PSY

dea   primum non nocere
27 września 2019 09:31
Tak myślałam, że inaczej się nie da żyć przy takim zagęszczeniu ludzi i zwierząt. Może i u nas się kiedyś przestanie w głowie mieścić, że można komuś nas...ać psem pod oknem/na chodniku/na trawie, gdzie ludzie robią pikniki i sobie pójść (czasem mimo uwag).
dea, szczerze to nie sądzę.
Mieszkam teraz pod Wrocławiem,  więc ludzi niewielu, wszyscy się znają, ale kupy na chodniku to nadal standard niestety.
Tak samo puszczanie psa komuś na posesję jak go akurat nie ma  😵
Przychodzę się (prześmiewczo trochę) poskarżyć :P
Jesteśmy w trakcie zmieniania karmy, przechodzimy na Simpsona Premium z łososiem - MATKO JEDYNA JAK TA KARMA ŚMIERDZI  😂 😂
macbeth, też właśnie się przerzuciliśmy na Simpsonsa z łososiem, tego szczeniaczkowego. No daje rybką 😁 ale młodemu smakuje, to najważniejsze 😀
maiiaF, no to dokładnie ten sam 😀 U nas z żarciem to chyba nigdy nie będzie problemu, Skalpel zje wszystko xD
Śmierdząca kumulacja jest na śniadanie, bo ta nasza stara/jeszcze obecna w przewadze jest z koniną, więc wg mojego partnera też śmierdzi, a na śniadanie dostaje jeszcze kolagen, który też zajeżdża nieźle 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 września 2019 10:54
W porównaniu z 80/20, to ta wersji sensitive prawie nie czuć  😁
W porównaniu z 80/20, to ta wersji sensitive prawie nie czuć  😁


O matko 😀 Wolę nie wiedzieć :P
madmaddie, nie strasz, bo jak skończymy worek szczeniaczkowej to idziemy na 80/20 😁 chociaż mi to jakoś bardzo nie przeszkadza w sumie, ile to nałożyć do miski, nie wdycham po prostu i tyle 🤣 tylko mnie zawiodło opakowanie, bo żadnego zipa nie ma, a ja nie lubię pojemników na karmę 🤔 więc póki co spinam klipsem takim sporym
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 września 2019 11:21
Ja w żadnej karmie która dotychczas karmilam Aure nie miałam zapięcie strunowego, 12kg chyba tak mają. Ja i tak przesypuje. A 80/20 polecam, bo to super karma 🙂
Hmm, nie pamiętam, jaką jadł mój pies te parę lat temu, ale na pewno zamykana była. I wszystkie kocie jakie kupuję też mają, to się przyzwyczaiłam 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 września 2019 11:48
A tak swoją drogą, to dla mnie taki zapach jest plusem, bo pobudza apetyt u niejadka mojego i lepiej mi się spala. Ja też zawsze rozgryzam kulkę karmy, żeby sprawdzić czy nie za słona i w tej 80/20 po prostu czuć rybę i to jedyna taka. Aktualny Eden też jest spoko, zapach ma delikatny i taki mega przyjemny, tylko to nie ryba, a country cuisine
nie miałam zapięcie strunowego, 12kg chyba tak mają

dementuję, Carnilove ma 🙂
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
27 września 2019 12:29
Dziewczyny, przypominam się nieśmiało z pytaniem - ktoś coś słyszał/może polecić szkolenia bez awersji? Dla duetu człowiek-pies i dalej pod kątem szkolenia człowieka do szkolenia psów?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
27 września 2019 14:04
Lanka_Cathar, szczerze mówiąc, to ja nie wierzę w takie kursy i w szkoleniowców po takich kursach, których jest teraz na pęczki.
Niestety, co doświadczenie, to doświadczenie. Ja bym rekomendowała dostać się na staż do jakiegoś dobrego trenera. I to wcale nie takiego, który nie używa awersji. Żeby mieć swoje zdanie na jakiś temat, trzeba wiedzieć jak to działa, jak się tego używa. A niestety nawiedzeni pozytywni najczęściej nie mają po prostu bladego pojęcia o awersji i dlatego mówią farmazony na jej temat.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 września 2019 14:08
[quote author=madmaddie link=topic=32.msg2889703#msg2889703 date=1569579671]
nie miałam zapięcie strunowego, 12kg chyba tak mają

