Stajnie w Warszawie i okolicach

Czy ktoś się orientuje jaka jest sytuacja stajni Hubal pod Piasecznem? Jakiś czas temu była do dzierżawy. Czy ktoś tam stoi, ta stajnia żyje?
Może kogoś interesują te rejony - koło Podkowy Leśnej w Żółwinie otwiera się nowa stajnia. 1.09 będzie dzień otwarty 😉 Znając podejście osoby prowadzącej myślę, że mogę polecić 🙂 Stajnia Horse Move
A ja mam pytanie. Co to za budowa na łąkach przed Stajnią Chojnów?
Witam.

Poszukuję stajni dla starszej klaczy 24 lata.
Szukam cichej, spokojnej stajni, może być przydomowa. Nie zależy mi na nie wiadomo czym, ale żeby było czysto i schludnie, oczywiście z padokami, najlepiej takimi żeby koń stał na nich cały dzień, przydała by się jeszcze mała ujeżdżalnia ( albo po prostu miejsce do jazdy ) i jakieś fajne tereny.
Budżet do 800 zł maksymalnie.

A i jeszcze żeby stajnia była w okolicach Białołęki, Legionowa, Radzymina, Nieporętu, Choszczówki, Jabłonnej i te okolice.

Poniżej podaję stajnie które znam:
Michałów Grabina 650 zł,
Zagościniec w angielskim boksie 750 zł
Stajnia Ostoja Jabłonna nie istnieje.
Choszczówka 800 zł
majeczka   Galopem przez życie!
23 sierpnia 2019 21:58
marszylka, stajnia Oli Kozaneckiej
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
24 sierpnia 2019 07:41
Ciochowa, stajnia w Zawadach 600 zł. Przydomowa, kameralna. Konie w większości stoją w wolnowybiegowce, ale są tez boksy 🙂 zapraszam na priv jak coś
Grzecznościowo  😀
Poszukiwana stajnia, najlepiej mała i kameralna (bez rekry) z możliwością wypadów w teren lub rajdów, dobrym placem i ewentualnie halą  💃
AtlantykowaPanna   "Jeśli idziesz przez piekło- nie zatrzymuj się!"
27 sierpnia 2019 00:05
Latissimus sporo jest fajnych stajni... Określ budżet, lokalizację bo jest spora różnica cen oraz kilometrów...
Latissimus sporo jest fajnych stajni... Określ budżet, lokalizację bo jest spora różnica cen oraz kilometrów...

No oczywiście najważniejszego zapomniałam napisać.  Dla osoby niezmotoryzowanej,  czyli musi być dojazd pociągiem/autobusem/busem itd Dzielnica czy część Warszawy nie mają takiego znaczenia,  bo jest mobilna mieszkaniowo.  Jeśli chodzi o budżet to rozważy każdą opcję.
Witam.

Poszukuję stajni dla starszej klaczy 24 lata.
Szukam cichej, spokojnej stajni, może być przydomowa. Nie zależy mi na nie wiadomo czym, ale żeby było czysto i schludnie, oczywiście z padokami, najlepiej takimi żeby koń stał na nich cały dzień, przydała by się jeszcze mała ujeżdżalnia ( albo po prostu miejsce do jazdy ) i jakieś fajne tereny.
Budżet do 800 zł maksymalnie.

A i jeszcze żeby stajnia była w okolicach Białołęki, Legionowa, Radzymina, Nieporętu, Choszczówki, Jabłonnej i te okolice.

Poniżej podaję stajnie które znam:
Michałów Grabina 650 zł,
Zagościniec w angielskim boksie 750 zł
Stajnia Ostoja Jabłonna nie istnieje.
Choszczówka 800 zł


Michałów-Grabina nie ma miejsc
Zagościńca nie polecam  🙁

Ale masz pod Łochowem Zakolej Ranch za (chyba ) 500zł i super dojazd WKD. KOnie mają mega dobrze..
Ewentualnie jak rozważasz dalszą odległość to ok 70km za Warszawą w stronę Białegostoku : Stajnia Viritim...
Witam, piszę w imieniu znajomego, bo dla mnie okolice Warszawy to nieznane klimaty. Znajomy poszukuje stajni, do 50-80 km od Warszawy, z pastwiskami i dobrą opieką. Nie zależy mu na złotych klamkach, ale raczej na fachowej opiece i karmieniu dobrej jakości paszą oraz podawaniem dodatkowych pasz czy suplementów. Gdyby na miejscu dojeżdżał kowal regularnie i możnabyło podłączyć się do werkowania, to też duży plus. Mam na myśli, aby nie umawiać tego we własnym zakresie. Bida od handlarza, raczej na spokojny żywot gdzie będzie miał możliwość codziennego wychodzenia na duże wybiegi, poda dodatkowe pasze i czasem wyczyści 🙂

