PSY

madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 września 2019 10:40
ja nie robię szarpaków, bo mam dwie lewe ręce, ale kupuję z Sirusa i Zayma Craft i to jest zawsze strzał w 10 🙂
Perlica moje przed 13 bardzo trudno jest wyciągnąć gdziekolwiek. Za to wieczorami właczają tryb bardzo aktywny. Mnie u borzojów przeraża właśnie kupa futra, ale pewnie i do tego da się przyzwyczaić.
Obydwie są z Arcturusa, jak Foka. Są trochę młodsze od niego.
macbeth, filmik fajny tyle, że koc najtańszy w IKEA to 20 pln, mop pewnie 7 pln plus trza to zrobić, a gotowy szarpak to koszt 15 pln.To sie nie opłaca, ob ja nie mam żadnych starych ciuchów, wszystko noszę to samo od studiów jeszcze czyli 10 lat, bo rzeczy nie niszczę. Jak czegoś nie noszę oddaję biednym ( mamy taką rodzinę obok gdzie jest jakieś 15 dzieci w każdym wieku), więc w moim przypadku nie opłaca się.
Perlica, koce polarowe można kupić w Pepco, Kiku czy BRW za 8/9 zł 😉 Mopy w Carrefour za 5 zł na Allegro można znaleźć jeszcze taniej. Wystarczy poszukać, wystarczy chcieć 😉 Ale każdy przecież robi jak woli.

Edit. Przy robocie samemu fajne jest właśnie to, że można zrobić taki długi jaki sobie wymarzymy, a z tego co zostało zrobiliśmy matę węchową 🙂
macbeth, pewnie można, tylko jak idę jutro na targi to wolę sobię coś kupić niż latać za kocem czy jeżdzić do hipermarketu  😉
W przeliczeniu na benzynę i czas to i  tak wyjdzie drożej  😂
Na targach przynajmniej mogę dotknąć  😀
Perlica, przecież ja Cię nie zmuszam 😉
macbeth, łapię  😉

Mamy wreszcie wściekliznę, ale mamy też grudki na 3 powiece. Siary pies narobił bo u weta to jednak wiadomo,że to chart na pewno, bo przy przemywaniu oczu darł się jak opętany  😵 Pani Wet mówi, że dawno charta nie miała, no i zapomniała, że delikatne to stwory na swoim punkcie. Ja w sumie po dobermanie, który szył się na żywca zawsze, bez trzymania to też musze się przyzwyczaić  😜
Zaskoczyła mnie też waga : 14kg, gdzie ledwo przecież byłam na poprzednim szczepieniu i było 10 kg.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 września 2019 13:32
jaki sklep wysyła karmę najszybciej? Oprócz Toys4Dogs? bo ja niestety zamówiłam karmę w tym miesiącu w Psia Buda i zdaje się, że mój pies umrze z głodu zanim ją wyślą  😵
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 września 2019 13:32
madmaddie, ja z Telekarmą nigdy nie miałam problemu
madmaddie, wg mnie zooplus,jeśli jesteś stałym klientem i nie musisz płacić, tylko na kreskę bierzesz
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 września 2019 13:38
smartini, to wezmę od nich jakieś opakowanie. :kwiatek: W psiej budzie już zamawiałam pullera i wysyłali go miliard lat, bo smaczków im brakło i nie mogli mi powiedzieć 🙇 dopiero jak napisałam kilka maili, a w końcu zadzwoniłam, to od razu zamówienie wyszło.
No nic, dałam im drugą szansę, bo mają fajny asortyment :/

Perlica, niekoniecznie, ostatnio szło mi turbo długo 😉 u nich ten minus, że marki nie-zooplusowe, mają przeważnie tylko duże opakowania. A ja potrzebuję mały worek awaryjnie.
madmaddie, my zamawialiśmy z https://kelpi.pl/ i przyszło w sumie na drugi dzień 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 września 2019 16:33
E., nieszczęsny 'projekt' umarł chyba po dwóch tygodniach, jak do kobiety dotarł pierwszy piesek, który zderzył ją boleśnie z realiami. Niestety, za tego typu inicjatywy nie powinni się zabierać ludzie bez doświadczenia tylkp dlatego, że kochają pieski, jak wielkoduszne i wspanialomyslne sie to nie wydaje
Nawet nie wiedziałam, że projekt upadł  🙁  Szkoda, bo sama idea dość zacna. Ciekawe, czemu tego typu 'okien' nie ma przy schroniskach?  🙄
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 września 2019 18:58
E., long story short, niedługi czas po pierwszym ogloszeniu ktos w klatce zostawil pani psa z lękami i agresywnego. I była zaskoczona, że piesek nie jest jej wdzieczny i postanowila tak dlugo trzymać go w klatce az ją polubi.
Nie wiem jaki konkretnie miala historia finał ale dobrze pokazuje, że nie każdy powinien się za takie rzeczy zabierac.

