Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Moon   #kulistyzajebisty
30 sierpnia 2019 10:35
Perlica, romans z Havensem wypadł podczas mojej niedyspozycji i jak tylko A. zajmowała się Kulem. Skarmiłyśmy może ze 4 worki musli (zabij mnie, nie pamiętam którego, ale jakiegoś z wolno uwalnianą energią) i wróciłyśmy do Hippolyta - też trochę z uwagi na dostępność (Havensa nam koleżanka dowoziła, a potem się wyniosła z PL) oraz cenę, bo nie wypadało to wcale miło dla portfela - przesyłka + jeszcze dowóz. No i moim osobistym zdaniem akurat ta pasza było za mało energetyczna dla Kulistego w tamtym czasie. Ot taki krótki romans ;-)
Moon, a z Hippolyta czym karmisz?
My niby też mamy najłatwiejszy dostęp do Hippolyta ale przez to,
że mamy do zrzucenia kilka kilogramów i łatwo jest Kluskę utuczyć nie bardzo wiem co wybrać.
Niby jest coś dla otyłych koni a w składzie, jeśli się nie mylę, melasa...
Moon   #kulistyzajebisty
30 sierpnia 2019 10:52
Perlica, obecnie karmimy granulatem Krauterem + musli Structur E.
Euphorycznie, to chyba się jednak mylisz ;-)

Moon, a SE jako dodatek w czasie zawodów czy nacodzień?
Moon   #kulistyzajebisty
30 sierpnia 2019 11:01
Perlica, dawałyśmy jako dodatek do treningów skokowych i na zawody. Ale obecnie dajemy na co dzień bo jednak jakość pracy przy takim dawkowaniu jest o wiele lepsza - Kulek jest chętny do roboty a podczas skoków "mam w co jechać".
Euphorycznie, to chyba się jednak mylisz ;-)


Bardzo możliwe bo całej oferty nie przeglądałam - jeszcze.
Szukałam na początku granulatów i w tym melasa jest w składzie https://sklep.hippovet.pl/produkty/vollwertpellets-light-20-kg/
Następnie znalazłam Hoveler PUR.ITAN i teraz przeglądam stronę Hippolyta i widzę Brandon XL. Czy to są porównywalne pasze?
Euphorycznie, - zerknij na Brandona XL lub natur solo 🙂
Euphorycznie, - zerknij na Brandona XL lub natur solo 🙂


Dziękuję - natur trochę milszy cenowo  :kwiatek:
Euphorycznie, my długo karmimy tym Hoevelerem cushingowca i EMSa. Niestety, co do potencjalnego utycia to nie pomogę, bo: cushingowiec to prehistoryczna folblutka, która dostaje ogromne ilości żarcia i wygląda jak szkielet, a EMS to ogier, który co prawda Hoevelera dostaje symbolicznie, ale za to jest pasiony sianem i wygląda jak tucznik 😁
Na pewno jest to pasza bardzo smakowita i chętnie zjadana przez konie.
Ja od dłuższego już czasu z Hippolytem. Miałam epizody zmian / modyfikacji, ale ostatecznie wracałam do Hippolyta.

Euphorycznie, zdecydowanie Brandon XL. Nie jest zupełnie pusty energetycznie a jest lekki i dający poczucie sytości. Dobrze się sprawdza przy odchudzaniu. Sama w zeszłym roku stosowałam odchudzając moje tyjace z powietrza smoczysko i pasza się super sprawdziła.

Moon, to powiadasz, ze Hippolyt wychodzi dobrze cenowo.  A dostawa sprawna?  🤣
Ja tez daje struktura E. codziennie. Mam malego konia i dostaje pół miarki rano (zatem worek starcza na 40 dni). Cale wakacje mnie nie bylo, wiec dostawala tylko garsteczkę, a od tygodnia wrocila do pracy i już są efekty. Można też podsypac koniowi przed intensywnym treningiem czy zawodami.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
30 sierpnia 2019 21:30
A czy widział ktoś z Was na żywo te pasze?
http://www.hoeveler.pl/hoveler/bez-ziarna/pony-mash/
http://www.hoeveler.pl/hoveler/bez-ziarna/pony-dinner/

Moje kucyki wcinają Brandon XL (malutka się odchudza, a większy fajnie utrzymuje wage) i chyba im smakuje (malutkiej to raczej wszystko smakuje ] 😂 ) ale szukam jakiejś alternatywy.
No i nie ukrywam, że zawsze lubiłam wieczorki z meszem, a tu przy maluchach raczej nie poszaleje. Chyba że ten meszyk dla kucy wypada dość dobrze? Troche mi chodzi o dosmaczenie im życia 😉 bo zwykle nie dostają nic dodatkowego w ciągu dnia poza pasza, sianem i odrobiną trawy. No i po robocie lub spacerku wpada jedno ciasteczko.
A może jest coś innego, w małym worku żeby w nagrode dać garstke?
Pytanie za 100 punktów. Czy możliwe, że od sieczki z lucerny koń dostał rzadszej i zielonej kupy? Wczoraj stajenni zamiast dać garść lucerny do posiłku jak zwykle dali całe wiaderko (2-3kg?)
Pytanie za 100 punktów. Czy możliwe, że od sieczki z lucerny koń dostał rzadszej i zielonej kupy? Wczoraj stajenni zamiast dać garść lucerny do posiłku jak zwykle dali całe wiaderko (2-3kg?)

