Dopasowanie siodła

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
09 czerwca 2019 15:34
Czy jest może w mazowieckim rymarz, który podjałby się skrócenia tybinki w daw magu? No i kto najlepiej może spasować siodło dawmaga? 🙂
Zadzwoń do daw maga i zapytaj. oni mają przedstawicieli po całej Polsce.
Hej wam, moje siodło z reguły zawsze było "na styk" z przodu, ale teraz po wizycie fizjo wiemy, że już nie jest na styk i grubego bolą z lekka łopatki. W związku z tym szukam czegoś nowego, na moim siodle (Stubben) jest wybite D co by odpowiadało ich 31, czyli chyba 34 wg Prestige? Czy może jednak 33? Może ktoś z was mi pomoże to rozgryźć 😉. 
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 czerwca 2019 13:42
Da ktoś radę po tym zdjęciu odszyfrować rozmiar łęku? To Stubben jest  :kwiatek:
Kochani co sądzicie o tym rozstawie łęku ? Dobrze jest położony czy nie, wydaje mi się że nie :/ Kupiłam miarki z daw maga i według nich klacz powinna mieć rozstaw XL czyli 33, wziełam do przymiarki siodło z rozstawem 32-33 i tak to teraz wygląda. Jutro mogę zrobić więcej zdjęć, niestety na szybko udało mi sie zrobić tylko takie.
zembria u Stubbena to dwie ostatnie liczby 🙂
Chyba 29 troszkę niewyraźne te zdjęcie
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 czerwca 2019 09:35
Dzięki  :kwiatek:
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
16 lipca 2019 10:48
Słuchajcie, pytanko mam dotyczące pasowania ( samodzielnego ) siodeł HB Contact. Dowiedziałam się, że przy zamawianiu siodła w HB nie jest konieczna wizyta saddlefittera, że można to zrobić samodzielnie przy pomocy krzywika, który przysyłają i odsyła się do nich szablon/model. Czy ktoś z Was przerobił temat takiego samodzielnego pomiaru pod siodła HB ? Będę bardzo wdzięczna za szczegółowe informację  :kwiatek: .

Druga sprawa to, czy ktoś może orientuje się czy na pomorzu jest pasowacz siodeł HB Contact, który przyjedzie i wykona pomiary ? Doszły mnie słuchy, że jest, ale osoba z pomorskiego, która zamawiała siodło jakieś pół roku temu z HB, a z którą rozmawiałam, nic mi nie wspominała o tym. Czy może to jakiś świeży temat ?
Bardzo będę wdzięczna za info  :kwiatek:
Tak się chciałam upewnić: za małe to siodełko na moje grube doope:





Żeby nie było: siodło nie moje, koń nie mój, wsiadłam u koleżanki, żeby zobaczyć, jak się siedzi w Devoucoux...
No cóż, siedziało mi się zajefajnie (chociaż przyciasno)

PS Miałam na sobie dwie grube bluzy (padało i pizgało złem), za duży kask mojej córki i buciki turystyczne...
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
23 lipca 2019 12:03
Szukam osoby, która:
"Dopcha" lub wymieni wypełnienie poduszek w siodle,albo...
zna się na dopasowywaniu, obejrzy siodło i konia i zrobi odpowiednie poprawki.
Poznań i okolice, lub osoba jeżdżąca po Polsce 😀
rudziczek   Małe i duże.
30 lipca 2019 07:56
Pati2012 Paweł Kostrzewa z T-saddle (Equishop, Prestige).
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
30 lipca 2019 10:12
Słuchajcie, pytanko mam dotyczące pasowania ( samodzielnego ) siodeł HB Contact. Dowiedziałam się, że przy zamawianiu siodła w HB nie jest konieczna wizyta saddlefittera, że można to zrobić samodzielnie przy pomocy krzywika, który przysyłają i odsyła się do nich szablon/model. Czy ktoś z Was przerobił temat takiego samodzielnego pomiaru pod siodła HB ? Będę bardzo wdzięczna za szczegółowe informację  :kwiatek: .

Druga sprawa to, czy ktoś może orientuje się czy na pomorzu jest pasowacz siodeł HB Contact, który przyjedzie i wykona pomiary ? Doszły mnie słuchy, że jest, ale osoba z pomorskiego, która zamawiała siodło jakieś pół roku temu z HB, a z którą rozmawiałam, nic mi nie wspominała o tym. Czy może to jakiś świeży temat ?
Bardzo będę wdzięczna za info  :kwiatek:



Ja już ktorys raz tak robilam🙂 Nie ma w tym nic trudnego. W dwie osoby to juz  w ogole bajka.
Czy jest ktoś wśród rymarzy/siodlarzy, kto by mi w prestige wymienił wypełnienie lateksowe na wełnę, tak aby siodło nadal nadawało się do użytku? Mam możliwość kupienia siodła, w którym mi się dobrze siedzi, będzie używane bardzo sporadycznie, w tym momencie leży na koniu nieźle, ale koń młody to się rozbuduje za chwilkę, a ja już kiedyś miałam siodło na lateksie no i się boję trochę, bo możliwości pasowania zdecydowanie ograniczone. 👀
Mo B. nie jestem ekspertem od siodeł, ale z tego co wiem to panele lateksowe odlewane są z formy i nie da się lateksu wymienić na coś innego. Musiałabyś całe panele wymienić na nowe z innym wypełnieniem.
Mo B., jedyna osoba o której wiem, że robiła coś takiego z sukcesem to Piotr Ząbczyk. Zadzwoń, on na bank ci powie, czy się podejmie.
maliniaq   Just do your job.
11 sierpnia 2019 19:19
Czy dysponuje ktoś informacją jakie są rozstawy poszczególnych wymiennych łęków [w cm] do siodła ujeżdżeniowego Tekna?
maliniaq, znalazłam taką rozpiskę klik
maliniaq   Just do your job.
11 sierpnia 2019 20:29
Dziękuję! Baaaaardzo mi pomogłaś  :kwiatek:
Cieszę się :-)
https://zapodaj.net/19daabd2ee526.jpg.html
https://zapodaj.net/78980409b312a.jpg.html
https://zapodaj.net/7ffe2fe8b91f9.jpg.html
https://zapodaj.net/651ab265166a8.jpg.html
Czy to siodlo nie jest zbyt wąskie na tego konia?  I czy w kujawsko-pomorskim znajdę kogoś kto mi dopasuję siodło do konia?
aisak5 nie jest za wąskie
aisak5 nie jest za wąskie

Dziękuje za odpowiedz😉 Pasuje na nią? Czy może potrzeba by było więcej zdjęc żeby to określić?
Na pewno można wsiąść i sprawdzić na żywym organizmie, bo w ruchu i pod obciążeniem dzieją się często różne rzeczy - a to siodło się buja, a to przód siada, a to coś tam.
Wsiądź bez czapraka, pojeździj (najlepiej niech ktoś Cię nagra), zrób zdjęcia siodła na koniu po jeździe i grzbietu po rozsiodłaniu.
Z wypełnieniem coś nie gra w środkowej części panela - to ktoś musi Wam skorygować.
Łęk na tą chwilę jest dopasowany, przy czym nie ma tam już miejsca na żadne podkładki.
I co najważniejsze - ten koń jest kulawy...
aisak5 Tył lewituje. Obawiam się, że tu nie chodzi o wypełnienie tylko nieodpowiedni dla tego konia kształt terlicy. Już na poprzednich zdjęciach z nie podpiętym popręgiem zauważyłam, że tył nie przylega. Jak dopiełaś popręg, przód się przycisnął a tył poszedł w górę. Zarówno na lonży jak i pod jeźdźcem siodło obija grzbiet.
TU masz trzy filmiki, które mogą nieco naświetlić problem. Fajny cykl ma także Schleese / Equitopia
No i rzeczywiście koń nie jest czysty...
Tal, koń miał robione prześwietlenia i sprawdzane nogi i nic nie wyszło, nic nie boli. Koń tą nogą kopał w boksie we wcześniejszej stajni i od tego się zaczęło. Weterynarz powiedział, że to w takim razie wina kowala jeśli inne rzeczy są okej no i zmieniany kowala bo chyba tamten chciał za dużo po swojemu kombinować.
Ok, dziękuje bardzo. W takim razie szukam czegoś dalej, myślę, że chyba pójdę w stronę siodła robionego na zamówienia bo bie chce dalej krązyć we mgle bez sensu. Niedaleko robią takie siodła tylko tutaj było blisko żeby brać siodło na przymiarkę😉 Dzięki wielkie jeszcze raz za opinie😉
Asaik5 ten koń jest wyraźnie kulawy. Więc jeśli "nic nie wyszło" to albo trzeba szukać dalej albo zmienic veta.
BYć może na filmie pod tym siodłem koń tak kuleje bo przez jego niedopasowanie plecy dostają.
Koń kulawy na tył to nie zawsze muszą być nogi. To może być miednica, plecy, zęby...
Piszesz o zdjęciach - nie piszesz o USG. Warto powtórzyć diagnostykę.
Dzięki za wskazówkę, zębyni tak chce sprawdzać w najbliższym czasie, myslalam o jakimś fizjoterapeucie ale jeśli Usg może pomóc to też to sprawdzę. Dzięki za wskazówki bo sama nie do końca wiem czym się kierować, bo wet mówi swoje, a kowal swoje i tak zostałam z utykającym koniem mimo, że gdy ją kupiłam wszystko było okej...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się