Konie zimnokrwiste i pogrubiane

kasztankaija wg papieru matka typ zimnokrwisty, niestety NN-ka, a ojciec Kingsten KWPN
Czym karmicie wasze kuleczki żeby nie były utyte a miały energię i witaminy?  :kwiatek:
Szukam czegoś dla mojej Kluski i już sama nie wiem co wziąć.  👀
mój dostaje musli mebio buld up pół na pół z owsem (gniecionym) i to jest w sumie stała część, bo dodatki to zależą od pory roku. Daje jeszcze wysłodki, aronię suszoną, sieczkę, oleje.
Myślałam nad mebio buld up ale trochę się boję, że mi na nim utyje 😵
Mnie go zaleciła Wet z hippolita bo uznała że powinien trochę więcej mięśni zrobić. Wcześniej był na kreuter musli, ono ma więcej energii. Mój waży mało jak na pół ziemniaka i na swój wygląd. Hippolit jeździ po Polsce z wagą i doradztwem paszowym. Może warto by było ich kiedyś do siebie zaprosić. Ja nie do końca zawsze się stosuje do ich dawki i wszystkich pasz bo mnie poprostuj nie stać by było ale wychodzi nie najgorzej.
To muszę się rozeznać w temacie tego ważenia bo chętnie się dowiem ile tam mam tego szczęścia tak na prawdę.  😁
No wiesz mój koń wykorzystuje zadaną paszę w 200% więc jeśli jest dobra jakościowo to ja nawet nie mam zamiaru dawać jej dużo.
Ja mam swojego szczęścia 600 kg. I na każde karmienie dostaje pół miarki paszy i pół owsa, 3x dziennie. w sezonie trawowym rezygnuję z wysłodek bo wtedy robi mi się pączek  🤣
Czym karmicie wasze kuleczki żeby nie były utyte a miały energię i witaminy?  :kwiatek:
Szukam czegoś dla mojej Kluski i już sama nie wiem co wziąć.  👀


Mój dostaje Mebio Sport Plus - 200g na posiłek trzy razy dziennie 🙂  Do tego też 200g, trzy razy dziennie Brandona XL i sieczkę z lucerny.

a.kaminska a ile waży? możesz mi zobrazować ile to jest mniej więcej 200g? 😡
Poszukuję wysokich ochraniaczy na tyły. Najlepiej skorupki. Zdecydowanie standardowy full/xl jest za malutki. Znacie jakieś firmy robiące ochraniacze w rozmiarze 2xl? Kupowanie sprzętu na konie zimnokrwiste to jakiś koszmar.
U mnie sprawdza sie stary model veredus i skorupy a Premier Equine.
Wrzucam się z Ines, my ochraniaczy nigdy nie znajdziemy
Powoli i nieśmiało wracamy do pracy a że dawno zdjęć nie było to wpadłyśmy się przywitać.  :kwiatek:

a.kaminska a ile waży? możesz mi zobrazować ile to jest mniej więcej 200g? 😡


Mój ważył dokładnie 593kg, liczymy jak na 600kg.  200g to 1/4 miarki
Euphorycznie, - takie małe dawki fajnie się podaje kubeczkami 🙂 Ja uwielbiam plastikowe kubeczki po suplach hippolyta, ale używałam też zwykłego, blaszanego kubka. Po prostu patrzysz po miarce ile co ma lub bierzesz zwykłą wagę kuchenną i sobie ważysz. Mi to mega życie ułatwiło przy wysłodkach, jak miałam dawać do 1/4 miarki suchych.
Takim kubeczkiem daje też pasze, jak rozbijam jedną miarkę na trzy posiłki.
Na kanale youtube już ostatnie filmy z Kętrzyna 🙂 tutaj akurat ogier z licencja i reszta też na kanale


Ciekawe czy w Polsce doczekamy się kiedyś hodowli koni zimnokrwistych kolorowych...
A jest w ogóle możliwość, aby je zachować w czystości rasy?

Nie wydaję mi się, aby było to możliwe bez użycia genów z innej puli (np. rasa lżejsza).
Nigdy nie widziałam nic kolorowego w typie ciężkim, naprawdę. Ew. coś NN, pogrubione lecz nie oto w tym chodzi.
BUCK   buttermilk buckskin
15 września 2019 12:39
maluda 🙂  GIPSY są i pogrubione i srokate (w bajecznych kolorach zresztą)  czyli mamy prawie to co trzeba  🤣
Marzy mi się tinker albo grubszy kasztan w siwiźnie 😜
PumCass   zachowaj zimną krew!
15 września 2019 16:59
Żeby nie używać ras w typie lżejszym można by użyć w tym celu srokatych shirów, bo w tej rasie już szybciej o tą maść.
Dla ciekawostki dodam, że kiedyś u nas w Pomorskim facet hodował "kolorowe konie zimnokrwiste" ale jak one wyglądały rodowodowo to nie wiem niestety  😉
maluda 🙂  GIPSY są i pogrubione i srokate (w bajecznych kolorach zresztą)  czyli mamy prawie to co trzeba  🤣

Jakoś nie widzę entuzjazmu hodowcy np. ardenów do takich mixów, byleby uzyskać maść.

Ale może mam błędne mniemanie.
Ja ogólnie nie lubię takich kombinacji, jeżeli głównym celem jest tylko maść, a nie np. poprawna budowa.
Euphorycznie, my też Mebio Sport Plus 🙂
Burza kupiłam worek brandona xl na pierwszy rozruchowy miesiąc i zobaczymy - będę mieć na uwadze ten mebio polecany przez Was.  :kwiatek:
Skoro dwa ziemniaczki polecają to coś musi być na rzeczy.  😜

edit: o ciekawy mają wpis w tej paszy w polecanych dla koni szybko męczących się
Moja niezmiennie poleca show improver. Stoi na tym od lat już, a kobył jako królowa gardzi większością pasz  😵 ładne futro, kopyta i mięśnie  🙂
Euphorycznie, tylko Brandon to turbo fit- ani biegania, ani tycia, dla nas był 'za chudy' i za mało energetyczny 🙂
W końcu dorobiłyśmy się profi zdjęć  🏇 Łucja mój szport hors  😍
Pod Augustowem panowie Rółkowscy hodowali srokate zimnokrwiste na bazie koni kolorowych, które wynaleźli a były efektem przed wojną sprowadzonych przez jakiegoś dziedzica koni Clydesdale. Do tego używali srokatego ogiera Clydesdale, czasem jeszcze coś srokatego się urodzi, nawet mieli ogiery srokate z licencją wpisane już jako pkz. Potomstwo miało przeważnie wysokie malowania, szerokie łysiny i jakąś plamę na brzuchu, czasem były takie zwyczajnie srokate jak nasze szlachetne sp. Bardzo miłe stwory to były.
kitty, borze szumiący, ona jest niesamowita!!! Piękne zdjęcia!
Kitty, siwa pierwsza klasa, top sport  😍
kawał pięknej baby, ale linię to ona trzyma 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się