PSY

maiiaF, przegapiłam! Gratuluję 😀 JRT?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 września 2019 19:31
zżeranie śmieci to podstawowa funkcja szczeniaka i serio, to jest naturalne i zakorzenione w psiej naturze. Uczyć "nie", dać żwacze (u nas pomogło), a jak obiektem westchnień są rozmaite odchody, to dorzucić kurację probiotykiem (na gotowej karmie tak czy tak warto ją co jakiś czas dołączyć). Magda Łęczycka ma na swoim kanale na yt fajny film na ten temat.

maiiaF, przegapiłam! Gratuluję 😀 JRT?

podbijam pytanie. 😀 i zazdroszczę kompletowania wyprawki.

a odnośnie wychowania, phi, co Wy tam wiecie, dzisiaj nasza trenerka przewróciła oczami i powiedziała "czemu ludzie kupują szwajcary"  😂
fin, nie nie nie 😁 JRT ma kumpela i mimo że kochany, to jednak nie do końca moja bajka w niektórych aspektach 😀

Nawet nie to, że przegapiłyście, ale dopóki nie było trochę bardziej pewne, to się nie chwaliłam. Będzie welsh corgi pembroke, czyli biegająca turbo parówa :P
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 września 2019 20:36

😜

madmaddie, mój ulubiony mem to chyba corgo ship 😁 A ja też jestem pączkiem na krótkich nogach, także na pewno się z nim dogadam 😂
maiiaF, mega miła to rasa 😀

Alvika wielkie gratulacje  😀 😅
Zaran nauczy Foczkę pływać, a Foki nauczy go zachowania do kotów 😁

Mój zaprzestał gonienia praktycznie, to teraz robi do nich skoki w miejscu jak lis  🤔wirek:

madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 września 2019 07:40
maiia, a czemu akurat corgi? I jak ich stawy/kręgosłup?
efeemeryda   no fate but what we make.
04 września 2019 08:16
maiiaF
to mój wymrzony pies  😍
jeśli kiedykolwiek będę miała psa to na pewno to będzie corgi  😍
madmaddie, pewnie z powodu top charakterów.

Znajomi mają je od zawsze, zdrowotnych problemów nie miały. Teraz Top championa, reporoduktora i jest to mega charakter.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 września 2019 08:25
no spodziewam się, że ze względu na charakter, po prostu dopytuję 😉
maiiaF, podglądam na Instagramie blog z.widokiem.na.góry, mają 4 corgi 😍 i powiem szczerze, że jak normalnie za tą rasą nie przepadam, tak te konkretne są piękne i robią na mnie wrażenie. Latają ze swymi ludźmi po górach, a ja żyłam w przekonaniu, że to raczej kanapowce 😁

Kompletowania wyprawki zazdroszczę, to najprzyjemniejsza część posiadania szczeniaka 😂
fin, toż to psy pasterskie, jakie kanapowce 😁 Ja kiedyś też może corgi, marzy mi się od dziecka, odkąd obejrzałam Cowboy Bebopa  😜
Wiecie co, no u mnie było tak, że robiłam na uczelnię na jeden przedmiot aplikację i z tego powodu musiałam się zagłębić mocno w ok. 15 ras psów. Moja decyzja o psie to nie było "o, w sumie czas na psa, może niech to będzie taki albo taki", tylko "o, w sumie to corgi spełniałby wszystkie moje oczekiwania, może to czas na psa" 😉 Charakter, sposób bycia, nastawienie do człowieka i na szkolenie a do tego fizyczne cechy odpowiadały mi na tyle, że na ten moment gdybym miała do wyboru psa jakiejś innej rasy albo żaden, to nie chciałabym żadnego 😉 ma być pembroke i będzie 😁 madmaddie, co do stawów, trzeba unikać schodów i skoków i tak naprawdę to tyle. Odpowiednio prowadzona hodowla też dużą robotę robi, pieski nawet w wieku już podeszłym tryskają zdrowiem, ja na szczęście mam windę a skakanie po frisbee sobie odpuścimy i tyle :P

Co do kanapowca, to... Nie 😁 to są turbo rakiety parówkowe, jak widzę filmiki z zaganiania owiec to aż nie dowierzam 🤣

