Stajnie na Śląsku

Marzena, Nie wiem jakim funduszem dysponujesz, ale KJ Vena Rogoźnik miało wolny boks. Najbliżej Katowic KKJ Muchowiec może coś ma. Dalej to w Jamnej (Mikołów) chyba był wolny boks jakiś czas temu, można zapytać o Vanto; w Stolarzowicach też można zapytać.
Nie doradzę co do jakości stajni, bo w żadnej z nich nie stałam, ale orientowałam się w temacie wolnych boksów niedawno.
na Vanto mnie nie stać na pewno, generalnie maks 1k, nie wymagam cudów, hala może być plandekowa, po prostu zeby sie dawalo wsiadac wieczorem po ciemku
Dzięki za wymienione, podzwonię
Marzena, Aaaa, jeszcze Stajnia 13 w Mikołowie (dosyć blisko) ma halę namiotową. Nie mam pojęcia czy są tam jakieś wolne boksy, ale zapytać można. Powodzenia! 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
25 sierpnia 2019 21:29
To jest teraz Desant 😉 Warunki bardzo dobre.
Arabka w Mysłowicach ma halę, ale pewnie ciężko z wolnym boksem...
W KKJ na Muchowcu hale są nawet dwie, ale nie ma w ogole trawiastych padoków, a atmosfera bywa ciężkawa 😉
Hej! 🙂
Chciałabym zapytać czego Wam brakuje w stajniach na śląsku z punktu widzenia pensjonariuszy oraz (jeśli tu ktoś taki jest) rekreacji ?
Pytam dosłownie o wszystko 🙂 Chętnie poczytam i się dowiem  :kwiatek:
Wiele zależy od lokalizacji. Są miejsca, gdzie są sympatyczne stajnie, z miłą atmosferą, WYKWALIFIKOWANYMI instruktorami/trenerami, a do tego konie mają dobre warunki (mają co jeść, są w dobrym stanie zdrowia, jest sprzęt i jest on dopasowany do koni, czysty, nie rozlatujący się, albo w ogóle jest - bo jest jedna stajnia, w której dano mi rozwalony kantar a uwiązu w ogóle nie było...). Znam takie 3 miłe miejsca w województwie (okolice Gliwic, Bielska-Białej i Mysłowice).

Mnie osobiście brakuje większej liczby miejsc, w których można pojeździć ambitną rekreację. Dużo jest miejsc, gdzie rekreacja wygląda tak samo, bez polotu, bez ambicji, a potem jest spory przeskok do sportu. Brakuje miejsca dla tych ludzi "pośrodku", którzy nie mają swojego konia.
Wydaje mi się żeby "zrobić coś" więcej niż rekreacja a jednak nie sportowo , to trzeba szukać kogoś kto może poprowadzić treningi na własnym, dobrze wyszkolonym  koniu. Jest to jedyną szansą żeby nauczyć się czegoś więcej niż pięta w dół i palce do dołu. Problem polega na tym że takie lekcje muszą kosztować, bo oprócz wiedzy udostępnia się konia, sprzęt. Gdyby ktoś był zainteresowany indywidualnym treningiem , podam namiary na pv.
Oczywiście, że tak 🙂 Poproszę 🙂
Donia Aleksandra ja też poproszę  :kwiatek:
azazu93,
Z punktu widzenia pensjonariusza - dobrych stajni (daj Bóg z halami) dla "ambitnej rekreacji" i nie kosztujących miliony. Okej, ja wiem, że infrastruktura kosztuje, utrzymanie kosztuje, spoko, ale są małe (wręcz przydomowe) stajnie, w których da się utrzymać porządek, ład i konie w dobrym zdrowiu. Tylko takich miejsc ciągle mało...

Z punktu widzenia rekreacji: wykwalifikowanych instruktorów, którzy umieją jeździć - brakuje.

Donia Aleksandra, Zgadzam się, że to musi kosztować, ale nie zgadzam się, że jedyną opcją jest indywidualny trening u kogoś z własnym wyszkolonym koniem. Okej, jest to bardzo dobra opcja, jak najbardziej, ale "ambitną rekreację" można ogarnąć na koniach rekreacyjnych w stajni rekreacyjnej.
Sankaritarina tylko pytanie co dla kogo znaczy : "nie kosztujących miliony". Dla jednego to 700zł, ja innego to 2000zł
Pokuszę się o stwierdzenie, że dla większości szarych "ambitnych rekreantów", cena 2000 zł miesięcznie za boks jest nieco wysoka.
No z tym się zgodzę że 2000zł to już mega dużo ale to tylko taki przykład chciałam podać 😉. I tu moje pytanie, czy np. ktoś kto ma konia właśnie do ambitnej rekreacji, tak dla siebie, od czasu do czasu jakieś zawody itd. itp. zapłaciłby (tu strzelam) 900/1000zł za boks dla konia gdzie są powiedzmy spore pastwiska, hala, 2 ujeżdżalnie - bez kwarcu (ale piaseczek jest), lonżownik, dobra opieka i żywienie oraz fajne tereny ? 🙂
wszystko zależy która to część śląska 😉
Katowice/Jastrzebie Zdrój/Wodzisław. Więc sam dół 🙂
W tej okolicy mamy duże rozstrzały cenowe
Najtańszy pensjonat z halą 650zl z tego co się orientuje ale tych po 1000zl tez kilka jest
Chociaż za 700-750zl coś się już znajdzie dobrego

