Stajnie na Śląsku

azazu93 brakuje stajni wolnowybiegowych przede wszystkim. Koni z problemami oddechowymi przybywa, a o stajnie wolnowybiegowej ciągle ciężko. Są takie miejsca,ale jest ich mało. Mnie się udało trafić na świetną wolnowybiegowke, z super warunkami i przemiła atmosfera, która też jest nie bez znaczenia.
W poprzednich stajniach brakowało mi niestety prywatności jaka mam tutaj. Nikt nie wtrąca mi się w konia, nią narzuca niczego i nie "przyczaja" z ukrycia jak kto jeździ i co robi. Myślę, że prócz dobrego samopoczucia konia, ważne jest również dobre samopoczucie jeźdźca w danym miejscu.
Tak defacto, to koni z problemami oddechowymi byłoby mniej, gdyby niektóre stajnie po prostu wypuszczały konie na dłużej na pastwiska (są argumenty "tylko na godzinę, bo wyjedzą całą trawę"....albo w ogole wypuszczały), nawadniały place do jazdy, nie rzucały "podpleśniałej" słomy, nie zamiatały, gdy konie są w boksach, urządzałyby częściejsze sprzątanie boksów... urządzały częściej jakieś gospodarcze sprzątanie, remontowały obiekty.... Aaale, tak sobie gdybam.
Tak defacto, to koni z problemami oddechowymi byłoby mniej, gdyby niektóre stajnie po prostu wypuszczały konie na dłużej na pastwiska (są argumenty "tylko na godzinę, bo wyjedzą całą trawę"....albo w ogole wypuszczały), nawadniały place do jazdy, nie rzucały "podpleśniałej" słomy, nie zamiatały, gdy konie są w boksach, urządzałyby częściejsze sprzątanie boksów... urządzały częściej jakieś gospodarcze sprzątanie, remontowały obiekty.... Aaale, tak sobie gdybam.


rozmarzyłaś się widzę  😁
Sankaritarina pobożne życzenia..
Niestety mało kto ma te wszystkie rzeczy na uwadze.
To samo tyczy się zagrzybialych boksów.,stajni..
Teraz każdy patrzy tylko na to, żeby mieć jak najwięcej koni upchnietych w stajni, ale żeby zapewnić takiemu stadu odpowiedni areał to już niestety nie ma chęci.
W obecnych czasach to  najlepiej aby własciciel sam dbał o boks swojego konia ... jest dokładnie tak jak powyzej napisane, byleby miec komplet koni... a jak przychodzi cos od siebie jakies modernizacje to cisza w eterze.  🤔
desire   Druhu nieoceniony...
06 września 2019 12:46
Ee no nie dramatyzujcie 😉
Na śląsku istnieją dobre stajnie, ale (!) albo są po prostu pełne (i nie mają pełnej infrastruktury) albo nie są w zasięgu cenowym wielu z nas.
ssstokroteczkaa, Buniaa, no toż właśnie. To co napisałam tyczy się każdej stajni - i ośrodka za miliony, i przydomówki z drewna. Widziałam stajnie wybudowane naprawdę małym kosztem - kilka boksów drewnianych.... ale w środku pajęcze metropolie i spleśniałe siano obok, pod folią. Takie do skarmienia, rzecz jasna. Albo jakieś góry chleba i marchewek leżące se na dworze. No wtf? Czy tu potrzeba nie wiadomo jakich nakładów kasy i pracy? W niektórych drogich stajniach (no chodzi mi o duże ośrodki z halami, kwarcami etc itp itd) przynajmniej infrastruktura zadbana, ale często znowu nie ma pastwisk - tylko kwaterka na godzinę czy dwie, albo piasek - a to też tak no... nie wiem, mam mieszane uczucia.
O takie sprawy mi chodzi... organizacyjno-prokońskie.

dariamajka, Tam zaraz rozmarzyłam 😁 Marzenia się ponoć spełniają 😉
Sankaritarina, a po co w stajniach sportowych pastwiska? To nie jest miejsce na pastwiska. W stajni sportowej potrzebne są kwatery, trawiaste bądź nie ale z całą pewnością nie pastwiska. Trzeba rozróżniać miejsca, które są przygotowywane dla konkretnego typu klienta. Mam zarówno konie sportowe (w stajni sportowej), jak i źrebaki na odchowie czy emeryta (w stajniach hodowlano-pastwiskowych), i nie wyobrażam sobie żeby wszystkie mogły stać w jednym miejscu bo zwyczajnie każde z tych miejsc oferuje warunki dla innego klienta... Także wymaganie żeby w stajni sportowej były pastwiska jest co najmniej zabawne 🙂
Nie jest zabawne, jeśli ma się na względzie dobro swojego konia, ale jak widać nie dla każdego to jest priorytetem...
🙄
Czekam na burzę o padokach bądź o konieczności braku padoków 😉