Jestem z pomorskiego, dlatego proszę nie bijcie i zastanawiam się czy w takiej odległości od Warszawy jest możliwość trafienia takiego pensjonatu. 🙂 pozdrawiam wątek
Jacek Kobus z żoną w Boskiej Woli prowadzą taką stajnię. 60 km na południe od Warszawy, dobry, prosty dojazd. 19 ha pastwisk na obecnie 13 koni (niedługo swoje 3 zabieram). Siano non stop podane w siatce, bardzo dobrej jakości. Wybiegi sprzątane codziennie. Z podawaniem pasz czy innych drobnych zabiegów nie ma problemu - zootechnik non stop na miejscu.
Bardzo dobry kowal dojeżdża co 6-8 tyg (mój wet ortopeda bardzo go chwali).
Witam, piszę w imieniu znajomego, bo dla mnie okolice Warszawy to nieznane klimaty. Znajomy poszukuje stajni, do 50-80 km od Warszawy, z pastwiskami i dobrą opieką. Nie zależy mu na złotych klamkach, ale raczej na fachowej opiece i karmieniu dobrej jakości paszą oraz podawaniem dodatkowych pasz czy suplementów. Gdyby na miejscu dojeżdżał kowal regularnie i możnabyło podłączyć się do werkowania, to też duży plus. Mam na myśli, aby nie umawiać tego we własnym zakresie. Bida od handlarza, raczej na spokojny żywot gdzie będzie miał możliwość codziennego wychodzenia na duże wybiegi, poda dodatkowe pasze i czasem wyczyści 🙂

Jestem z pomorskiego, dlatego proszę nie bijcie i zastanawiam się czy w takiej odległości od Warszawy jest możliwość trafienia takiego pensjonatu. 🙂 pozdrawiam wątek


Znajomy chce na tym koniu jeździć czy po prostu go trzymać na emeryturze?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
27 sierpnia 2019 14:34
klaudiabolusiowa, również niezmiennie polecę na coś takiego Zawady koło Radzymina. 🙂
Piszę w imieniu znajomej bo niestety sama nie znam warszawskich stajni. Czy możecie polecić miejsce dla dziewczyny, która uczy się jeździć (jeździ już samodzielnie) Gdzie jest jakaś sensowna rekreacja?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
29 sierpnia 2019 20:17
patid1220, jakie lokalizacje jej pasują? Zapraszam na priv jak coś 🙂
[quote author=little_girl link=topic=46.msg2877515#msg2877515 date=1562767106]
Drodzy revoltowicze, szukam stajni z dobrym dojazdem z mokotowa. Jestem zmotoryzowana, ale nie pogardzę dojazdem komunikacją. Zależy mi w szczególności na dobrej opiece, padokowaniu, czystych boksach. W drugiej kolejności infrastruktura do trenowania. Budżet ok 1200 zł
Ta strona Warszawy jest dla mnie całkowicie nieznana  🙁 przejrzałam katalog stajni, ale opinie w wątku w większości są z 2017 roku i późniejsze, klika z 2018.
Będę wdzięczna za pomoc  :kwiatek:
[/quote]

"Drugie" Siekierki?
To chyba jest stajnia Joanny Strzeszewskiej, na fb Pony Express
Gorąca oferta! Mam nadzieje, że nie zostane zjedzona  😡 W stajni gdzie stoi moja trójka jest jeden wolny boks - Ranczo Zico. Super miejsce dla emeryta, ale też dla osób jeżdżących 🙂 Opieka zdecydowanie najlepsza 🙂
Czy ktoś wie jaka jest aktualnie sytuacja w Master Filmie? Lupka znajduje ostatnie posty z 2014 roku, a widzę, że pierwszy raz od dawna pojawiło się ogłoszenie.
Cześć 🙂

Szukam stajni/ośrodka/ogólnie miejsca i okazji do spędzenia dnia z końmi. Dla dwóch osób.

Bardziej konkretnie: na koniec studenckich wakacji chciałyśmy z koleżanką wybrać się na konie. Ja w dzieciństwie i w czasach gimnazjum jeździłam bardzo dużo, ale po tym czasie warunki mi nie pozwalały i tego nie kontynuowałam, choć za tym tęsknię. Moja koleżanka jest osobą początkującą, około rok temu miała okazję gdzieś tam pojeździć i jej się bardzo spodobało, także, o, jesteśmy w tym miejscu.

Idealnie chciałabym zorganizować dla nas cały dzień w jakiejś stajni, gdzie mogłybyśmy podchwycić dwie jazdy - i jakoś to ogarnąć, że ja mogę jeździć samodzielnie, ale ona to raczej na lonży. Podoba mi się pomysł z moich dawnych obozów jeździeckich, że w trakcie dnia mogłybyśmy tam sobie pospacerować, pomóc przy koniach i przeżyć sobie taki miły dzień c:

Termin to od 16.09-30-09, ale bez wtorków i czwartków.

