buty dla koni

Czy ktos uzywal butow HKM ?
Potrzebuję na gwałt butów...
Mój koń był lekko rozczyszczony, aktualnie jest podbity na 4... wczoraj był ortopeda, zdjęcia RTG wykazały, że ma bardzo cienką podeszwę, ok. 1cm do kości kopytowej.

Możecie mi coś polecić? Na razie potrzebuję coś na 2 tyg. żeby kopyto narosło. Najchętniej kupiłabym jakieś używane, wet mówił, że nie muszą to być od razu buty za 2 tys.
Proszę o pomoc  :kwiatek:
Meise
Ja mam teraz dla konia z opuszczeniem kości Kopytowej Cavallo Simple Boots. Sprawdzały się spoko na padoku. Koń nawet jak szalał to ich nie gubił. Ale kopyto ma dziwne i wielka nogę więc nie pasowały nam żadne skarpety w efekcie się koń obcieral.Podklejalam te buty futrem z mattesa i nie obcierają już konia wcale na padoku. Na treningu już gorzej. Dlatego chodził na kwarcu boso.
Miałam kiedyś Dalmery i Turf Kingi i uważam obie opcje za słabe. 1 się gubią, a 2 ciężko założyć i są mega ciężkie.

Ja ogólnie uważam buty za mocno upierdliwe. Chociaż używam kiedy wiem że kucie nie pomoże i trzeba konia rehabilitować kopytowo.
U nas trzeba rehabilitować. Jeżeli nie zorganizuję butów, to przez te 2 tyg. musze mu robić co 3-4 dni opatrunki.
Załamana jestem, myślałam, że będziemy już trenować do zawodów w kwietniu a tu taki pasztet...

Kopyta tętniące, bardzo wrażliwe, nie chce łazić po twardym. Kucie bardzo osłabiło puszkę. Kupuję mu właśnie polecany środek na kopyta z prolinen i patrzę za tymi butami. Nie do jazdy nawet, ale żeby te opatrunki trzymało. Może takie coś być się nadało?
https://www.horse-trade.pl/pl/p/But-dla-konia-SHIRES-Breathable-leczniczy/1070
Może ktoś się wypowiedzieć?

On ma być odstawiony od pracy, tylko siano i spacerki w ręku  🙁

edit. nie z prolinen tylko HorseLinePRO..
Meise
Zrób mu badania na EMS i morfologię z biochemia zanim zaczniesz podawać jakieś suple i inne bzdury. W końcu z jakiegoś powodu ma te problemy.
Ja w sierpniu jak miałam taką sytuację z rudym to wet zalecił nam podawanie leku METACAM ( lek przeciwbólowy - podaje się go w DE na kolkę też, jak w polsce Biovetalgin ,ale nie wglebialam się w to co to za lek doklanie ) . Koń miał pulsujące , ciepłe kopyta też. Postawiliśmy go na piasku, miał 5 razy dziennie zakładane ochraniacze chlodzace i totalna dietę ( samo siano, nawet suplementów nie mogl dostawać ). Buty. I do czasu kiedy kopyta pulsowaly zero treningu. Gdyby nie to że w grudniu miał operację kolki ,to już by śmigał w konkretnym treningu boso. 
dea   primum non nocere
26 stycznia 2020 17:40
Jak po rozczyszczeniu, to "raczej" kowala wina, nie metabolizmu. Może nie było tak znowu lekko. 1 cm podeszwy to dość sporo, jeśli naprawdę tyle masz, a mnie coś pokręciłaś, to nie panikuj. Masz RTG? Możesz mi podrzucić na priv, jeśli chcesz.
jak na 2 tygodnie to mozę weż z wypożyczalni ? mam old macsy an sprzedaż ale na kopyta raczej hucułowe aniżeli na duzego konia
witam,ja kupilam buty HKM i jestem bardzo zadowolona , kobylka rowniez.Cena nie wysrubowana i sa niczego sobie .

CIACH!

LINK GIGANT!
Viss Mod

[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] PROSZĘ PRZECZYTAĆ REGULAMIN!
Wcześniej wrzucane były zdjęcia giganty, teraz linki węże... 
[/center]
Ale to zalecenie weta, żeby podać, mam rtg z TUVu, o nowe muszę napisać do ortopedy, żeby mi podesłał (byłam na weselu i mnie nie było przy tym wszystkim).
Nie było problemu do momentu rozczyszczenia, może kowal faktycznie za mocno mu wybrał, mówił, że podbiera niedużo.