dementuję, Carnilove ma 🙂
[/quote]
nie mówię, że wszystkie 😉 Farmina ma np. w małych opakowaniach, a w dużych nie. Ostatnio zamawiałam awaryjnie Purizona i też ma, nie wiem, czy duże mają 😉

Lanka_Cathar
, zobacz Piotra Wojtków
https://www.wojtkowszkolenia.pl/
On występuje w filmikach Johna Doga, więc można podejrzeć jak pracują. Z żoną wydali książkę "Słuchając psa". Mają też Bordo, owczarka szwajcarskiego, a te psy wymuszają pozytywne metody, bo inaczej się z nimi niewiele osiągnie, wrażliwe są 😉
Zapytałabym też w Chacie Leona, czy stosują awersję. Tylko tam, na 100% nie pracuje się z własnym psem, a z psami z hoteliku. Leszek wyprowadza na prostą psy, które potem idą do adopcji.
http://www.chataleona.pl/

Centrum Canid też chyba pracuje 100% pozytywnie.

Sprawa natomiast nie jest taka prosta, bo choć sama jestem wielkim zwolennikiem metod pozytywnych i uważam, że awersja ma uzasadnienie w przypadkach, gdy drogi pozytywne zostały wyczerpane, to też czasami pomaga zrozumieć psu o co chodzi. IMHO, dobry trener powinien umieć ją zastosować, bo niektóre psy po prostu tego wymagają.

*założyłam, że Lance chodzi o kolce, czy OE. Sygnał braku nagrody i inne rzeczy zostawiam z boku 😉
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
27 września 2019 18:09
Wojenka, Madmaddie, dziękuję! Przekażę podopiecznej. Ja się kompletnie nie znam, bo nie mam do czynienia z psami (oprócz stajennych).
Tak z innej beczki, czy mamy tu kogoś, kto używa transportery z serii Gulliver i dokupował do nich kółeczka?



Chodzi o to, że mam Gulliver 4, ostatnio zamówiłam dodatkowo kółeczka i wszystko fajnie, tylko nie mam jak jednego z drugim połączyć. Na obrazkach w internecie są jakieś czarne kawałki plastiku do mocowania kółek, ale w zestawie tego nie było. Możliwe, że było to w pakiecie z klatką i gdzieś upchnęłam w piwnicy, czy powinno przyjść razem z kółkami?
Ja mam Gullivera 3 i na pewno w zestawie nic dodatkowego do kółek nie było, więc chyba powinno być z kółeczkami 🤔
Dziewczyny, mam silną potrzebę kupienia pojemnika na karmę, bo niestety ale mieszkając na końcu świata po prostu myszy mi się do domu złażą i pierwszy atak zaczynają przypuszczać na karmę psią. Wtedy jakby worek nie był fajnie chroniony przed wypuszczaniem zapachu to mam lokatorów w domu, dodatkowo na darmowej wyżerce. Polecacie coś? Na pewno musi być duży, bo karmę kupuję na około miesiąc minimum (czasem na dłużej, zależy od promo i sposobu pakowania) a dogełek jednak je sporo. Chciałabym też, żeby nie otwierała się przy każdym użyciu cała górna klapa, bo będę miała ryjek psa w środku z każdym karmieniem, dobrze jakby od razu miała miarkę. Wynalazłam takie cudo: klik
Ktoś może używa i wie jak to się sprawdza? Te kółka to nie odpadną po pierwszym nasypaniu karmy?
Ja zakupiłam obrożę i smycz firmy Lord, obroża z Nappy.
Od razu wiem czemu smycze typu round np. Hunter są maks 1cm lub 0.8 mm 🙂
Bo nawet 0.8 Jest gruba, bo w środku jest linka 0.8mm obita skórą i one wcale nie są cienkie  🙂

Wczoraj byłam na międzynarodowej we Wro,  Borzoje wygrał koń  😵 miał ten pies 105cm w kłębie, jakbym na żywo nie widziała to bym nie uwierzyła.