azazu93 to jakieś konkretne plany na nową stajnie? 🙂
Na razie robimy rozeznanie 🙂
ja bym dała gdyby chociaż jeden plac był bez przeszkód i  staliby ludzie tez ukierunkowani na ujezdzenie.
Ciezko jest znalezc stajnie gdzie sie nie jezdzi wylacznie skokow lub skoków+ rekreacja.

Są stajnie albo wybitnie ujezdzeniowe gdzie amator nie ma czego szukać albo przynajmniej jest rekreacja. Stajni gdzie jest tylko pensjonat, i jezdza tez ujezdzenie ( i są miejsca 😀) jak na lekarstwo 🙁
desire   Druhu nieoceniony...
27 sierpnia 2019 17:29
Ja byłam niedawno w Vanto oglądać boksy z znajomą i powiem Wam, że prócz infrastruktury sam ośrodek mega przemyślany, sporo miejsca, kwatery i padoki trawiaste, do tego przy lesie 😍 Jak miałabym miec znów konia (i pozwoliliby stanąć rekreantowi na pensjonacie 😉 )  to chętnie bym postawiła, pomimo ceny. 😉 jak sobie przelicze paliwo (tu nawet na rowerze mam blisko), które wydawałam na dojazdy x kilometrów to cena nie wydaje sie już aż tak wysoka 😉 😁 
Nam to najbardziej brakuje stajni, gdzie konie mogą być 24h na dworze. Jakby jeszcze latem były pastwiska z trawą to pełen wypas. Do tego maneż z piaskiem. Jak na razie znam jedną taką stajnię (gdzie jest parę innych niedociągnięć).
Ja byłam niedawno w Vanto oglądać boksy z znajomą i powiem Wam, że prócz infrastruktury sam ośrodek mega przemyślany, sporo miejsca, kwatery i padoki trawiaste, do tego przy lesie 😍 Jak miałabym miec znów konia (i pozwoliliby stanąć rekreantowi na pensjonacie 😉 )  to chętnie bym postawiła, pomimo ceny. 😉 jak sobie przelicze paliwo (tu nawet na rowerze mam blisko), które wydawałam na dojazdy x kilometrów to cena nie wydaje sie już aż tak wysoka 😉 😁 


A jaki koszt w ogóle tego pensjonatu, bo ceny nigdzie nie widziałam  👀
dariamajka 1700 zł
Trochę szczegółów o VANTO http://osrodek.vanto.pl/
Zdjęcia cały czas są aktualizowane w miarę rozwoju ośrodka.
Hej, orientujecie się czy jakieś stajnie z halą mają obecnie wolne miejsca? Szukam praktycznie na już
efeemeryda   no fate but what we make.
30 sierpnia 2019 14:28
Jak nieduża hala wystarczy to w Tabunie powinno się coś znaleźć  :kwiatek:
Nie wiem czy mogę w tym wątku, jeśli nie to usunę  😉
Posiadam dwa wolne boksy w stajni w Rybniku-Przegędzy.
Latem padokowanie 24h, siano 24h. Zimą na noc konie boksowane, karmienie według zaleceń właściciela. Ujeżdżalnia  20 na 40 m oświetlona (zimą sypana chlorkiem magnezu). Stajnia na 12 koni, możliwość odrobienia pensjonatu w zamian za pomoc. Brak rekreacji. Cena 600 zł/Msc
Zdj dla uwagi  😉
Czy zna ktoś stajnie rekreacyjne do 20km od centrum Raciborza? Nauka prawie od podstaw, osoba mobilna, dojeżdżająca samochodem. Kompletnie nie znam tamtych okolic  😡
Brakuje miejsca dla tych ludzi "pośrodku", którzy nie mają swojego konia.


A mnie się wydaje, że dobrą opcją dla osób "po środku" jest dzierżawa konia.
A mnie się wydaje, że dobrą opcją dla osób "po środku" jest dzierżawa konia.


Wiesz, to zależy od konkretnej osoby. Ja osobiście akurat po pierwsze nie chcę się emocjonalnie związywać z żadnym zwierzęciem na stałe póki nie będzie moje, nie stać mnie w razie potrzeby na zapłacenie kilku tysięcy za operację, a do tego miewam etapy przerw w jeździe ze względu na swoje zdrowie. Co nie znaczy, że nie chcę jeździć ambitniej po x latach klepania się w rekreacji.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się