Kobitki... (antykoncepcja)

Dziewczyny, czy któraś z Was rzucała palenie z pomocą np. Tabexu i jednocześnie brała tabsy?
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
18 września 2019 06:14
Dziewczyny, ktore mialy/maja mirene - dalej macie, dalej jestescie zadowolone?  :kwiatek:
Tak.  Właśnie z miesiąc temu wymieniłam. I znów spokój na kilka lat. Tyle że u mnie ciężko się zakłada i lekarz wyjął jedną i od razu założył drugą. Nie robił mi żadnej przerwy. Wszystko ok. Ze 3 dni brzuch lekko bolał, nospe łykałam. Ale namęczył się przy zakładaniu i trochę mnie " poorał".
Becia23, ja mam Mirene od 12 lat. Wymieniam bez robienia przerw, jestem bardzo zadowolona.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
25 września 2019 20:44
Dzieki dziewczyny. :kwiatek:
Czy kiedykolwiek mialyscie problemy z jej przemieszczeniem sie w macicy do zlej pozycji? Czy macie jakies problemy anatomiczne (tylozgiecie, mala macica. Itd)?
tunrida - bo wiem, ze cwiczysz silowo z uzywaniem miesni brzucha - mialas kiedys jakies problemy z mirena wynikajace z tego? Nigdy nic sie nie przesunelo?
Dziewczyny jak to jest z tabletkami a ibuprofenem, paracetamolem? Jestem ostro przeziębiona i dostałam jakies tam ibupromy zatoki do łykania, gripex itp. A wczoraj wyczytałam, że paracetamol może wpływać na anty??? Trochę mnie zimny pot oblał, czy ktoś może to potwierdzić? W ulotce tabletek ani na stronie z interakcją leków  nic nie ma o tym (jest o potasie itp). W internetach wyczytałam o długotrwałym przyjmowaniu paracetamolu, a tydzień to chyba nie jest długotrwałe?
emptyline   Big Milk Straciatella
25 września 2019 22:04
Fokusowa, mi się nigdy nic nie zadziało, a przeciwbólowych brałam kilka razy sporo.
Fokusowa, ja brałam Orawie tydzień po dwie-trzy tabsy dziennie ibuprofen i nie zauważyłam, żeby coś się zmieniło w działaniu tabletek
Brałam tabletki 8 czy 9 lat, w tzw.międzyczasie najadłam się różnych przeciwbólowych typu Pyralgina, Opokan czy Ketonal więc mocniejszy kaliber niz paracetamol, antybiotyki, leków na migrenę itp i nigdy nic się nie zdarzyło. Nie łykałam nic jednocześnie, bo tabletkę anty zawsze brałam przed snem, a resztę po prostu wcześniej.
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Właśnie wyczytałam konkretnie o Paracetamolu, że to on może osłabiać działanie, ale w interakcjach jest napisane że może w połączeniu z moimi tabletkami zwiększać poziom potasu we krwi i nic więcej. Czyli raczej żaden uzasadniony strach nie powinien istnieć. Uff :kwiatek:
Mi się zdarzało brać leki przeciwbólowe i biorę tabletki Belara, jakoś do ciąży nigdy nie doszło... szczerze mówiąc nawet nie pomyślałam o tym że może zaistnieć jakakolwiek interakcja. Ale w ulotce jest napisane , teraz czytam, że np. paracetamol może wpływać na działanie antykoncepcji, więc chyba po prostu przez ten czas lepiej dodatkowo się zabezpieczać 🙂
mikka u mnie koniec końców nic się nie wydarzyło. Ale poczytałam w necie i głównie chodzi o podwyższony potas, że to jest średnio bezpiecznie.
Nigdy się dodatkowo nie zabezpieczałam przy tabletkach, a i jadłam antybiotyki i przeciwbólowe itp; jak sie bierze tabletki stale i regularnie, to nie wydaje mi się żeby tak O się zachodziło.
też mi się tak wydaje. aczkolwiek zawsze w razie "W" można po prostu użyć prezerwatywy na ten czas jeśli są jakieś obawy
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 października 2019 20:41
Becia migrena to hormony, tak? Miałam też, zmieniłam na miedziana. Cwiczylam, jeździłam konno, nic się nie przesuwa Lo i nie wplywalo na jej umiejscowienie.
Becia 23 - dopiero przeczytałam twoje pytanie.
Nie. Nigdy mi się nic nie przesuwało. Ani podczas jazdy konnej, ani ostrych treningów ani biegania ani seksu ani niczego innego

