Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!

Ostatni podjazd pod Wierchowinę (963 m. n. p.m.). U nas łąka do galopu w miarę równa ma jakieś 90 m długości. Za to widoki -piękne. Ale raczej teren na spacerki 🤣


rzepka łączę się w bólu, ostatnio odpaliłam aplikację Equilab i pojechałam w teren, z prawie 70minutowej jazdy, podliczyło mi, że galopowałam w sumie 2 minuty, a wykorzystałam wszystkie możliwe miejsca w których można galopnąć  😵
No i wody Wam zazdroszczę, bo u mnie nic nie ma  😫
A co to za okolice? 😀
Sudety Wschodnie, a na zdjęciu widzimy Masyw Śnieżnika z najwyższym jego szczytem Śnieżnikiem 1426m
Piękne. bardzo lubię Sudety i okolice, chociaż byłam tam tylko 2 razy -na kursie kopytowym  w Jarkowie 🤣
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
04 października 2019 10:34
Pozdrawiamy z lasu pełnego grzybów... i ludzi 😉
Dzisiejszy terenik był udany, po wczorajszej paskudnej pogodzie, dzisiaj słonecznie, chociaż temperatura nie za wysoka. Pełno grzybiarzy w lesie 🙂
I grzybiarzy.
Aczkolwiek to sezonowe niedogodności, niedługo znowu będzie cisza i spokój. Konie znoszą to spokojnie, póki ludzie nie wyskakują z krzaków.
My też uważamy bardziej, bo wielu rodziców chodzi z dziećmi.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 października 2019 06:58
U nas też oblężenie grzybiarzy. Konie się już przyzwyczaiły dawno do ludzi i nie reagują, ale wkurza, że prawie nie ma jak pogalopować tak dłużej, bo co rusz trzeba zwolnić, bo ludzie idą 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 października 2019 20:30
Post pod postem, ale sporo liści w tym czasie opadło 😉
Pośmigaliśmy w ten weekend. Wczoraj miałam "teren życia" 😉 Jeszcze nigdy koń mój nie był dla mnie tak łaskaw i nie był taki na 100% idealny 😍 Normalnie jakbym jechała na rozgotowanym makaronie 😜 a przy tym był super energiczny i chętny na przód, ale nic a nic nie leciał, zero spinki, totalnie posłuszny i zadowolony z życia 💃 No czad po prostu 😀 Ale żeby mi nie było za wesoło, to dziś już równowaga do przyrody wróciła 😁 Chyba miał zakwasy po wczorajszym, bo tak plecami i dupką to jeszcze nigdy chyba nie pracował, a na pewno nie przez całą jazdę 😉
Wrzucam dwie już zalatujące jesienią fotki 🙂 U nas jeszcze w sumie całkiem zielono, ale jesień już czuć mocno niestety.


zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 października 2019 10:18
Reyline A jak się ta Twoja kobyłka spisuje? Pamiętam jakie miałaś rozterki co do sprzedaży poprzedniego konia i długo się wahałaś co robić. Z perspektywy czasu chyba dobrą decyzję podjęłaś?
Reyline A jak się ta Twoja kobyłka spisuje? Pamiętam jakie miałaś rozterki co do sprzedaży poprzedniego konia i długo się wahałaś co robić. Z perspektywy czasu chyba dobrą decyzję podjęłaś?


Kobyła jest świetna 🙂 Mamy nad czym pracować, ale to koń jak szyty dla mnie.
Decyzja o sprzedaży poprzedniego konia była bardzo trafna. Trafił do fajnej dziewczyny, jest mu chyba nawet lepiej niż ze mną, bo oni bardziej do siebie pasują, a nowa właścicielka ma z niego wielką pociechę 🙂

No a ja w końcu mogę bezpiecznie, ze spokojną głową wybierać się w tereny bez obaw o jakiś niespodziewany i niekontrolowany odpał, bo kobyła jest na wycieczkach po lesie spokojniejsza ode mnie 🙂
Jaram się, mój koń zobaczył dzisiaj po raz pierwszy morze Śródziemne  😜  Niestety nie udało się zejść na plażę bo pojechałam nie tą drogą co trzeba i dotarliśmy do miejsca w którym nie było opcji przejścia przez rzeczkę na drugą stronę po której owszem było zejście (jedynie rozklekotany mostek). Może następnym razem  😍  Jestem szalenie zadowolona z mojego konia bo byliśmy sami a on zazwyczaj jak idzie sam to ma stracha... natomiast dziś szedł jak przecinak, dumny i odważny jak lew 😅



Livia   ...z innego świata
20 października 2019 16:03
feno, wow, obserwuję twoje zdjęcia i to musi być nie lada atrakcja tak terenować po Hiszpanii 🙂

zembria
, piękne zdjęcia!

