Rosliny doniczkowe

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 lipca 2019 15:18
zembria, fajne!
I ja w końcu mam jakąś zieleninę w mieszkaniu, bo coś nam nie po drodze było kupno 🤣 Mam nadzieję, że ich nie zamordujemy.




budyń, ładna ta pierwsza, co to 🙂?
Te dwa ostatnie urocze 🙂
Dziewczyny,kupilam w biedronce ( 12zl) monstere
Szkoda mi się jej zrobiło,stała taka sama wcisnieta za tackami do grilla😉 z tego co wyczytalam rzadko podlewac i trzymać w odległości od okna. Jakie macie doswiadczenia/rady?czy liście jej "pekna" z czasem?czy to inna odmiana?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 lipca 2019 09:09
andzia1, to standardowa monstera dziurawa. Wbrew opiniom na stronach internetowych monstera lubi słońce, moze nie poludniowe ale poranne lub wieczorne jak najbardziej. Widzę po swoich monsterach, ze po kontakcie ze słońcem pieknie rosna i duzo szybciej puszczają dziurawe liscie.
Dziurawe liscie pojawiaja się u "dojrzalej" rosliny 😉
Jara,to dobrze,że piszesz.trzymam ja kilka metrów od okna i przyslaniam jedną rolete.Mam wrażenie,że zaczęła się do słońca wyciągać.A Twoje też "płaczą" przed deszczem?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 lipca 2019 12:18
andzia1, ona nie płacze przed deszczem 😉 jesli znajdujesz na liściach "rose" to jest to gutacja, za duzo ja podlewasz 🙂
No właśnie podlalam tylko raz,od tygodnia jest u mnie.
Szukam ładnych roślin na parapet od strony południowej - mogą być dość wysokie, bo mam wysokie okno ale za to parapet jest dość wąski, więc odpadają rozłożyste krzaczki :kwiatek: :kwiatek:

Dostałam diffenbachię, z tego co kojarzę to ona się nie nadaje na południowe okno, mogę ją ustawić w głębi pokoju ?
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
02 września 2019 15:49
kolebka, to może niestandardowo, ale kapturnica jakaś?
U mnie na południowo-zachodnim oknie stoi avocado i clusia, oba rosną w pełnym słońcu jak szalone  😍 tylko podlewać trzeba bardzo często.
agnesix, jak często podlewasz clusię? wstawisz zdjęcie?
Jasne, jutro wstawię 🙂 jak słońce mocno świeci to co 2 dni ma już sucho i wtedy ją podlewam, ale nie dużo. Taka jest mało wymagająca a rośnie jak szalona. Czasami jak nie zapomnę to dostaje trochę biohumusu.
o, dzięki, bo czytałam sprzeczne opinie co do podlewania 🙂 moja ma trochę ponad rok i ok 40cm, ale od jakiegoś czasu zahamowała ze wzrostem
A ja szczerze mówiąc nigdy nie czytałam jak ją podlewać. W sumie mam ją nie tak długo, od świąt wielkanocnych... Moja jest w takim dość sypkim torfie, to może też ta woda w upalne dni szybko wyparowuje. Na pewno już muszę ją w najbliższym czasie przesadzić do większej doniczki żeby jej właśnie nie zahamować. A z podlewaniem to zawsze tak na oko  🙂
Moja nowa dziecinka 💘 Monkey leaf

ashtray, piękna! Ona jest pnąca, prawda? Też o niej myślę, ale jak pnie się jak zwykła monstera to mi nie pasuje 🙁
Tak, jest pnąca. Wybrałam sobie taką, która wystrzeliła w górę bardziej niż opadła :P Ciekawa jestem jak dalej będzie rosła.
agnesix, jak często podlewasz clusię? wstawisz zdjęcie?


agnesix, dzięki, bardzo ładna :kwiatek: moja jest podobnej wielkości, tylko ma takie brązowe łodyżki miejscami i nie wiem co to. czytałam tylko o brązowych liściach jako objawie choroby. na razie sobie rośnie, pójdzie do przesadzenia też niedługo
A ja stałam się ostatnio dość niespodziewanie właścicielką Echmei wstęgowatej. Pogoda była wstrętna, bardzo mocno wiało no i mi przywiało kwiata gdzieś z górnego piętra na mój balkon... doniczka oczywiście poszła w drobny mak, ja omal nie dostałam zawału bo huk był okropny. Wystawiłam kwiata na korytarz z liścikiem, żeby lepiej zabezpieczać rośliny podczas takiej pogody ale nikt się do niego nie chciał przyznać. Więc zabrałam go do domu i staram się doprowadzić do lepszego stanu, bo wyglądał średnio.
ashtray, pozazdrościłam Ci i też kupiłam 😀


Poczyniłam większe nawet zakupy i właśnie biorę się za przesadzanie.
Cri,
gdzie w Warszawie kupiłaś takie ładne rośliny ? 🙂
kasska, oczywiście w sklepie Flora Point 🙂 Zawsze tam kupuję, bo są zdrowe, jest ogromny wybór i ceny podobne jak np w Zielonym Parapecie. Wiem, że taniej jest np w Leroy czy innych marketach, ale tam mniejszy wybór i raczej kupuję coś okazjonalnie jak mi się spodoba, a do Flory jeżdżę specjalnie z listą zakupów, bo można stamtąd nie wyjść 😀
Mam jeszcze kwiatki w nowych domkach:


I kupiłam dwie ceropegie! Uwielbiam je 😉



I monsterka jeszcze raz.
Cricetidae niech rosnie zdrowo! 💘

kasska ja z kolei w Warszawie kupuje u tej pani: https://www.facebook.com/Zielony-kurier-661522324199048/
Dzięki za namiary dziewczyny 🙂 akurat w najbliższym czasie będę potrzebowała trochę zieleni jak skończymy remont sypialni.

Btw- w Biedronce sa duże (ok140cm) różne rośliny za śmieszne 39zł. Są draceny( po 3 różnej wysokości w jednej donicy), juki i jeszcze przynajmniej 2 gatunki, których nazw nie znam (jedna taka jakby palemka ,a druga ma duże owalne liście :P )
Cri jak Twoja monsterka?

Moja małpka obrała jeden kierunek i rośnie jak dzika 😁

ashtray, mojej coś nie pasuje i stoi w miejscu 🙁 Twoja wygląda super, zazdro 🙂
Za to mój scindapsus pstry rośnie jak głupek.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 października 2019 08:23
Ja dostalam szczepke monkey mask i ja poki co ukorzrniam 🙂😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się