Ortopeda go oglądał, bo koń stał podsiebnie i odciążał na przemian nogi, nie chciał też chodzić po betonie. Na hali biegał bez problemu. Ja podejrzewałam kolana, ale zrobił USG i mówi, że nie. Wszystkie kopyta miał przebadane czujkami, są tkliwe i pulsujące. Ale nie zochwacone. Na razie ma być na dwa tyg. odstawiony od pracy, czekamy, aż kopyto trochę narośnie. Zostawiony na sianie. Dziś przed chwilą byłam, wysmarowałam mu podeszwy cabi blue, myślę, że nie zaszkodzi..

ilona, ta cena to za dwie sztuki, nie? Mi potrzeba w sumie 4...

edit. widzę, że but z HKM jeden kosztuje 265 zł  😵
Meise mój koń przy ochwacie nosił te buty - https://butydlakoni.pl/pl/p/Easyboot-Cloud/93 - jeżeli but ma służyć jako opatrunek amortyzujacy i ochrona to lepszych nie ma, wkładka w środku jest bardzo gruba i miękka, ale nie odkształca się trwale pod ciężarem konia.
Buty do jazdy są twarde i moim zdaniem nic nie pomogą, to co podlinkowałaś tak samo. Ew możesz taki worek na kopyto spróbować wyłożyć watą, albo jakąś pianką, wtedy ma to jakiś sens.
Jeżeli to faktycznie mają być tylko dwa tygodnie to rozumiem, że wydanie takiej kwoty na buty boli -  zapytaj weta czy nie może Ci zrobić opatrunków - nasz wet zrobił nam opatrunki z żywicą na podeszwie zanim doszły buty, też dobrze go to amortyzowało, trzymało się tydzień spokojnie (wytrzymałoby nawet i dłużej, ale to się ubija, więc wymieniliśmy).
dea   primum non nocere
26 stycznia 2020 21:21
Na doraźne odrośnięcie podeszwy super się też sprawdza lekki gips z podkładką - tylko ta podkładka musi być konkretna (miękka od strony kopyta, ale wytrzymała od zewnątrz). No i to też nie jest takie całkiem tanie, bo jeden gips kosztuje prawie 30zł, trzeba wykombinować podkładkę i jeszcze, taki drobiazg, znaleźć kogoś kto ogarnie założenie... Plus jeśli koń ogólnie czuje się dobrze i wesoło bryknie jak mu będzie lepiej, to się może okazać, że zrzuci na drugi dzień 😉 w dobrym układzie trzymają ponad tydzień i bardzo fajnie stymulują regenerację.
Do Moderatora:Nie rozumiem jaki wplyw mam na dlugosc linka 🤔

Nie rozumiem, jak można nie zauważyć, że Twoje linki 'rozjeżdżają" forum  🤔 Jakoś inni umieją to zrobić.
Proszę:
https://tiny.pl/

Viss Mod
Trochę odkopuję wątek..
jestem totalnie zielona w temacie butów - potrzebuję na świeżo rozkutego konia, do jazdy w teren. Jednak nie mam pojęcia jaki model i jaki rozmiar... strzelam w kierunku Cavallo Simple boots. zdjęcia kopyt z pomiarem mam, jest jakas dobra duszyczka która rzuciłaby okiem i doradziła w jaki rozmiar isć?
Będe ogromnie wdzięczna  :kwiatek:
Czy ktoś używał buty z piece of hay?

https://pieceofhay.pl/pl/produkt/buty-dla-koni

Mój kon znowu szaleje z podkowami i poważnie rozważam wypuszczać go w butach na padok....
xxagaxx, w sensie ze buty na podkowy?

