Sesja/Studia i t d ;)

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
03 września 2019 21:30
smarcik, ostatni semestr. Muszę zmienić temat pracy, bo jeżdżący są mega niewspółpracującymi obiektami badawczymi. Byleby już napisać, oddać, zapomnieć.
Dostałam się na swój kierunek z pierwszej listy, do piątku muszę złożyć papiery a nie mam oryginału świadectwa  😵 można próbować w drugiej turze rekrutacji jest dostało się w pierwszej i nie złożyło papierów? Duplikat mogę mieć najwcześniej w przyszłym tygodniu  😵

U nas można było dać odpis do wglądu. Napisz do nich maila,  nie jesteś pewnie pierwsza z taką sytuacją.
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 września 2019 06:18
Mam tylko kserokopie oryginału.
Mam tylko kserokopie oryginału.

Zamiast oryginału świadectwa maturalnego może przedłożyć odpis otrzymany w szkole średniej.

6.9. W terminie składania dokumentów jestem na urlopie / za granicą / na wczasach. Czy mogę złożyć dokumenty później?

Nie. Złożenie dokumentów w terminie to potwierdzenie chęci studiowania na konkrentym kierunku. Niezłożenie dokumentów w terminie jest jednoznaczne z rezygnacją ze studiowania i zwolnieniem miejsca dla innych kandydatów. Jeśli kandydat nie może dostarczyć dokumentów osobiście, może skorzystać z pomocy osoby trzeciej lub wysłać je pocztą albo kurierem. Patrz pytania 6.3. i 6.4.



Tak jest u mnie.
Nie może ktoś Ci go dowieźć?
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 września 2019 10:10
Ale ja nie mam tego odpisu, szkoła mi tez nie wyda w tym tygodniu, wiec nie ma czego dowozić. Wiem, ze nie da się papierów złożyć po terminie, chodzi mi o to czy mogę w tym samym roku wystartować w drugiej turze naboru. Przez własne niedopatrzenie będę się dwa razy rekrutować  😂
Ja tez sie melduje, never ending story  🤣 Chociaz zostal mi tylko TFG (licencjat) do napisania.

A potem wakacje od studiowania i pracowania i tylko praca dopóki nie odłożę kolejnych 10 000€ na Mastera (drastyczny zwrot akcji, marketing digital).  😵  Uniwersytet w Hiszpanii to zyla zlota.
Strzyga szkoda;( nie udało Ci się znaleźć odpowiedniej liczby chętnych?

Przede mną też ostatni semestr! Przedostatnia sesja, jedna poprawka (jutro!) przede mną tak więc proszę o revoltowe kciuki bo w tej sesji wszystko co ustne i opisowe zdałam bez problemów a męczę się z testem i obawiam się≤ że jutro też może być różnie. Tak to już jest gdy żadna z odpowiedzi nie pasuje albo pasują wszystkie.

Ciekawa jestemj ak czasowo będziemy mieli staże rozłożone w semestrze, ile będzie czasu bo mam duuużo planów. Chcę wykorzystać jak najlepiej te ostatnie miesiące na doszkalanie się konferencje i praktyki. Też powoli ogarnia mnie lekki stresik przed tym co będzie potem, ale jestem dobrej myśli.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 września 2019 21:02
Magdzior, niestety, a nie chcę jeździć po całej polsce, brać urlop i tracić pieniądze... Ale za to wzięłam sobie fak z treningu mentalnego, mam nadzieję, że będzie fajnie.
Magdzior, a ja Ci radze - weź odpocznij, bo potem nie będzie kiedy :P
Ja też już ostatni semestr, wczoraj tradycyjnie wrzesień i zaliczone puszki. 😀 Zaraz będę lek.wet 😁 to pzerażająca mnie okropnie perspektywa! Fakt, że większość decyzji będzie zależala ode mnie. Za to w tym roku na praktykach nauczyłam się sporo i w końcu! W końcu poczułam, że to jest to co mogłabym w życiu robić. A ostatnie miesiące chcę wykorzystać na korzystanie z życia studenckiego. :P
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
06 września 2019 09:00
nopebow brawo!


A ja melduję, że jestem dzisiaj po antyplagiacie  😅 tzn wiem, że to formalność, bo przecież nie da się praktycznie mieć plagiatu pisząc samemu pracę, ale jednak lżej na sercu jak już ma się kwit z wynikiem  😂
Ja też już ostatni semestr, wczoraj tradycyjnie wrzesień i zaliczone puszki. 😀 Zaraz będę lek.wet 😁 to pzerażająca mnie okropnie perspektywa! Fakt, że większość decyzji będzie zależala ode mnie. Za to w tym roku na praktykach nauczyłam się sporo i w końcu! W końcu poczułam, że to jest to co mogłabym w życiu robić. A ostatnie miesiące chcę wykorzystać na korzystanie z życia studenckiego. :P

Gratulacje!
Cricetidae Nie jesteś pierwsza która mi to mówi!🙂 Ale co ja poradzę, że jak robię to co lubię i to z czym chcę wiązać przyszłość to mi się pracocholizm włącza i to mnie napędza pozytywnie. Ale na odpoczynek też będzie czas na pewno, teraz trochę luzu bo robię staż z lecznicy dla małych zwierząt. Po końskich szpitala tam to mam wakacje, nie dziwię się, że niektórzy pryechodząc z małych do koni są zdziwieni ilością pracy. Oczywiście nie mówię, że w małych się ludzie obijają ale jednak to inny rodzaj obowiązków.