Słyszałyście o tym wirusie czy cokolwiek to jest, co zabija psy w Norwegii i okolicach? 👀 Masakra, oby się nie rozprzestrzeniło.
https://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m/w-norwegii-grozna-choroba-zaatakowala-psy,967552.html
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 września 2019 12:57
Niestety
madmaddie, Ernest Kuchar to mój lekarz sportowy , a co z psem ma wspólnego?
To wirus czy bakteria?
Kupiłam na targach szarpaki dwa z tej firmy co polecałaś,  są ekstra !!!
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 września 2019 13:56
Bakterie, na razie dwie, opis jest z pediatrii, podejrzewam że z waty nie ma/Jest mało.
Niech służą dobrze! 🙂
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
07 września 2019 16:42
cervus, pokazuj częściej dziewuchy  😍  Będziesz w Kącku?
Przejrzałam wyniki Foczki - nie, na pewno nie ma skończonego championatu, więc mój dziki plan wciąż może się udać!  😀iabeł:

Perlica, pochwal się zakupami. Foczka do dziś kocha miłością szczerą swój pierwszy polarowy szarpak-plecionkę i na jutowe szarpaki patrzy z bezbrzeżną głębią pogardy...
Alvika, zostały w koleżanki aucie  😂 ale odbiorę i pokaże  😉
Mój psiur zaczyna biegać jak normalny pies  😂 a w stajni dziś była sarna koło padoków, a on się bawił ze swoim sparing partnerem Azjatą i nie zauważyli  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 września 2019 07:33
E., nieszczęsny 'projekt' umarł chyba po dwóch tygodniach, jak do kobiety dotarł pierwszy piesek, który zderzył ją boleśnie z realiami. Niestety, za tego typu inicjatywy nie powinni się zabierać ludzie bez doświadczenia tylkp dlatego, że kochają pieski, jak wielkoduszne i wspanialomyslne sie to nie wydaje



Skad masz takie informacje? 😉

Jeśli temat upadł to nie dlatego, że sobie z pieskiem nie poradziła, a raczej z ich ilością. Nie moge znalezc teraz wywiadu z Katarzyna Chrusciel, ale ktos go przeprowadzil i opisywała, ze w ciagu tygodnia trafilo do niej ok 20 psow. Klatka byla stworzona z mysla o psach z okolicy i o ludziach, którzy sa w prawdziwej potrzebie. Okazalo sie, ze psy sa zworzone masowo i to nie tylko z okolicy, ale rowniez innych wojewodztw. Cale rodziny z dziecmi przyjezdzaly. Taka ilosc oddanych psow plus jej hodowla dobermanow.. No to nie moglo się udac. Czesc psow trzeba bylo leczyc, wiekszosc wykastrowac.
Co do choroby to mój mąż czytał gazety international i piszą, że tylko Norwegia. Podejrzenie jednak na karmę komercyjną.

Czy ktoś widział smycz skórzaną regulowaną 200 cm, grubszą niż 1,2 cm? Typu round ?
Mam chorobę na tego typu smycz  🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 września 2019 12:12
Skórzaną? Strasznie gruba będzie 😉 ale możesz zapytać tu czy Ci zrobią
http://fenix-smycze.pl/
Perlica na wystawach często mozna takie znaleźć.
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 września 2019 15:16
JARA, bo przez chwilę jej własny post o takiej sytuacji wisiał. Szybko zniknął z sieci
Jutro norweski Mattilsynet wyda kolejny oficjalny komunikat- maja nadzieje, ze sekcje kolejnych psow dadza jakies konkretniejsze odpowiedzi.
Zdjecia chorych psow naprawde drastyczne 😕
madmaddie, na Ciebie zawsze można liczyć,  że zapodasz linka jakiegoś  :kwiatek:

Cervuswłaśnie!!! Zaraz międzynarodowa we Wro to na pewno będzie duży wybór.

Może przesadzam z tą grubością,  bo hunter ma max 1cm chyba tylko ?
Jutro norweski Mattilsynet wyda kolejny oficjalny komunikat- maja nadzieje, ze sekcje kolejnych psow dadza jakies konkretniejsze odpowiedzi.
Zdjecia chorych psow naprawde drastyczne 😕


Już snuja teorie spiskowe, że to jakiś muzułmanin dodawał czegoś do karmy, żeby wytruć psy, bo oni je uważają za zwierzęta nieczyste  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się