Taka opcje rozkminialam u mojej i polecane byly cavallo transport air i osca2. Standardowe buty nie wiem, czy pasuja w ogole na okute kopyta (?)
rox   ogony trzy
16 lipca 2020 08:11
Też jestem ciekawa tych butów. Nasze powoli umierają i będę przymierzać się do zakupu nowych. Widziałam nawet na fb, że jest zagraniczna grupa fanów i użytkowników tych bucików. Opinie bardzo dobre..
kokosnuss, ale czemu miałyby nie pasować? Kopyto po prostu trochę większe. Nie planuje w tym jeździć tylko ograniczyć mojego konia w ściąganiu ich na padoku. On stoi i żre trawę i nikt nie wie kiedy i jak pozbywa się podkow. I szkoda mi naszych pięknych kopyt które znowu zaczynają znikać w oczach..
Czy sklep butydlakoni jeszcze działa?
Dzwoniłam ale nie odbierają....
Chciałam zamówić buty z Equine Fusion, czy jakiś sklep oprócz nich może mi je sprowadzić ?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
17 lipca 2020 16:41
aga2808 - ciężko powiedzieć czy działa czy nie  🙄
Znajoma od kilku dobrych miesięcy próbuje wypożyczyć od nich buty z zamiarem kupna docelowo akurat też Fusion i ... cóż kontaktu brak (albo nie odbierają, albo urlop, albo nie wiadomo co  -  generalnie zero możliwości skontaktowania się).
Także bym radziła nie czekać, tylko szukać gdzie indziej lub zamawiać na własna rękę.
Oni są jacyś od samego początku trudni....ja kupowałam u nich buty ze 3 lata temu i też były problemy...potem buty reklamowałam, bo się po chwili rozwaliły, przez przypadek przysłali mi dwie pary   😂
Osobiście mam mieszane uczucia do Equine Fusion. Fajne, bo przy dobrze dopasowanym rozmiarze świetnie leżą, nie gubią się ani nie przekręcają, a z drugiej strony na moim koniu bardzo szybko się rozwaliły, zareklamowałam, z następna parą było to samo...materiał z siateczki jest zdecydowanie za delikatny dla konia ważącego 700 kg... 🙄
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
18 lipca 2020 10:27
Alaska - o! a to dobrze, że piszesz bo przez chwilę się zastanawiałam czy przypadkiem Equine Fusion nie chciałabym dla jednego z moich koni. Skoro jednak z trwałością słabo to nie. Zwróciłam na nie uwagę bo wydawały mi się takie lżejsze właśnie i bardziej przewiewne, ale skoro nietrwałe to odpadają.
Jeżeli tak, to chyba zrezygnuje z Equine Fusion...
Jakie inne buty polecacie na teren? W Gnl są dostępne od ręki buty Cavallo, czy ktoś może coś powiedzieć na ich temat?
Butów nie GNL  😉
aga2808, mam Cavallo Simple Boots i pierwsze wrazenia bardzo na plus, acz w konretnym terenie bede testowac dopiero jutro 👀

W kazdym razie dopasowanie, zapiecia i wykonanie sa bardzo ok. Kon chodzi po szutrze jak nowy.  Jedyne co, to IMO sa dosc ciezkie.
cavallo sport są lżejsze 🙂
Tez chcialam sport, ale tylko simple boots byly do kupienia od reki stacjonarnie.
rox   ogony trzy
20 lipca 2020 17:44
aga2808, cavallo trek tyram już czwarty rok. Pierwszy rok całe dnie na padoku (koń po ochwacie), później padok i tereny. Aktualnie tylko tereny. Sa już w rozsypce, ale służyły nam rewelacyjnie 😉 Piasek, kamienie, nawet rzekę zaliczyły.
Teraz się rozglądam za czymś nowym, ale nie wiem w co celować. I muszę najpierw sprzedać nówki cavallo, bo kupiłam za duże 🙁
Czy ktoś używał buty z piece of hay?

https://pieceofhay.pl/pl/produkt/buty-dla-koni

Mój kon znowu szaleje z podkowami i poważnie rozważam wypuszczać go w butach na padok....


sorki, że pytam ponownie, ale nikt jeszcze nie testował? Wiem że nie najtańsze, ale wyglądają na łatwe w montażu i mało "poszerzające" kopyto
aga2808, cavallo trek tyram już czwarty rok. Pierwszy rok całe dnie na padoku (koń po ochwacie), później padok i tereny. Aktualnie tylko tereny. Sa już w rozsypce, ale służyły nam rewelacyjnie 😉 Piasek, kamienie, nawet rzekę zaliczyły.
Teraz się rozglądam za czymś nowym, ale nie wiem w co celować. I muszę najpierw sprzedać nówki cavallo, bo kupiłam za duże 🙁

rox właśnie nad tym modelem się zastanawiałam. Generalnie z kopytami nie ma dużych problemów, ale potrzebuję butów do jazdy w terenie, bo po tegorocznych deszczach bardzo dużo kamyków powypłukiwało.
Jaki jest system mocowania w tym modelu? Bo ze zdjęć i opisów mało wynika.... czy zdarzało się twojemu koniowi zgubić je w galopie?
rox   ogony trzy
20 lipca 2020 18:33
Na całym przodzie jest wbudowany rzep w buta, i to idzie na zakładkę, a do tego jeszcze z zewnątrz idzie rzep, którym się wszystko zaciska. Tylko raz zdarzyło mi się zgubić jednego buta w galopie, ale rzepy już były mocno zmęczone życiem. Po wymianie było ok. W komplecie jest dodatkowa para rzepów, którą ja wymieniłam dopiero po ponad dwóch latach, także wynik niezły.
Podejrzewam, że gdybym dbała o te buty, to nadał by żyły w bardzo dobrym stanie. Niestety mam to do siebie, że zawsze chcę dbać jak jest za późno :P

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się