nopebow Piona! Ja napisałam zakazy mam nadzieję, że zakończę nimi tą sesję i ostatnia prosta przed nami🙂 Z jednej strony chcę już koniec, chcę się doszkalać w węższym zakresie, wkurza mnie zdawanie tego czego wiem, że nie będę robic, a z drugiej jest ta nutka niepewności, że to już zaraz i czy ja dam radę skoro wciąż tak mało wiem itd itp.

smarcik No to super, gratulacje również!
gratulacje dla wszystkich, którzy pozaliczali co musieli zaliczyć! ja standardowo wrzesień - dwa egzaminy 😵 z czego jeden z nienauczalnego przedmiotu, który powtarzałam i nie wiem jakim cudem to zdałam 🏇 więc semestr na czysto i zaczynam trzeci rok, nie wiem kiedy to zleciało 👀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 września 2019 15:42
Magdzior dziękuję  :kwiatek:

Praca poszła do druku, jak się przyłożę do nauki i wszystko pójdzie zgodnie z planem, to może do końca roku 2019 uda mi się obronić  😜
Gniadata   my own true love
08 września 2019 19:55
brawo dla wszystkich którzy wyszli z tarczą z kampanii wrześniowej i dla tych już kończących studia :kwiatek: jeżu jak ja Wam zazdroszczę 😁
ja pojutrze idę sobie walczyć z chirurgią 🏇 także kciukami nie pogardzę, szczególnie ze jestem w ciemnej d... 😡
gniadata trzymam mocno! 🙂

Ja zaczynam drugi rok z 6 letnich studiów 😀. Jeszcze trochę przede mna... Szkoda, że dalej nie wiem czy udało mi się przenieść do rodzinnego miasta, mamy prawie polowe września i dobrze by było jednak już coś wiedzieć  🤔
Jak ktoś w tym roku idzie na zootechnikę lub ma znajomego który idzie to chętnie oddam swoje notatki i inne materiały.  Trochę mi się tego natworzyło i super jakby ktoś jeszcze skorzystał  :kwiatek:
Gniadata   my own true love
11 września 2019 08:15
julka177 dzięki! pykło 😎 :kwiatek:
Zastanawiam się nad dziekanką.
Wszyscy w koło mówią, że jak sobie zrobię rok przerwy to już nie wrócę na studia, że nie warto bo to ostatni rok ( od października będę na 5 roku).
I teraz kwestia jaki odsetek z Waszych znajomych/ z Was nie wraca ?
I czy dużo papierologi z taką dziekanka, czy załatwiać to już czy poczekać do października ?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 września 2019 06:03
Sonika tu nie działa coś takiego jak statystyka 😉 z moich znajomych wracają wszyscy bo wszyscy brali dziekankę ze względu na urlop macierzynski albo wyjazd zagraniczny w ramach drugiego kierunku. A jeśli ktoś bierze bo np nie chce mu się studiować, to fakt, może nie wrócić. Więc ciężko powiedzieć co będzie 😉 no i nie znamy twojej motywacji.

Swoją drogą masz jednolite studia magisterskie? To dość ciekawe, bo wspominałaś o historii lub pokrewnym kierunku, tam są jednolite?  👀
smarcik Nie są jednolite. Na uczelni się utarło, że my 4 i teraz 5 rok. Wykładowcy tak mówią.
Totalnie nie mam pomysłu na studia. Myślałam o prawie (tylko zaoczne), ale przeraża mnie 5 lat nauki. Nie mam pomysłu na siebie. Pracuje w miejscu gdzie zajmujemy sie prawem i różnymi finansami, ale studia z matma odpadają. Jestem totalnym anty talentem. Jak znaleźć idealne studia dla siebie i koniecznie max 3 letnie ? 🙇
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 września 2019 11:57
Na studiach nie liczy się talent, tylko wytrwałość.

Potrzebę Ci one do czegoś? Może raczej coś innego? Wartościowy kurs albo co. Nie brzmisz jak ktoś, kto chce iść na studia, nie wiem czy jest sens 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 września 2019 13:04
Sonika skoro nie są jednolite, to w najgorszym wypadku będziesz miała rok w plecy a nie 4 😉 więc nie jest źle.
myśle nad "prawo w biznesie" dobrze by się wpisało to w to co teraz robię. Ktoś był/jest na takim kierunku? dobry pomysł czy olać?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
16 września 2019 15:22
Ale.. po co? 😉 co to jest w ogóle prawo w biznesie? Będziesz po tym prawnikiem? Ja nie bardzo rozumiem ideę studiowania dla samego studiowania, zwłaszcza, jeśli robisz teraz coś z czym chcesz się związać na dłużej (a rozumiem, że tak jest). Nie lepiej przeznaczyć ten czas i pieniądze na coś innego a na studia pójść wtedy, kiedy poczujesz że chcesz studiować? 🙂
Totalnie nie mam pomysłu na studia. Myślałam o prawie (tylko zaoczne), ale przeraża mnie 5 lat nauki. Nie mam pomysłu na siebie. Pracuje w miejscu gdzie zajmujemy sie prawem i różnymi finansami, ale studia z matma odpadają. Jestem totalnym anty talentem. Jak znaleźć idealne studia dla siebie i koniecznie max 3 letnie ? 🙇

Zrób sobie rok przerwy i idź do roboty
90% kierunków obecnie to nonsens
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
14 października 2019 09:26
Czy ktoś może orientuje się, jak obecnie wygląda kwestia odpłatności za drugi kierunek studiów? Nadal obowiązuje, czy już ten pomysł został zniesiony? Niestety nie mogę nigdzie znaleźć oficjalnych informacji  🤔
smarcik nie obowiązują żadne dodatkowe opłaty. Śmiało studiuj 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się