wodze i wodze pomocnicze

Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 marca 2019 14:10
Nie, myśliwskie są tak jakby podwójne. Poszukuję takich, gdzie jeździec trzyma pętle, a ktoś inny reguluje długość wodzy karabińczykami z pętli przypinanymi do wodzy. Coś takiego: http://tnijurl.com/682cb5eb56ab/
coś ala wodze thiedemanna z doczepioną pętelką ?
w sumie to też nie do końca to co wstawiłaś na zdjęciu - tyle tylko, że oczka ma do których rzeczoną pętelkę dało by się dopiąć
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 marca 2019 20:00
Właśnie coś w tym stylu. Nie pamiętam, w którym sklepie internetowym je widziałam.
Dementek, sprytnie rozwiązane są pętelki w wodzach  "rein bows",  a tu masz dokładnie takie, o jakie pytasz: http://www.freedomrider.com/Reins-Adaptive-Adjustable-Handle-Rein-Bows-Loops.html
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
30 marca 2019 17:34
paa- dzięki! Właśnie o coś takiego mi chodziło. Kiedyś znalazłam w polskim sklepie jeździeckim takie wodze za 60-70zł, a teraz z za granicy trzeba ściągać. Może sama coś wymyślę  😉
Czy są jakieś jeszcze lżejsze i delikatniejsze w ręku wodze gumowe niż Equipe z tej droższej linii ?
vissenna   Turecki niewolnik
30 marca 2019 17:49
Czy są jakieś jeszcze lżejsze i delikatniejsze w ręku wodze gumowe niż Equipe z tej droższej linii ?


Może spróbuj gumowane wodze munsztukowe?  🤔
Czy są jakieś jeszcze lżejsze i delikatniejsze w ręku wodze gumowe niż Equipe z tej droższej linii ?


stosunkowo lekkie (choć nie wiem jak w porównaniu z equipe) i bardzo miękkie, delikatne w dotyku są wodze biothanowe. ja jestem z nich baaardzo zadowolona.
tutaj masz opis i w opisie jest jeszcze podlinkowany artykuł na temat tych biothanowych wyrobów z equisty - https://hayloft.pl/produkt/wodze-biothanowe-qhp-biothane
Moon   #kulistyzajebisty
08 września 2019 17:09
Odkopuję.
Wodze biothane: https://www.equishop.com/pl/wodze/12114-wodze-biothane.html

