Ogłowia

Ja też odkąd kupiłam pierwsze ogłowie od p.Marka nie zmierzam kupować już sklepowych. Jakość tych sklepowych jest kiepska, wiecznie problem z rozmiarówką. Skóra od p.Marka jest najwyższej jakości, miekką i elastyczna od samego początku, porównywałam ją nawet do ogłowii Otto Schumachera za 1500-2000zł i jest naprawdę lepsza.
Martwi mnie tylko co stanie się z rynkiem jak p.Marek odejdzie na zasłużoną emeryturę, wpadniemy w przepaść chińskich papierówek.


Trzeba kupić od niego na zapas 😁 😁
A że konie się zmienia, to jedno czarne, jedno brązowe, jedno zwykłe, jedno munsztukowe, jedno małe, jedno duże  😁  💃
Potrzebuje jak najtaniej nachrapnika meksykańskiego lub ogłowia z takim. Wygrzebałam nachrapnika Start za ok. 50zł - używa to ktoś? Wytrzyma trochę? To rozwiązanie chwilowe, bo mój jaśnie książę obtarł się przez upały od swojego szweda, a w hanowerskim chodzi jak kupa, w dodatku wyciągnął się tak, że leży mało szczęśliwie 🙁 Więc generalnie nie musi być top jakości, byleby wytrzymał jakieś 2 tygodnie i dał się pozapinać na głowie full.
Jak wypadają nachrapniki KenTaur, bo ta marka chyba nie padła jak pytałam ostatnio ? Full będzie ok na szeroką łepetynę ?
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
09 września 2019 08:29
Czy ktoś robił na wymiar nachrapnik hanowerski? Rymarz zrobił mi na dużego konia, ale bez żadnej miary, trochę jestem zaskoczona, nastąpił błąd w komunikacji między nami, trudno.Teraz zanim go wyśle chciałbym się upewnić czy będzie ok - podpowiedzcie co i jak zmierzyć?
Czy gdzieś są zebrane zdjęcia różnych ogłowi? Przeglądać 600stron to nieco mnie onieśmiela  😲 😲
Chcę ogłowie na folblucią głowę, chyba z Ursusa ale jeszcze nie jestem pewna co chcę.
_kate, niezmiennie będę polecać na folbluta munsztukowe horze. Paska można się pozbyć, jest dokładany.
Jest ich kilka.
Mają bardzo subtelne paski, niezłe potylice, i są bardzo dobrej jakości.
[url=https://www.pegazshop.pl/ogłowie-munsztukowe-horze-weymount-czarne-4038.html?gclid=CjwKCAjwq4fsBRBnEiwANTahcGP-PTDpxpi1AyA9iB-fnPbALlV3anwrj-9y8n5KJrr1OTKi_-CPsRoCnx0QAvD_BwE]na przykład[/url]

Mòwisz?  🤔wirek: myślałam bardziej o subtelnym naczółku I koniecznie grubszym nachrapniku. Ten w Horze jest dla mnie za cienki. Może rurka? Na razie przeglądam wątek, jestem na 20 stronie więc jeszcze tylko 680 to go  👀  🤔wirek:
_kate, a coś w stylu ps of sweden? Tylko z bardziej blink naczółkiem?
[img]https://shop.textalk.se/shop/ws10/64010/art10/h8044/139928044-origpic-b78dd9.gif?max-width=1080&max-height=720&quality=80[/img]
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 września 2019 09:07
_kate ale to ma być munsztukowe czy zwykłe?
HANSBO\
QHP SELENE
QHP ODIN
Zwykłe, to ps of sweden ma ładne munsztukowe ale w zwykłych ma dziwne nachrapniki. To QHP ma bardzo ładne!  Nie znałam tej firmy A bardzo ładne!
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 września 2019 19:44
_kate PS of Sweden specjalizuje się w anatomicznych ogłowiach, może wyglądają dziwnie, ale są niesamowite.
W sensie że koniowi wygodniej I lepiej się z nim pracuje? Wygląda dziwnie, nie moja estetyka. Rozwiniesz tą niesamowitość?
_kate, oni mają bardzo dokładnie przemyślaną budowę tych ogłowi, są totalnie anatomicznie zaprojektowane: pod kątem unikania nacisku na potylicę (do tego wycięcia na uszy), nacisku na nerwy, podcięcia nachrapnika, żeby nie przyszczypywał, nawet wypełnienia go specjalną pianką.
Używam na młodych koniach i naprawdę fajnie się sprawdzają. O minusach się nie wypowiadam, skoro to i tak nie Twoja estetyka ;P
Wypowiedź się, proszę. Jak ma być koniowi lepiej to szczerze rozważam. Trafił mi się delikates, wrażliwy I ma małą delikatną główkę. Dałam mu dziś mój stary nachrapniki z Barkasa I o dziwo jest przy duży. Myślałam, że Barkas ma delikatny długi pysk A tu patrz.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 września 2019 19:40
Mam trzy modele ogłowi anatomicznych w stajni Horseware Micklem i dwa PS of Sweden.
Micklem to jest taki podstawowy model ogłowia anatomicznego, a PS of Sweden( PSoS) oferuje bardziej "spersonalizowane" ogłowia.
Każde model PSoS jest zaprojektowany pod inny problem. Wstawiałam kiedyś taką fajną "ściągę" od producenta.
Dodatkowo w tej firmie każdą część ogłowia możemy zamówić w innym rozmiarze, co pomaga w lepszym dopasowaniu ogłowia.
U mojego kucyka po zmianie ogłowia na anatomiczne efekt był od razu. Przestał w przejściach zaciskać się na wędzidle, dużo łatwiej zaokrąglić go w potylicy, łatwiej rozluźnić szyję.