Edit: Fin, obczaiłam tego instagrama. To cardigany, one mi się aż tak nie podobają 😁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 września 2019 12:46
a na jakim jesteś etapie? Ciąża? Szczeniaczki urodzone?  😀
madmaddie, tak wyszło, że ta upatrzona mnie hodowla w okresie w którym wiedziałam że będę mogła sobie na psa pozwolić miała już tylko 2 ostatnie z miotu psiaki, a kolejnego póki co nie planują. Jeden z tych dwóch to był dokładnie ten, który najbardziej wpadł mi w oko kiedy jeszcze sporo wcześniej przeglądałam sobie psiaki z różnych hodowli bardziej pod kątem rozeznania. Wkręcam sobie, że czekał specjalnie na mnie 😜 😍 mały jak odbiorę go w piątek za tydzień skończy równo pół roku, także ominie nas etap bycia słodką puchatą kuleczką, ale też za nami etap nauki czystości, co przy moim trybie pracy najbardziej mnie przerażało.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 września 2019 13:43
tak w sumie fajnie i niefajnie, bo w okresie największego buntu. Dawaj znać jak się będzie z nim żyć  :kwiatek:
Alvika takiej pozy z biegu to jeszcze może widziałam  😀
Gratuluję biegowego ChPL! My w tych suczych stawkach to się chyba nigdy nie załapiemy. Wszystkie biegi do certyfikatu uzytkowości macie już zrobione?

Przesyłam wieczorową Ryjówkę  🙂
Dziewczyny, wrzuciłam w ogłoszenia o zwierzakach do adopcji wyjątkową suczkę, szukam dla niej najlepszego domu.
cervus, o to mamy więcej chartów w wątku  😉 i to kolejny Polak  🙂


Ja wczoraj spotkałam 2 Galgo Espaniol w okolicach domu, ale takie "prawdziwe", bo z adopcji z Hiszpani, po kłusownicze, więc niestety Pan ich nie może puszczać, bo łapią trop i nie ma ich 3h potem, a mamy jednak za dużo saren w okolicy. Nie mniej porównanie mojego Borzoja do tych Galg wypada,tak, że ja mam jakiegoś charta zabawkę udawaną, a Galgi to prawdziwe charty  😂
Suka była niesamowicie piękna 😍 Wyglądowo już wiem, że to moje ideały,ale chrakter nie dla mnie.
W odległości 500 metrów gdzie staliśmy były wielkie drzewa i ptak przeleciał tam z gałęzi na gałąź, Galgi natychmiast miały orient na tamten kierunek i już było widać mord w oczach, niesamowite jakie to maszyny. W ich przypadku linkowany artykuł nie był przesadą na pewno, ale też nie ma się co dziwić jeśli to były psy kłusowników,w dodatku pies na pewno źle traktowany, bo nie ma opcji żeby podszedł do człowieka obcego, a co dopiero dotknąć, a Suni głaskanie się podobało.

Jestem zawiedziona zamówionymi szarpakami polarowymi, zamówiłam 3 różne od jednej Pani na allegro no i 2 są twarde jak kamienie, a jeden jest super mięciutki, więc od razu jest ulubionym Zarana.

Jutro u nas we Wrocku są Targi Pupilove to idę zobaczyć co tam jest, może jakieś szarpaki dokupię mięciutkie.

Jestem też zawiedziona ludźmi, którzy mają psy w mojej okolicy, jest naprawdę wiele, a nikt praktycznie nie wychodzi z psem na dłużej niż 7 minut, a puszczeniu psa ze smyczy żeby pobiegał to zapomnijcie, a mamy naokoło hetary łąk i polan, strasznie to smutne jak ktoś kto ma charta, a ja proponuje spacer 20 minut mówi: czwartek i piątek nie mogę, bo pracuję  😵więc pies nie wyjdzie 🤔
Mój mąż specjalnie utworzył grupę spacerową , wszyscy, że super inicjatywa itp. ale jak spytamy kto idzie na spacer ( a pytamy codziennie) to na 1500 osób zgłasza się jedna rodzina z adoptowanym kundelkiem i jeden Pan z ON , bardzo mądrą suczką i to by było na tyle  😜
Mój mózg tego nie ogarnia po prostu  🤔wirek:

Na szczęście wczoraj byliśmy koło zamku Topacz i tam są specjalne hektary łąk dla psów ( nawet jest tabliczka, uwaga psy biegające luzem) i przychodzi tam mnóstwo normalnych psów i ludzi, więc wczoraj Zaran 1 raz widział tyle ras w jednym miejscu: setery, ON, cavalier, samojed, flat, wyżły, bulterier,belg, JRT, ( te nie zależnie od egzemplarza gwałcą wszystkich  🤣 ) . Same psy i nitk się nie gryzł , także super mieć takie miejsce od domu 15 minut.