Tak jest możliwe, moje reagowały tak samo  😉
IskraADHD, dzięki 🙂
Euphorycznie No nie do końca solo musli jest takie super przyjemne cenowo w stosunku do brandona XL. Cena jednostkowa kilograma jest niemalże taka sama, bo zwróć uwagę, że solo to worek 20kg a brandon 25kg. Więc wybierając pomiędzy tymi paszami totalnie nie kierowałabym się ceną "worka" 😉
Hej  :kwiatek:
Poszukuje musli dla seniora (zaraz 27 lat ) potrzebuje jako dodatku do pasz urozmaicenia zastanawiam się nad  .Hilight Veteran Mix  ? A może karmicie czymś wartym uwagi ? 😉
Moon   #kulistyzajebisty
02 września 2019 06:19
Klami, na pewno lepiej niż dowożony Havens ;-)
A dostawa Hippolyta najlepsza!  😍 😜
Obiś później dopatrzyłam, że faktycznie jest 25 kg.
Cały czas się zastanawiam czy wziąć jedynie brandona xl czy na przykład solo i ten odchudzający granulacik.
Dostawałabym solo rano a granulat wieczorem.
Euphorycznie, A czemu nie zapytasz Pani dr. Wet z Hippolyta?
Ja polecam zajrzeć do sklepu TU BYŁA REKLAMA Pasze mają na prawdę świetny skład i dobrą cenę.
 a fuj z tą reklamą... bardziej subtelnie... wyrafinowanie... no ni umisz w krypto- reklamę... ni umisz... DodoMod
Perlica z początkiem października przeprowadzam się do stajni która na stałe z nimi współpracuje i mają być w tym roku jeszcze konsultacje razem z ważeniem itp - chcę się na nie załapać z koniem, żeby dokładnie wiedzieć co i jak bo teraz to ja w sumie nie wiem dokładnie ile ona waży nawet  😡
Wiem na pewno, że mój koń bardzo dobrze wykorzystuje paszę i dość szybko może się upaść - trochę chcę kupić coś na przeczekanie do tych konsultacji.
Coś, żeby nie zaszkodzić a żeby jednak miała coś w żłobie co nie jest owsem.
Euphorycznie, - napisz do nich, przez meila też doradzą 🙂 Lub jak wolisz telefonicznie. Najlepiej znają swoje produkty i jak poprosisz o wersję ekonomiczną to też coś znajdą. Ja tak prosiłam dla darmozjada mojej mamci, bo jego leki już pochłaniają małą fortunę 😉
Euphorycznie, ale do pani Dr z Hippolyta możesz napisać na massengerze lub zadzownić, przesłać zdjęcia jak koń wygląda i się poradzić. Tak naprawde nie trzeba wiedzieć ile koń waży, wystarczy fotka konia z boku jak wygląda, to naprawdę nie ma znaczenia ile koń waży ( bo jak nie ważysz regularnie to i tak nie wiesz czy to za mało czy to za dużo ), bo średnio ogarnieta osoba potrafi ocenić gdzei koń ma za dużo tłuszczu , a gdzie za mało itp.
A okej - dobrze wiedzieć, że tak można. Fajnie bo na pewno będę od nich kupować pasze a bardzo miło, że nawet na messenger można się kontaktować.
Obojętnie do której pani doktor się odezwać? Myślę, że napiszę maila bo będzie łatwiej opisać wszystko i dodać zdjęcia.
Hej  :kwiatek:
Poszukuje musli dla seniora (zaraz 27 lat ) potrzebuje jako dodatku do pasz urozmaicenia zastanawiam się nad  .Hilight Veteran Mix  ? A może karmicie czymś wartym uwagi ? 😉


Mój je na zmianę Veterana Saracena i Sixteen Plus D&H, obie polecam. Daję w połączeniu z Show Improverem i wygląda na 10 lat mniej  😉
tulipan
Bardzo dziękuje w takim razie spróbuje najpierw Saracena 😉
Euphorycznie, - obojętnie 🙂 Choć najlepiej spytać kto będzie do was jeździł, bo łatwiej jak jedna osoba prowadzi i ma potem porównanie.
Hej, szukam wysoko zmineralizowanej paszy którą będzie można w niezbyt dużych ilościach podać kucykowi z problemami kopytowymi (chętnie z duża dawka biotyny). Możecie coś polecić?
Szukam w imieniu koleżanki- kucyk jest na paszach objętościowych + witaminy, przed zimą koleżanka chce wprowadzić paszę
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się