lusia722, high jumpa macie ? Brzmi jak pod mojego wariata.
_kate, Minusy (piszę o tym przede wszystkim dlatego, że ze względu na cenę te ogłowia moim zdaniem powinny być wolne od wad :hihi🙂: we wszystkich trzeba było dorabiać dziurki w nachrapnikach, a nie mamy jakichś niezwykłych koni. Naczółek: niby fajne rozwiązanie z tym mocowaniem na zatrzask- szybko można podmienić itede, ale miałam kilka razy sytuację, że rozpiął się z jednej strony w czasie jazdy, w drugim ogłowiu zaś non stop się zsuwa i trzeba było podkleić taśmą.  😉 Plus białe podszycie nachrapnika zżółkło dość szybko. Także tak- wybór należy do Ciebie 😉
Na wrażliwego folbluta brałabym.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 września 2019 22:46
Ja nic nie dorabiałam, Nirak mam standard, High jump składak z tabeli .
A Micklem Full i pasuje na wszystkie konie, którym przymierzałam, jakim cudem nie wiem  👀
Noooo moj na micklemie dostal wscieku gigant wiec no... 😉 nie ze tak tylko kolorowo.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 września 2019 06:25
faith chodziło o rozmiar, a nie że odpowiada wszystkim koniom.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 września 2019 08:50
Chodziło o rozmiar oczywiście.
Co do tego jakim koniom pasuje to u kilku był efekt wow, u większości jest ciut lepiej lub bez zmian, jeszcze nie spotkałam się żeby było gorzej, a testowaliśmy już na +/- 15 koniach.
Zastanawiam się co mogłoby powodować pogorszenie i taką reakcję?
Nirak brzmi dobrze na mojego dziada  😂
Wiem, o co chodziło 🙂
Ale chyba warto powiedzieć, ze jednak nie wszystkie konie akceptują.
czy ktoś orientuje się czy są jakieś ładne ogłowia meksykańskie? z opadającym naczółkiem i bez kółek w nachrapniku? szukam i szukam i nic ładnego znaleźć nie mogę..
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
30 października 2019 11:04
mindgame na ogół meksykańskie są z prostym naczółkiem i kółeczkami.
[url=http://equi-fashion.pl/pl/oglowia/1490-oglowie-schockemohle-roxbury-meksykanskie-2080000046091.html#/27-rozmiar-full/128-kolor-black_gold]Schockemohle[/url]
Niedawno nabyliśmy PS of Sweden i jestem bardzo zadowolona. 🙂 I powiem Wam, że najbardziej z możliwości dopasowania, bo okazało się, że moja kobyła ma 3 rozmiarowe ogłowie (naczółek pony, ogłowie cob, a nachrapnik full  :zemdlal🙂, ale teraz po dopasowaniu jest super (choć też w nachrapniku musiałam zrobić kilka dodatkowych dziurek i mi pasek tita).
Bezskutecznie od dłuższego czasu poszukuję bardzo szerokiego nachrapnika, 5cm bądz więcej. Zapinanego do pasków z obu stron. Może zna ktoś osobę która mogłaby uszyc na wymiar?  👀 👀 👀
monikaa2208, Pan Marek? KaWal?
monikaa2208, Pan Marek? KaWal?


Kto ?🙂
monikaa2208, sklep https://kawalhorses.pl/pl/c/Nachrapniki/33
I pan Marek rymarz, szyjący ogłowia na zamówienie: numer do p. Marka
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się