pensjonaty w okolicach trójmiasta

Potwierdzam, plac się czasem kurzy, ale to czasem, zdecydowanie w większości przypadków jest polany, równany też jest regularnie, zwykle codziennie. Generalnie w tym zakresie naprawdę nie ma na co narzekać.
Jeśli już na coś, to na ścielenie, bywa po prostu mało.
Przepraszam, umknęły mi wiadomości. Jeździłam po dróżkach, więc ciężko mi określić co to były za miejscowości, ale między Otominem, a Przyjaźnią są dwie takie stajnie, w Kleszczewko(?) jest jedna przy drodze.  I jeszcze od Kowal w stronę Kolbud, od razu za Kowalami jest jedna bardzo ładna i mała stajnia przydomowa, no i w Przyjaźni u pana Henryka, ale tam to nie wiem jak teraz wygląda. W tej ostatniej nie ma co szukać złotych klamek, ale mój koń tam się miał dobrze, tylko z tego co wiem, to powoli sprzedaje wszystko, bo Cadoro już ma nowego właściciela, co zrobi z pozostałymi to nie wiem. Sama się przeniosłam z prywatnej stajni, bo męczyło mnie, że nie mam o kogo "gęby otworzyć", no i u Pana Henryka to jest różnie, może w każdej chwili konie oddać w trening, sprzedać, no i nie wiem czy chciałby jakieś konie w pensjonat. Jak ktoś szuka to serio poświęcić kilka dni na jeżdżenie po dziwnych drogach i jak coś przypomina stajnie to wjeżdżać i pytać.
Behemotowa  Ta stajnia za Kowalami to nie są Kumaki?
[quote author=Rudzielc_23 link=topic=87.msg2885326#msg2885326 date=1567067891]
Behemotowa  Ta stajnia za Kowalami to nie są Kumaki?
[/quote]
Kumaki to jest rekreacja, mi chodzi o stajnie przydomową, ktoś wybudował dla córki stajnie na 5 koni, z halą, padokami, ujeżdżalnia, a koni mają 3, z tego co pamiętam.
Behemotowa a jesteś w stanie dokładnie wskazać lokalizację?
Madzik_kos niee, nie skupiałam się na tym kompletnie gdzie jestem, ale jak będę miała jakiś wolny dzień to pojeżdżę i napiszę 🙂 Ale jak ktoś szuka to warto pojeździć, bo są fajne stajnie, ale prywatne.
Behemotowa, ja mieszkam na Kowalach więc jak było wiedzieć o takim miejscu.
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi!
Podbije temat o stajni wiczlino niemotowo!
Zachwyciły mnie pastwiska,  może poza beznadziejnie niskim pastuchem.
Nie interesuje mnie to, że konie są wiązane, bo chcemy negocjować z właścicielem postawienie swojej drewnianej angielki,  co to ją wozimy że sobą jak zmieniamy stajnie.
Chodzi mi stricte o opiekę nad końmi. Czy ktoś trzymał tam konia? Chciałabym się dowiedzieć jaki w tej kwestii jest właściciel i czy faktycznie sprawuje nad tymi końmi jakąkolwiek pieczę
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 września 2019 06:43
Znajoma szuka stajni w okolicy Tczewa. Szuka przede wszystkim miejsca gdzie konie mają dobrą opiekę i spędzają jak najwięcej czasu na dworze i mają co jeść 😉 Hala i dobry plac do jazdy baaardzo mile widziane. Możecie coś polecić?
A jak wygląda sytuacja u Gajcego w Boroszewie? Wiem, że pastwiska są super, konie długo na dworze, ale jak z karmieniem? Siano? indywidualne podawanie paszy?
A  ile maxymalnie kilometrów i cena za pensjonat?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 września 2019 09:28
Nie mam pojęcia  🤣 Im bliżej tym lepiej, im taniej tym fajniej 😉 Ale wszystkie propozycje są do rozważenia :kwiatek:
zembria PW
zembria u Gajcego to hali nie ma, plac za mich czasów był kiepski jeśli o podłoże chodzi. Z sianem też troszkę wojny było i sprzątanie raz w tygodniu. Boksy mocno kiepskie (zejście betonowe, pamiętasz jak to tam wyglądało). Z paszą za to nigdy nie miałam problemów, dawali co trzeba było. Wychodziły ile trzeba, latem nawet o 4 rano, żeby potem zejść na południe przez muchy i znowu pod wieczór na dwór nawet do północy.