Szczerze to jeśli nie będzie takiej opcji to może być tylko taka jedna jazda, ale w stajni z miłą atmosferą. Jak najbardziej pasowałaby też kameralna stajnia, gdzie ktoś chciałby spędzić z nami taki dzień, jesteśmy bardzo otwarte. 🏇

Znacie coś takiego? Macie jakieś sugestie? Jesteśmy z Warszawy, więc jeśli okolice to z jakimś dobrym dojazdem. Pozdrawiam!!
Czy ktoś się orientuje jaka jest sytuacja stajni Hubal pod Piasecznem? Jakiś czas temu była do dzierżawy. Czy ktoś tam stoi, ta stajnia żyje?



Ja stoję od czerwca, stajnia żyje ale częściowo zmieniła właściciela. Zaplanowane są duuuże zmiany i inwestycje (m.in. sprzątniecie całego terenu dookoła, nowe place zewnętrzne, kolejna hala). Cena pensjonatu już poszła w górę i pójdzie pewnie jeszcze jeśli plany wejdą w życie. Nowa właścicielka wydaje się zmobilizowana i chce skończyć modernizacje na wiosne/lato 2020, co będzie zobaczymy.
kars, a jak z opieką w tej chwili? Bo to chyba była największa bolączka. Ile teraz kosztuje pensjonat i do kogo należy stajnia Hubal?
[quote author=avee link=topic=46.msg2884245#msg2884245 date=1566470597]
Czy ktoś się orientuje jaka jest sytuacja stajni Hubal pod Piasecznem? Jakiś czas temu była do dzierżawy. Czy ktoś tam stoi, ta stajnia żyje?



Ja stoję od czerwca, stajnia żyje ale częściowo zmieniła właściciela. Zaplanowane są duuuże zmiany i inwestycje (m.in. sprzątniecie całego terenu dookoła, nowe place zewnętrzne, kolejna hala). Cena pensjonatu już poszła w górę i pójdzie pewnie jeszcze jeśli plany wejdą w życie. Nowa właścicielka wydaje się zmobilizowana i chce skończyć modernizacje na wiosne/lato 2020, co będzie zobaczymy.
[/quote]

Dzięki za odpowiedź. Ciekawią mnie jeszcze te kwestie, o które zapytała ovieha.

Opieka jest ok, od kiedy ja przyszłam nie miałam żadnego ale. Słyszałam co działo się wcześniej, teraz takich sytuacji nie ma. Można normalnie dogadać się ze stajennymi, dają dużo siana (teraz od zmiany właściciela jest jeszcze lepsze niż było) , zakładają i zdejmują ochraniacze , kantary , w boksach czysto. Pensjonat teraz kosztuje ok 1400 , ale jak zakończą się plany rozbudowy to ma jeszcze wzrosnąć. Zmieniła się też nazwa i teraz nazywa się MHSC.
A i jeszcze mają być teraz założone kamery i czujki dymu.
Opieka jest ok, od kiedy ja przyszłam nie miałam żadnego ale. Słyszałam co działo się wcześniej, teraz takich sytuacji nie ma. Można normalnie dogadać się ze stajennymi, dają dużo siana (teraz od zmiany właściciela jest jeszcze lepsze niż było) , zakładają i zdejmują ochraniacze , kantary , w boksach czysto. Pensjonat teraz kosztuje ok 1400 , ale jak zakończą się plany rozbudowy to ma jeszcze wzrosnąć. Zmieniła się też nazwa i teraz nazywa się MHSC.
A i jeszcze mają być teraz założone kamery i czujki dymu.


Super, wielkie dzięki za informacje!
[quote author=klaudiabolusiowa link=topic=46.msg2884899#msg2884899 date=1566895472]
Witam, piszę w imieniu znajomego, bo dla mnie okolice Warszawy to nieznane klimaty. Znajomy poszukuje stajni, do 50-80 km od Warszawy, z pastwiskami i dobrą opieką. Nie zależy mu na złotych klamkach, ale raczej na fachowej opiece i karmieniu dobrej jakości paszą oraz podawaniem dodatkowych pasz czy suplementów. Gdyby na miejscu dojeżdżał kowal regularnie i możnabyło podłączyć się do werkowania, to też duży plus. Mam na myśli, aby nie umawiać tego we własnym zakresie. Bida od handlarza, raczej na spokojny żywot gdzie będzie miał możliwość codziennego wychodzenia na duże wybiegi, poda dodatkowe pasze i czasem wyczyści 🙂

Jestem z pomorskiego, dlatego proszę nie bijcie i zastanawiam się czy w takiej odległości od Warszawy jest możliwość trafienia takiego pensjonatu. 🙂 pozdrawiam wątek


Znajomy chce na tym koniu jeździć czy po prostu go trzymać na emeryturze?
[/quote]

zdecydowanie go trzymać na emeryturce 🙂
Dzięki za informacje, wszystko przekażę dalej !
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się