Młode Konie

To ja zmienię temat i wrzucam mojego młodego z ostatnich zawodów :

bardzo podobał mi się przejazd, do kogo oddałaś młodego? może być na pw
adriena, dziękuję w imieniu Tomka Gałczyńskiego  😉

Poszło PW.
Cześć. Przyszłam pochwalić moją Rudą. Dziś po raz pierwszy z kiełznem 🙂
Brała jak stara, chodziła za mną jak pies. Szczerze to spodziewałam się darcia gęby do koni, rzucania głową i odsadzania się podczas wkłądania wędzidła, bo kobyła elektryczna.
Jestem z niej dumna.

Pozdrawiam kącik, chociaż nie mam nic ciekawego do napisania. Za jakiś tydzień,lub dwa zaczynam robotę z 3,5 latkami dressagowymi (  1 po Bretton Woods , a 2 po Bordeaux ) . Póki co jeżdżę starsze dressage i zaczynam.sie zastanawiać czy nie zmarnowałam czasu na skoki  💘 🥂 🤔

Tu lalka po Brettonie ( dzicz padokowa jeszcze )
KaNie, Ty jak zwykle coś ciekawego piszesz  🙂
Opisuj różnice , dla mnie to super ciekawe. Bardzo lubiłam pojechać sobie jedne zawody ujeżdżeniowe w sezonie na moich skoczkach,  na jednym nawet L wygrałam  🤣
Perlica
Narazie nie mam nic do napisania. Nie mniej jednak dziś się ucieszyłam ze wróciłam w siodło po prawie 2 miesiącach ( miałam ogólną niechęć do jazdy ) . I ta przerwa mi dobrze zrobiła. Bo po 5 latach w skokowce , było mi ciężko w tym siodle ( ponad 2 miechy temu na trailu )  , a dziś super. Nawet wydluzylam strzemiona w trakcie jazdy dosyc konkretnie 🙂
Wracam!
Dwie 3 latki dziś oficjalnie zakończyły dziecinstwo. Znają póki co podstawy. Dają nogi, dają się czyścić, dały obciąć grzywy i popsikac się sprayem. Kasztanka jest milsza, grzeczniejsza i aktualnie mocno pokraczna - jest wielka i na dokładkę wszystko jej rośnie a najbardziej nogi 😉 Gniada jest wkurzająca. Typowa księżniczka. Wejdzie na Ciebie, ugryzie jak ma ochotę, grzebie nogami, w boksie debuje, wali z zadu i ma panikę że się robi coś z kasztanka. Gniada nie jest fajna ruchowo jakoś szczególnie. Kasztanka za to super. Zresztą była premiowany źrebakiem. Ciesze się że zaczęłam z nimi robotę, chociaż pamiętam że nie lubiłam zajeżdżać dressagy.
Ruda B. ( Bordeaux x Laurent )

Gniada K. ( Bretton Woods x Rohdiamant )

KaNie, pokaz film tej po bordeaux na priv. On jest na mojej liscie krycia jak bede przy kasie  🤣
Nie mam filmów narazie niestety. Dziś dopiero 1 dzień coś z nimi robiłam i nie mam też doświadczonego luzaka, więc ciężko o cokolwiek  🙄
KaNie Młode super  😍


A ja przybywam z młodą, ponad miesiąc pod siodłem. Już zapomniałam co to młode i lekko jestem przerażona ile to roboty  😵 
Monia
O kurde jaka ładna, dawaj więcej fotek!
KaNie, super wiadomości, ruda śliczna!
monia, cukiereczek!
Ja chciałam się przywitać w wątku z moim nowym dzieckiem  💃 4-latek Destano x Weltmeyer x Florestan I , kawał 175 centymetrowego silnego czołga o mega obszernym ruchu i totalnym nieogarze własnego ciała  😁 Zaczęliśmy się ogarniać i składać do kupy, ale postanowił rozciąć sobie nogę i wziąć L4  🙄 więc chwilowo stoi i korzysta z młodości.
Mamy za sobą dwa pierwsze amatorskie starty i pucharek, 64,500-67,500%. Absolutnie się gościem jaram  💘



Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
26 sierpnia 2019 07:13
Moniqa, aaaależ ma długaśne nogi! Piękny i gratuluję :kwiatek:
(btw. można jechać przejazd w owijkach?)