edit. 35 km z Tczewa jest stajnia, w której obecnie stoję z Rudzielc_23 - hala, plac, karuzela, czysto, pastwiska są, woda i siano na pastwiskach, opieka ekstra. Ja sama teraz w Wawie, a koń dalej tam, bo ma tam bardzo dobrze.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 września 2019 12:02
Fokusowa jak stajnia wyglądała to pamiętam, ale nie wiem jak obecnie z karmieniem, wypuszczaniem itp. bo bardzo dawno tam nie zaglądałam 🙂
Dzięki za opinię, na pewno podrzucę koleżance namiary na tą stajnię.
Co do stajni u Gajcy, stałam tam trochę, ale jednak nigdy nie wybaczę im tego, że wmawiali mi (osobie mało doświadczonej co łykała wszystko jak pelikan), że ten koń tak ma i zawsze będzie chudy. Od kiedy mieszkamy w Gdańsku mam raczej problemy w drugą stronę, bo koń jest za gruby. Wystarczyło tylko karmić dobrym sianem i tak aby miał go pod dostatkiem. Ciężko tam powiedzieć swoje zdanie, bo już jest się nienormalną. Aktualnie stoją tam sami laicy, dla osób, które lubią poczuć adrenalinę na ujeżdżalni dzięki innym jeźdźcom to polecam serdecznie. Także od kiedy zobaczyłam co to znaczy dobra opieka, karmienie, normalni ludzi mogę z czystym sumieniem nie polecić tej stajni.
Czy ktoś wie może coś o stajni Atlanta Łukocin kolo Tczewa ?  Jakie tam warunki? Jak siano czy słoma?
xxagaxx  tylko ze słyszenia, siano i słoma podobno ok, ale nie ma pastwisk, tylko suche padoki.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 września 2019 10:13
To teraz z własnym pytaniem przychodzę :kwiatek:
Mój hełm umiera, rozkleiła mi się skorupa i wnętrze 🙄 do tego stuknęło mu już 10 lat więc muszę poszukać nowego. Gdzie w Trójmieście pojechać żeby pomierzyć kaski? Który sklep będzie miał największy wybór? Do Trójmiasta mam kawał drogi i jeśli pojadę po pracy to nie zdążę podjechać więcej niż w jedno, no maksymalnie dwa miejsca. Poprzymierzać muszę, bo w mało którym hełmie mi wygodnie i w ciemno nie kupię przez neta.
zembria z zabookuj jest ich trochę, a obok masz też Konika no i decatchlon. Wiec trzy w jednym miejscu.
Rudzielc_23, dzięki 😉 Dowiedziałam się o tym miejscu od naszej wetki, nie wiedziłam ze w ogóle na trasie Tczew<--> Gdańsk są jakies normalne stajnie.
Widziałam na zdjęciach ze mają duży plac i całkiem sporą halę. Szkoda że nie mają nic trawiastego... ; /
Zembria, warto też zajrzeć do Arpavu. Mają duży wybór Horki, a niektóre naprawdę wyglądają na porządne.
Podbije temat o stajni wiczlino niemotowo!
Zachwyciły mnie pastwiska,  może poza beznadziejnie niskim pastuchem.
Nie interesuje mnie to, że konie są wiązane, bo chcemy negocjować z właścicielem postawienie swojej drewnianej angielki,  co to ją wozimy że sobą jak zmieniamy stajnie.
Chodzi mi stricte o opiekę nad końmi. Czy ktoś trzymał tam konia? Chciałabym się dowiedzieć jaki w tej kwestii jest właściciel i czy faktycznie sprawuje nad tymi końmi jakąkolwiek pieczę


Ja trzymam konia w tej stajni. Pastwisk jest naprawdę sporo, przez pastuch konie raczej nie wychodzą. Właściciel mieszka tuż koło stajni, także kontroluje co się dzieje. Można przywieźć własną paszę, która rzeczywiście jest podawana. Generalnie koniki mają dobrą opiekę. Co mam jeszcze napisać? 🙂
To teraz z własnym pytaniem przychodzę :kwiatek:
Mój hełm umiera, rozkleiła mi się skorupa i wnętrze 🙄 do tego stuknęło mu już 10 lat więc muszę poszukać nowego. Gdzie w Trójmieście pojechać żeby pomierzyć kaski? Który sklep będzie miał największy wybór? Do Trójmiasta mam kawał drogi i jeśli pojadę po pracy to nie zdążę podjechać więcej niż w jedno, no maksymalnie dwa miejsca. Poprzymierzać muszę, bo w mało którym hełmie mi wygodnie i w ciemno nie kupię przez neta.


Pasaż na Hipodromie
Pytanie, czy mamy gdzieś blisko trójmiasta, najlepiej Gdyni czy Sopotu pensjonaty z boksami angielskimi ? Kobyla u której się dość mocno rao odezwalo.

Na myśl przychodzi mi głównie Tabun bo mają angielskie lub stajnia Unicorn(Chyba) w Barniewicach.  Ale może coś jest jeszcze? od strony Gdyni ? Koń wymaga regularnych wizyt weta i podawania sterydu przy atakach.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 września 2019 11:24
xxagaxx, tabun to chyba odpada, bo nie ma padokow specjalnie dużo.
A całodobowa w Kielnie?
Moon   #kulistyzajebisty
16 września 2019 12:04
I przez to że w Tabunie chyba tylko piaszczyste padoki to kurzy się na potęgę.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 września 2019 13:07
Mirowo Duże - zna ktoś tą stajnię? Jakie opinie 👀
zembria
Konie w sezonie są długo na łąkach i zawsze mają trawę, plac jest trawiasty przy samym lesie, na hali strasznie się kurzylo (nie wiem czy zmienili podłoże)
wydaje mi się, że największy plus to łąki i las
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 września 2019 18:21
Karolcia dzięki! A jak z opieką? Karmieniem, sprzątaniem itp.?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się