Ktoś ma, używa i może podzielić się opinią?
Zapytaj forumowej Siodlarenka. Ona takie robi i różny sprzęt z tego.
Kiedyś lata temu zakupiłam na próbę wodzę Ratomka ze skóry podszywanej bardzo cienką gumą. Są cienkie (nie grube jak zwykłe gumowe), leciutko elastyczne, skóra super jakości. od góry wodzy mamy zwykły pas skóry, od dołu (od strony ręki), lekko "chropowatą" cienką gumę. Mega mi przypadły do gustu i bardzo, bardzo potrzebuję jeszcze jednej lub dwóch par  😁 Czy ktoś z Was moze orientuje się gdzie można takich szukać? Google nic nie wiedzą... Dorwałam je wtedy w zupełny przypadek, przy okazji oglądania siodła Ratomka od prywatnej osoby. Nie ma na nich jednak oznaczenia firmy ani żadnych danych więc głowy nie dam czy na pewno są wykonane przez tą firmę. Ozłocę, z góry dziękuję!  :kwiatek:
Może napisz do Ratomki?
Przeglądałam stronę oficjalna ratunku ale nie ma takiego produktu w ofercie... 🙁 mamy jakiegoś polskiego przedstawiciela?
Te wodze equipe podobne w sumie, dziękuje bardzo!  :kwiatek:
Ratomka to manufaktura, robią niejedno co się zleci.
Zawsze można napisać maila po angielsku.
KaWal ma takie wodze i przychodza z ich oglowiami, sa super. Do kupienia tez osobno: https://kawalhorses.pl/pl/p/Wodze-skorzane-jednostronnie-gumowane/257
Gillian   four letter word
11 września 2019 08:02
Kawalowe wodze są mega fajne ale jak są suche. Jak pada deszcz albo koń mocno spocony to wyślizgują się bardzo. Niejednokrotnie już wodze uciekały mi z ręki w najmniej oczekiwanym momencie. Szkoda, bo są naprawdę kozackie.
ooo karolina_ dziękuję najmocniej!! spróbuję mega chetnie  :kwiatek: :kwiatek:
Co lepsze? Wodze plecione czy oplatane? Spoko są? Bardziej skłaniam sie ku oplatanym. Jak z praktycznoscią takich wodzy?
asiołka, najlepsze wodze, rzadko kiedy dostępne, to wodze ręcznie plecione z bawełny.
Następne pod względem użytkowości są z cienkiej gumy/silikonu.
Następne - skórzane podgumowane, gdy ważna jest estetyka.
Potem skórzane ze stoperami. Potem skórzane gładkie.
Dopiero potem oplatane i na końcu plecione z pasków cienkiej skóry.
Zarówno użytkowość jak i trwałość tych dwóch rodzajów wodzy jest mizerna.
Pominęłam wodze z pętlami i kolorowe. No i parciane, czy z taśmy gumowanej ze stoperami, bo o tym w ogóle szkoda mówić.
No i te z grubej, sztywnej gumy.
Oczywiście każdy ma indywidualne preferencje.
Owszem, wszelka guma względnie szybko zużywa się wizualnie. Mechanicznie zużywa się i guma i skóra.
Wodze oplatane dają kiepski chwyt. I rzadko kiedy są odpowiednio wąskie do damskiej dłoni.
Wodze plecione to ogólnie dramat. Bo szybko i nie do przewidzenia rozciągają się i zmieniają długość.
dzięki halo <3 dużo mi wyjaśniłaś!
Cienkie (nie znaczy wąskie) i miękkie wodze skórzane ze stoperami. Bez gumy. Nie takie, ze stoperami wszytymi do środka (macałam w sklepie i nijak mi nie pasują). Od lat jeżdżę w DawMagowych wodzach, ale marzą mi się jakieś hm... bardziej miękkie
Jakieś sugestie?
https://sklep.bergo.pl/p/414/7831/fair-play-wodze-skorzano-gumowe-wodze-oglowia-i-akcesoria-kon-cob-full-xfull.html
Czy ktoś użytkuje lub miał do czynienia z tymi wodzami i może się podzielić opinią?
Używałam takich, nawet dobrze mi się je  trzymało.
Skóra całkiem ok ale guma przy intensywnym użytkowaniu szybko się zaczęła wycierać.
Moon   #kulistyzajebisty
27 kwietnia 2020 06:56
Nie miała baba problemu, kupiła sobie... brązowe ogłowie!  😵
Jaśnie Kulek zerwał mi wodze od Kentaura Chain'a. Brązowe ze złotymi sprzączkami, zwykłe parciaki. Ale fajne, bo dość cienkie i wąskie. Dobrze mi się je trzymało.

Zobaczyłam promkę w sklepie jeździeckim i bez namysłu kupiłam - też Kentaury, brązowe, podpisane jako skórzane ze stoperami. No myślę super, niech będą. Przyszły - brązowe (oczywiście różniące się odcieniem brązu  🤣 ) ze srebrnymi sprzączkami, cholerne grube i szerokie. Oczywiście w piiiip sztywne  😫

Ozłocę jak ktoś mi wskaże parciane ciemnobrązowe wodze ze złotymi sprzączkami. Nie wiem czy Kentaur sprzedaje pojedyncze "elementy" swoich ogłowi, tak żeby dało się np kupić same paski polcizkowe, czy właśnie wodze?
Moon, a coś w ten desen?
Moon   #kulistyzajebisty
27 kwietnia 2020 07:40
vanille, niestety, nie napisałam, ale ogłowie mam ciemnobrązowe, te podlinkowane to tabacco, czyli... pomarańczka 😉
Moon, jak wymoczysz w oleju ten początek to powinno być ok. Te jasne brązy łatwo ciemnieja. A ta część parciana wygląda na ciemną.
Btw. Jak ty możesz jeździć na parcianych? Gumowe, wybierz gumowe!
Moon   #kulistyzajebisty
27 kwietnia 2020 08:54
xxagaxx, no właśnie tylko że te co kupiłam są w piiip szerokie i grube x.x Ciężko mi wręcz domknąć palce na nich.
Dobra, właśnie doznałam olśnienia iż Kentaurowe zwykłe "economic" to te z ich ogłowi... Brawo ja.
I jam ułom, muszę mieć stoperki, żeby jak dziecku pokazać gdzie są równe wodze 🤣 Jak teraz jeździłam zastępczo w wodzach gładkich to na skokach myślałam, że mnie szlag trafi (i przy okazji trenerkę :P) bo ciągle mi wyjeżdżały i miałam je kilometrowe  😵
Moon, są gumowe ze stoperami xD
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się