Stajnie w Warszawie i okolicach

Martita   Martita & Orestes Company
06 września 2019 07:43
trusia Stajnia Mandra, w wyszukiwarkę jak wpiszesz to chyba coś wyskoczy
Dzięki, znam, lata świetlne tam byłam, ale wtedy hali nie mieli.

Nie rozumiem, dlaczego w ogłoszeniach (tak jak w tym) niektóre stajnie nie identyfikują się. U mnie wzbudza to podejrzenia, że opis to opis, a rzeczywistość to rzeczywistość.   
Dzięki, znam, lata świetlne tam byłam, ale wtedy hali nie mieli.

Nie rozumiem, dlaczego w ogłoszeniach (tak jak w tym) niektóre stajnie nie identyfikują się. U mnie wzbudza to podejrzenia, że opis to opis, a rzeczywistość to rzeczywistość.   

Mam dokładnie takie same podejrzenia. To samo z dzierżawami bez zdjęć albo podanych miejsc.
Czy orientuję się ktoś co aktualnie dzieje się ze stajnią w Solcu (dawną stajnią ABC) obok Chojnowa? Czy prowadzą pensjonat dla koni?
majeczka   Galopem przez życie!
16 września 2019 06:33
pik25, unikaj jak ognia. Własciciel nie jest osoba z ktora da sie jakkolwiek współpracować.
pomyłka
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
16 września 2019 13:24
Jest jakaś stajnia z hala i dobrymi warunkami dla konia w okolicach Starej Milosnej do 900 zł, czy bez szans?
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
16 września 2019 21:55
Hermes, nie ma. Najbliższa w Koniku Starym paręset zl więcej
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
17 września 2019 07:40
Diakonka, tak myślałam, dzięki 🙂
Jakie stajnie na terenie woj mazowieckiego mogą trzymać konia na trocinach i jaki to koszt?
Najlepiej do 50 km od Wawy.
Stajnia Pod Lasem, Wólka Czarnińska
dar, research sprzed kilku lat: jedyne miejsca z trocinami w cenie to było Largo (o ile wiem, już nie) i Sielanka (nadal).
W innych, gdzie pytałam był to po prostu koszt trocin.
A no to ja inaczej zrozumiałam pytanie. Myślałam, że chodzi w ogóle o możliwość z zapewnieniem trocin i sprzątania takiego boksu przez obsługę stajni, a nie że trociny mają być w cenie.
D+A, ja też to tak zrozumiałam, ale ponieważ wiem, ile kosztują trociny i ile w związku z tym kosztowałaby stajnia, gdzie trzeba by było do ceny pensjonatu dodać koszt trocin, to podrzuciłam 🙂
To u nas w stajni wychodzi to bardzo przyzwoicie tylko na ten moment boksów brak, ale warto się dowiedzieć😉
Tak, chodziło mi o cenę pensjonatu z koniem stojącym na trocinach. Wiem, że w jakiś tam sposób można się umówić na to w Akademii Kucania.
Trzymanie konia w AKucaniana? Odważnie!
U nas ( w Bingo) wióry są bez dopłat. Po szczegóły zapraszam na priv. 🙂
Ja, w Stajni-Dereza mam wióry bez dodatkowej opłaty ale nie mam teraz miejsca.
BUCK   buttermilk buckskin
24 września 2019 10:38
w KJ Bielik (Grzegorzewice) wprawdzie boksy są głownie ścielone pelletem owsianym, ale są i z trocinami - w cenie, bo w Bieliku wszystko jest w cenie  :kwiatek:  (oprócz kowala, weterynarza i trenera  🤣 )
Witam, piszę w imieniu znajomego, bo dla mnie okolice Warszawy to nieznane klimaty. Znajomy poszukuje stajni, do 50-80 km od Warszawy, z pastwiskami i dobrą opieką. Nie zależy mu na złotych klamkach, ale raczej na fachowej opiece i karmieniu dobrej jakości paszą oraz podawaniem dodatkowych pasz czy suplementów. Gdyby na miejscu dojeżdżał kowal regularnie i możnabyło podłączyć się do werkowania, to też duży plus. Mam na myśli, aby nie umawiać tego we własnym zakresie. Bida od handlarza, raczej na spokojny żywot gdzie będzie miał możliwość codziennego wychodzenia na duże wybiegi, poda dodatkowe pasze i czasem wyczyści 🙂