Dziś zrobiłam debiut mojemu z koniem, że ja w siodle. Wczoraj doświadczona sędzina i hodowca powiedziala mi że Borzoje mają to w genach , że będzie sam trzymał dystans od konia. No i miała rację,  sobie latał po placu i nie plątał się pod nogami, nie interesował się tym, że siedzę na koniu.

Madmaddie proszę o pomoc, bo Ty pewnie wiesz gdzie noge znaleźć tą ażurową piłkę , ale żeby była lince. Cały net przejrzałam i nic .
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 września 2019 18:14
Kup sobie to:
https://zayma.eu/pl/c/Wymienne-raczki-24h/65
I bedziesz miala do kazdej pilki 🙂
madmaddie, właśnie to mi się duże wydaje i że to będzie hamować  piłkę np. Po trawie ? Czy mi się zdaje ?
Mój jak nie widzi piłki sunącej to ją oleje ...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 września 2019 18:41
Mozesz wziac opcje 2cm. Nie wydaje mi sie zeby hamowalo. Ale taka pilka slabo sie odbija sama z siebie. Ew. Kup linkę w sklepie i przywiąż 😉
madmaddie, to jaka piłka będzie dość miękka i będzie miała sznurek i będzie jako tako sunąć po trawie ?
Czy takie rzeczy tylko w Erze?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 września 2019 18:53
Sprobuj gumowych z tesco 🙂 ja mam chuck it ultra tug i likera, i ten pierwszy lepiej sunie, ale nie jest miekki jakos bardzo
szam, mam podlinkowany przez Ciebie pojemnik (w wózkowni do zapasu karmy) i także jego mniejszą wersję (w kuchni, do dawania na bieżąco) - polecam. U mnie się sprawdza.
madmaddie, Chuck it dotykałam na wystawie i za twarde...
Ascaia, dzięki! To klikam.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 września 2019 20:16
Perlica, idz do tesco, serio 🙂 albo do zoologa pomacac. Jak nie wiesz czy pies sie wkreci, to nie warto kupowac Planet doga np. Orka tennis ball z petstages tez wiem, ze uchodzi za miękką. W kwestii "uciekania" po trawie to moze po prostu puller/jego podróbki, lub ringo? Ja mam z Beco pets i jest bardzo chętnie memłane i ścigane. A puller wygrywa z piłką bo własnie zasuwa po ziemi dosc daleko. Chyba w dream agility store sprzedają na sztuki. No i pitch dog to to samo, ale pojedyncze i w różnych kolorach.
Słuchajcie,zbieram się na adopcje psa ze schroniska.Jak się do tego najlepiej przygotować?szykować kilka dni urlopu na zadomowienie psiaka?nie chcę go od razu zostawiać samego(wychodze przed 8 wracam ok 16,mąż tak samo).Przecież to musi być szok dla takiego psa,rozważam już nawet przygarnięcie 2 zakumplowanych psiaków.Mam dom i kawalek ogrodu ale to nie jest szczelne ogrodzenie typu sztacheta z podmurowka wiec zostaje trzymanie w domu ew.wypasiony kojec do czasu zimnych dni i na czas mojej nieobecności of kors.U rodzicow mam sunie 17 lat,ona znala nasz tryb życia i zwyczaje od urodzenia więc nigdy nie miałam styczności z psem,który jest nowy w domu.Czy spotkania zapoznawcze/spacery w schronisku to dobry pomysł przed adopcja?o co pytać? Bardzo się tym wszystkim przejmuje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się