Nas tu już masę czasu nie było, więc się ciut przypomnimy 🙂







To i ja się pochwalę dzisiejszą jesienną niedzielą 🙂 moja dzielna babcia Zaczepka (28l) .... cieszymy się każdą chwilą 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 października 2019 06:34
O! Livia dawno Cię z Czrnuszkami nie było 😀 Piękne foty, jak zawsze!
feno Zazdroszczę tego morza 💘
Madzik_kos Nieźle się babcia trzyma skoro jeszcze terenujecie! Tylko pozazdrościć takiej formy na starość 😀

My w ten weekend to nie poszaleliśmy, bo w sobotę na pierwszym galopie Łaciaty poczuł zew dzikości i małż zaliczył glebę 😂 a że rąbnął prawie "w stój" na płasko na plecy to już nie dał rady jechać dalej, następnego dnia też nie dał rady wsiąść. Żyje, ale plecy obite mocno ma. Ale nie ma tego złego, bo wracając nazbierałam grzybków... do kasku  😜

Zembria, to chyba u was sporo chlodniej niż w Małopolsce.  Jest tak ciepło, że konie spocone na padokach, więc galopy w terenie średnio je interesują 😉 Za to jest złoto i pięknie
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 października 2019 08:23
Jakie złote foty  😀
Jest 13 stopni więc ciepło, ale jak widać nie zbyt ciepło  🏇
U nas 23 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 października 2019 09:42
No co Ty? 😲 ale fajnie! Kurczę a ja myślałam że u nas takie luksusy, że takie ciepełko 😂
Piękne macie foty  😍 taką jesień to ja rozumiem!!
U mnie 20°, ale że niebo jest bezchmurne i nie wieje to odczuwalna ze 25°
Jest tak ładnie że wzięłam wolne i poszłam ze swoim długowłosym owczarkiem na długi spacer  😁



[
Piękne macie widoki  🙂. Pogoda u mnie dosłownie letnia, dziś jeden cieniutki rękawek i chwilami podciągałam rękawy w górę  😁

zembria Ja w sobotę zbierałam sarny (grzyby) w kaptur  😁. No nie umiałam się powstrzymać i wracając z terenu kaptur został koszem na grzyby  😜

My ostatnio totalnie wszechstronnie trochę ujeżdżalnia z siodła lub z ziemi, trochę teren z buta albo i siodła. Standardowo w sobotę się terenujemy z siodłem. Kucyk ostatnio przeżywa kolejną młodość, choć jak to ujęła przyjaciółka, on jeszcze pierwszej dobrze nie skończył  😜

Fotki z różnych dni  🙂









My tu nowi, ale też się pochwalimy terenowym szwędactwem. Mazowsze, las młochowski. Dziadek terenowy datowany węglem na 1993, pełna krew. Turystyka leśna i sakralna (przypadkiem).[img]https://drive.google.com/file/d/1wUXfWppP-xl138bwHPCmmoXa9XZC7umO/view?usp=sharing[/img]
[img]https://drive.google.com/file/d/1TLacabRTKjGZ_i74bXAGgyqyuXzhwAGu/view?usp=sharing[/img]
u nas reaktywacja 😉 jedyne 'ale', że koń po dość lajtowym terenie wrócił do stajni mokry jak ścierka...






any, jest ciepło, a one futro już zapuszczają, to się nie ma co dziwić :P

Ja w końcu się wybrałam w teren z koleżanką, znaczy już byłam w sobotę na hubertusie stajennym, ale nie lubię takich dużych grup :P I wczoraj mieliśmy fajnie chłodno, bez much, także sama przyjemność. Zwłaszcza, że terenu to ja nie miałam hoho, ze 3 lata chyba. Konik złoto, jeszcze muszę spróbować się wybrać sama.



Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
25 października 2019 12:27
Zembria jak się robi takiego czystego konia? Srokacz jest czystszy niż moje prześcieradło:O
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 października 2019 12:48
Zalety bycia bezdomnym 😁 Chlopaki żyją wolnowybiegowo więc nie ma opcji, żeby położyli się w kupie, czy w miejscu które służy za pisuar. Jak się tarzają to najchętniej w piachu, a to łatwo się czyści 😀
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
25 października 2019 12:59
A to czyścioszek.....🙂
Słuchajcie, a ja zadam głupie pytanie (choć podobno takie nie istnieją): w jaki sposób zabezpieczacie się przed upuszczeniem telefonu robiąc fotę z siodła w terenie?

Tak sobie pieknie ostanio rzeźbię na łączkach i bym cyknęła a to jelonki, a to zajączki, a to pana w balonie, który nam zleciał nad głowę "popaczeć" na laskę na koniu (bo to takie logiczne, wsiadać do czegoś co leci wysoko aby potem zlatywać komuś na głowę żeby móc obejrzeć z bliska. Z na tyle bliska, że ucieliśmy sobie gadkę..). Ale się boję, że mój koń drgnie, bo listek, srystek, (balon tylko oglądała robiąc "stójkę", ladny był, kolorowy  :kocham🙂 i dupa będzie z telefonu. BO ja mam konia na tyle dużego, że z ziemi nie wsiądę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się