Jestem z pomorskiego, dlatego proszę nie bijcie i zastanawiam się czy w takiej odległości od Warszawy jest możliwość trafienia takiego pensjonatu. 🙂 pozdrawiam wątek

Znam bardzo fajną stajnię typowo dla koni na spokojną emeryturę...duże boksy padok pastwiska... odległość od Warszawy to jakieś 120km w kierunku Rzeszowa... spokojnie można się dogadać jeśli chodzi o obsługę kowalska
Trzymanie konia w AKucaniana? Odważnie!


Możesz rozwinąć swoją myśl?
majeczka   Galopem przez życie!
24 września 2019 22:51
Ale co tu rozwijać? Podloze na placu zewnetrznym jak i w obu halach pozostawia wiele do życzenia, zamykanie drewnianych stajni na kłodki na noc co jest chore. Masa rekreacji, konie rano karmione o przeróżnych porach,  ale co kto lubi...
Słyszeliście o tej inwestycji?
ŻabiaWola
gosiaopti, tutaj jest ciut więcej: http://becker-sport.pl/
Dzięki  :kwiatek:
Ciekawe ile mają gruntu, skoro ma być rozwój w kierunku WKKW.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
28 września 2019 21:01
Jakie stajnie na terenie woj mazowieckiego mogą trzymać konia na trocinach i jaki to koszt? 0
Najlepiej do 50 km od Wawy.

W stajni Sobiescy w Żyrardowie masz trociny w cenie pensjonatu  🙂
Witam, szukamy stajni-pensjonatu w okolicach Warszawy. Nasz "koncert życzeń":
1. Lokalizacja - dopuszczamy kilka, 10-30km odległości od Piaseczna, Leszna albo Józefowa (generalnie południe, zachód oraz wschód Warszawy)
2. Cena - powiedzmy, że nie gra roli
3. Infrastruktura - hala conajmniej 20x40m, plac z rozsądnym podłożem, lonżownik (na plus jeśli kryty), parkour z przeszkodami pod trening skokowy
4. Karmienie - najlepiej jeśli 3 razy dziennie treściwie moimi paszami i suplami + żywienie objętościowe do oporu (swobodny dostęp do pastwiska lub siana)
5. Ściółka - super by było jakby można się było dogadać na coś innego niż słoma
6. Sprzątanie - tak żeby strzałki nie gniły czyli conajmniej raz dziennie
7. Padokowanie - do oporu, w stadzie/grupie, małe kwaterki odpadają
Z góry dziękuję!
Dostałam kilka odpowiedzi, również na priv.
Dziękuję serdecznie.
Hej, wiem ze temat nie raz wałkowany ale szukam stajni z dobrym dojazdem z okolic Ursynowa/Wilanowa/ Konstancina
Wymagania  niewielkie albo aż tak wielkie: stajnia ang albo korytarzowa dobrze wentylowana,  taka  żeby astmatyk się nie udusił a drugi nie nabawił  się astmy , bezpieczne padokowanie, mile widziana możliwość osobnego padokowania , stały dostęp do siana , codziennie sprzątane boksy , warunki treningowe  z sensownym podłożem , chętnie z halą ale nie jest to warunek konieczny, wystarczy oswietlony plac z dobrym podłożem/kryty lonżownik..
Szukam opieki dla koni a nie tylko przechowalni. Luksów też wielkich nie szukam. Cudów nie wymagam a nic znaleźć nie mogę 😕
Błagam o pomoc bo już naprawdę nie wiem 🙇
Cena nie gra roli
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się