pielęgnacja i stylizacja włosów, fryzury

Też je lubie, acz idę teraz bardziej w sombre i beże 😉 tylko musze odhodować troszke 🙂
Bylam dzisiaj u fryzjera i zmajstrowalysmy cos takoego  😅 to tyle w kwesti chwalenia sie  😀

Jakie polecacie serum "na końcówki" bez parabenow ale z sls?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 września 2019 10:51
Wow, ale pięknie!  💘 Gdyby nie to, że nie farbuję włosów, to aż bym pofarbowała na taki kolor  😜
Gillian   four letter word
25 września 2019 09:12
Hej, pamiętacie jak pytałam o rozjaśniacz do włosów a Wy mi pisałyście żeby tego absolutnie nie robić?
No cóż  😂 😵

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 września 2019 18:50
Pokaż się!  😉 nie może być tak źle 🙂
Cożeś odrypawszy ciotka? 😀
Gillian   four letter word
27 września 2019 11:19
No co, siedzę na zwolnieniu i wymyślam. Poszłam do Rossmana po pastę do zębów a wróciłam ze zmywaczem farb bo był na promocji. No tak sobie myślę, co może się wydarzyć, przecież tylko zdejmie mi kolor i wtedy sobie położę równy jakiś normalny. No i fajnie, po zmywaczu byłam w miarę jednolicie blado-ruda. Wtem zaświtała mi myśl, że przecież jakby to potraktować rozjaśniaczem...  🤔wirek:
Od myśli do czynu, ciach ciach. No cóż...  pardonsik za moją twarz, ale naprawdę jestem chora  😁
Było tak:


Jest... :


Tragedia. Kurczak po chemioterapii to najłagodniejsze określenie, jakie przychodzi mi do głowy. W zależności od światła moje włosy są jaśniejsze lub ciemniejsze, natomiast ogólnie wygląda to żałośnie 🙂 dobrze chociaż, że włosy zniosły to w miarę spoko, poszły na noc w Kallosa Mango i żyją, nawet niewiele ich wypadło więcej niż przy codziennym myciu. No nic, yolo.  🏇
Ciotka... albo do fryzjera, albo jedziesz farba ciemna, ale rowne to one nie beda.
Jak wyzdrowiejesz of kors 🙂
Giliann
Witam w klubie. Ja zrobiłam to samo. Mam kolor trochę lepszy bo kupiłam szampon fioletowy i jakieś fioletowe maski. Czekam jeszcze chwilę i wybieram się do fryzjera. Miałam ochotę sama sobie to poprawić ale się boje gorszego efektu 😉
Gillian   four letter word
27 września 2019 19:04
Oczywiście, że położyłam ciemną. Oczywiście, że nie jest równo.  🏇 😵 😂

Ale już NIC nie dotykam!  😁
No co was nawiedziło na miłość boska!  😜

Dziewczyny spokojnie, ja tak wyglądałam u fryzjera po dekoloryzacji. Następnym krokiem jest nałożenie farby ale... lepiej zróbcie to u porządnego fryzjera. Pozbawiłyście włosy pigmentu. No i potem trzeba o nie zadbać... niestety. Ten proces niszczy włos.
Gillian   four letter word
28 września 2019 09:07
Nie wiedzieć czemu moje włosy gorzej się czują po ciemnej farbie niż po dekolorze i rozjaśniaczu, ale wybaczam im bo dużo przeszły 🙂
Ja mam do fryzjerów duży uraz i staram się nie korzystać bo jak już idę to mam ogromny stres i napięcie. Ostatnia wizyta moja skończyła się tym, że wyszłam z krótkimi włosami i oczywiście nijak sobie z nimi nie poradziłam więc zanim nie odrosły to wyglądałam jak Hagrid. Teraz w sumie powinnam podciąć końcówki ale brrr... Na razie nie 🙂
Hej,

Pozwolę sobie zapytać, drogie kobitki – czy same farbujecie sobie włosy? Wydaję co miesiąc/półtora blisko 200 złotych na koloryzację, co dosyć mocno obciąża mój budżet domowy. Stąd też zastanawiam się czy można skutecznie i ładnie zrobić koloryzację w domu?

Zastanawiam się ile potrzeba praktyki, aby zrobić efekt sombre/ombre w domowym zaciszu, bo domyślam się zwykły kolor zrobię bez trudu.

Będę wdzięczna za odpowiedzi, bo waham się czy warto akurat na tym oszczędzać :-).

Pozdrawiam
Muszę się pochwalić. Do tej pory  farbowałam ciepłe blondy, wczoraj poszalałam   i zdecydowałam się na chłodny kolor . A oto efekt

Chyba zostanę na dłużej przy tym odcieniu 🙂
Aniulka77 , ja zawsze farbuje się u fryzjera. Nie mam odwagi sama 😉
mils   ig: milen.ju
15 stycznia 2020 11:03
Dziewczyny, po ścięciu włosów chciałabym zacząć je trochę modelować, bo same z siebie nie wyglądają spoko. Najbardziej się sobie podobam w delikatnych falach, takich bardzo delikatnych. Czym najlepiej takie robić? Włosy myję rano, mam raczej mało czasu, żeby siebie ogarnąć. Myślałam o suszarko-lokówce, ale obstawiam, że to za dużo czasu.
mils ja mam włosy krótkie kręcone, w mokre wgniatam żel mrożący Joanna, potem suszę suszarką z dyfuzorem. Dyfuzor fajnie podnosi włosy od nasady, a "zgniatając" je nadaje pożądany skręt/falowanie.
Znowu rośnie mi ciśnienie na to żeby się opitolić na krótko. Tak jakoś mam, wraca to do mnie falami.
Pomijając kwestie indywidualnego dopasowania, ktoś się kiedyś odważył zmienić z długich na jakieś pixie (krócej z tyłu, dłużej z przodu)?