A ja chyba zawitam do kącika, bo od dwóch miesięcy jestem posiadaczką dzieciaczka 4 letniego.
Kobyła po torach, z Czech. Generalnie powoli zabierana do roboty, coby nabrać trochę i ciałka i mięśnia. Dawno w zasadzie nie miałam styczności z tak fajnym kontaktowym młodym koniem. Skubana szybko się uczy, staram się żeby zapomniała jak najwięcej po torach. Niestety na razie wkraczamy w etap, że delikatny kontakt nie urywa głowy i ręka to nic złego. Ciekawa jestem roboty z tym dzieciakiem 🙂
Pozdrawiamy cieplutko :kwiatek:

Hermes, biegała płaskie czy płoty?
Przejazdu w owijkach jechać nie można ...
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
26 sierpnia 2019 08:01
Perlica, kilka razy płaskie i kilka razy płoty. 🙂 No właśnie tez mi się wydaje, że w owijkach nigdy nie można było, ale już zwątpiłam 😁
Hermes, a planujesz skakać na niej? Czy jakie przeznaczenia? Jaki ma papier?
Po torze można naprawdę fajne konie zakupić, tylko niestety u nas te xx traktowane jak ostatnie zło.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
26 sierpnia 2019 08:32
Perlica, ona biegała łącznie 6 razy, więc nie jest mocno wyeksploatowana. Jest niesamowita, bo ma fenomenalny ruch, a skacze tak, że najlepiej by ją było do wkkw spróbować, ale ja cykor się zrobiłam. Planowałam ją jakoś wstępnie naskakać pod koniec września i może w listopadzie pojechać jakieś coś małego, bo nowe miejsca kompletnie nie robią na niej wrażenia. Choćby człowiek się położył pod przeszkodą to ona i tak skoczy. Z nią mi się przyjemniej pracuje niż z moim starym. Zobaczymy też jak moje życie się potoczy, bo jeśli u mnie będzie się marnować jak teraz trochę mój stary to puszczę ją w świat, ale tylko w fajne, odpowiedzialne ręce. Teraz zrezygnowałam ze sprzedaży jej, bo ludzie którzy ją przyjeżdżali oglądać to mi ręce opadły.
Tu jest jej papier:
https://www.blacktypepedigree.com/horse/Anis_Hellisio_CZE-633232
A tu z pierwszych skoków w korytarzu 🙂


Gillian   four letter word
26 sierpnia 2019 08:33
Amatorskie można jechać we wszystkim raczej 😉
Hermes, widziałam ją w ogłoszeniach właśnie i sobie rozmyślałam,że fajnie było mieć xx, bo mój pierwszy koń to była xx właśnie.
Zazdro :-)


Gilliana co to są zawody amatorskie? Mogą być chyba ZR, ZO i ZT?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
26 sierpnia 2019 08:54
Perlica, ja mam tez jakąś słabość do xx 😎 będę na pewno wrzucać postępy z roboty z nią 😀
ZT- zawody towarzyskie, czyli w sumie takie amatorskie 🙂
Hermes, no nie, bo ZT odbywają też zgodnie z zasadami jednak, przynajmniej w moim regionie.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
26 sierpnia 2019 09:01
Perlica, no u mnie też, dlatego sama się zdziwiłam, że w owijkach dopuścili 🙂
My jechaliśmy w weekend czworoboki szkoleniowe, też wszyscy jechali w owijkach/ochraniaczach 🙂 na nieoficjalnych imprezach reguły się upłynniają. Ja tam wiem, czy to źle...
Przejazdu nie można jechać z czymkolwiek na nogach, zdjęcia są z rozprezalni, dekoracji i rundy honorowej 😉 
Wojenka   on the desert you can't remember your name
30 sierpnia 2019 21:25
Wojenka, A czemu ma okulary?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
30 sierpnia 2019 22:27
Bo jest gapa-marzyciel 😉
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
03 września 2019 19:47
Moniqa, dzidziusie folbluty to jednak mają to coś. Piękny Dzidź!

A ja ściągnęłam w końcu kogoś do zrobienia konkretnych zdjęć i w końcu widzę, że ten koń się z dnia na dzień zmienia. Fajnie pracuje się z koniem, który tak szybko się uczy i tak bardzo chce współpracować. Zapomniałam ile to radości z pracy z Dzidziami końskimi 😁 jeszcze gdyby mi moje zdrowie nie skomplikowało planów to byłabym w siódmym niebie 🤔
Hermes - przepiękna Dzidzia! Rude mają coś w sobie  😁 😍
Dla mnie przepiękne w pracy z młodymi końmi jest to jak one potrafią się zmieniać, jak z dnia na dzień można widzieć i czuć efekty, jak bawią się swoją równowagą i odkrywają nowe możliwości. Młodziaki są jednak ekstra!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się