Perlica, Topacz to jedno z moich ulubionych miejsc spacerowych. Mimo, że mieszkam w drugim końcu miasta.
dziewczynka, to chyba Ciebie wczoraj widziałam z Flatem i Samoyedem?

Edit: Kojarzy ktoś może jakieś kursy handlingu we Wrocławiu? Nic nie mogę znaleźć, ale może słabo szukam.
        Chciałabym się czegoś nauczyć,bo pierwsza wystawa 6 października, a mój pies na chęć oglądania zębów reaguje mega chęcią zabawy  😵
        Za to oczy daje sobie już czyścić przynajmniej, bo też był szał na początku  😜
Akurat wczoraj mnie nie było, ja mam teraz trójkę: flat, samoyed i chudy labek 😉 Będę dzisiaj pewnie około 17

a z handlingu to jutro takie wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/629911634195773/

i generalnie bardzo polecam tę handlerkę, świetnie uczy, już sama nie wystawia bo została sędzią ale ma całe lata praktyki i sukcesów.
dziewczynka, ja dziś też będę, ale ok.18 bo 17:30 wyruszam z umówionym czarnym ON. Tak więc pewnie do zobaczenia  😉

Dziękuję za link :kwiatek: kurcze , że to akurat już, niestety jutro muszę do stajni jechać rano, więc nijak nie dam rady, ale zadzwonię tam i spytam, może będzie inny termin jeszcze.
Z Patrycją możesz się indywidualnie umawiać
dziewczynka, wow !!! Bardzo ci dziękuje ;-) Spadasz mi z nieba 😉
Napiszę i dopytam co i jak, bo bardzo by mi to pomogło, jestem zielona w temacie, a choć podstawy dobrze by było znać.
Perlica, a nie możesz sama zrobić szarpaków? To jakiś kwadrans max, a sama sobie dostosowujesz twardość, długość itd.
Perlica ja robię sama szarpaki, ostatnio w hurtowni znalazłam super futro i zrobiłam takie:
https://share.icloud.com/photos/0Lx5q250wbRjDh5LaUqT8HkwA
To super łatwe a za cenę jednego szarpaka zrobisz sobie kilka
Perlica i to nawet dwa Polaki  🙂
Dziewczyny pewnie mogę, ale nigdy tego nie robiłam i nie mam pojęcia jak się za to zabrać . Skąd się kupuje polar do tego?
Albo te jakby "piórka"?
Nie znam się na tym kompletnie.

cervus, świetne są  😍 Mój mąż po wystawie charciej bardzo chciał polaka właśnie, bo bardzo nam się podobają wizualnie.
Jednak baliśmy się, że sobie nie poradzimy, bo z charakterami bywa u nich różnie, a szkoda bo to przepiękne psy.
Mam słabość do psów nie-długowłosych, a Borzoja wybrałam bardziej charakterem powolnego olbrzyma w porównaniu do jednak innych bardziej gorących chartów.
Nasz to jest jednak wyjątkowy myśliciel z miotu, leży i myśli dużo  😁 a wyciągnąć go na spacet o 7:30 przed pracą to trzeba smaczkami, żeby jednak wstał z posłania i przestał się przeciągać 10 minut. Muszę to nagrać jakiegoś dnia, bo nie wierzyłam, że chart to hedonista taki  😂
EditL a one też są Arcturus jak Foka?
Perlica, my robiliśmy z koców. Można robić też bawełniane ze starych koszulek, kreatywność to podstawa 😉 Można doszyć piłkę, mopa, no wszystko. Tutaj na przykład filmik jak zrobić z polaru + piłka + mop.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się