Jak to się nosi? Dużo trzeba przy tym chodzić? Pewnie fryzjer częściej? Da się wyjść z domu prosto z łóźka czy trzeba układać codziennie? Ile czasu?
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
12 maja 2020 22:08
Dziewczyny, udało mi się jakiś czas temu rozjaśnić włosy, z ciemnego brązu na blond (balejaż). Jestem bardzo zadowolona, włosy przeżyły to całkiem dobrze.
Problem pojawia się w obecnej sytuacji, odrosty nie dają mi spokoju. Mój kolor to taki ciemniejszy blond, reszta to jasny blond z odrobiną platyny. Czy jest szansa na poratowanie się w domu jakaś metodą rozjaśnienia tego odrostu?
Koleżanka mi doradziła żeby nałożyć farbe, blond ale nie ciepły tylko ten srebrny- najpierw na odrosty a później przeciągnąć na całości (robiłam to samo dziś mamie i wyszło bardzo ładnie ale mama miała jaśniejsze włosy i swoje i te rozjaśniane).
Myślicie że można zaryzykować czy szansa na powodzenie jest malutka? Do mojego fryzjera zapisy są już teraz mega długie, nie wiem czy wytrzymam do tego czasu, a sezon na czapki się już skończył 🙂
Może macie jakiejś pomysły 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 lipca 2020 10:08
Ja w czerwcu w końcu dostałam się do fryzjera i taki efekt.
Zaczęłam się zastanawiać nad prostownicą, żeby czasem uzyskać taką piękną taflę - myślałam o tej skręconej z remingtona, żeby przy okazji mieć opcję podkręcenia - ktoś używał? jakieś opinie? Na co zwrócić uwagę przy kupnie?
safie te fale to naturalne czy po jakimś warkoczu?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 lipca 2020 11:42
Po warkoczu.
safie a o keratynowym prostowaniu nie myślałaś? 🙂
Taki efekt bez prostowania codziennego
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 lipca 2020 14:57
aaga84, jakoś na to nie wpadłam  😂 poczytam. dzięki za podrzucenie pomysłu
safie może zainteresuj się świadomą pielęgnacją? Laski uzyskują taflę jak po prostownicy od zwykłego dbania o włosy świadomie.
Sama mam kręcone naturalnie włosy i miałam prostowanie keratynowe (miałam podobną długość do Twojej obecnej i miałam afro), ale trzeba mieć świadomość, że porządnie zrobiona keratyna bardzo zmienia włosy, moje już się same z siebie ledwo falują bez wspomagania  🙁
Do tego ja przy raczej średniej objętości miałam mega przyklap pierwsze tygodnie po keratynie i mocno od tego zaczęły mi się przetłuszczać włosy.
Ale efekt jeśli ktoś chce mieć proste jest idealny.
Moje na drugiej keratynie, ponad pół roku po pierwszym razie:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 lipca 2020 18:21
, ale ja świadomie pielęgnuję włosy (zdjęcie przed to włosy, które rok nie były podcinane 😉 ) tylko moje są bardziej w stronę falowania - mogę z nich wydobyć skręt bardzo łatwo, natomiast proste same z siebie nie będą  🙁
Ahhh, dlatego pytałam o warkocza, myślałam, że naturalnie masz proste jak od góry  😀 Z perspektywy kręconych włosów keratyna jest spoko, ale przemyśl, czy Ci się nie zachce do fal wrócić (a włosów po keratynie nie zakręcisz na nic, bo momentalnie się wyprostują). Z kolei prostowanie codzienne... Nie chciałoby mi się  😁
Swoją drogą - super, że ścięłaś tyle, dużo zdrowiej wyglądają teraz  :kwiatek:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 lipca 2020 08:40
Fokusowa, właśnie czy wyprostować czy zakręcić (teraz czasem kręcę na termoloki) chciałabym okazyjnie, bo na co dzień i tak związuję w warkocz, albo kucyka - stąd myśl o prostownicy 🙂
czy jest jakaś lokówko-suszarka, która nie zwiększa objętości?  🙄 , bo jak czytam opisy to już zwątpiłam, a swoich włosów mam wystarczająco i zależy mi na ich wygładzeniu i opanowaniu
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
19 stycznia 2021 20:45
W temacie gładkich włosów... tez mam takie delikatnie sfalowane, trochę napuszone. Świadomą pielęgnację stosuję na ile tylko mogę mimo niedoborów czasu 😉 ale chodzi mi o efekt lśniących i lejacych włosów. Keratynowe prostowanie? Fryzjerka mówiła coś o botoksie na włosy...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się