Mam założoną już kolejną i nadal jestem zachwycona.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
16 października 2019 21:23
Czarownica - tak, mirena to hormonalna. Moge zapytac, czemu zmienilas?

Ja mialam miedziana, niestety prawdopodobnie od poczatku zle zalozona, tzn za nisko, (tylko ze przez wiekszosc czasu jej posiadania bylam singielka, to i okazji zeby sie przekonac nie bylo...), jak to w UK, nie robia kontrolnego USG po zalozeniu to i nikt nie sprawdzil i sie nie zczail. Niestety, ale w koncu nastapila wpadka, i musialam sie zmagac z bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami tego - nie polecam nikomu...

Niniejszym chcialam bardzo uczulic posiadaczki miedzianej spirali - w przeciwienstwie do hormonalnej spirali, jesli miedziana nie lezy IDEALNIE w odpowiednim miejscu, jej skutecznosc drastycznie sie obniza. Polowa dzialania miedzianej to zapobieganie mechaniczne PO zaplodnieniu, jesli tak jak u mnie bylo, jest za nisko - nie jest w stanie zapobiec zagniezdzeniu sie jajeczka.
Tymczasem mirena i inne hormonalne spirale dziala przede wszystkim poprzez dzialanie hormonalne, tj. zageszczenie sluzu i zmniejszenie grubosci scianek/wysciolki, i nawet jesli dojdzie do zaplodnienia, to jajeczko i tak nie moze sie zagniezdzic. Za niskie polozenie raczej na pewno nie wplywa na skutecznosc, bo hormony dalej sa wydzielane, dalej prosto w macicy.

Niestety nikt mi tego nie wytlumaczyl nigdy, zaden lekarz, tylko durnie pytali czemu chce miedziana, bo hormonalna "lepsza", ale nikt nigdy mi nie wytlumaczyl DLACZEGO. Gdybym wiedziala, to wybor bylby oczywisty...

Takze dziewczyny, koniecznie robcie USG kontrolne, jedno zaraz po zalozeniu, drugie np. 6 tygodni pozniej, po okresie, po normalnej regularnej aktywnosci fyzycznej, sprawdzanie sznureczkow nie pomoze, jesli od razu byla za nisko zalozona 🙁 🙁

tunrida, dzieki  :kwiatek: rozumiem, ze w porownaniu do innych hormonalnych form anty, nie masz zadnych skutkow ubocznych?
Nie mam. Żadnych działań niepożądanych!

Wcześniej próbowałam różnych tabletek i wszystkie tabletki źle tolerowałam. Bóle brzucha, nudności, nadmierny apetyt, spadek libido, zatrzymanie wody i nie pamiętam co jeszcze. Bardzo chciałam dobrać sobie jakieś tabletki ale nie udało się mimo szczerych chęci lekarza.
Prezerwatywy to porażka jeśli chodzi o przyjemność z seksu.
Wkładka Mirena to strzał w dziesiątkę. I żałuję że tak późno się na nią zdecydowałam i straciłam tyle lat. Plus wkładki jest jeszcze taki, że w ogóle zaniknął mi okres. Cudowna sprawa.

