KOTY

efeemeryda  :kwiatek:

Oczywiście kupka już jest, trochę później dzisiaj, a ja już  🤔wirek:
Chyba musicie dać mi bana na temat „kupowy”  😁

Perlica u nas wcześniej zazwyczaj była codziennie, czasem z przerwą dnia. Póki co po zmianie żywienia jest codziennie, ale to tylko obserwacja z tygodnia (samo suche).
Swoją drogą miałam właśnie pytać jak sobie radzisz z kontrolą kuwety z większa liczbą sztuk. Ja bym chyba musiała kamerkę zamontować i podglądać kto był, a kto nie, tak dla spokojnego snu  🤔wirek: 😁
chomcia, po prostu nie śledzę tego.
Jeśli coś jest nie tak to kot się źle czuje i widzę to po nich zwyczajnie ;-)
Inny temat, dlatego pod moim postem.
HELP
Od miesiąca mamy szczeniaka, dwa koty się go jakoś specjalnie nie boją, ale 3 kotka jest zestresowana.
Chciałabym coś jej podać na odwagę i pewność siebie, ale odpada preparat w tabletkach,  bo to stres żeby codziennie jej dać tabsa. Kropelki też nie łatwo, bo miskami sìę wymieniają,  Chyba że są jakieś smaczne, które mogę podać jej z łyżeczki.
Jakieś pomysły?

Edit: krople Calmex? Ktoś stosował?
Lub feromony  spot on ?
Obrożę, ma Biała i super na nią działa ale Corniska nie może mieć obroży.
Nie nada się też nic do kontaktu,bo za duży dom i ogród.
efeemeryda   no fate but what we make.
01 września 2019 17:16
Perlica
Wyglada na to ze nic nie ma, albo do paszczy albo obroża.
efeemeryda, może być do paszczy,  ale nie w tabletce tylko np.płyn.
A ten Calmex nie jest skuteczny ?
efeemeryda   no fate but what we make.
01 września 2019 20:00
Bardzo dobrze się zylkene sprawdza tylko w dużej dawcę, to akurat albo w kapsułce albo można wysypać zawartość, bo na małego kota kapsułka dość duża.
efeemeryda, dzięki,  spróbuję, może proszek się uda rozmieszać z olejem.
efeemeryda, a jakieś doświadczenia masz z tym?
https://apetete.pl/beaphar-no-stress-spot-on-dla-kotow-3-pipety.html

Albo ktoś inny?
efeemeryda   no fate but what we make.
02 września 2019 10:24
nigdy nie używałam, nie widzę składu więc nie wzbudzają zaufania
A tak żel:
Żel uspokajający dla kota ScanVet Kalm Aid
Skład:
Sorbitol, glicerol

Dodatki:

Witaminy i prowitaminy (mg/kg): Witamina B3 600 mg, Witamina B1 120 mg, Witamina B6 10 mg

Aminokwasy (mg/kg):  L-tryptofan 50 000 mg, L-teanina 30 mg

Analiza składu:
Węglowodany 38,3%; Białko surowe 3,7% Tłuszcz surowy<0,5%; Popiół surowy<0,5%; Włókno surowe 0,5%, Wilgotność 58%

Boje się że w obroży się gdzieś zawiesi akurat ta kotka, bo druga nosi, ale ona nie ma dziwnych wspinania się na różne drzewa w ogrodzie lub siatkę.
efeemeryda   no fate but what we make.
02 września 2019 10:30
to już coś ma, ale nie mam doświadczenia z tym preparatem, osobiście wole stosować zylkene.
Zylkene działa cuda to fakt, u nas była poprawa po tygodniu za każdym razem jak stosowałam dla kocura psychopaty.
Dobra to pójdę z Zylkene.
Dzięki.
Ile mam stosować, tydzień?
efeemeryda   no fate but what we make.
02 września 2019 15:31
Kilka tygodni, po tygodniu będzie efekt najszybciej.
U nas był minimum miesiąc stosowania, ale mam ciężki koci przypadek 😉 już po tygodniu było zauważalnie lepiej.
Zakupione na allegro, czekam na przesyłkę i zobaczymy.
efeemeryda   no fate but what we make.
03 września 2019 07:43
a ile mg kupiłaś ?
efeemeryda, nie strasz mnie  😵 że coś źle kupiłam  😂

75mg-10kaps x 3 opakowania

Napisane tam: Psy i koty do 5 kg masy ciała – jedna kapsułka Zylkene 75 mg dziennie

Kotka waży 2700 gram max, więc wychodzi że jedna dziennie.