PS: Mnie chodzi o coś innego. Każde miejsce można zorganizować i nie traktować drugiego człowieka jak wroga. I już byłoby fajnie. Ale zapewne się nie znam.
Dziewczyny narzekacie na brak wartościowych miejsc a kameralne ze wszystkimi marzeniami miejsca chodźby przydomówki olewacie
budyń, jeżeli nie widzisz różnicy w idei stajni treningowej a stajni pastwiskowo  - hodowlanej to nie ma tematu. I nie wiem po co w stajni sportowej pastwiska? Chyba, że nie rozumiesz znaczenia słowa "pastwisko" 🙂
piotr ja nie olewam. Ale jakoś nie rzuciła mi się w oczy przydomowa stajnia, która spełnia moje wymagania (może zbyt wygórowane?). W sensownej odległości od mojego miejsca zamieszkania.
Olsona czemu koń sportowy miałby nie móc sobie wyjść na pastwisko? Oczywiście niech będzie ono dobrze ogrodzone, bezpieczne, zadbane, odpowiedzialnie nawożone, sprzątane z kup itp. ale nadal będzie pastwiskiem. Nie zauważasz żadnej z zalet pastwiskowania? Choćby nawet miał ten koń sam na nim stać w ostateczności, że względów specyficznie pojętego bezpieczeństwa.
Piotr_48 być może są fajne przydomowe stajnie ale ludzie o nich nie wiedzą. Ja za bardzo nie słyszałam o fajnych kameralnych stajniach w promieniu 30 km od południowych Katowic. Oczywiście fajne dla każdego oznaczają coś innego, dla mnie jednak najpierw koń a potem ja 😉
Nadal szukam stajni jak najbliżej Katowic z warunkami do treningów w okresie zimowym, ktoś wie o jakiś wolnych miejscach? Będę wdzięczna za pomoc 🙂
Nie olewam małych stajni, bo sama w takiej stoję, jestem zadowolona i będę polecać. Niemniej jednak wszędzie może być różnie...
Witajcie, szukam pralni derek w okolicy Gliwic, Ktoś może coś polecić ?
Szukam stajni z dużym pastwiskiem, gdzie konie wychodzą na cały dzień w stadzie. Dobra opieka. Ktoś coś? 🙂
Zależy mi bardzo na czasie
Moze Stajnia Zielona Dolina ma jakies wolne miejsce - zadzwon, zaoytaj
Chyba akurat w Zielonej Dolinie jest wolny boks.
Tulula a z kąd jesteś?
Piotr_48 Gliwice
Tulula Gliwice są ok 45-50min drogi ode mnie przez Ornontowice, a autostradą jeszcze szybciej. Często jeżdżę do Gliwic ( nawet ) teraz w wikend byłem dwa razy.
Piotr_48 kojarzę gdzie jest Suszec, ale czy Twoja wypowiedź oznacza, że pierzesz derki ?? jeśli tak wyślij info na priv może ktoś ze stajni tez by chciał skorzystać
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
23 września 2019 13:54
Kochani, nie wiem czy nie OffTop ale szukam stajni która posiada konia bardzo bezpiecznego. Narzeczony się boi a chciałby się nauczyć, dodam tylko że szczupły ale prawie dwa metry. Prawdopodobnie będzie tak, że wsiądzie i zsiądzie ale po cichu mam nadzieję że śmigniemy kiedyś razem w teren  🏇
Mile widziane okolice Gliwic/Knurowa.
Również stajnia Zielona Dolina
Orientujecie się może kto na Śląsku (Rybnik/Gliwice i okolice...) udziela treningów ujeżdżeniowych na swoim koniu/koniach? Skokowych także.
Osoba dorosła na co dzień jeżdżąca - tylko chętnie wpadnie na takie konsultacje... Ktoś coś? 👀
Dzień dobry wszystkim  :kwiatek:

Niektórzy szukają boksu, a my ze względu na sprzedaż koni mamy do zaoferowania 3 wolne boksy w stajni w Tarnowskich Górach, stajnia zapewnia:
- jasne przestronne boksy dla koni
- duże zielone padoki w cenie pensjonatu, konie wpuszczane od rana ( 9/10) do wieczora (18/19) w stadzie lub na kwatery na życzenie właściciela (1 lub 2 konie)
- wyżywienie 3 razy dziennie pasza objętościowa (siano) 2 razy dziennie owies lub inaczej, co przygotuje właściciel
- korzystanie z pełnej infrastruktury obiektu maneż zewnętrzny z kompletem przeszkód 40m x 60m, kryta hala z piaskiem kwarcowym
- lonżownik średnica 15m
- siodlarnia, wc, łazienka
- grill
- blisko zaprzyjaźniony kowal
- nieopodal pewny weterynarz


W ofercie posiadamy również opiekę nad koniem przy braku czasu ze strony opiekuna (lonżowanie, jazdy, spacerki). Instruktor na miejscu, nie ma problemu trenowania ze swoim trenerem  🏇

Posiadamy własny transport dla koni koniowóz+ pzyczepa

Stajnia usytuowana w Tarnowskich Górach - łatwy dojazd z Bytomia, Zabrza, Miasteczka Śląskiego, Zbrosławic i okolic, stajnia otoczona hektarami malowniczych kompleksów, pełnych wspaniałych ścieżek na konne przejażdżki. Zapewniamy miłą atmosferę i kameralne grono 🙂

Wolne boksy od już cena 700zł - ktoś chętny?
Sankaritarina jeżeli Ruda Śląska odpowiada to ja od listopada prowadzę treningi na swoim prywatnym koniu 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się