Edit-. Bezpośrednio po założeniu przez 7-10 dni miałam czasami skurcze macicy i czasami łyknelam nospe. Potem przez 5 lat, w ogóle zero jakiegokolwiek problemu.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
16 października 2019 21:55
Dzieki bardzo, tunrida  :kwiatek:
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 października 2019 23:04
Becia u mnie to była kwestia nietolerancji hormonów, w jakiej postaci i jakich bym nie brała wszystkie wywoluja nieporzadane skutki...  🙄 gdyby nie to to bym ja zostawiła, bo nie czuć w ogole i żadnych kłopotów "fizycznych" nie było.
Swoją drogą podziwiam, ze Wy możecie sobie sznureczki sprawdzić. Ja nie jestem w stanie 😲 to tak odnośnie wad o które pytalas Becia- ja mam przegrode i bardzo głęboko osadzona szyjke, zarówno założenie jak i noszenie spirali jednej i drugiej bez problemu.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
17 października 2019 07:11
Dzieki za odpowiedz  :kwiatek:
Dziewczyny, wyjeżdżam niedługo na stałe do UK i chcę zabrać ze sobą na zapas kilka opakować tabletek anty. Czy są jakieś regulacje prawne co do przywożenia leków do UK (Szkocja)? Musze mieć w razie czego jakieś zaświadczenie, ze biorę leki czy coś?
efeemeryda   no fate but what we make.
22 listopada 2019 09:53
Pytanie głównie do wrocławianek  :kwiatek:
Polecicie jakiegoś bardzo dobrego ginekologa najlepiej prywatnie, w okolicy Biskupina ?
Chodziłam do tej pory do prof. Geidla, ale nie jestem już zadowolona  😵
efeemeryda, nie ograniczałabym się do Biskupina i okolic, to mocno zawęża wybór.
Polecam
Lek Marcin Hapon
dr n. med. Christopher Kobierzycki
lek Krzysztof Grobelak
Dziewczyny "na szybko" potrzebuję pomocy, bo moja ginekolog jest na urlopie jeszcze 2 tygodnie...
Od tego cyklu wracam na tabletki i jak zwykle spóźnił mi się okres. 2 dni temu dostałam plamienia, bardzo mocnego - wzięłam pierwszą tabletkę z opakowania, bo u mnie takie plamienie zawsze oznaczało początek okresu. Dzisiaj (trzeci dzień) było już o wiele, wiele lżejsze - okres się nie pojawił jak zwykle. Boję się, że wzięłam pierwszą tabletkę w złym momencie. Jak jest z ich działaniem? Czy jeśli okres się nie pojawi to brać je dalej normalnie?  🤔wirek: 🤔wirek:
Przy tabletkach anty okres zazwyczaj jest słabszy, nawet taki bardziej jak plamienie niż normalny. Bierz normalnie, po skończeniu 1 opakowania powinno być już normalnie 🙂
Plackowata z tym, że ja bym w ich działanie nie wierzyła przy pierwszym opakowaniu, a przynajmniej pierwszych dwóch tygodniach. Jak zaczynałam z tabletkami to gin powtarzała, żeby uważać przy pierwszym opakowaniu.
mils   ig: milen.ju
10 grudnia 2019 07:27
Dziewczyny, awaryjna sytuacja, gin musiała mi odwołać wizytę z przyczyn prywatnych, rodzinny odmówił wypisania recepty bez zaświadczenia od gina. Czy miałaby któraś poratować opakowaniem Evra? Oczywiście odpłatnie i się odwdzięczę czekoladą, winem, czym będę mogła i opakowanie oddam przy najbliższej okazji (z zawartością of kors) :kwiatek:
Dramuta12, u UK jezeli jestes ubezpieczona, to dostaniesz je za darmo z recepta od twojego lekarza pierwszego kontaktu, wiec chyba nie ma sensu 😉
honey jeszcze nie pracuję, dopiero przyjechaliśmy. A ja z tych co zawsze muszą mieć zapas, bo mus, coś się stanie czy cokolwiek. No ale wyszło tak, ze przywiozłam w podręcznym 5 opakowań + zapas nospy i nawet o nie nie zapytali 😁 Za to doczepili się do świątecznej świeczki, bo chyba myśleli, ze to jakiś dynamit  🤣 Leciałam z Modlina jakby ktoś się kiedyś zastanawiał... 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się