tą chwilę jako szczeniak to zaraz mi wyrośnie z obroży, więc szkoda tyle kasy na coś co zaraz wyrośnie.
Znalazłam taką firmę:
https://www.tusa24.eu/pl/53-obroze-dla-chartow

Z super atrakcyjną ceną, obroży jak i smyczy, ale się zaczynam zastanawiać czy to z kolei nie za tanio jak na skórę  😵

Chyba, że możecie polecić jakieś inne formy skórzane?
Idę na targi na początku września, to może coś tam trafię i podotykam.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 sierpnia 2019 10:53
a nie chcesz biothane albo hunter convenience? one się nie brudzą, a jak się ubrudzą to wystarczy przepłukać, ja mam, polecam 😉
madmaddie, zaraz obczaję, bo ja jestem zielona w temacie firm psich i nowości rynkowcyh  😉

Edit: odpada, bo nie ma charchich obroży, ale obawiam się też, że mój delikatesik będzie się w tym drapał i mąż mnie zabije, bo to nie jest recykligowalny materiał  😉

Koleżanki konne mówią,że tylko Hunter i nic więcej, bo to jakość.




madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 sierpnia 2019 11:04
Biothane jest sporo, Hunter ma serię z TPU. Ja mam to drugie i jest spoko 🙂 bardzo lubię na deszcz, błoto i generalnie, połowę roku na wsi  😁 Equecana ma biothane w dobrej cenie, a tak to Acc Dog i Dog Ahead. No i allegro.

budyń, kettu mnie po oczach wali :|
madmaddie, co kto lubi, wiadomo, choć teraz mają jakieś dwie spokojniejsze. Mam tę czarną i jest super. No i na pewno mogę polecić w kwestii miękkości, mam dwie obroże i smycz, wszystko mogę sobie do kieszeni schować.
Jeszcze drugie pytanie: co najlepsze do gryzienia dla psów oprócz kości z mięsem?
W sensie coś co mogę dać i nie patrzyć jak to sobie gryzie prócz uszy zajęczych, bo to mamy.
Chodzi mi o jakieś naturalne gryzaki, bo jesteśmy na Barfie.

Edit ktoś miał coś takiego?
https://torgas.pl/
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 sierpnia 2019 16:59
Perlica, wejdź na e-pies 🙂 wszelkie suszki jak uszy (wołowe np), penisy, skóry, noski. Odradzalabym suszone kosci (jak nogi sarny czy szyjki). Świetnie się też u nas sprawdzają się kopyta wołowe 🙂
smartini, wow !!! Dziękuję  :kwiatek:
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
22 sierpnia 2019 20:50
ja bardzo polecam gryzaki od lordzeton, może tylko Orrie wrażliwiec, ale na śmierdziuchach od e-pies, vector i maced miał rzadkie kupska.


https://lordzeton.pl/
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 sierpnia 2019 21:01
U nas hitem są tchawice i ścięgna.
Od Lorda zetona nie chciała :/ kupuje najczęściej Johna Doga, zooplusowe albo u Śledzi i wszystkie są super. A Balto ktoś próbował?

Budyń, może się skuszę 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 sierpnia 2019 18:26
My wróciliśmy i dochodzimy do siebie (tak nasze niewyspanie jak psia łapa)
Dobrych fot za wiele nie ma ale te które są - lubię 😀 na następne wakacje muszę się koniecznie wyposażyć w lepsze szkło -_-

Błotne wulkany niedaleko Buzau


Garden of paradise gdzieś pod Transalpiną
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
24 sierpnia 2019 05:36
Smartini, co to za drzewa? Wyglądają jak eukaliptusy tęczowe, ale klimat nie ten.
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 sierpnia 2019 08:12
Lanka_Cathar, zwykłe sosny (?) pomalowane w proteście nietoksyczną farbą 😉
Zdjecia do pozazdroszczenia...
Moje łobuzy w domu a ja na wyjeżdzie 🙁

Czy możecie mi polecić jakas obroże z miekkim podszyciem co futra nie wyciera?
Moje chodza niemal non stop w obrozach i Greta z racji ze delikatniejsza w type chichuahua wytarla sobie futro pod szyja.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
24 sierpnia 2019 13:12
Lanka_Cathar, zwykłe sosny (?) pomalowane w proteście nietoksyczną farbą 😉


Dzięki! Właśnie totalnie nie pasował mi kraj do drzew, ale pojawił się cień nadziei, że może jednak w Europie... 😉
Ktoś może polecić obroże elektryczne ?
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 sierpnia 2019 17:18
Perlica, najlepiej udać się do jakiegoś specjalisty od EO. Powie jak używać i czego.
To na Twojego??
smartini, tak, potrzebuje na gonienie kotów.
Wizyta behawiorysty i jego metoda jest super, działa, ale .... wtedy kiedy jestem obok, co jest problemem, bo muszę iść czasem siku czy zjeść, zanim dobiegnę z kuchni na 300 metr ogrodu to już jest za późno, bo kota pogonił.
O tyle jedna kotka syczy na niego, więc on jej nie goni, drugi Cornish biega z nim i się gonią, ale to jest zabawa, bo jak Cornish się zatrzyma to i pies stoi, powąchają się i tyle, to druga Cornishka jest zestresowana i się naprawdę boi i ucieka ze strachu, a pies wiadomo, już wie, że to najsłabsze ogniwo, więc ją goni. Muszę to uciąć jak najszybciej, bo może się z tego zrobić nie przyjemna sytuacja. Gdyby ona nie uciekała to on by nie gonił , a tak kółko się zamyka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się