Spróbuję ten proszek rozmieszać z olejem lub pasta na odkłaczanie i dać z łyżeczki, bo ona lubi te 2 rzeczy.

Inaczej się nie da, bo w jedzeniu to oni wszyscy wyczują wszystko  😜

efeemeryda   no fate but what we make.
03 września 2019 08:28
no niestety źle, to jest zdecydowanie za mała dawka, na takiego kota to jest mimimum połowa 225. No ale zawsze możesz dawać od razu dwie kapsułki.
Nieważne co producent mówi  😀
efeemeryda, nie załamuj mnie  😂
Dzięki za info  :kwiatek:

Chyba jeszcze dokupię te obroże, bo na Białą obroża działa tak rewelacyjnie, że przy psie się kładzie na plecy,żeby ją miziać po brzuchu, jest tak wyluzowana.

Może się nie zawiesi nigdzie Cornishka, teraz już wieczorem jest poniżej 17 stopni, to ona  się nie włóczy tak po ogrodzie tylko siedzi na meblach zawinięta w koc, wygląda jak mistrz Yoda  😲
efeemeryda   no fate but what we make.
03 września 2019 08:45
Perlica
spróbuj, na pewno nie zaszkodzi, a miej ją na oku  :kwiatek:
nam behawiorysta mówił, w sumie to 2, że dla kota 225mg od razu 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
03 września 2019 10:31
wsitra
zwykle tak zalecam, ale co innego standardowy kot 4kg i w góre, a co innego 2,7kg, wiec jak zacznie od 150mg to też będzie dobrze, w razie braku efektu można zwiększyć dawkę, fakt faktem przedawkować się tego nie da, tzn. najwyżej kot będzie senny, a na pewno mu nie zaszkodzi
Kiti po dawcę 450mg   🤣
Trudno , już zamówiłam 75mg, więc za późno  😤

Myślicie, że można mieć takiego kota, że on będzie się "na zawsze" bał psa i tym stresował? W życiu bym Cornishki nie podejrzewała, że będzie się stresować psem, to takie otwarte koty.
Póki pies jest szczeniakiem, to można go bez szkody oddać do hodowcy, ale wiadomo, że nie chcę tego robić.
Z drugiej strony nie chcę też kota unieszczęśliwiać, bo koty były pierwsze w tym domu.
Miałam zawsze koty i psy , nigdy nie było żadnych problemów ... edit : w sensie inny zestaw kotów wówczas ;-)

2 koty są spoko, ale jeden czyli nr 3 ma wyraźnie stres i ucieka, co nakręca psa, choć on się chce tylko bawić.


Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
03 września 2019 10:36
Perlica daj im czas 😉 gdy 2 lata temu zamieszkała u nas wielka owczarzyca (2 miesięczna  😉) koty były przerazone i uciekały na koniec domu. Później czarna kotka miała psa ustawionego na machnięcie łapą 😉 a aktualnie Rudy z psem śpi obok 😀
Pati2012, no daję czas, tylko się martwię, że kotkę stresuję, choć pies jak na charta jest grzeczny i opanowany.
efeemeryda, czyli taki niestandardowy jak 9,5kg kot ile mógłby tego dostać? 🤣 i o jakich konkretnie obrożach mówicie? :kwiatek:  u nas też niedługo będzie "obcy" w domu, też pies 😉 kotka miała już wcześniej kontakt z psami co prawda, ale teraz długo długo była jedynaczką i może lepiej rozeznać się już teraz, niż potem szukać czegoś "na już" 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
03 września 2019 18:09
Takiemu wielgachnemu bym spokojnie dała 450mg  😀 i taka [url=[[a]]https://www.google.pl/search?q=obro%C5%BCa[[a]]+pet+armor&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=pl-pl&client=safari#lbl=OVERVIEW&pie=plaji-i]obroża[/url]
efeemeryda, oj tam wielgachny, toć to malutkie lwiątko 😁 dzięki wielkie :kwiatek:
maiiaF, tą samą obrożę kupiłam na 1 kotkę i działa top!!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się